Учебници по математика

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Учебници по математика

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: Чет Фев 03, 2022 5:38 pm ами той човека вече си е уредил статута в канада и след като си го уредил е логично да пита за учебници по алгебра.
Като се замисля, може и да си прав, на теория е напълно възможно.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Учебници по математика

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Чет Фев 03, 2022 5:38 pm ами той човека вече си е уредил статута в канада и след като си го уредил е логично да пита за учебници по алгебра.
Бате,
Той пита за учебници по математика за начален курс.
Алгебрата е по-късно.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
boris.lav
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 28, 2021 10:11 am

Re: Учебници по математика

Мнение от boris.lav »

optics написа: Чет Фев 03, 2022 4:58 pm Бориславе, аз приключвам с темата, тъй като на два пъти съм игнориран.
Разбирам какъв е проблема и да, в това отношение - по-добре тук отколкото в Европа.
Желая ти успех и се научи да обръщаш внимание първо на хората които ти казват нещо полезно и после на тия които ти казват нещо забавно.
Съжалявам, че си се почувствал игнориран. Благодаря ти за съветите и за споделеното мнение. Благодаря ти и, че споделяш конкретни неща. Бих се радвал да чуя повече, ако ти се раказва, за опитите ти да станеш учител.

Аз знам, че в Канада е трудно. Но бих се определил като иновативен учител, който има какво да предпложи и вярвам, че това ще изиграе важна роля занапред. С английския се справям много добре, като в момента продължавам да го развивам, за да е на ниво. Нямам работни предложения, защото не съм кандидатствал никъде. Не виждам смисъл да кандидатствам без да съм напълно сигурен в езика и да имам сертификат на ielts. Точно затова си търся и учебници, за да мога да се упражнявам да преподавам върху нещо, което е в стандартите на Канада. Разгледах всички линкове и ви благодаря, но там някои от обясненията не са достатъчни. (Или аз съм твърде мързелив да чета? Хах.) Друго си е когато го чуеш от човек, който е на мястото.

Честно казано една близка ми препоръча вашия форум, тъй като знае колко голяма мечта ми е Канада и ми каза, че тук ще открия готини хора, които да ми дадат правилните съвети. От вас чувам само - трудно е, недей, има по-добри места, няма да стане като учител, бавно е, няма пари и т.н. Едно хубаво нещо не казвате и това е много обезокуражаващо! Аз ще се справя, защото вярвам в себе си, но вярвах, че тук мога да открия поне малко помощ. Наясно съм, че може да не стане, че има 300 фактора и т.н., но светът няма да свърши, ако не стане. Все пак искам да пробвам. Това беше и идеята ми да пиша тук - да разбера нещо повече от хора с опит.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Учебници по математика

Мнение от snakeplissken »

Бориславе,
Канада се променя. Тя не е онази Канада в която аз дойдох преди 10 години. Още по-малко пък е Канада в която са дошли отговорилите ти хора, щото те са още по-отдавна тук.
Те това се опитват да ти кажат, а не да те обезкуражат.

Ако ти трябва някой да те окуражи, ок, от мен ще чуеш позитивните неща.
- Канада е вероятно най-добрата страна за имигранти.
- В Канада системата е построена с Британска прецизност
- в Канада личното пространство се уважава от всички
- в Канада отношенията между хората се градят на взаимно уважение. Няма я тази агресия в отношенията, каквато я има в България
- в Канада нещата се случват, в повечето случаи бавно, но все пак се случват. Докато в България е пълно със започнати но недовършени неща.
- в Канада няма да имаш много голяма част от проблемите които имаш в България. Но пък в Канада ще имаш други проблеми.

Нали знаеш, че всяко начало е трудно. И тук ще е така. Но ако си целеустремен, ако имаш ясни и осъзнати цели, ако си трудолюбив и упорит в постигането им, то е въпрос на време да се обърнеш назад и да си кажеш Well done……

Та:
1. Цели
2. Работа
3. Постоянство
4. Вяра
5. Упоритост

Всичко останало, като обстоятелства , какво, къде, кога, колко , са просто детайли.

Основното е да имаш нещо да те води…..
Цел……

Успех!
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Учебници по математика

Мнение от Pavel M »

момчето явно е оправо.ще се оправи
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Учебници по математика

Мнение от tanyatais »

Понеже отговорих по зададената тема ще си позволя отново да припомня, че колкото и да си учил в България, тук няма да може да работи като учител. Ще трябва да доучва, да се издържа през това време и да придобие право на работа като учител с учителски лиценз.

Понеже работя в сферата и повечето ми приятелки са учители го пиша от първа ръка. Повечето учители учат година и стават асистент учители на главния учител и доучват за учители докато вече работят в системата.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
boris.lav
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 28, 2021 10:11 am

Re: Учебници по математика

Мнение от boris.lav »

snakeplissken написа: Пет Фев 04, 2022 7:50 am Бориславе,
Канада се променя. Тя не е онази Канада в която аз дойдох преди 10 години. Още по-малко пък е Канада в която са дошли отговорилите ти хора, щото те са още по-отдавна тук.
Те това се опитват да ти кажат, а не да те обезкуражат.

Ако ти трябва някой да те окуражи, ок, от мен ще чуеш позитивните неща.
- Канада е вероятно най-добрата страна за имигранти.
- В Канада системата е построена с Британска прецизност
- в Канада личното пространство се уважава от всички
- в Канада отношенията между хората се градят на взаимно уважение. Няма я тази агресия в отношенията, каквато я има в България
- в Канада нещата се случват, в повечето случаи бавно, но все пак се случват. Докато в България е пълно със започнати но недовършени неща.
- в Канада няма да имаш много голяма част от проблемите които имаш в България. Но пък в Канада ще имаш други проблеми.

Нали знаеш, че всяко начало е трудно. И тук ще е така. Но ако си целеустремен, ако имаш ясни и осъзнати цели, ако си трудолюбив и упорит в постигането им, то е въпрос на време да се обърнеш назад и да си кажеш Well done……

Та:
1. Цели
2. Работа
3. Постоянство
4. Вяра
5. Упоритост

Всичко останало, като обстоятелства , какво, къде, кога, колко , са просто детайли.

Основното е да имаш нещо да те води…..
Цел……

Успех!
Изключително много ви благодаря за тази публикация. Върнахте ми куража. Препращам цялата си позитивна енергия към вас. Наистина ми помогнахте и ми припомнихте за какво се боря. :*:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Учебници по математика

Мнение от Ivan1007 »

Ми кажи, че си търсил няколко хубави думи, а не истината..

Той човека дето ти ги пише е бил гробар и знае как да утешава с хубави думи.
Слушай него и ще станеш шофьор на камион, ще ходиш до тоалетна в нивите, ще спиш 25 дена в кабината на камиона и ще се прибираш за един ден, колкото да се обръснеш и изкъпеш и ще тръгваш пак с камиона. След 20-на години може да събереш пари за къща на село в България и да си купиш казан да си вадиш домашна ракия - на него това му е целта в живота

Между впрочем, ако имаш конкретни въпроси по процедурата за емиграция и/или нещо не разбираш пиши тук или на лично съобщение. Ще се опитам да ти помогна.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Учебници по математика

Мнение от snakeplissken »

На колко си години? И семеен ли си?
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Учебници по математика

Мнение от Ivan1007 »

А забравих - гробаря е върл антигей.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
boris.lav
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 28, 2021 10:11 am

Re: Учебници по математика

Мнение от boris.lav »

Ivan1007 написа: Пет Фев 04, 2022 2:25 pm Ми кажи, че си търсил няколко хубави думи, а не истината..

Той човека дето ти ги пише е бил гробар и знае как да утешава с хубави думи.
Слушай него и ще станеш шофьор на камион, ще ходиш до тоалетна в нивите, ще спиш 25 дена в кабината на камиона и ще се прибираш за един ден, колкото да се обръснеш и изкъпеш и ще тръгваш пак с камиона. След 20-на години може да събереш пари за къща на село в България и да си купиш казан да си вадиш домашна ракия - на него това му е целта в живота

Между впрочем, ако имаш конкретни въпроси по процедурата за емиграция и/или нещо не разбираш пиши тук или на лично съобщение. Ще се опитам да ти помогна.
Благодаря за предложението.
snakeplissken написа: Пет Фев 04, 2022 2:27 pm На колко си години? И семеен ли си?
На 24 съм. Не съм омъжен поради простата причина, че тук нямам правото да го направя.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Учебници по математика

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Пет Фев 04, 2022 2:25 pm Ми кажи, че си търсил няколко хубави думи, а не истината..

Той човека дето ти ги пише е бил гробар и знае как да утешава с хубави думи.
Слушай него и ще станеш шофьор на камион, ще ходиш до тоалетна в нивите, ще спиш 25 дена в кабината на камиона и ще се прибираш за един ден, колкото да се обръснеш и изкъпеш и ще тръгваш пак с камиона. След 20-на години може да събереш пари за къща на село в България и да си купиш казан да си вадиш домашна ракия - на него това му е целта в живота

Между впрочем, ако имаш конкретни въпроси по процедурата за емиграция и/или нещо не разбираш пиши тук или на лично съобщение. Ще се опитам да ти помогна.
Айдеее :D
Тоя пак нахълта с гумените ботуши. Баси и олигофрена :lol:
Що си предлагаш помощта като знаеш че никва няма да я свършиш бе Бай Иване :D
Ако не си разбрал, човека иска да бъде учител. А не да бере студ по сондите или да зарежда кухнята с моркови, така че хич не се обаждай ами бягай да си изпереш опиканите напальонки :lol:
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Учебници по математика

Мнение от Ivan1007 »

Аз не му предлагам помощ да става сондьор като теб, нито каруцар като теб, а да му помогна за имиграционната процедура.
Макар и преди повече от 20 години съм минал през нея сам, а не съм бил докаран в Канада като куфар, както теб те е докарала бившата.
Все пак и английски знам за разлика от теб и колегите ти пакистански каруцари.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Учебници по математика

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Пет Фев 04, 2022 2:49 pm Аз не му предлагам помощ да става сондьор като теб, нито каруцар като теб, а да му помогна за имиграционната процедура.
Макар и преди повече от 20 години съм минал през нея сам, а не съм бил докаран в Канада като куфар, както теб те е докарала бившата.
Все пак и английски знам за разлика от теб и колегите ти пакистански каруцари.
Attaboy :lol:

Имаш късмет че в Канада лудниците са затворени, инак отдавна да са те прибрали там :rofl:
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Учебници по математика

Мнение от Ivan1007 »

Те лудите стават каруцари в Канада, а най-откачените са пред парламента и блокират границата със САЩ и улиците на Отава
Те поне не са женски полов орган и имат топки да си отстояват лудостта, а не да се плюнчат и бият само в гърдите като теб.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор