varnata na intervu-15.12- molia za savet

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
rowina
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 7:19 am

varnata na intervu-15.12- molia za savet

Мнение от rowina »

Skapi priateli,
Biax na intervu na 15.12. pri mosu La Rue i sled kato si pogovorixme i ogleda dokymentite mi, toi mi kaza, che mi lipsvali tceli 18 tochki, za da se "zanimava" s men. Ostanax meko kazano kato "triasnata", zashtoto toi kaza, che niamam dostatachno trydov staj, a az imam 13 god. i nedostatachno obrazovanie, a az sam zavarshila 4 god. yniversitet. Sega moiata molba kam vas e dali moga da se jalvam niakade i da iskam prerazglejdane na dokymentite mi i ako e vazmojno na kakav adres ili e-mail moje da stane tova. Blagodaria predvaritelno na tezi, koito shte mi otgovoriat.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: varnata na intervu-15.12- molia za savet

Мнение от yaiuat »

rowina написа:Skapi priateli,
Biax na intervu na 15.12. pri mosu La Rue i sled kato si pogovorixme i ogleda dokymentite mi, toi mi kaza, che mi lipsvali tceli 18 tochki, za da se "zanimava" s men. Ostanax meko kazano kato "triasnata", zashtoto toi kaza, che niamam dostatachno trydov staj, a az imam 13 god. i nedostatachno obrazovanie, a az sam zavarshila 4 god. yniversitet. Sega moiata molba kam vas e dali moga da se jalvam niakade i da iskam prerazglejdane na dokymentite mi i ako e vazmojno na kakav adres ili e-mail moje da stane tova. Blagodaria predvaritelno na tezi, koito shte mi otgovoriat.
Съжалявам

Всъщност отказ ли имаш или отлагане? Той какво точно ти каза и даде ли ти някаква хартиика за това? Или да ти е казал че ще ти даде?

Но би ли дала малко повече подробности за това как ти мина интервюто. Какви въпроси задава?
Ами как тъй ще имаш 13 год трудов стаж а той да ти казва че нямаш? Какви документи представи в защита на стажа си?
Въобще защити ли всичко с документи?
Колко се беше самооценила по езиците и защити ли ги. Ако не, той на колко те преоцени?

Абе много лош тоя бе. Кво толкоз ша му изпапаме куебека :D
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

съжалявам, че се е получило така.
Това, което казаха на последната информационна сесия, е че ние сме в правото си да се оплачем във Виена ако към нас има "специално" отношение по време на интервюто.
но това дали ще помогне не знам. срещу Петроф е имало много оплаквания, но ... той си се пенсионира
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Hi

Мнение от gez »

Здравей
И аз съжалявам за случилото се.
Има разлика между "можем да се оплачем" и резултата, който ще даде оплакването. Според мен няма никакъв смисъл от такива опити, защото едва ли ще си помогнеш с нещо. Според мен проблема е бил на друго място, а не в стажа...вече бях казвал някъде че за мен, стажа е само управдание за отказа на кандидати, които иначе имат данните. За съжаление има нещо друго...поне аз така мисля. Каква е възрастта ти?
Моя съвет е - подай молба за имиграция по друга програма.
Гец
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

Rowina,
naistina sajaliavam.Ili si imala ne6to drasti4no po dokumentite ili Jean La Rue e iz4atkal ne6to ot vazrastta.
Bavno i spokoino obmisli vsi4ko i go spodeli tuk.Tuk nai-dobre 6te te razberat horata.Napi6i vsi4ko podrobno v razgarnata forma ,za da vidim za kakvo stava vapros.Stajove,vazrast,profesia,ezici,obrazovanie.

Pravi mi vpea4atlenie,4e avgust mnogo hora pisaha radostni postingi iz foruma,zatova kak sa minali pri nego.No moje skasanite da ne sa pisali togava.Za tazi dekemvriiska sesia imam 4uvstvoto,4e e to4no obratnoto.Pove4e se oplakvat. A sega minalite da e pi6at mnogo.
'Bah taz zimna baltia. :( :? :(
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

Здравей, Rowina!!!!!

Много съжаляваме, че са те върнали на интервюто.

Както казват другите съфорумци по-горе, ако дадеш малко повече инфо за теб, може и да ти помогнем със съвет какво трябва или можеш да направиш. :lol:
rowina
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 7:19 am

otgovor

Мнение от rowina »

Eto podrobnosti za men:
Az sam na 35 godini, neomajena, bez detca, zavarshila sam nachalna ychilishtna pedagogika, imam 13 god. trydov stag, ot koito 1 god. kato ychitelka. Vladeia malko angliiski, poveche frenski. Po moia precenka se spravix dobre s razbiraneto i govoreneto na intervuto, zashtoto razbirax vsichko, koeto mosu La Rue me pitashe i otgovariax adekvatno. Neznam, no ot tova intervu ostanax s vpechatlenieto, che edva li ne triabva da imash niakolko visshi obrazovania i mnogo trydov staj po tiax. Tova e v obshti linii. Vsichko sam podkrepila s originalni dokymenti, niamam vid na prestapnik. Mosu La Rue pochti ne me pita za obrazovanieto i za rabotata, poveche govorixme za tova dali sam imala otpyska tazi godina, kada sam ia prekarala, v koi grad, i tiam podobni. Tova e.
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

A kakvi pari deklarira i pokaza?
Ezicite na kolko si gi be6e ocenila?"malko angliiski, poveche frenski" ni6to ne govori.Prevedi go v cifri.
Ina4e trudovia staj ti e goliam.No po specialnostta ne.
Imam 4uvstvoto,4e te e varnal za niska adaptivnost.
Zastrahovam se ,4e moeto mnenie ne e merodavno,no se pozamisli.

Neka po-opitnite da dadat savet za alternativna programa.
rowina
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 7:19 am

otgovor

Мнение от rowina »

Za angliiski nivoto mi beshe 4, a za frenski 7, pokazax bordero za 6135 CAD. E dobre shtom kazvash, che adaptivnostta mi e niska az moga li da napravia neshto po vaprosa, t.e. da podam otnovo dokymenti ili neshto podobno?
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: otgovor

Мнение от yaiuat »

rowina написа:Za angliiski nivoto mi beshe 4, a za frenski 7, pokazax bordero za 6135 CAD. E dobre shtom kazvash, che adaptivnostta mi e niska az moga li da napravia neshto po vaprosa, t.e. da podam otnovo dokymenti ili neshto podobno?
Може да кандидатстваш пак но зависи от отказа ти. Затова трябва най добре да го имаш в писмена форма. А те най вероятно ще ти го изпратят. Тъй че по добре да си изчакаш това и ако желаеш да го напишеш тука щотонякои откази са свързани с изчакване от 6 месеца или 2 години. Но про тебе едва ли че е така :wink:

Защити ли това което беше писала по езиците? 7- фр. и 4 анг.

Според мен има шанс и да правиш опровержение, но първо трябва да се знае точната причината за отказа.(черно на бяло)
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Re: otgovor

Мнение от anicata »

rowina, mnogo ti e malko staja po specialnosta! 1 godina e mnogo malko ,a i ako e bila predi niakolko godini...Spored men toi ne e nameril v teb cialostna koncepcia .Abe neznam dali se izraziavam pravilno :oops: !
Ti iskash tam da si uchitelka predpolagam che taka si predstavila neshtata v dokumentite i motivaciata si? A i si na 35 godini - sporedmen toi e iskal da vidi v teb soliden staj po specialnosta. A i drugo neshto-obiknovenno uchitelite ,koito kandidatstvat sa s niakakva zavarshena fiologia ,a ti ne si -vidiala si mu se 'neshto samnitelna'.Ochakval e sled kato si uchitel da znaesh 1 ezik za 10-11. Taka si mislia az ,moje i da ne sam prava. Ujasno sajaliavam ,naistina. Te sa golemi konservi ,a i tozi Rue si e osoben tip.

Moiat savet- vij kolko godini trudov staj triabva da imash po specialnosta za da izglejdash OK. I kato mine tova vreme koeto ti triabva -togava kandidatstvai. Loshoto e che mai ti triabvat pone 3 godini -ama tova neka go kajat drugite friends ot foruma,zashtoto az zabravih veche kolko triabvashe da sa. A do togava - kuraj ot men! Sadbata si znae rabotata -ne se otchaivai!!!!

Veseli praznici i kasmet!
Изображение
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

Da,v ob6ti linii Anicata ti e obiasnila delikatno za6to moje da ti e otkazal.I na men taka mi se struva plius o6te niakoi ne6ta.
Tova v nikakuv slu4ay ne triabva da te demotivira,a naprotiv-da te ambicira da se bori6 o6te pove4e.Tarsi varianti i za drugi programi. :wink:
Заключено