ЗАЩО ИЗБРАХТЕ ТОЧНО КВЕБЕК СИТИ?vapros ot interviewto

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
David
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:53 am
Обратна връзка:

ЗАЩО ИЗБРАХТЕ ТОЧНО КВЕБЕК СИТИ?vapros ot interviewto

Мнение от David »

molia ,ako niakoi iam gotov otgovor na tozi vapris neka pishe tuk.
Shte ocenia otgovora ako e na frenski
BLagodaria.
Vajno e
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Спокоен: евтин град. Тук е ПЪРВИЯТ ФРАНКОФОНСКИ УНИВЕРСИТЕТ В СЕВ. АМЕРИКА. Няма майтап, много се гордеят с това. Чисто франкофонски град, а ти обожаваш френския език и това е най-добрата среда за усъвършенстването му. Най-бизо до европейските градове. Най-стария в Сев. Ам-ка...Абе каквото и най- да кажеш, няма да сбъркаш.
Виж за подробности темите от стария форум. Там писахме на няколко места. Гледай ОлдФорум3, за по-старите не знам.
Може да попрочете6 и от тук темите за д-вата Квекек и за сепаратизма, за да си заформиш някаква елементарна представа.
Обичам да преча
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

niama ia tazi cvetova gama (kulturno kazano) ot refudjeta kakto v monreal. deto edin bog znae po kakva sistema i kriterii gi podbirat sqstite tezi mnogoznaesti inqche, intervuirasti funkcioneri.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Абе Тошко, това за пред интервюиращ ли е?
Я пий една :beer: и си лягай, че нещо ти е замъглено съзнанието :lol:
Обичам да преча
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Безкрайни са безумията по интервютата.....
:beer:
Аз лично не мога да разбера този тип въпроси, а и не съм се опитвала да обяснявам на интервюто защо сме избрали гр.Квебек!
Все едно да те питат защо живееш в София, а не във Варна....заради университета или заради транспорта или заради атмосферата....
Ако имаш там приятели или познати, които си посочил в документите, кажи, че заради тях - ще ти помогнат с квартира, търсене на работа и т.н. (J'ai des amis qui habitent dans la ville de Quebec et ils vont m'aider avec le logement, me trouver un emploi....ала-бала).
Ако ли не, просто кажи, че града ти допада и считаш, че там би се чувствал най-на място.
Поне това е моето мнение - колкото по-непринудени, неизкуствени, незаучени отговори се дават на интервюто, толкова по-добре. Мисля, че се цени много повече отколкото наизустените клишета.
Успех!
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ZouZou »

От предните форуми знам , че самите унтервюиращи са споменавали , че Квебек сити е по-удачното решение за семейства с малки деца .Тезата им е ,че там е по-спокойна среда за децата и за адаптацията им...
Ако сте в тази категория семейства, маже да се възползвате от този отговор, а пък то сигурно си е така.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Az smyatam da kaja, che poneje sam istorik i obicham istoriyata na nova Franciya, iskam da jiveya v la Ville de Quebec, koyto e lyulkata na Nova Franciya, oven tova tam obstanovkata i na nachina na jivot sa po-evropeyski. Ne znam dali tova ti vrshi rabota, no ako e taka, togava shte se pomacha i na frenski da ti go kaja, pone tuk imam prevodachi. :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Недей с Новата Франция!
"Оттам са дошли, но вече са самостоятелни. "
Особено след като са се почувствали зае...ни от Франция.

Макар че точно в момента има карнавал Нова Франция" и ходят облечени с дрехи от оная епоха. Може би това го преглъщат в името на икономическото развитие (туризма демек).
Обичам да преча
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Ani, veche ne znam kakvo da kazvam, pochvam da se shashvam, koeto ne e v moy stil, ama shte se opravya. Utre shte zvanna do nY i shte vidim. Kazaha mi, che ili shte mi provedat interview po telefona prez avgust, ili shte me izvikat lichno prez septemvri. Ama, az sam realist i si mislya, che shte mi provedat lichno inteview tete-a-tete. E, utre shte se obadya. Shte tryabva da si preformuliram yavno nyakoi otgovori sashto.
blagodarya za saveta. No, az imam edin problem, kato laja mnogo mi lichi. :lol: Zatova iskah da kaja Nouvelle France, shtoto naistina me kefi, ai tochno tova specializiram 17-18 vek New France. Ama, shtom kazvash, shte pomislya po vaprosa.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: ЗАЩО ИЗБРАХТЕ ТОЧНО КВЕБЕК СИТИ?vapros ot interviewto

Мнение от Kiwi »

David написа:molia ,ako niakoi iam gotov otgovor na tozi vapris neka pishe tuk.
Shte ocenia otgovora ako e na frenski
BLagodaria.
Vajno e
Изображение
Es todo el jazz mi amigo. Buena suerte.
cohen
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 10:38 am

Мнение от cohen »

Moje da ne e tolkova vajno, no nai-golemiat Fr. govoriast U-é v Severna Amerika e L'U de M.

Uspeh Canuck.
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Otgowor:

Ами защото и там както в моята родина , няма негри!
Пък моята родина веднъж се е сблъсквала с негри по време на война и те са били баш баш франкофонизирани негри. Това се случило Първата световна война при Дойран - Българска армия начело с генерал Вазов е поставена да спре мощния пробив на Английски и Френска армия към Сърбия. Макар и малобройни и зле екипирани Българите в продължение на 2 (ДВЕ) години спират напора на Англичани и французи и се отеглят след като разбират за капитулацията.

По това време ген Вазов издава заповед срещу "диваците" (африкански части в френската армия) да не се използват патрони защото са били кът, диваците се е полагало само със щикове да бъдат бити.

Та затуй в Квебек отивам, няма диваци там ! :P
Гост

Мнение от Гост »

gen Fon Klinkerhofen написа:Otgowor:

Ами защото и там както в моята родина , няма негри!
Пък моята родина веднъж се е сблъсквала с негри по време на война и те са били баш баш франкофонизирани негри. Това се случило Първата световна война при Дойран - Българска армия начело с генерал Вазов е поставена да спре мощния пробив на Английски и Френска армия към Сърбия. Макар и малобройни и зле екипирани Българите в продължение на 2 (ДВЕ) години спират напора на Англичани и французи и се отеглят след като разбират за капитулацията.

По това време ген Вазов издава заповед срещу "диваците" (африкански части в френската армия) да не се използват патрони защото са били кът, диваците се е полагало само със щикове да бъдат бити.

Та затуй в Квебек отивам, няма диваци там ! :P

Обаче последвало Войнишкото въстание и други интересни събития, дошло БЗНС на власт. :P
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Generale, seriozen vapros ot lyubopitstvo, savsem li nyama negri v Quebec City?
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Не знам Генерала откъде пише, обаче аз съм на пъпа на гр. Квебек. Затова мога да ти отговоря (между впрочем вече съм го писала преди): има негри, не е като да няма, обаче са колкото за колорит. И в общия случай са далеч от мърлящината. Много от тях са явно второ (поне) поколение, защото си говорят чист кебекарски. Повечето останали са от франкофонски черни държави. Много от тях са с магистърски дипломи, има и с по 2, и с докторати. Доколкото са ми наблщденията, тук най-оръфаните са си от местните. И както писа ошко, не съм видяла и аз просяк-емигрант.
Обичам да преча
Заключено