vapros

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

vapros

Мнение от totev »

Zdraveite,parvo se izvinqvam za vaprosa,koito,moje bi ve4e e raziskvan i vi blagodarq za pomo6ta predvaritelno.Zavar6ih vis6eto si obrazovanie s 2spetzialnosti i sa6tevremenno u4a i vtoro vis6e - marketing, ot koeto mi ostavat o6te 2 godini.Zavarshila sam frenska gimnaziq i frenska filologiq,moga li da prodalja vtoroto si vis6e v Canada,ima li nqkoi koito e postapil taka. Ima li nqkakav 6ans da mi priznaqt 2te godini ili ne.Prosto tarsim sas sapruga mi savet dali sega da si podadem parvite documenti i veroqtno 6te ni odobrqt predi da sam zavar6ila ,ili dogodina.Merci
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Hi Totev 2550 - 30

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Hmm интересен въпрос поставяш.
Аз май имам опит в подобно наччинание.
Когато бях студеент изобщо не съм мислил за емиграция, но пък мислех заза учене в САЩ или КАнада и представи си свързах се с монреалски университет (бях точно 2ри курс) и те доста бързо и учтиво ми писаха, че мога да си продължа образованието при тях без никакви проблеми, като International Student, пратиха ми и цените за международни студенти и всичко изглеждаше много обнадеждаващо за мен.... но не и парите които те искаха.
После тук се оказаза че като кандидатсваш в местен университет ве4е от позицията на резидент , си даваш последната придобите диплома и те в генералния случай ди бутат степента с една надолу и те приемат. Имам предвид кандидатствах тук за PhD, предоставяйки им диплома за MSc, знах какво да очаквам но кандидатсвах за по високото. Те направиха "приравняване" и казааха ние ви намираме за BSc и ви даваме право да правите при нас MSc ако накрая на 1вата година от изследванията си покажете много високо иво и задълбоченост на научната разработка ще ви прехвърлим към PhD програма.
Така че аз лично имам чуството, че ако искаш тук да довършваш образование от там докъдето си стигнал ще удариш на камък.

Не мога да бъда абсолютен в твърдеднието си но най вероятно е така, не съм чувал за някой който да го е сторил това , ОСОБЕНО АКО НЕ СИ ЗАВЪРШИЛ СТЕПЕНТА СИ !!! много невероятно ми звучи.

Иначе в френските универстети признават и приравняването на дипломата от мин. на имигр. , а на някои специалности в Софийския има случаи на пълно признаване на придобитата в БГ степен (макар и редки), така че там и в този случай може да се продължи по академичната стълба директно от българската степен.


Аиде комадвай !
Тотев - тази вечер си караул ! :D :metro:
djredhat
Мнения: 127
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 6:09 pm
Местоположение: Montreal (zasega !!!)

Мнение от djredhat »

hmm
dori i da podadete sega, sroka da zaminawaneto e okolo 2 godini.
Заключено