За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Shoshana
Мнения: 1946
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Тези с книгите повечето са така. Инак, един бизнесмен, който си спуква гъза от работа ще ли има време да дращи книги? Когато кинтите са направени си живее живота без да има нужда да убеждава околните, колко е преуспял.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Vedren »

Тя исторята си има обяснение за който е от Отава и познава сънародника.
Само да вметна че не познавам човек от форума който да си е позволил да не работи 1 година и 3 месеца и да обикаля света с минибус и жена си. Вие се опитайте да сметнете колко струва това удоволствие.
А преди да тръгне го разголбява и сголбява този минибус поне 2-3 пъти в перод на 3 месеца ( без да ходи на работа ) до последната гайка за да може да е сигурен че може да го поправи ако стане нещо по пътя. Човека просто си харесва тази марка Фолксваген която се кара много в Бразилия и има резервни части там.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Ако беше читав вана нямаше да се чупи постоянно и да се търсят монтьори и чакат части. Почупен ван отвсякъде и бекярски живот.
Последно промяна от tanyatais на Вто Апр 11, 2023 5:32 am, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Vedren »

Два момента ви липсват Танче.
Първо няма милион в личната сметка.
Второ човека е в процес на монтиране на филм. Това му е мечтата да остави нещо след себе си. Да създаде нещо което да остане след него.
При теб нито милион, нито книга, нито филм.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Да точно това ни липсва ;)
Човекът със социалните помощи с години и с милиона източени пари с разбрицаният кемпер и живеещ в кабината му ще ни е светлият пример. Посипвам си главата с пепел. Смешки, особено като видиш как пътуват и какво описват само.

Какво е оставил след себе си? Дете, бизнес, социално значими проекти и наследство?!
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Vedren »

Е как да пътуват като няма нормални пътища и хотели в Аляска и Патагония ( края на Латинска Америка )
Сънародника скоро се срещна в БНР със Симеон Идакиев. Това е човека който навремето водеше Атлас по БНТ в Неделя следобяда.
Сега работи в БНР пак с предаване за география и пътувания. Кани интересни гости включително и Росен от Отава.
Навремето Иван Славков като директор на БНТ го прати Идакиев с една чисто Нова Лада Нива и торба с пари да снима филм за Южна Америка. Отне му 6 месеца. Новата кола на БНТ също се е чупила по тези пътища.
Човека направи филм за това пътуване ама зад него стоеше цялата държава и БНТ. Този филм го гледа цяла България в няколко епозода на Атлас. Този филм е мотивирал Росен.
Росен го направи сам пътуването като филмовия му материал е по богат от този на Идакив.
Самия Идакиев го признава като много добър пътешественик.

Теб който те призна Таначе?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Vedren написа: Пон Апр 10, 2023 4:47 pm Два момента ви липсват Танче.
Първо няма милион в личната сметка.
Второ човека е в процес на монтиране на филм. Това му е мечтата да остави нещо след себе си. Да създаде нещо което да остане след него.
При теб нито милион, нито книга, нито филм.
Танчето е буизнесмен-меринджей. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от optics »

Първо - Киро Брейка е един прост селски бек, бледо подобие на Учиндолския каунь, само че без оскъдното образование на последния.

Обиколка на Южна Америка за една година: Мои приятели от Торонто го направиха това със SUV, но нито са ходили при Киро на интервю, нито са сменяли пари при Хълка.

Ние нямаме чак толкова време, но сме правили Виктория - Флорида с отиване през Илиной и връщане през Ню Мексико - 15,500км за 22 дни.

Пак на Кировите бръщолевини - ма само българин го можел това, ма бил видял и две и двеста. Ами сър Брансън като има рекорди с балони и лодки и като е ходил в космоса? Как тъй не е българин? :D :D :D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Vedren »

А милион сметката имат ли твоите приятели? В момента харчат ли си милиона в БГ като правят филм за удовослтвие или са на тръстиката като Танчето?
Със самолетите за Куба ли са дошли твоите приятели или като ИТ специалисти примерно с добър Английски? Щото има разлика.

Говорим за Симеон Идакиев не само за Киро брейка.
Цялото интервю при него го има като подкаст на БНР.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Именно Оптикс. Киро Брейка е просто дъното, но щом смятат, че точно неговата платформа ще ги изстреля на върха- да дерзаят.

Мен ми е просто адски смешно това представяне и покрай книгата на съфорумеца се представиха и тези пътешественици канадци. ВМИ нищо вдъхновяващо нямаше в тяхната история.

Аз следя в ЮТ едни младо семейство върнали се от Торонто и стягащи селска къща, които правят рубрика “Другите българи” и там има интересни истории.

Също както и в предаването “ Да хванеш гората” има също интересни попадения, но тази история е супер безинтересна икакто е представена.

Имаше преди време и друго семейство плаващо и пътуващо.
Отново интересна история,

https://drugata-realnost.com/%D0%91%D1% ... %B6%D0%B8/
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Танче какво още чакате с мъжо.Давайте и вие :Обратно на село;.Нали виждате ,че не ви се получава.10 години обиколихте всички големи и малки градове на Канада и все същото дърво.Буксувате на никъде.
То не бяха хиляди акри земя в околностите на Ванкувър с ранчота,хасиенди,кози,крави и коне.То не бе строителна фирма в Саскачоан да застроите с нови къщи цялата провинция.То не бе бизнес с имоти в Торонто за отдаване под наем.
Отвсякъде тесла,големя бизнес план се сведе до мъжа на стройката,а ти забавачка на 5-6 невръстни деца в хола на къщата под наем. :facepalm:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Павел, не се напъвай да ме въвличаш в разговор- безинтересен събеседник си. Нивото е ниска топка отвсякъде.

Поне се появи нещо ново из замиращият форум да се обсъди, но отново се оказа не толкова вълнуваща история.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Ти си най вълнуващата история.За 10 години като семейство не можете да се похвалите с никакви успехи освен,че през това време сте живели в Канада.Семейство лузъри-високата топка. :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

ЖанПавлов написа: Нед Апр 09, 2023 4:15 pm
Vedren написа: Нед Апр 09, 2023 12:37 pm Аз между другото бих си платил за книгата, цената е разумна може и историята да е интересна.
Просто допуснах че Оптикс няма да си даде публично домашния адрес и тел.

А книгата има безплатна конкуренция така че трябва да се рекламира.
Това е историята в Канада на сънародник от Отава.

https://www.youtube.com/watch?v=indCuiMrWKI

Изображение
optics написа: Пет Апр 07, 2023 1:12 am Бре, каква тема съм пропуснал!
Не знам защо скочихте на човека.
Аз нямам нищо против да я почна книгата, но ако ми е подарена.
Примерно ако ми я прати автора на пидиеф защитен с парола "BGCanada1".
Обещавам да не я качвам на никакви публични места.

Книга се купува ако е на Стивън Кинг, Рандал Мънро, айде да не изреждам, че даже и на Милен Русков.
Ама на непознато име не се вързвам.
Разбрахме, че е хумористична, това добре.

Ако някой реши да пише книга с препоръки, мисля че прозореца е доста тесен - трябва да я почне някъде на 4-тата година от идването си, като си е водил спомагателни бележки междувременно, да я завърши за 6 до 9 месеца и да стиска палци някоя българска Опра да я препоръча на населението. (примерно Цитиридис или Учиндолския му първообраз). Ако я напише по-рано - ще е твърде зелен и невлязъл във всички хави. Ако я напише по-късно (и особено ако няма бележки) - книгата няма да има полезна стойност за нови пришълци.

Хъ сетих се - имам приятелка българска поетеса. Има издадени над 12 книги, аз ги имам повечето, а за някои съм помагал с труд. Ами какво да ви кажа - всичко е на загуба, никаква печалба не е видяла. Но има необходимост да каже разни неща и ги написа.
Книгата определено ще Ви хареса! Заглавието , не е това което е в съдържанието ! То се подчини на три стихотволения, /не от мен/, които са в началото на книгата и които наистина са страхотни!! Написах я за собствено удоволствие и за да узнаят децата ми през какво съм минал в самото начало на 90-те години. Между другото, в края на книгата има една моя новела, която няма нищо общо със идеята на самата книга. Само за информация...
Значи казваш книгата ти не е сълзлива история с изключене на сълзливите стихотворения в предговора и от рода на облаче ле бяло и двете липи пред бащината къща.Ако това е сюжета няма как да ми грабне сърцето.Приемам ,че заглавието е подвеждащо както казваш защото за мен е подвеждащо и само разказваш едно житейско приключение ,една забавна или не чак толкова забавна история която искаш да споделиш която в някакъв етап от живота ти се е случила и естествено ,че е оставила някакъв отпечатък в живота ти.То няма как.
И бих желал да я прочета.Кажи как да я получа с/у заплащане.
Само имам едно опасение да не е някаква сълзлива история щото нямам нерви за сантименти с които да си товаря психиката .Нямам нужда от такива емоции.
Бих я прочел само заради едното любопитство как от позицията на времето хората как виждат нещата в миналото си когато са били изправени пред решението им как да се справят с настоящите им проблеми.
Един вид развлекателно четиво ,а не сълзи и сополи.Ако е второто нямам желание да хвърлям едни макар и малки пари на вятъра.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от optics »

Vedren написа: Пон Апр 10, 2023 5:47 pm А милион сметката имат ли твоите приятели? В момента харчат ли си милиона в БГ като правят филм за удовослтвие или са на тръстиката като Танчето?
Със самолетите за Куба ли са дошли твоите приятели или като ИТ специалисти примерно с добър Английски? Щото има разлика.
Все още са в Торонто но не бих казал, че са на тръстика. Не са дошли като рефюджи, а по стандартния начин.

За разлика от Таня аз намирам историята с обиколката на Южна Америка за интересна. Тъпо е че я представя Киро с неговите патриотарски простотии и е тъпо, че този човек е отишъл именно при Киро.

Прочее моя ученичка прекоси северна Америка на велосипед, а нейният приятел след това продължи и в южна Америка с велосипеда.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор