Научи сам френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Научи сам френски

Мнение от Montre »

Заповядайте и останалото http://dox.bg/files/dw?a=f857f9b8f3" :)
Последно промяна от Montre на Вто Фев 24, 2015 3:25 pm, променено общо 2 пъти.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Научи сам френски

Мнение от NightMartini »

Привет

Има един лингвист, който се опитва да обяснява връзката между отделните езици.
Той те учи как да учиш без да запомняш на изуст, а да търсиш логиката и връзката.
Според него 60% от английския речник идва от Франция.
Когато Александър Дюма е решил да започне да учи английски отворил една английска книга и казал – това е френски, но с друго произношение. Казал че повечето думи са просто въпрос на смяна на ударението.
Пример
Вокабюлари-Вокабюлер, Ориджин-Орижин, Практикли-Пратикмо, Посибъл-Посибль, Тейбъл-Табль, Евидънт-Евидан, Рисънт-Ресан.
Ако някой смята, че това може да му помогне – когато си изморен да учиш френски, а просто искаш да слушаш. Имам аудио файлове и 6 книжки, които мога да споделя с вас.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Научи сам френски

Мнение от milly »

За мен като лингвист ще е интересно да го чуя. Може ли да споделиш, моля. На ЛС, тук, както за теб ще е удобно.
Merci bcp
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Научи сам френски

Мнение от karelia79 »

NightMartini, и за мъжа ми ще е полезно, тъй като той все търси логиката в ученето на език. :) Мерси.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Научи сам френски

Мнение от NightMartini »

Привет Мили

Качих 7 книжки и линк към аудио файловете.
Можете да ги намерите тук:
profilebdeb@gmail.com pass – canada1234

Това е хубав сайт за синоними.
http://www.les-synonymes.com/"

Тук слушам хубава френска музика.
http://tunein.com/radio/Nostalgie-Chans ... es-s66464/"

Досега никога не съм гледал канадска телевизия. Тук гледам новини на френски.
http://watch.squidtv.net/europe/france.html"

Какви водещи – красиви, със стил, а пък как говорят. Просто два коренно различни свята. И после като изляза на улицата – Льо-льо кес къ тю фе иси льо. Понеже във форума не може да се използват лоши думи ще кажа само – убийци на романтиката.
Ме, он е иси льо мальорезмо убли ла носталжи льо.

Филми със субтитри на френски.
http://www.filmfra.com/"

Книги.
http://lirenligne.net/accueil"


Като се изморите да учите тук има една хубава комедия на френски.

http://www.k-streaming.com/film-vive-la ... g-gratuit/"
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Научи сам френски

Мнение от Dahila »

Супер! Мерси много!
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Научи сам френски

Мнение от vlaleva »

Благодаря ти,Night Martini!Преди да съм прегледала файловете,да попитам:да не би да става въпрос за Paul Noble?Неговата система е подобна,обяснява френския през английския език,правейки доста връзки между единия и другия език.

Не мога да вляза в дадената поща.Промяна в паролата?
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Научи сам френски

Мнение от YOUPPI »



Toзи шемет има добър френски :P Гледайте го. Независимо че май поорязъха доста серии в Тубата. Дава сравнително добра представа за разговорната реч на кебекуата.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Научи сам френски

Мнение от martin_1 »

:y: супер
DDT
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Авг 18, 2014 3:52 pm

Re: Научи сам френски

Мнение от DDT »

Здравейте, някой има възможност да ми сподели в електронен вариант пакетът на Panorama 2 - книжната част и аудиото? Благодаря и всичко най-хубаво!
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Научи сам френски

Мнение от martin_1 »

Виждам, че има доста хора кандидати за влизане във Фейсбук. Нека, който е от форума да ми пише лично съобщение, че е от форума :)
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Научи сам френски

Мнение от Iris »

I wse пак трябва да имаме пред вид, че френският език си е френски език!!!
Ако някой говори на кебекарски диалект и не иска да говори нормален френски, то това говори лошо за самия него.
Демек или наистина не е учил френски и не го знае, или нарочно сгорчава живота на другите /имигранти, чужденци.../ като умишлено говори неразбираемо, бързо, слива думи, предъвква ги и използва жаргон...

От няколко години, откакто се говореше за отделяне на Квебек, стана тенденция сепаратистите да наблягат на странния си диалект и да се ядосани на 'блъди имигрантс', които иначе си дават данъците, за да могат локалните безработни и техните пенсионирани родители да имат приходи.

За ужас на доста шовинисти, вече официално се признава, че преди англофоните в Монреал са били около 15-20%, а сега вече са над 50%. На практика човек трябва да може да се оправи и на английски. АКО някой възроптае,че има езикова полиция и закон 101, то в отговор всеки може да се защити, че още учи езика и да му се отказва да говори на разбираем език е също вид дискриминация.

Един политик бе казал, че Квебек губи всяка година по една община, т.е. тези около 50 000 нови имигранти са против независимостта. Това е и една от причините за много бурни политически дебати и промени в правилата на играта, които доведоха и до това колосално забавяне на процедурата ни.
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Miss Sophie
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Ное 08, 2015 10:07 am

Re: Научи сам френски

Мнение от Miss Sophie »

Здравейте, бихте ли ме насочили, издирвам аудио уроците на Panorama и Campus?
Много моля за съдействие!

Благодаря
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Научи сам френски

Мнение от ablood »

Iris написа:I wse пак трябва да имаме пред вид, че френският език си е френски език!!!
Ако някой говори на кебекарски диалект и не иска да говори нормален френски, то това говори лошо за самия него.
За хората идващи от Европа и Африка квебекарският френски наистина е силно дразнещ, но да не забравяме, че тези езици са се разделили преди няколко века и всеки е еволюирал по различен начин. Съвременният френски-френски също си няма много общо с езика на Дюма.

Някои по-снобарски ориентирани квебекари продължават да настояват, че правилният език е френският френски, но в съвременното обществено пространство и медиите тази битка е вече загубена. Все едно някой дърт български професор да се опитва да връща езика от времето на Ботев и Каравелов.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Научи сам френски

Мнение от martin_1 »

Имам няколко учебни помагала за учене на френски език за продаване на формални цени. Смятам ще са полезни на доста хора, защото са търсени.

1. Учебник и учебна тетрадка Panorama 3 - 7лв
2. Учебник и учебна тетрадка Espaces 3 - 7лв
3. Френско-български речник Габеров - 15лв
4. Учебник Espaces 2 - 4лв
Намират се в България.

Моля пишете ми лично съобщение.
Публикувай отговор