За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Не намирам историята за безинтересна, а намирам представянето й пред Брейка и по този начин ( само с неволите по пътя и нищо за самите страни/ хора/ обичаи/ храна/ култура). Не е важно какво ще кажеш, а как. И това се отнася с пълна сила и тук.

Реално за живота в Канада почти нищо не се говори и тези размятани милиони са много съмнително придобити, след като само се говореше за нископлатена работа 12 години и социални помощи.

Заговори ли ми някой за преакване на системата, лъжене, тарикатлъци и че е бил на социлани помощи и олеква веднага. Просто не са ми интересни такива имигрантки истории. Харесвам успешни хора като Канев, чиято биография изчетох на един дъх.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Че то на Ганю туй му е най-интересно да слуша - как се прецаква системата :D
Навремето се организираха едни кандидат емигрантски срещи и масово там се обясняваше как се разнася пица в Монреал докато си на социални помощи :D

Танче, и друг път съм го казвал, българските рефюджита не хващат дикиш пред мен, щото са пълни с цветни и измислени истории, и голяма част от това което казват е откровена измислица
My name's Plissken......
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Определено са ми безинтересни и жалки такъв тип смешници тръгнали да шмекеруват, вземат социални докато работят на черно, не се интегрират, не учат, и все гледат все на хляба мекото и на работата лекото.

Затова и бежанските истории с бягания от режима, прекосявания на граници с камиони и живеене като бекяри по 10 човека в апартамент са ми адски неприятни и избягвам такъв тип хора. Заговори ли ми някой за такива спомени и просто изключвам разговора и общуването с тях в бъдеще.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Vedren »

Tанче много си далеч от истината и затова буксуваш на едно място без развитие.
Много по интересно на читателите и по достойно за уважение е следния сценарий.

Идва човек на 21 години в Канада с полет за Куба.
Няма специално образование от БГ или Канада, не знаее език.
Труди се, работи, добива практика и опит. Учи нов език.
Това отнема време но е търпелив.
След това отваря собствен бизнес, става милионер, обикаля света една година и монтира филм за кеф който да остане след него в исторята.

Сега обратния сценарий.
Идва Танчето и мъжа и в Канада. След тях идва и Линко. В България са били директори, имат висше образование, знаят добре англйски. В Канада обаче след 10 години Линко и мъжа на Таня работят по строежите а Таня гледа малки деца в хола в къщата под наем.

Кой сценарий е по интересен, повече ви харсва и е по достоен за уважение?
Последно промяна от Vedren на Вто Апр 11, 2023 12:21 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Не знам, къде го гледахте това? Аз стигнах само до посрещането на Тодор Колев и как били закупени всички видове алкохол. Ще ме извинява Хълката, ама този мъж има вид на системен алкохолик и лаладжия, но не и на бизнесмен-милионер. Колкото до обикалянето, зависи как обикаляш. Мизерен ван, който се чупи на всеки метър не е върха на сладоледа.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Ведрен, познаваме ли се, че знаеш какво буксува и какво имаме? Банкерът ли си ми или инвестиционният брокер?
Смешки до смешки тук с нападане на сляпо. Тук се пише за нещо видяно по видео, не за измислици-премислици.
Това е като четеш Танграта и Павел, че и Снейк със свободните им съчинения или преразказ по картинка.

Човекът по разказа е от 10 години в Бг вече дошъл е 1990, стоял 20 години и в 2010-1011 се прибрал..Та чак след 10 години сега е замислил филма, а сънародника с книгата пак решил да е я напиша след 20 години в Родината..

Апропо, никой хвалещ се с изиграване на системата и вземане на социали с години, като няма нужда даже, е недостоен пример за уважение и подражание, колкото и да се изкарва стойностен като човек пътешественик :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Vedren »

Аз пак твърдя че първия сценарий е по интересен. Затова Танчето не пише книга или не монтира филм защото няма какво интересно да напише или покаже.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Това е като четеш Танграта и Павел, че и Снейк със свободните им съчинения или преразказ по картинка.
Танче няма свободни съчинения има само преразказ по картинка.В случая картинката си ти ,а ние гореспоменатите преразказваме само това което ти си ни разказала.Ние гореспоменатите освен теб други източници от които да придобиваме информация за твоето житие битие нямаме.
Това ще го отречеш ли.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Vedren »

Танчето е зациклила на социала и само това си повтаря. От социала друго не вижда.
Тя не разбира че социала е само за да стане историята още по интересна. В едната крайност е социала в другата крайност е собствен бизнес а след това и милионер.
Точно това прави исторята ултра вълнуваща.
Кой читател не харесва от едната крайност да отидеш в другата?
Това е мечта и надежда на милиони хора по света.

Танчето иска да ни убеди че да водиш номадски живот от провинция в провинция и да работиш от строеж на строеж е по интересно.
Само че сънародника от Отава не се е местил като Танчето. Живял е винаги и само в Отава.
Взимал е социал в началото, учил е език. Намерил си е работа в цех за гранит. Научил е занаята за няколко години. Спесити си пари и си купи къща. След това заложи къщата, взе заем и с парите си построи цех за рязане на гранит в празно хале. Работи още известно време докато го разработи и накрая го продаде като рабтещ и печеливш бизнес.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Танчето е зациклила на не реализираните си мечти.Едно си е мислила и представяла за новото начало/за кой ли пореден път/ в Канада,а на практика друго се е получило.

Колега да те питам Нед тоя пич ли го вкара в бизнеса.Навремето преди по вече от 15 год. ми беше разказвал за сънародници в Отава в тоя бизнес с камъни,гранит и мрамор та от там още помня.

Танчето си мечтае да е като Канев.Да да построи една къща ,да я продаде и да купи други две и след това да построи цял квартал.Нещо като приказката с Рокфелер с ябълките.
Само,че тогава са били едни други времена и е объркала влака.Навместо да се качи на експреса се е качила на товарния влак.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Абе шъ видите вий Танчето кат си публикува и тя книгата :D

Тая тема малко безинтересна…..
А кво убаво си говорихме за мароканци и Дракули тука :D

Кака, ти няма ли да пишеш книга? Някой еротичен роман :D ;)
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Не, аз съм семейна. Правя бюреци и спя. :D
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Shoshana написа: Сря Апр 12, 2023 8:17 am Не, аз съм семейна. Правя бюреци и спя. :D
Оня ден закуската беше от мен ;)
Яйца на очи, задушени гъби в масло, сирене, домат и препечени филийки хляб :D
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Само една закуска ли ти е приноса за семейството?
Аз значи съм построила социализма. :D :rofl:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Shoshana написа: Сря Апр 12, 2023 8:17 am Не, аз съм семейна. Правя бюреци и спя. :D
а банички правиш ли да ти дойда на гости.няма да ти раэвалям съня.аэ съм човек с вкус.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор