Мамят ли ви в магазините????

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мамят ли ви в магазините????

Мнение от maria29 »

От доста дълго време си мисля да пусна една такава тема и най-вече по коледните празници, тъй като тогава наистина касиерите бяха в ''стихията си''. При мен от около 10 пазарувания, в осем направиха ''грешка"..
Не зная на вас 4есто ли ви се случва, но мен много често се опитват да ме прекарат на касата. Усвоила съм почти всички трикове, но въпреки всичко ще се радвам и вие да споделите опита си. И дано не се окаже, 4е само на мен, Калиткото, ми се случва това или може би имам най-балъшкия вид :oops:
Такааа, ще се опитам да изброя няколко трика, за които в момента се сещам:
1. Не ти маркират отстъпката от цената на някоя стока. Много често това го правят когато купуваш не един, а няколко артикула...
2. Маркират ти някоя стока като друга подобна...например вместо кивита, маркират лимони и накрая излиза 4е са те ударили с 6 долара от тази "хватка"
4. Купуваш си дреха, която оба4е се нуждае от корекция и я оставяш за ден, два в магазина. Естествено, че плащаш никой не е луд да прави промени на дреха без да е предварително сигурен, че ще бъде купена. Когато обаче се връщаш да я получиш с картончето ти заявяват, че трябва да я платиш отново и на мястото където преди дни продавачката е отвелязала 4е е платена има две напречни черти и едно огромно НЕ (незнайно защо дори с друг почерк)
и т.н.
P.S. Държа да отбележа също че тази тема не цели да предизвика върлите защитници на Канада. Тя е най-вече за да се опитаме да си помогнем да бъдем по-малко лъгани и да разберем че мошенници има навсякъде...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

ela

Мнение от DrJack »

ela pri men
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Tova s markiraneto na po-skap produkt uj bez da iskat e chesto shreshtan nomer.Na men sashto mi se e sluchvalo,i to nai-chesto v Superstore.Az sam chuval,che na sedmichnite sreshti personal-managment tochno v Superstore rabotnicite se stimulirat da praviat podobni greshki.Nai-nepriatnoto e,che ne mojesh da napravish nishto.Imam predvid da napravish neshto,ot koeto tiah da gi zaboli.
Prosto vinagi triabva da si proveriavate kasovite belejki i ako ima neshto neredno svoevremenno da otivate da go opraviate.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Мамят ли ви в магазините????

Мнение от sasho71 »

maria29 написа:2. Маркират ти някоя стока като друга подобна...например вместо кивита, маркират лимони и накрая излиза 4е са те ударили с 6 долара от тази "хватка"
...
да, тоз номер го има. на мен със чушките- нали има зелени, червени и ...жълти. колкото пъти купя червени, задалжително ми ги пишат жълти,които са с 2-3$ по-скъпи.
Въпроса е защо го правят??? Продавачките си прибират разликата ли :roll:
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

И на мен ми се е случвало ня няколко пъти :( Интересно как всеки път бъркат така, че да ти вземат повече пари, а не те да се минат - интересни грешки. Лошото е, че че аз нямам навика да гледам какво маркират и за това рядко ги хващам, обикновено когато вече е късно. Така за кило домати се оказа, че съм платила малко над 13$ :oops:
Изображение
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Az sam otskoro tuka no sashto mi napravi vpechatlenie che pochti vseki pat kato pazaruvam smetkta mi e po-goliama ot ochakvanata. Poslednia pat kato se opitaha pak da me prekarat predi 2 dni veche ne se starpiah varnah stokata i si poiskah parite obratno. Sled kato spodelih s edin poznat za tova toi mi kaza che ako se opitatat da me izmamat i az gi usetia, to togava imam pravo da vzema stokata bez pari. Sega s udovolstvie shte chakam nekoi hitrets da mi se napravi na otvoren i da mi podari neshto :D
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Stoynev написа: ako se opitatat da me izmamat i az gi usetia, to togava imam pravo da vzema stokata bez pari. Sega s udovolstvie shte chakam nekoi hitrets da mi se napravi na otvoren i da mi podari neshto :D
Amи не е то4но така...Това е политика саmо на някои mагазини...като наприmер Canadian Tire. За други не зная но ако някой се сети за такива да ги напише. Така ще знаеm от къде да пазаруваmе безплатно ... :wink: (поне при mен е сигурно :oops: )
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: ela

Мнение от maria29 »

DrJack написа:ela pri men
Kak да дойда като после няmа да искаm да си ходя... :oops: :wink:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

На мен едно от първите ми впечатления от търговията и услугите ми бе ,че тия тук явно си нямат техен Иван Костов,защото ако си имаха с изключение на големите им вериги/макар и там да не липсват доста издънки/ щяха да бъдат затворени,няма етикети с цени,по етикетите на стоките няма производител ,вносител етк.,не се издават касови бележки,няма касови апарати по таксита ,паркинги,пазари,никой не използва кантара ,слагат ти в едно панерче нещо казват ти колко струва и акоискаш.А в общественното хранене каква разпасана работа е ,да не говорим за случки когато купиш някакв техника от магазин с 1год. гаранция и след няколко месеца,като се развали и отидеш на магазина да ти го оправят или ти го сменят се оказва ,че магазина вече не съществува и можеш да се обадиш само на арменския поп,както се случи наскоро с компютъра на мой приятел,или като се задаржиш на една бира за по вече от час как сервитйора те подканя или да си порачаш втора или да си ходиш да не заемаш мястото,че той работи за бакшиш ,а не за черните ти очи.
Примери хиляди,а аз какав наивник бях като си мислех ,че идвам в една цивилизована държава където клиента е цар,да ама не ,нали все пак заради това ;избягахме ;от България.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Съгласявам се с всички вас.

Но най ме дразни, като почнат да те лъжат най-нагло като някой идиот.

Купувам си компютър, и ми казват - 325$ гаранция от магазина за РС-то и монитора за 3 години, като ако нещо се развали, магазина ти го сменя със същото ново. Хубаво, навих се, но когато отидох да го плащам, ми заявяват - това е за 2 години и ми калкулират допълнително още 165$ за монитора. Викам му на пича - абе чакай, нали беше за 3 години(той ми го беше написал преди това на един лист и го изкарвам и му показвам той лично какво ми е написал там) и е заедно за РС-то и за монитора. Той ми вика - ами допуснал съм грешка. Егати. Това са много пари. И ако не го бях гледала докато вкарва данните в компютъра на касата, да видя че ми пише 2 на годините гаранция, и 165 за монитора, щях сигурно да си платя като попче и в къщи да се чудя абе що нещо по-скъпичко ми се струва от предвиденото. Щото взех и други неща и общата сметка в първия момент се губи.


Освен това, като гледаш офертите, си пише - 1-2 години гаранция, и ти си викаш - ОК. Обаче какво се оказва - гаранцията е от производителя и ако се развали нещо го пращаш на производителя, т.е. магазина няма нищо общо с това. И после дали ще го получиш след 1-2 месеца чакане, и дали ще е оправено, един дявол знае.


Къв е смисъла тогава от магазините, само да им плащаме скъпите цени. Ами дай да си пазаруваме всичко от производител по нета, и без друго пак на тях ще ги връщаме нещата да ги оправят, поне цените да са по-ниски. Магазинът не носел отговорност.

И аз се ядосах с тоя номер с гаранцията, и му викам - тогава го искам без магазинската гаранция. Страшно се вбесих. Тоя ми носи РС-то и аз го питам - нали е нов, не е втора употреба или поправян нещо. Той ми вика да. Обаче гледам - кутията отваряна. Е как нов ще е с отворена кутия....Явно като си плащаш гаранцията, ти дават нов, а като не я плащаш ти дават някой връщан за нещо. Мръсници.

Абе цигански номера навсякъде. Страшно се ядосвам с тия. Тук един познат каза, че тея номера са ги възприели от арабите и понеже така върви повече, затова и наемат индийци, пакистанци, араби... щото те лъжат най-налго и ти пробутват боклуци.

Друго нещо което ме дразни е как продават дрехите. Слагат много дрехи на голям объл щендер и с огромни букви, примерно - 9.99

Отивам аз и си харесвам една камара готини неща - костюми, панталони, сака... отивам на касата и бууууууууууум, една цена от която ми прималява. Казвам им - чакайте малко. То вярно че цените са без таксите, но пък чак такава огроооомна разлика в цената не е възможна. То аз съм балък и като си платя обикновено не правя проверки, щото не искам да вярвам че са цигани навсякъде, при това бледолики, но пък дори и на мен ми прави впечатление очевадната разлика.

И така, питам що така, и ми казват - ами тези неща не са по 9.99 а по примерно 29.99, 35, 19.99...Е, чакай де, нали там пише с ееееееейййййй такива букви 9.99 мама му стара. Те викат, ами има отдолу написано и UP. Отивам аз и виждам това UP, ама с толкова миниатюрни букви, че ако не го погледна от 5 см разстояние, няма да го видя. И почнах да оглеждам и другите дрехи.... ами те повече от 90% бяха от категорията UP.

Така веднъж ще си купуваме раница и там пишеше 24.99 and Up. Е, гледахме, гледахме на някоя да пише 24.99 и не видяхме. Викаме продавачката и и казваме- а къде са тези, които са 24.99$. Тя гледааа, гледааа и вика - ами сигурно са свършили, ами няма...


Ами разместените стоки с уж неволно объркани цени - намалени пици на Делисио(аз много ги харесвам) от 7.49 на 3.99$. Обаче етикетът с намалението сложен под огромна камара други пици, които всъщност не са намалени и дори са от друг вид, не са Делисио. И народът взема ли взема. Аз се почувствах несигурна и попитах един работник там, коя всъщност е цената, и той ми вика - оооййй, допусната е грешка. И да не мислите че смени табелките. Нееее. Аз си виках - абе тея хора на касата като плащат не виждат ли разликата в цената, взели са 5-6 пици всеки, по 3$ разлика, това е много. Да ама не. После ги видях да правят сметки по 120-200 кинта, и в тоя калабалък от стоки и различни цени, явно не го усещат и това използват магазините, да пробутват повече стоки точно по този начин.


Мошеници са всички

Да не казвам обслужването в банките колко е кадърно, че ми се реве от тях. За правителството същата работа. Абе тука всеки си мие ръцете и всеки бива назначаван с връзки. Повечето случаи е поне така. Има и късметлии, но са много малко.
Alina
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Superstore.... преди да излезна от там, винаги си проверявам касовата бележка. Бахти мошениците са там.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

И канадската гума не им отстапва,там е такавова въртене на етикети и цени,че свят ти се завива докато разбереш кое колко струва.
Всъщност някой да е вигдал такси с написана тарифа ,колкото пъти седна и почват да се пазарят,а на въпроса каква е тарифата -различна ,зависи,ама от к'во зависи така не сам разбрал,че на финала започват и тип да искат.
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

maria29 написа:
Stoynev написа: ako se opitatat da me izmamat i az gi usetia, to togava imam pravo da vzema stokata bez pari. Sega s udovolstvie shte chakam nekoi hitrets da mi se napravi na otvoren i da mi podari neshto :D
Amи не е то4но така...Това е политика саmо на някои mагазини...като наприmер Canadian Tire. За други не зная но ако някой се сети за такива да ги напише. Така ще знаеm от къде да пазаруваmе безплатно ... :wink: (поне при mен е сигурно :oops: )
towa не е политика на федерално ниво, но е на Кебек! поне преди време имаше репортаж в някакво предаване
това, че не се знае е друг въпрос :)

а за това къде какво пише и с колко големи букви - ами търговски номера и не са само тук... то затова се чете - продавачите разчитат на това, че консуматорите не четат и се подвеждат по реклами :)
rath10
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:41 pm

Re: Мамят ли ви в магазините????

Мнение от rath10 »

kade gi namirate tezi magazini? v Afrika li ste?
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

Sneji написа:И на мен ми се е случвало ня няколко пъти :( Интересно как всеки път бъркат така, че да ти вземат повече пари, а не те да се минат - интересни грешки.
Дааа.Както и Снежи го е казала-все такива интересни грешки правят и при нас и при това почти всеки път като пазаруваме :evil: Все си мисля,че в Африка ще е по-добре :twisted:
Заключено