за ОСИГУРЕНОСТТА и ЛИЧНОСТТА

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

за ОСИГУРЕНОСТТА и ЛИЧНОСТТА

Мнение от monny »

Здравейти и в новия форум

искам да ви предложа цитат от книга, която вероятно сте чели и още по-вероятно забравили

Реймънд Чандлър - "По-малката сестра"

"...Вътре зад бюрото с двойствена функция - нещо средно между вътрешна телефонна централаи служба справки - седеше жена без възраст, каквито има в ддържавните канцеларии из цял свят. Те никога не са млади, но и не остаряват .Нямат красота, нито обаяние, да не говорим за елегантност. Не са длъжни да се харесват на никого. Работата име сигурна. Държат се възпитано, но никога любезно, умни са и знаят какво трябва, без да се интересуват от нищо.Те са точно онова, в което се превръщат хората, щом заменят живот срещу съществуванеи амбиции срещу осигуреност."
IvoBG
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:25 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Обратна връзка:

Мда

Мнение от IvoBG »

Много точно казано.
Чини ми се, че хората в този форум са противоположност на тази жена :D
От отговора на устата си човек изпитва радост, И дума на време казана, колко е добра!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Bravo Monny! Super citat. Taka e naistina, chovek tryabva vinagi da si postavya novi celi, kam koito se stremi inache jivota stava skuchen. Yavno naistina shtastieto e da sledvash patyat, a ne celtaйraynata tochka sama po sebe si, kakto kazvat i kitaycite. Ama, stiga sam se pravil na kitayski filosof. :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Мда

Мнение от Mark »

IvoBG написа:Много точно казано.
Чини ми се, че хората в този форум са противоположност на тази жена :D
Edna 4ast ot horata po princip mnogo iskat da sa na miastoto na jenata, w citata , no ne im se otdawa slu4aj, druga 4ast prosto i da iskat, ne mogat da sa takiwa, a ima i takiwa, za koito swar6waneto na rabotnoto wreme e starta na wtorata sa6tnost - t.e. znae6tite kak da si jiweat ka4estweno.
Mnogo tejka za debat e tazi tema - koe e za predpo4itane, i koj e po-dobre. Jenata zad biuroto, ili drugite, koito si rakowdiat sami dejstwiata.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Monny,poslednite redove v cherno tvoi li sa ili na Chadler? I v dvata sluchaya e genialno kazano,bez znachenie koy e avtora,vazhiten sam kak s edno izrechenie e oharakteriziran srednostatisticheskiya amerikanec.Za da se integrirame v tova obshtestvo drug pat nyama ,osven da ostaneme shtaslivi.
Заключено