Взаимоотношения на работното място на работещите в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Взаимоотношения на работното място на работещите в Канада

Мнение от marinaro »

Интересува ме какви са какви са междуколегиалните взаимоотношения. Канадските ви колеги как се държат с вас - добре, зле, безразлично? Оказват ли съдействие, професионална помощ, обясняват ли ви, ако нещо не ви е ясно. Въобще каква е професионалната атмосфера???
Ясно ми е че всичко е строго индивидуално и субективно!

Благодаря предварително за отговорите
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

...

Мнение от balbi »

Ami priyatelju az li4no byah mnogo dovolen ot pyrvoto si rabotno mqsto i kolegite tam. Vsi4ki mi pomagaha da navlqza i s ezikla i s rabotata i nito vednyj ne sym usetil nqkakvo gadno otnoshenie.
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Благодаря ти Балби! :)
Очаквам с нетърпение и някой друг да сподели!!! :P
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Взаимоотношения на работното място на работещите в Канад

Мнение от KolioBalkanski »

marinaro написа:Интересува ме какви са какви са междуколегиалните взаимоотношения. Канадските ви колеги как се държат с вас - добре, зле, безразлично? Оказват ли съдействие, професионална помощ, обясняват ли ви, ако нещо не ви е ясно. Въобще каква е професионалната атмосфера???
Ясно ми е че всичко е строго индивидуално и субективно!

Благодаря предварително за отговорите
az imam samo edin kanadaski kolega
vsichki drugi sa tarambuki
ako te interesuva za vzaimootnosheniata mi s tiah - shte ti obiasnia
kanadeca mi e podchinen i se darji mnogo dobre s men no poniakoga govori zad garba mi.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Оооо г-н Балкански, браво на вас, щом имате подчинени - това говори добре за Вас. Дай боже всеки му!!! :lol: , да интересуват ме и отношенията с тарамбуките също.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

marinaro написа:Оооо г-н Балкански, браво на вас, щом имате подчинени - това говори добре за Вас. Дай боже всеки му!!! :lol: , да интересуват ме и отношенията с тарамбуките също.
se e sashtia shit is podchineni i bez podchineni - stiga da ne rabotish za sebe si a ako rabotish za sebe si imash drugi problemi...
a tarambukite - te sa razlichni vidove - niakoi ti se otvariat shtoto niamash kamshik da gi pratish na trastikata, drugi sa ti verni kato kucheta a treti sa tolkova tapi che ako imashe s koi shteshe da gi podmenish
ima i niakoi normalni kato etiopcite, niakoi raznovidnosti indiici, i niakoi vidove aziatci.
Vzaimootnosheniata - moite niamat chuvstvo za spravedlivost - ako se darja dobre s tiah se radvat ama sled tva ne izpalniavat zapovedi ta ...
abe to zatva policaite v niakoi darjavi imat edni takiva pratove za boi - te mai samo tva razbirat.
razbira se, tova sa samo moite vpechatlenia za koito ako gi razkria publichno bih bil opozoren - tuk v Canada uja ima pravo na svobodno izkazvane ame ne e savsem taka.
Spored vaprosa ti izglejda che se pritesniavash che shte ti e trudno da se vnedrish - hich ne se pritesniavai - ako si v goliam grad pochti s sigurnost niama da si edinstvenniat imigrant izmejdu kolegite si - shansovete sa dori imigrantite da sa poveche ot mestnite. Shte se sdushish s latinoamericanci, rusnaci, indiici, ili kitaici i shte si OK...a moje i s mestnite ako ne se darjish kato maimuna.
are uspeh
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Много ти благодаря за отговора, да притеснявам се точно от това, дали ще се внедря бързо на работа, дали ще помагат колегите в началото, а и не само в началото - такива мити работи
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Spored men zavisi ot tova kade rabotish. Na parvata mi rabota (chisto fizicheski trud) beshe ad. Kebekarite le-kaha ujasno i se darjaha kato gospodari na sveta (dokato ne kazah na edin che ako ne spre da se pravi na otvoren shte mu obiavia voina i shte se sasetzavam s nego na kakvoto kaje, za da vidi kolko e tap). V segashnata mi rabota se govori otlichen frenski i angliiski. Horata sa s minimum s college. Pone na vanshen vid vsichki se uvajavat i tsari vidim mir. S niakoi kolegi sme si napravo buddy-ta (ili ami-ta). No kakto naviskade parvo iskat da te vidiat kolko struvash i chak togava zapochvat istinki da te uvajavat (ako ne se podganesh v nachaloto i da pochensh da im svaliash shapka tvarde chesto)
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Аз съм безкрайно доволен от колегите си! Хората са открити и честни и най-вече готови да ти помогнат с каквото знаят. Аз също помагам с огромно удоволствие, когато някой ме помоли. И хората не се стесняват да питат, в края на краищата няма нищо срамно, че нещо-си-там не го знаеш. Като не го знаеш, научава се.

Единствено имах проблем с франсетата - те си падат малко подлички. В началото имах един колега франсе и всичко беше ОК. После дойде още едно франсе и тогава нещата се пообтегнаха - двамата някак се съюзиха срещу остатъка, заформиха се някои интрижки. После нещата се нормализираха, първото франсе напусна. Сега и второто напусна и във фирмата "настъпи 1000-годишен мир". ;)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

ZA KANADSKI KOLEGI PONIKOGA E TRUDNO DA SE GOVORI.PRI MENE POVE4E OT POLOVINATA SME 4UGDENCI,A PRI MUGUT MI 100% T.E V OFFICA MU SAMO TOI NE E ROMUNEC.TOI PROSTO VSE EDNO E V ROMUNIA.IMASHE EDNA KANADKA I NEIA IA UVOLNIXA.
AZ OT MOITE KOLEGI NE SE OPLAKVAM AMA MAI NAI-DOBRE SE RAZBIRAM S ROMUNECA I KITAECA. S OSTATAKA IMAME 15-20 GODINI RAZLIKA TAKA4E E NORMALNO KOI ZNAE KAKVI OBSHTI TEMI NA RAZGOVOR DA NIAMAME. SAMO VSI4KI SI MI OSOBENI KATO STANE DUMA ZA OBEDNATA PO4IVKA.NIKOI NE IZLIZA OT OFFICA .VSI4KI IADAT PRED COMPUTARA ROVEIKI SE V INTERNET.PUK I NE SE GOVORI MNOGO . PONIAKOGA MI SE SLUCHVA CIALA SUTRIN DA NE OBELIA I DUMA.RABOTILA SUM I V ITALIA I TAM MI PRAVEXA GLAVATA NA BARABAN OT KRIASACI.TAKA 4E PONIKOGA TISHINATA MOGE BI E PO DOBRIAT VARIANT.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Взаимоотношения на работното място на работещите в Канад

Мнение от Koko »

marinaro написа:Интересува ме какви са какви са междуколегиалните взаимоотношения. Канадските ви колеги как се държат с вас - добре, зле, безразлично? Оказват ли съдействие, професионална помощ, обясняват ли ви, ако нещо не ви е ясно. Въобще каква е професионалната атмосфера???
Ясно ми е че всичко е строго индивидуално и субективно!

Благодаря предварително за отговорите
При мен е голям интернационал - има и канадци, ими и доста имигранти от цял свят. Общо взето преобладава безраличното отношение, но ако помолиш някой от колегите за помощ обикновенно няма проблеми и всички са отзивчиви. Факт е обаче че се разбирам по-добре с колегите имигранти, отколкото с канадците. Канадците са научени да се оправят за всичко сами - не искат помощ от никой и не предлагат съдействие на никой. Ако ги помолиш, ще ти помогнат, но никаго няма да проявят инициатива да ти покажат или обяснят нещо без да си ги попитал. Като това не е тенденциозно отношение към имигрантите, просто те така са научени. Може би трябва да уточния че повече от канадците са всъщност второ поколение имигранти, т.е. родени и възпитани в Канада, някои дори незнаещи добре езика на родителите си. Пример - има колежка от руски произход, но както се оказа тя не знае добре руски.
За колегите имигранти - като че ли всичко е въпрос до човек, а не до раса или нация. Също е и въпрос на подход - ако се отнасяш към останалите колегиално и с уважение - в общия случай и те се отнасят към теб по същия начин.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
petya
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:36 am
Местоположение: ville de Quebec

Мнение от petya »

Malko v strani ot temata, no ne 4ak tolkova. Az vse o6te ne rabotya i nyamam vaprosnite vpe4atleniya, no po otno6enie na pomo6tta i iskaneto na pomo6t moje bi naistina kebekarite sa nau4eni taka: dokato ne ti poiskat pomo6t ne pomagay. Na sina mi (6 god) mu davat knigi ot u4. biblioteka i ve4e hva6tam vtora imenno v takav stil: ne se natiskay da pomaga6, ako ne iskat tova ot teb, za6toto moje i da dosajda6 ili vredi6 s pomo6tta si. Na ne4ie drugo dete davat li takiva knigi (Geroite sa Kostenurka i Ohlyuv i kostenurkata e tazi, koyato vse gleda da pomaga i drazni ohlyuva)? Izvinyavayte, 4e malko se otklonih, no me u4udi napisanoto za povedenieto na kolegite kanadci, koito ne pomagat, ako ne gi pomoli6 - yavno na tyah sa im 4eli knijkata po-rano!?
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

И на мен така са ми обяснявали кебекари: ако не помолиш, никой няма да ти помогне. Напр. ако си с големи торби и се качваш в рейса, всеки ще си стои кротко, но ако помолиш за помощ, веднага и с желание ще ти помогнат.
Изпитах го и на работа. Никой не наднича да гледа какво правя, нито за да си клюкари с другите, нито за да ми помогне. Ако попитам, веднага и без вид на отегчение, а съвсем добронамерено ми отговаря. Говоря за франкофони.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Идеално се разбираме с колегите (90% местни). По цял ден си дранкаме глупости и чат пат ходиме да се напиваме. Също така добре усвояват българските псувни и така като е трагнало, по скоро те ще научат български, отколкото аз френски...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

anito написа:И на мен така са ми обяснявали кебекари: ако не помолиш, никой няма да ти помогне. Напр. ако си с големи торби и се качваш в рейса, всеки ще си стои кротко, но ако помолиш за помощ, веднага и с желание ще ти помогнат.
Изпитах го и на работа. Никой не наднича да гледа какво правя, нито за да си клюкари с другите, нито за да ми помогне. Ако попитам, веднага и без вид на отегчение, а съвсем добронамерено ми отговаря. Говоря за франкофони.
da,
az taka vednaj v cafeteriata na universiteta vidiah edno gaje bukvalno da si kalve hranata shtoto ne i raboteha racete i otidoh da i pomagam i tia kato otvori edna usta
ot togava ne pomagam bez da me pitat
ili parvo pitam dali imat nujda ot pomosht.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено