Учебници по математика

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
boris.lav
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 28, 2021 10:11 am

Re: Учебници по математика

Мнение от boris.lav »

Благодаря ви за отговорите! Малко съжалих, че писах тук. Винаги съм знаел за вродената българска черта да се хейти наред и да се гледа през черни очила. Донякъде все пак очаквах, че в този форум мога да открия свестни хора, които да ми отговорят честно, но в същото време да не ме обезсърчават и да пишат по две думи без никакво обяснение.
Отговори от типа на "не" без никакво обяснение подхождат на ниско квалифицирана работна ръка.
Отговори от типа на "послушайте ме и ще ми благодарите" отиват по-скоро към остроумие, не към даване на съвет.
Не знам дали хората, които пишат тук живея в Канада и дали работят там, а ако работят - какво въобще работят, но забелязвам враждебния ви тон. За пореден път се убеждавам, че някои български черти са се вкоренили в някои хора толкова дълбоко, че ако ще и в рая да отидат пак ще има какво да критикуват, от какво да се оплачат и т.н.

Сякаш вие не сте хора, които един ден в миналото са си мечтали да отидат да живеят в Канада и не сте го постигнали? Защо тогава пишете толкова обезсърчителни неща? Да, споделете истината, но за всичко си има начин.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Учебници по математика

Мнение от optics »

И мен ли ме сложи при несвестните?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Учебници по математика

Мнение от Ivan1007 »

boris.lav написа: Чет Фев 03, 2022 3:24 am Благодаря ви за отговорите! Малко съжалих, че писах тук. Винаги съм знаел за вродената българска черта да се хейти наред и да се гледа през черни очила. Донякъде все пак очаквах, че в този форум мога да открия свестни хора, които да ми отговорят честно, но в същото време да не ме обезсърчават и да пишат по две думи без никакво обяснение.
Отговори от типа на "не" без никакво обяснение подхождат на ниско квалифицирана работна ръка.
Отговори от типа на "послушайте ме и ще ми благодарите" отиват по-скоро към остроумие, не към даване на съвет.
Не знам дали хората, които пишат тук живея в Канада и дали работят там, а ако работят - какво въобще работят, но забелязвам враждебния ви тон. За пореден път се убеждавам, че някои български черти са се вкоренили в някои хора толкова дълбоко, усилия че ако ще и в рая да отидат пак ще има какво да критикуват, от какво да се оплачат и т.н.

Сякаш вие не сте хора, които един ден в миналото са си мечтали да отидат да живеят в Канада и не сте го постигнали? Защо тогава пишете толкова обезсърчителни неща? Да, споделете истината, но за всичко си има начин.
Извинявам се, че съм наранил чувствата Ви с кратките отговори, но аз положих повече усилия от Вас в случая.
Това са отговорите, които мога да Ви дам според това, което сте предоставили като информация.
Питайте защо отговора е такъв и Ви изпратих линк да се самооцените - не знам нито възрастта Ви, нито образованието, нито професията и колко стаж имате по нея, не знам нивото на което владеете английски и френски, не знам дали сте работили и учили в Канада, не знам дали имате близки роднини в Канада, не знам семейното ви положение, образование и ниво на английски и френски на евентуалния ви партньор.
Това са все фактори, по които се оценява евентуално кандидатура за имиграция като квалифициран работник в Канада.
Не смятам, че сте компетентен да оценявате квалификацията ми, но ще ви обясня защо Ви отговорих кратко с "не"
Вие питахте конкретно за Вас. Смятам, че нямате шанс да дойдете и успеете като имигрант в Канада и да станете учител, защото сте мързелив и/или неспособен.
Мързялo Ви е или сте неспособен да намерите сам информацията, която аз Ви посочих и да си свършите сам работата.
Все пак се опитах да Ви помогна, като Ви посочих какво да направите и как,къде да намерите повече информация.
С горния си постинг доказахте, че съм бил прав.
Ще се радвам един ден да ми докажете, че не съм бил прав в преценката си за Вас, като ми пишете вече като учител в начално училище в Канада.
Успех!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Учебници по математика

Мнение от Rall »

boris.lav написа: Чет Фев 03, 2022 3:24 am Благодаря ви за отговорите! Малко съжалих, че писах тук...
Хич не ги слушай, взимай едно по-дебело яке, и едни ботуши (може и гумени) и идвай! Добри учители се търсят навсякъде! Успех!
Dead Eyes See No Future
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Учебници по математика

Мнение от Ivan1007 »

Rall написа: Чет Фев 03, 2022 1:04 pm
boris.lav написа: Чет Фев 03, 2022 3:24 am Благодаря ви за отговорите! Малко съжалих, че писах тук...
Хич не ги слушай, взимай едно по-дебело яке, и едни ботуши (може и гумени) и идвай! Добри учители се търсят навсякъде! Успех!
И напольонки!
Ако пък не стане учител винаги можеш да стане шофьор на камион.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Учебници по математика

Мнение от roumensp »

boris.lav написа: Чет Фев 03, 2022 3:24 am Сякаш вие не сте хора, които един ден в миналото са си мечтали да отидат да живеят в Канада и не сте го постигнали? Защо тогава пишете толкова обезсърчителни неща? Да, споделете истината, но за всичко си има начин.
Ние мечтаехме и го направихме тогава, когато България не беше член на EU. Сега нещата са съвсем други и няма смисъл да постигаш нещо трудно като може лесно. Ако сега трябваше да емигрирам щеше да е в Европа, не в Америка.
Отделно че и живота в Канада се промени, като почнем с това, че поскъпна ... например жилищата са над тройно по-скъпи отколкото като купувах аз през 2005.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Учебници по математика

Мнение от tanyatais »

Ако искате да преподавате в началните класове ще ви трябва да доучвате тук.

Учебниците се държат в училище и рядко се носят у дома, но началните учители преподават по почти всичко в началните училища.

В зависимост от това къде живеете в Канада си има учителски специалности, които са средно между 1-2 години, но повечето учители тук от България карат наново Бакалавър или Магистратура тук за да придобият учителски лиценз.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
boris.lav
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 28, 2021 10:11 am

Re: Учебници по математика

Мнение от boris.lav »

Rall написа: Чет Фев 03, 2022 1:04 pm
boris.lav написа: Чет Фев 03, 2022 3:24 am Благодаря ви за отговорите! Малко съжалих, че писах тук...
Хич не ги слушай, взимай едно по-дебело яке, и едни ботуши (може и гумени) и идвай! Добри учители се търсят навсякъде! Успех!
Благодаря за хубавите думи! Окуражихте ме.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Учебници по математика

Мнение от Pavel M »

аз от как се помня след революцията 89 изкарвах доста добри кинти по нашенските стандарти ,а и преди това по времето на соца ама дойде 97 жан виденовата зима и си е.мамата.
ходех с едно куфърче пълно с пари,пари като вестници,пардон като тоалетна хартия.
и си викам вчерашната яма днес я няма и понеже ни нямаше в ЕС и айде в Канада.
преди да се депортирам в ледената държава обиколихме южна европа малко на екскурзия ,малко по повод сватба-италия,франция,испания и викам на жената на теб харесва ли ти тук и тя много е гот. ,а аз щом ти харесва тук ще видиш тогава колко е по гот в канада скандинавието на северна америка.
и кат кацнахме тук на третия ден като се поогледа и като видя в каква кочина съм я докарал бой по канчето с черпака още ми държи синьо.

абе идиот с идиот що ме лъга като дърта сиганка ,по добре да бяхме останали при кръстницата на марбея и отиде да се пече монокини на полянката на еврейските гробища срещу нас и се върна с 200 долара тикет за нарушаване на обществения ред и общо приетите порядки с предупреждение за това нейно неморално действие ако се повтори да получи 10К глоба.

та тогава си помислих нещо тук ли объркахме ,кво стана .някъде може тук не може.е голям борба с това неможене тук нещо което там се приема за нещо много нормално,а тук е едва ли не присъда.
ама след 20 год. претръпнах ,все ми е тая къде съм и как щото може би свикнах и се сраснах и не мога да преценя трезво дали тук или ЕС
ама ако знаех къв цирк е тук сигурно посмъртно нямаше да се навия да го играя тоя филм с живота си.
хубава страна,хубави хора,пара има .и кат се замисля и кво от туй.

сеа съм робот.ям,пия и гърбя.

хората ме уважават,където и да отида ми викат какво ще обичате сър ,а в българия тоя пеерас сега кво иска

абе луда работа.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Учебници по математика

Мнение от optics »

Всичко е възможно но някои неща са по-трудни от други.
Учителската професия в Канада е по-добре платена отколкото в България и учител се става трудно, защото има дълъг waiting list. В тоя списък са учители които работят на повикване. Тоест - изхранват се с каквото могат и чакат да ги повикат да заместват някой титуляр който примерно се е разболял. И така - с години. Когато някои титуляр се пенсионира или по някакви други причини освободи място, се гледа кой е в списъците, откога и как се е представял досега.
При мен нещата се развиха в друга посока но учителската опция я разглеждах и за да имам нещо в Си-Ви-то, се хванах на работа в една частна гимназия в София, където преподавах на Английски. Едно момче беше таман дошло от Южна Африка, само то ми викаше "сър", другите се смееха като идиоти и гледаха да свърши часа.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
boris.lav
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 28, 2021 10:11 am

Re: Учебници по математика

Мнение от boris.lav »

Pavel M написа: Чет Фев 03, 2022 4:19 pm аз от как се помня след революцията 89 изкарвах доста добри кинти по нашенските стандарти ,а и преди това по времето на соца ама дойде 97 жан виденовата зима и си е.мамата.
ходех с едно куфърче пълно с пари,пари като вестници,пардон като тоалетна хартия.
и си викам вчерашната яма днес я няма и понеже ни нямаше в ЕС и айде в Канада.
преди да се депортирам в ледената държава обиколихме южна европа малко на екскурзия ,малко по повод сватба-италия,франция,испания и викам на жената на теб харесва ли ти тук и тя много е гот. ,а аз щом ти харесва тук ще видиш тогава колко е по гот в канада скандинавието на северна америка.
и кат кацнахме тук на третия ден като се поогледа и като видя в каква кочина съм я докарал бой по канчето с черпака още ми държи синьо.

абе идиот с идиот що ме лъга като дърта сиганка ,по добре да бяхме останали при кръстницата на марбея и отиде да се пече монокини на полянката на еврейските гробища срещу нас и се върна с 200 долара тикет за нарушаване на обществения ред и общо приетите порядки с предупреждение за това нейно неморално действие ако се повтори да получи 10К глоба.

та тогава си помислих нещо тук ли объркахме ,кво стана .някъде може тук не може.е голям борба с това неможене тук нещо което там се приема за нещо много нормално,а тук е едва ли не присъда.
ама след 20 год. претръпнах ,все ми е тая къде съм и как щото може би свикнах и се сраснах и не мога да преценя трезво дали тук или ЕС
ама ако знаех къв цирк е тук сигурно посмъртно нямаше да се навия да го играя тоя филм с живота си.
хубава страна,хубави хора,пара има .и кат се замисля и кво от туй.

сеа съм робот.ям,пия и гърбя.

хората ме уважават,където и да отида ми викат какво ще обичате сър ,а в българия тоя пеерас сега кво иска

абе луда работа.
Вие направо на виц го обърнахте. Осъзнавате ли, че някои хора емигрираме не просто защото искаме да изкарваме норамлни пари и да виждаме нормални политики, а и защото имаме нужда от равни права - каквито тук в България за някои малцинства няма. Тук нямам право да създам семейство по начина, по който искам. И, да, гърби ми се, занимава ми се, защото искам да имам нормален живот със семейство.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Учебници по математика

Мнение от miteto »

boris.lav написа: Чет Фев 03, 2022 4:51 pm Вие направо на виц го обърнахте. Осъзнавате ли, че някои хора емигрираме не просто защото искаме да изкарваме норамлни пари и да виждаме нормални политики, а и защото имаме нужда от равни права - каквито тук в България за някои малцинства няма. Тук нямам право да създам семейство по начина, по който искам. И, да, гърби ми се, занимава ми се, защото искам да имам нормален живот със семейство.
Това хубаво, обаче погледна ли линковете които хората ти дадоха на първата страница, за да прецениш какви са изискванията за имиграция и какви са ти шансовете? Всичко останало - намиране на работа като учител, получаване на канадско гражданство и т.н. идва после.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Учебници по математика

Мнение от optics »

Бориславе, аз приключвам с темата, тъй като на два пъти съм игнориран.
Разбирам какъв е проблема и да, в това отношение - по-добре тук отколкото в Европа.
Желая ти успех и се научи да обръщаш внимание първо на хората които ти казват нещо полезно и после на тия които ти казват нещо забавно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Учебници по математика

Мнение от roumensp »

boris.lav написа: Чет Фев 03, 2022 4:51 pm Вие направо на виц го обърнахте. Осъзнавате ли, че някои хора емигрираме не просто защото искаме да изкарваме норамлни пари и да виждаме нормални политики, а и защото имаме нужда от равни права - каквито тук в България за някои малцинства няма. Тук нямам право да създам семейство по начина, по който искам. И, да, гърби ми се, занимава ми се, защото искам да имам нормален живот със семейство.
Какъв е проблема да го направиш в Западна Европа ? В Канада всичко е по-трудно защото квалификациите на европейците не се признават директно като в EU, като изключим няколко професии. Всеки инженер трябва да се лицензира, ако иска и тук да е инженер, за учител се учи допълнително тук, а за лекар и зъболекар си е почти учене отначало (като изключим англичаните). Има един виц, че канадските таксиметри са най-образованите .... :lol:
Отделно че за тук има бавен и изнервящ имиграционен процес.
Тук можеш да работиш след като имигрираш, това е истината за 99% от емигрантите. Канада издава много малко работни визи и те са предимно за професии, за които няма много желаещи от местните или са сезонни (по фермите).

Не ти казвам да не пробваш (след като видиш линковете, които ти дадохме), просто ти казвам какво да очакваш.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Учебници по математика

Мнение от Pavel M »

ами той човека вече си е уредил статута в канада и след като си го уредил е логично да пита за учебници по алгебра.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор