Научи сам френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Научи сам френски

Мнение от Joya »

Някой беше питал за сериалчетата Екстра, има ги в youtube , аз от там ги гледам, но ще е супер ако някой пусне линк за даунлоуд.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Научи сам френски

Мнение от demococcus »

Мога да ти предложа първите 7 епизода, ама линк не мога да дам. Същото важи и за още около 15-тина филмчета с различно ниво на трудност на езика.
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Научи сам френски

Мнение от evlogi.antonov »

Давам ги всичките 13 епизода, нямам линк или уеб пространство, където да съм ги качил.
Но който ги иска, да ми пише на ЛС и ще му ги пусна по някакъв начин. 1 ГБ са грубо.

Иначе ги има на http://www.teachers.tv/ , но трябва да ползваш прокси, за да излъжеш сайта, че си в UK, за да ти даде да ги изтеглиш.
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Научи сам френски

Мнение от fandjo »

можете да си свалите директно от Ютюб с добавки в браузър Мозила, като директдаунлоудър или с инсталиран риълплеър, той има вградено приложение за сваляне на видео от Ютюб 8)
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
nicolaus
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 8:24 am

Re: Научи сам френски

Мнение от nicolaus »

Extra:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2727255
Идеалният вариант - на две ДВД-5 всички епизоди 1-7 и 8-13, плюс текстове на диалозите в PDF за всеки епизод, но братският трекер иска регистрация! :y:
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Научи сам френски

Мнение от fandjo »

току що прегледах последните две страници от темата и започнах да подобрявам френския си само от посочените хиляди източници за самоподготовка... :rofl: а представете си какво ще стане когато започна и да ги ползвам :rtfm:
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Научи сам френски

Мнение от Phill »

Горещо препоръчвам Rosetta Stone. Прегледал съм доста софтуер за учене на езици и навсякъде се почва с големите приказки и хвалби на авторите, тук в това отношение положението е същото, НО много от хвалбите се оказват на място.
За всеки захванал се с френския, един от основните проблеми е лигавостта и неясната фонетика на езика. Казвам го без злоба, просто си е факт. Авторите явно са отчели този факт и са отделили много сериозно внимание на слушането, четенето и произношението.
Другото, което ми направи добро впечатление е, че езика се учи чрез самия език - няма преводи и препратки през други езици, идеята е езика да се учи, както го учат децата - без да имат друг език за сравнение - слушане, гледане, сравнение, повторение.
Програмката ми харесва и на един по-късен етап, когато ще имам (силно се надявам) свободен финансов ресурс ще си я купя, тъй като наистина в нея е вложена много мисъл и усилия и е жалко да се "пиратства". :?:
На този етап ще приемем философски, че целта оправдава средствата ;)
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Научи сам френски

Мнение от martatabs »

Да ми препоръчате някакъв учебник,в който да са написани произношенията на думите обаче на български,защото на някои думи,колкото и да ги слушам не мога да вдена.
Говоря за нещо такова:
Ca va,et toi (са ва,е туа)
Ca va.Dis-moi,tu es libre demain soir (Са ва.Димуа,ту либр думон суар)..и т.нат със съответния превод на думата,диалога...и т.нат.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Научи сам френски

Мнение от loginn »

martatabs написа:Да ми препоръчате някакъв учебник,в който да са написани произношенията на думите обаче на български,защото на някои думи,колкото и да ги слушам не мога да вдена.
Говоря за нещо такова:
Ca va,et toi (са ва,е туа)
Ca va.Dis-moi,tu es libre demain soir (Са ва.Димуа,ту либр думон суар)..и т.нат със съответния превод на думата,диалога...и т.нат.
Такива транскрипции има в разговорниците.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Научи сам френски

Мнение от Joya »

nicolaus написа:Extra:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2727255
Идеалният вариант - на две ДВД-5 всички епизоди 1-7 и 8-13, плюс текстове на диалозите в PDF за всеки епизод, но братският трекер иска регистрация! :y:
Много, много благодаря, откога го търся из тракерите :y:

И да попитам, розета-та дали ще тръгне под Линукс (убунту), някой дали е пробвал ?
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Научи сам френски

Мнение от emili_vn »

Joya написа:И да попитам, розета-та дали ще тръгне под Линукс (убунту), някой дали е пробвал ?
Мисля, че съпругът ми се пробва да я подкара под Линукс и точно Убунту, но май не тръгна. Но той има и Уиндоус ХР на същия лаптоп, та като учи си стартира ХР-то.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Научи сам френски

Мнение от Ninushevi »

martatabs написа:Да ми препоръчате някакъв учебник,в който да са написани произношенията на думите обаче на български,защото на някои думи,колкото и да ги слушам не мога да вдена.
Говоря за нещо такова:
Ca va,et toi (са ва,е туа)
Ca va.Dis-moi,tu es libre demain soir (Са ва.Димуа,ту либр думон суар)..и т.нат със съответния превод на думата,диалога...и т.нат.
Искам да ти кажа, че тия транскрипции само объркват нещата. Не е ли то да го чуеш и повториш, няма да се получи като хората. На колкото места съм гледал подобни транскрипции като направя съпоставка с оригиналното звичене, става мазало. след тях френският ти ще бъде....леле! Има много звъци, на които няма как да се напише транскрибция на БГ. Нашата даскалица ни каза изобщо да не гледаме подобни неща. Опитвай да повтаряш и ще се получи!!! :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Научи сам френски

Мнение от Ninushevi »

nicolaus написа:Extra:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2727255
Идеалният вариант - на две ДВД-5 всички епизоди 1-7 и 8-13, плюс текстове на диалозите в PDF за всеки епизод, но братският трекер иска регистрация! :y:
Това успях да го дръпна и е страшно! Проблемът ми е, че като го метна на ДВД и никой плеър не може да ми го подкара, а компа даже не разпознава диска. Някой има ли идея какво може да се направи по въпроса?
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Научи сам френски

Мнение от loginn »

Ninushevi написа:Това успях да го дръпна и е страшно! Проблемът ми е, че като го метна на ДВД и никой плеър не може да ми го подкара, а компа даже не разпознава диска. Някой има ли идея какво може да се направи по въпроса?
Отклоняваме се от темата но щом питаш ще ти кажа. Предполагам че просто си записал файловете на диск, не си избрал опция да се запише като самостартиращо видео двд. Все пак има лек.
В папката "video_ts" има един файл "video_ts.ifo". Трябва да отвориш този файл с media player classic и ще тръгне като нормално двд с всички менюта за избор на сцена, субтитри и т.н. Има и други плеъри с които ще стане но MPC е доста лек и удобен.
Последно промяна от loginn на Пет Апр 09, 2010 7:29 am, променено общо 1 път.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Научи сам френски

Мнение от nedelcheva_n »

Аз не мога да го изтегля.Има ли го в друг сайт?
Публикувай отговор