За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

Здравейте,

Казвам се Жан Павлов. На скоро излезе моята книга „БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата“, в която описвам най интересните ми преживявания от моя шест годишен емигрантски живот в Канада, след нелегалната ми емигрирация в началото на 1990. Книгата е в подкрепа на българите по света и казват, че се чете на един дъх. Със сигурност би могла да бъде интересна за нашите сънародници в Канада! Ако решите да имате книгата,
можете да се поръчате чрез линка:
https://izdavam.com/bg/book/BgMechtataT ... jdata/5297
Има и електронен вариант, а също може да се поръча през сайта на izdatel.com , по имейл или по телефон на номер +359894468901
А, това е линк от представяне на книгата по националното радио Христо Ботев с аудиозапис: https://bnr.bg/hristobotev/post/101789000
Българи сме! Трябва да се подкрепяме !
Поздрави: Жан Павлов
Вайбър: +359887 021112
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Скъпи Жан няма да ти купя книгата.И не защото е написана една интересна житейска история което е любопитно да се прочете ,а защото просто нямам нужда да я прочета.Аз живея в тая история от 22 години.И съм станал голям егоист,нямам носталгия към родината,нямам и голяма привързаност към настоящата ми адресна регистрация в Канада.
От позицията на времето бих казал :
-когато цъфнат теменугите
-и работите тръгнат зле
-еби им мамата на другите
-и гледай ти да си добре
Ей такива сме ние простите хора.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

Благодаря за коментара ! Всеки има своята истина и своята история! Моята - започна с нелегалното ми бягство към Канада, по времето на соца, в началота на 1990, със всичките "съпътстващи" проблеми.
Твоята явно е започнала просто със заминаване към Канада.
Бъди здрав !
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Не сте единственият, влязъл в Канада по този начин. И не е голямо геройство да го направи човек.
6 години в Канада е много кратък период за да правите генерални извади кое как какво и защо е.
Малко драматизирате според мен.
Успех с продажбите на книгата ;)
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1946
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

6 години за да се върнем отново към мързела и мизерията, па и да го опишем и в книга? Къде-къде по-комфортно е било навремето да се мързелува в Канада, ама на вас явно не ви е провървяло. Жалба по изгубена младост, по изгубен живот или поръчкова книга? Не пишете такива неща, защото ние всички имаме майки и бащи там. За разлика от нас те си купуват , четат подобни глупости и се притесняват за децата си без да има защо.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от jovani »

Интересно авторът къде се намира в момента - в Канада, България или на друго място?

А колкото за съвременната имиграция в Канада истината е проста - "местните" (включително батката) са изгладнели като вуци. А гавърмънта реже и им хвръля живо месо. Трябва ли да се напише цяла книга, когато всичко може да се резюмира в 2 изречения?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

jovani написа: Пон Апр 03, 2023 3:38 pm Интересно авторът къде се намира в момента - в Канада, България или на друго място?

А колкото за съвременната имиграция в Канада истината е проста - "местните" (включително батката) са изгладнели като вуци. А гавърмънта реже и им хвръля живо месо. Трябва ли да се напише цяла книга, когато всичко може да се резюмира в 2 изречения?
Кво ми хвърля гавърмента бе.Миналата седмица на 79 000 д. платих 7800 д. корпоративен данък.Още ме боли главата и ходя като замаян.
Гавърмента ме обра като пладнешки крадец.Аз съм бачкатор- такспеър,не съм на държавната ясла.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

jovani написа: Пон Апр 03, 2023 3:38 pm Трябва ли да се напише цяла книга, когато всичко може да се резюмира в 2 изречения?
Автора кацнал в Нюфаундленд преди 33 години, живял 6 години в Канада, и чак сега се сетил да напише книга :D
Баси драмата :D
Не знам що тия рефюджита драматизират толкоз. Още повече за ония години. Бил кацнал с 5 долара в джоба, хубу ама му е осигурен подслон, храна, после училище и всякаква друга помощ. Не знам дали тогава са имали прикрепени към тях сошъл уъркърс, ама днес рефюджитата си имат социални работници към тях дето са длъжни да им помагат с много неща. Моята Мина нали и тя е рефюджи сингъл мадър и знам за кво иде реч, за най-малкото нещо звъни на сошъл уъркъра, живее в 3 бедруум доста добър таунхаус и плаща 700 долара наем за това.
Тъй че автора да не ни разправя приказки от 1001 нощ.
Тия дето сме влезли по процедура да не би да ни е било по-лесно? Ние кацнахме с 4 куфара и 10,000 долара, ама никой не ни е подслонявал безплатно, никой не се е грижил за нас, ниокй не ни е намирал работа, и т.н.
Да ме е чул някой тук в тоя форум да се оплаквам от трудностите или от живота тук?
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Shoshana написа: Пон Апр 03, 2023 12:48 pm 6 години за да се върнем отново към мързела и мизерията, па и да го опишем и в книга? Къде-къде по-комфортно е било навремето да се мързелува в Канада, ама на вас явно не ви е провървяло. Жалба по изгубена младост, по изгубен живот или поръчкова книга? Не пишете такива неща, защото ние всички имаме майки и бащи там. За разлика от нас те си купуват , четат подобни глупости и се притесняват за децата си без да има защо.
забеляза ли ,че тая книга/история трябва да ни разплаче.ако не се прибереш след 6 год. после става много трудно да вземеш ;правилното; решение и след това започва голямото страдание./правилно за кого,може би за автора/
а това с мечтата,тъгата и гайдата ми е най тъпото и смешното.намирисва ми на отчаяние,ако не е както ти казваш поръчково.
лично за мен поредната сълзлива история която се четяла на един дъх.мани ,мани,без дъх останах.
аз имам друг поглед за нещата свързани с емиграцията.в канада се чувствам като в българия и в българия се чувствам като в канада.
прагматизма и личната сметката и изгода ми диктуват решенията къде да живея.
тук пишещите ми знаете историята ,но ще я разкажа заради автора на книгата :
-дойдох в канада на 36,след 8 год се прибрах в българия и след 6 пак в канада ,сега съм в цикъл 8 години в канада докато навърша 60 и се пенсионирам и обратно в българия.общо взето като ми омръзне едното место го сменям с другото,освен това фактор е и банковата сметка дали ще отънее или ще надебелее щото без пара си на кучето в гъза.
това за сантименти и носталгия към младоста и родината са тинтири минтири,че живота ти минал,той минава независимо къде си.
в изгубен живот,мечти,тъга,носталгия и най вече гайди не участвам.това не е моя филм.
за мен дъ лайф ис бютифъл.
бтв.за мен канада много ми помогна да се осеверя кой съм и се чувствам силен ,а не отчаян и нещастен в психологческия смисъл на думата.
Последно промяна от Pavel M на Пон Апр 03, 2023 8:44 pm, променено общо 1 път.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Пон Апр 03, 2023 7:58 pm
jovani написа: Пон Апр 03, 2023 3:38 pm Трябва ли да се напише цяла книга, когато всичко може да се резюмира в 2 изречения?
Автора кацнал в Нюфаундленд преди 33 години, живял 6 години в Канада, и чак сега се сетил да напише книга :D
Баси драмата :D
Не знам що тия рефюджита драматизират толкоз. Още повече за ония години. Бил кацнал с 5 долара в джоба, хубу ама му е осигурен подслон, храна, после училище и всякаква друга помощ. Не знам дали тогава са имали прикрепени към тях сошъл уъркърс, ама днес рефюджитата си имат социални работници към тях дето са длъжни да им помагат с много неща. Моята Мина нали и тя е рефюджи сингъл мадър и знам за кво иде реч, за най-малкото нещо звъни на сошъл уъркъра, живее в 3 бедруум доста добър таунхаус и плаща 700 долара наем за това.
Тъй че автора да не ни разправя приказки от 1001 нощ.
Тия дето сме влезли по процедура да не би да ни е било по-лесно? Ние кацнахме с 4 куфара и 10,000 долара, ама никой не ни е подслонявал безплатно, никой не се е грижил за нас, ниокй не ни е намирал работа, и т.н.
Да ме е чул някой тук в тоя форум да се оплаквам от трудностите или от живота тук?
на автора може би несбъднатата му мечтата е била ,че като кацне в канада да използвам и аз изтърканата фраза парите растат по дърветата и няма кой да ги обере.
в случая Кака ти е права,това книжле единствено може да разплаче възрастните ни родители ,ако случайно го прочетат и намирам за съвсем лош бизнес ход да се обръща към българите живеещи в канада да му го купят.
аз и това се опитах да му кажа ,че тук няма да изкара и 2 цента.ей и примери със себе си дадох които са валидни и за 99% от живеещите българи в канада.
не искам да го обструкирам от дискусията която може да проведем тук,а по точно обратното да го активирам за диалог в който всеки да изложи мнението си по въпроса за емиграцията.на кой какво му тежи,кой какво го боли.
но без генерализации мечти,тъга,гайди защото са несъстоятелни.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Хубава инициатива за книгата. Много обичам да чета имигрантски истории и моята книга е започната със същата тематика.

Скоро ще направим десет години в страната и 13 в друга чужбина и има много за разказване.
Ни е факт, че мигрантите на социални помощи или бегълците от конфликт/ война са много различна категория имигранти и не са се сблъсквали с типичната имиграция.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Пон Апр 03, 2023 8:43 pm парите растат по дърветата и няма кой да ги обере.
Все се каня да питам, абе някой знае ли на кое дърво точно растат :D
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

tanyatais написа: Пон Апр 03, 2023 8:55 pm мигрантите на социални помощи или бегълците от конфликт/ война са много различна категория имигранти и не са се сблъсквали с типичната имиграция.
Хора с уелфер менталити :D

И ти ли ще пишеш книга, бе муцка :D
Ужас :D
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Пон Апр 03, 2023 9:01 pm
Pavel M написа: Пон Апр 03, 2023 8:43 pm парите растат по дърветата и няма кой да ги обере.
Все се каня да питам, абе някой знае ли на кое дърво точно растат :D
аз знам.растат по дърветата на юма и салинас и по баирите на сиера невада и колорадо ама трябва да отидеш на място да си ги набереш.
то това и ти го знаеш.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Пон Апр 03, 2023 9:04 pm
tanyatais написа: Пон Апр 03, 2023 8:55 pm мигрантите на социални помощи или бегълците от конфликт/ война са много различна категория имигранти и не са се сблъсквали с типичната имиграция.
Хора с уелфер менталити :D

И ти ли ще пишеш книга, бе муцка :D
Ужас :D
аз мога да и дам идея за заглавие :
-как се лее бетон на -35 по Ц
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор