почти успешно интервю на 12.12

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

почти успешно интервю на 12.12

Мнение от Agi »

Всичко, което до момента е писано във форума за г-н Ла Рю е вярно, затова няма да се впускам в подробности, колко е педантичен по отношение на документите и как пуска разни уловчици и ти прави капанчета за да се хванеш сам, което и направих (много е добър, да знаете). Аз бях за 12 ч, но тогава влезнаха тези от 11ч и аз останах за доста след 13ч. Направи си обичайното представяне, като каза и следното “ако сега получите отказа, знайте че той ще е окончателен, но искам да Ви уверя, че това не ви прави по-малко значима, като човек и специалист”, като преводачката го преведе. Провери ми всички документи, без да ме пита нищо съществено – колко години гимназия, колко нач. училище, магистратура, аха значи в търговски отдел работите, деца колко, колко пъти сте се омъжвали, кога сте родена. Ниво английски 11/11 – зачете го, френски 5/5 – не писа нищо. Пита ме за личната/персоналната (определено наблегна) ми мотивация. Аз започнах на френски, но той ме прекъсна да говоря на български, с преводачката, за да стане по бързо, да бъда конкретна и да не се впускам в общи приказки. Издърдорих си разни си мои мотиви, нищо не каза и през цялото време си пишеше нещо в компютъра. После каза: “Съжалявам, но има много голяма проблем”, а аз, разбира се, щях да умра на място, “Сумата по вашето бордеро не покрива всички разходи – такси за Букурещ, медицински, сам. билет + пари за Квебек мин. 3000CAD”. Аз (имам писмо за 3200cad) започнах да се плюнча, че тези пари са само за establishment, и че мама и тати ще помагат. Той веднага ми удари една контра: “добре, но аз Ви питах в самото начало, дали има някой който ще ви спонсорира, или собственост, която да продадете, и вие ми казахте че сте сама и нямате нищо на всое име”. Ами сега ... шаш и паника
Зарови се пак мосюто в компютъра и взе да пише и да смята нещо, а аз в това време стоя и треперкам. Разпечата някакво си писмо и с мнооооооооого доволен вид ми го подаде, със следната реплика “Това писмо можете да считате за отказ, ако в срок от 60 дни не предоставите ново бордеро за 5125 CAD, или нотариална декларация че някой ще ви подпомогне с 2000 CAD + копие от бордеро за този сума”
Преводачката се припна да ми дава папките и всичко приключи.
А аз ще тичкам да си правя ново бордеро, за да мога да получа заветния сертификат
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Действай бързо и да получиш бързо сертификат!!! :D Както ти е казал, излиза, че само ако не изпратиш бордерото ще имаш отказ! Значи вичко е ОК, само бързо да дойде и сертификата!!! :D
Аватар
penka
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 2:06 am
Местоположение: montreal
Обратна връзка:

Мнение от penka »

m...da

tow ane e otkaz defakto, a samo leko zabawqne i si mislq, ne e nikakkyw problem. samo nameri nqkoi, koito da ti deklarira sponorrstwo i bordero ot negowite izwlecheniq... . uspeh!
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

Здравей!

Изпращай бързо ново банково бордеро със сумата, която мосю Jean La Rue иска и няма да имаш проблем.

Успех в по-нататъшната процедура!!!!!!!!!! :lol:
simbad
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:51 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

:)

Мнение от simbad »

ami 4estito Agi,tova si e uspe6no intervu
az sa6to minah pri nego dosta lesno pri tova kato 4eta kakvo stava s drugite hora.pokrih 11/11 na angkliiski i 8/8 na frenski i nai -inetersnoto e 4e izob6to ne me pita za motivaciqta ili pak kavo smqtam da rabotq tam,celiqt razgovor se vartq samo okolo dokumentite.
uspeh i kasmet ti pojelavam
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

ЧЕСТИТО мила

Ами това си е живо минаване успешно на интервюто. Радвам се много за теб.

Кой град писа за дестинация.

Последния ден преди интервюто ти изпратих на пощата на Венци адреса си в Хъл, точно тогава го намерих и подписахме договор с хазяина. Но е в пощата му в Yаhoo-то. Исках да помогна с адрес, ако ти нямаше какво да покажеш на интервюто.

Поздрави на момчето и - Welcome to Canada.

А ако не ви хареса в Монреал, никакви дертове, ще ви посрещна.

Ели
Alina
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

всичко е наред направих си ново бордеро за по-високата сума и смятам утре направо да отскокна до София, прост ей така :) и да го връча на мосю-то.
мисля си, че ще оцени мойта експедетивност и ще ми даде сертификатчето. ако го пусна по пощата много ще се проточат нещата
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Imam 1 minimalen wapros Agi,
ako move da spodelisch ( ako ne iskasch tuk -pusni mi mail - bp_de@abv.bg) -s kakwa profesiq i stav si .
Pitam stoto 11 Engl i 5 Fr - obiknoweno nablqgat na Fr - trqbwa da si s nqkakwa izklu4itelno zenna profesiq
i stav za da mine s tolkowa malko F i tokowa mnpgo Engl.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Ако аз бях консул щях за 2 секунди да давам серификати на хора с деца. :wink:
Последно промяна от yaiuat на Пет Дек 19, 2003 9:08 am, променено общо 1 път.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

:) нямам деца, водя се неомъжена
завършила съм МЕИ - лазерна техника и съм работила 2 год. в Оптични технологии - организатор маркетинг, което е свързано с лазерите.
общо стажа ми е 6 год., но последните четири нямат нищо общо със специалността ми
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Agi написа::) нямам деца, водя се неомъжена
завършила съм МЕИ - лазерна техника и съм работила 2 год. в Оптични технологии - организатор маркетинг, което е свързано с лазерите.
общо стажа ми е 6 год., но последните четири нямат нищо общо със специалността ми
Хм, интересно.. :freak: Професията ти призна ли я за търсена?
Защото в търсените май няма подобни

Мисля си че си имала голям късмет защото при 5/5 фр. 11/11 анг. 2 год стац по спец. и проф. мобилност за професията(ако не ти е признал другия или част от него) си на ръбчето с точиците:D (даже под него :wink: ) Човека на интервюто може да даде до 10 точки от него си и той явно ти ги е дал повечето :wink: :wink: :wink: . Но обикновенно дават към 5 щото те се формират от познания за Куебек мотивация и т.н.

Много готина професия имаш. :D Успех по нататък :D :D :beer: :beer: :beer: :beer: :D :D
Последно промяна от yaiuat на Пет Дек 19, 2003 11:51 am, променено общо 1 път.
The Great Bastun
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:08 am
Местоположение: ПАМПОРОВО, БОРОВЕЦ И МОРЕТО !!!

Мнение от The Great Bastun »

Лазерната техника е специализация на специалността
ИНЖЕНЕР ПО ЕЛЕКТРОНИКА И ОПТИКОЕЛЕКТРОНИКА,
така ,че колега Уаят ( аз така ти викам), тази специалност е почти най-търсената в Квебек и изобщо в целия свят, ако направиш справка в Мрежата , ще разбереш, че хора с тази професия( и членове естествено на местните гилдии) са с най-високите заплати като специалисти.Лазерната техника като специалсност е трудна за изучаване и се иска доста време.Нещо като занаят е. За да направиш юстировка на един лазер се иска доста години да бъдеш чирак и калфа, и след това да се пишеш майстор.Средната заплата на един такъв специалист във Франция ( е с поне 10 год. стаж там) е около
8'000 евро месечно, и се води за най-високата в бранша, изключение правят само най-новите специалисти в ИТ, които се занимават със дизайн и архитектура на чипове.Масовите ИТ специалисти вече са гладни и няма търсене.Напълни се пазара на работна ръка със хора с по 20 сертификата и заплатите паднаха много.Вече никой не гледа сертификати.Търсят се или за хора за всичко или се наддават луди пари за известни и много добри специалисти от известни фирми.Но за това ти трябва PR кампания и много години доказване.

Този форум съществува благодарение на Пламен и на една жестока ИСТИНА, а тя е че много лесно взимат хора в Квебек и там се напълни с българи, и естествено се заформя една общност която си има проблеми и неща за споделяне и посещава този форум и става интересно.Последните 2-3 години страшно много хора заминаха и почти всеки средностатистически българин има познат в Канада.
Търсят си хората специалисти.Ами колкото и да е невероятно, така е.По добре е да имат такси-шофьори с висше образование, отколкото други.По-добре да имат чистачи на кенефи с висше, строителни работници с висше, портиери и паркировачи на коли с висше и всяка друга гадна и неблагодарна работа да я работят вишисти отколкото хора без образование.Не разбирате ли че това е държавна политика.Човек който е учил 5-6 години има мотивация да работи качествено и да се развива, да дерзае и да се напъва......Взимали с деца по-лесно, ами да, друго си е като видиш зор.....ако си сам, казваш адио на Канада и намираш друго решение, ама като с ремаркета, ходи събирай пари да се местиш пак и т.н.....Отидеш ли семейно с дете, край, закотвен си, БАчКАш И МЪЛчИш...
и КАНАДА СЕ РАЗВИВА...
КАНАДА - СТРАНАТА ПРИЮТ НА ВСИчКИ НЕУСПЕЛИ ДА СЕ РЕАЛИЗИРАТ В СОБСТВЕНАТА СИ СТРАНА СПЕЦИАЛИСТИ ОТ НАЙ-ВИСОКА КЛАСА...
ХЕ ХЕ ХЕ ХЕ ХЕ ХЕ ХЕ ХЕ ХЕ,
НАПРАВО МЕ Е СТРАХ ДА ОТИДА ТАМ, АМИ чЕ ТО ТРЯБВА ДА СИ ПРОФЕСОР ,
качваш се в такси и те вози ХИРУРГ,
влизаш в хотела, и вратата ти я отваря ИКОНОМИСТ,
отиваш на рецепцията и там Негово Величество ИНЖИНЕРА,
в магазина касиерката пък е ЮРИСТ,
а вечерта в бара, разбираш че бармана е супер специалист по МРЕЖИ И НАЙ-ВЕчЕ СЪС СЕРТИФИКАТ ЦИЦКО,
и как да се чувстваш ...
ТРЯБВА ДА СИ ПРИЗНАЕМ, че това образование дето беше в БГ и дето сега хора с него напускат БГ си е ПСЕВДООБРАЗОВАНИЕ, а на това дето му викат ИЗТИчАНЕ НА МОЗЪЦИ, аз му казвам:
ИЗНОС НА КУХИ ЛЕЙКИ
ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ВСИчКИ ИСТИНСКИ И ИНТЕЛИГЕНТНИ СПЕЦИАЛИСТИ ДЕТО СА НАПУСНАЛИ БГ ПО МОРАЛНИ, КУЛТУРНИ И ДРУГИ ТЯМ ПОДОБНИ БЪЛГАРСКО-ДУшЕВНО-НЕТЪРПИМИ ПРИчИНИ, които са истински специалисти и ние тук в БГ не можем без тях,и искам да отправя един апел:
МОЛЯ ВИ ВЪРНЕТЕ СЕ, КО шА ПРАИМ БЕЗ ВАС ЦЕННИТЕ КАДРИ !!!


ПОСЛЕСЛОВ:
МАЙТАП НА ГОЛО ДУПЕ ?
щО Е ТО ?
ДЖОКЕР:
КОЙТО ОТГОВОРИ ПЕчЕЛИ ЦВЕТНО ИЗДАНИЕ НА КНИГАТА "СЕКСА И ГРАДА" или " ГРАДЪТ И СЕКСА" ,не помня как беше....?

айде чао и залягайте над френския език, че много англофони нещо наоколо, вече владеят 99% от световната икономика...
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Ама батка за образованието може и да си прав ама то май е така с всички емигранти бе бастуне. В крайна сметка това е друга страна и тя и стопанските й единици разбира се че предпочитат да си учил, и работил при нея за да се има шанса на Куебекуа.
Ми то е така почти навсякъде. Наприемт ако един баш куебекуа отиде в Англия за образованието и стажа му най-вероятно никой няма да дава пет пари(говорим за хубавите работи а не maneuvre примерно)

Пък за търсените професии, ти да не мислиш че всеки ден ровя в шибания им списък че да знам коя коя е.

:beer:
The Great Bastun
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:08 am
Местоположение: ПАМПОРОВО, БОРОВЕЦ И МОРЕТО !!!

Мнение от The Great Bastun »

Исках да кажа,че че тези които заминават за Канада( болшинството де),
не са никакви големи специалисти, ами просто са хора дето си мислят че са специалисти и като отидат там остават излъгани, но не могат да разберат че не Канада ги е излъгала, ами те са лъгали жестоко себе си, че са нещо кой знае какво, и после им е крив целия свят...Ей това е проблемът на повечето хора.
За да си голям ( или не чак толкова голям), но все пак специалист в нещо, трябва да си го работил това нещо , а не да само да размяташ дипломи и сертификати и фалшиви препоръки, щото ако не дай си боже да ти повярва някой, после излагацията е голяма...
Та това ми е мисълта, болшинството работят нискоквалифицирана работа, и не трябва да мрънкат, ами или да се "хванат" да научат нещо там на Канадска земя или да си се прибират и да си натискат парцалките.
Скоро имаше един случай: на едни познати в Торонто( от 11 годинки там) им идват приятели от БГ кандидат имигранти.Жената с 15 годин стаж в АЕЦ( заплата над 1000 лв. чисто), а мъжът с дребен бизнес в сферата на услугите( също с доход над 1000 лв.) и познай какво стана???
На 2-рия месец си тръгнаха за БГ, добре че не са си зарязали работата и не са разгласявали... И това са хора специалисти, не псевдоспециалисти, доказали се и знаещи, е това е парадоска, на Канада не и трябват такива хора, а и трябват други, от тези които нямат нищо и не могат нищо, интересно, нали, но е факт, щом такива хора заминават и остават, а пък ако може и да са с деца, тогава още по -добре, закотвен си и няма мърдане, БАчКАш И МЪЛчИш,...
......мноооооооого е дълга тази тема!!!

Та ето каква е дефиницията според мен за шансовете за успех на всеки който се е запътил натам:

КОЛКО СИ ПО-БЛИЗО ДО "НУЛАТА" В БГ , ТОЛКОВА ПО-ЛЕСНО щЕ ВЪРВИш НАПРЕД В КАНАДА,
КОЛКОТО СИ ПО-НАД "НУЛАТА" В БГ, ТОЛКОВА ПО-ТРУДНО щЕ НАМЕРИш СЕБЕ СИ В ТАЗИ ДАЛЕчНА И ИНТЕРЕСНА СЕВЕРНА СТРАНА !!!


УСПЕХ НА ВСИчКИ ЗАПЪТИЛИ СЕ НАТАМ !!!
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

The Great Bastun написа:Исках да кажа,че . да си се прибират и да си натискат парцалките.
в АЕЦ( заплата над 1000 лв. чисто), БАчКАш И МЪЛчИш,...
......мноооооооого е дълга тази тема!!!
...ЗАПЪТИЛИ СЕ НАТАМ !!!
Прав си ама не забравяй че всеки има различни мотиви да хване самолета за чужбина. Да, повечето са икономически причини, но хората са различни и намеренията и целите им са различни. Всеки цели и се надява на различни неща.

Аз съм убеден че повечето хора в начолото бачкат кофти работа не по сцелиалността. Но също така знам и че апели за връщане в БГ. се отправят най лесно от
- хора не връщали се в България с години и загубили представа за реалността (Както снощи в чата)
- или от такива които са получили или не успели да постигнат по високо социално икономичеко положение от бг ( като твоя пример за тия от АЕЦ-а)
Не есериозно техния пример да важи примерно за някой счетоводител със семейство с доходи под 500лв (без да визирам където и да било в постинга си конкретна персона)

Обаче това положение за всеки е различно. За някои 1200 $ продължителен период ще са добре за други НЕ. Някой пък за по малко от 3500$/мес. смисъл няма да има.
Заключено