За алкохола - колко?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

На мене ми потекоха лигите, признавам си!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

колко алкохол

Мнение от edelwais »

ами количествата, които е изредил колегата преди мен са или, а не и, така че не можеш да замениш бирата с твърдо гориво:

-------------------------------------------------------------------------------------
3.1 How much alcohol can I bring back from abroad?

After being out of the country for 48 hours or more, you may bring back up to 1.5 litres of wine or 1.14 litres of spirits or 24 cans or bottles (355 ml) of beer without having to pay custom duty, taxes or mark-up.
-------------------------------------------------------------------------------------
справка: www.saq.com

иначе това е тема, която живо ме интересува. На мен лично напоследък ми се отваряше път към щатите и си купувах пиене оттам. Например 1,75 литра Смирноф за US$16.99 (които не вярва, ще скенирам касовата бележка:)). Това излиза някъде около 2 пъти по-евтино (или другояче казано - 2 пъти повече пиячка за същите пари :)) от магазините в Монреал. (Но пък тук има за любителите на виното прилично БГ вино за под 10 CAD). Пак относно цените, не знам дали веднага след границата цените са толкова ниски, аз пазарувах от Ню Хампшир, ако някой знае нещо, нека сподели.
Та, за внасянето - винаги съм минавал границата с кола, предполагам че там не са толкова строги, и затова може би не ровят. Минавал съм 3 пъти в последните 3 месеца, веднъж декларирах на будката, че имам пиене, отбиха ни, ама само ни прегледаха документите. Другите 2 пъти не съм декларирал нищо и нито един от пътите не са ни ровили колата (вярно, отзад се вози дете на година и половина, може и това да е помогнало). А ако толкова се спече положението, ами седни кротко в някое кише и сръбни това дето е над нормата :)))
А иначе, чух някакви слухове за българин в Монреал, дето продавал ракия собствено производсто 2 литра за 25 CAD. Обаче засега инфото е непотвърдено. Някой да знае нещо по въпроса?
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

На мене са ми копували от въпросният Бай... (не си спомням името, ама не беше Генчо), та ракията е под всякаква критика или поне беше преди 1 година, от тогава не сам вземал, дано да се е подобрил. Иначе имам още 2 шишенца в хладилника и освен за греяна задруго не става.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

ясно

Мнение от edelwais »

то аз затова минах на водка, че върви със салатка (нали съм си простак :)) а иначе греяната ракя не е лошо нещо, никак не е ....
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

nic4nic написа:Smelo davai s rogite napred. Edin savet. Nosete po iaka rakiika. Naprimer 80 gradusa e dobre. Kato ia razredish s destilirana vodichka ot 1 L stavat dva x 40 gradusa. :wink: I si mislia che e po-dobre da ia slozhite v kufarite si. S rachniat bagash minavash i na skenerite na mezhdinnoto letishte kadeto mogat da ti napraviat problem.
Само един глупав въпрос...От къде се взима тази дистилирана вода?
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 11:48 am, променено общо 1 път.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Ot aptekite.Vzimam za piene ot Pharmaprix 4 litrovi tubi4ki .
Ами тя дистилираната вода не е за пиене и дори е гадна на вкус...Тази за пиене обикновенно е изворна(или просто пречистена)...Сигурна ли си каква точно е водата във Фармапри?Аз въобще не съм обръщала внимание там на вода...
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 11:48 am, променено общо 1 път.
nic4nic
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 08, 2003 7:39 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от nic4nic »

JOY написа:
nic4nic написа:Smelo davai s rogite napred. Edin savet. Nosete po iaka rakiika. Naprimer 80 gradusa e dobre. Kato ia razredish s destilirana vodichka ot 1 L stavat dva x 40 gradusa. :wink: I si mislia che e po-dobre da ia slozhite v kufarite si. S rachniat bagash minavash i na skenerite na mezhdinnoto letishte kadeto mogat da ti napraviat problem.
Само един глупав въпрос...От къде се взима тази дистилирана вода?
Az si ia kupih ot supera. Mislia che beshe kam 3 dolara 4L ili neshto podobno. Bi triabvalo da ia ima v supermarketite. Pone v Toronto ia ima v IGA.
valeria
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 10:38 am
Местоположение: Montreal CA

:)

Мнение от valeria »

zdr!
nosih cigari i alkohol mnogo pove4e ot razre6enoto :D , vsi4ko be6e napatkano v osnovnij bajaj a ne v ra4nij..... :oops:
kato kacnah kazah 4e ni6to ne nosij i 4e ne pij :wink: i ne pu6a i :beer: :beer: :beer:
a da - rakijta be6e 78 gargusa - da spestim ot obema :idea:
Заключено