Българска храна в Монреал

Само за полезни връзки
Публикувай отговор
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Българска храна в Монреал

Мнение от pticheto »

Здравейте, без да се опитвам да правя реклама бих искала да дам информация на тези, които търсят българска храна в Монреал. Никога не бях виждала доскоро, а ето напоследък тук-там има.
Първо открих в Bucarest store до метро Snowdon, там има и източноевропейски стоки и си купих и румънска мартеница за 1ви март.Предлагат картофена салата, която е като нашата руска салата, както и сърми, пълнени чушки и т.н.Също халва.
В двата магазина Epicure има източноевропейски стоки , в този , който е много бликзо до метро Namur , но е малко по-закътан намерих румънски козунак. А в другия на 5555 Westminster в Cote-Saint-Luc има българско сирене и българска козметика с розово масло, както и български лютеници.
Българско сирене(на Crinos) има и в Supermarche PA (на улица Du Fort) и Adonis (в Griffintown)
В Branche d'Olivier на няколко улици от метро Lucien L'Allier има български лютеници и шоколад с розово масло( на мен последния ми е малко тежък за смилане).
Също и в Dollar destination до метро Plamondon имаше буркани със различни видове лютеници made in Bulgaria, S&F .
Рапорт даден,рапорт приет!
Който знае повече да дава инфо веднага! :handshake:
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: Българска храна в Монреал

Мнение от pticheto »

Току-що намерих тази информация:

https://www.sofiabistro.com/menu

Изберете българското! Предлагат и ракия.

За боза трябва да ги попитам.

Здраве да е и всичко останало ще се нареди.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: Българска храна в Монреал

Мнение от pticheto »

Обновено
Bucarest вече са на няколко минути от метро Namur...в противоположната посока на Epicure.В този магазин на Epicure, както писах, има целогодишно румънски козунак, за ваше улеснение на опаковката пише Boromir cozonac swirls sweet bread.
Сланината сигурно не е много полезна за здравето, но рядко защо не. Мисля, че видях да предлагат сланина и следващия път ще взема от Epicure , 5555 Westminster, Cote Saint-Luc(от метро Villa Maria автобус 103 спирка Westminster / Cote Saint-Luc (не е никак близо до метрото).
Това е от мен. Искрено ваша ,pticheto.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Българска храна в Монреал

Мнение от snakeplissken »

Кака???
С акаунт на друг потребител???
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Българска храна в Монреал

Мнение от Pavel M »

аз друго се учудвам ,че кака която в друга тема каза ,че от 15 год е тук и още не и дават кр.карта би трябвало до сега да е открила топлата вода.
аз и букурещ магазина си го знам от преди 20 год и все си е там.това еписритатат на ннамур и уестминистър са руски магазини,откриха ги малко по късно има няма преди 15 год.
ма факта ,че каката е тук вече от 15 год и няма кр. карта и се движи с метро щото няма и кола леко ме озадачава що за птица ще е това птиче

то в монтр. е фрашкано с български стоки,сирене,туршии,консерви, лютеници.краси лютеницата гледам е заредил с лютеница и съседния ми бангладешки плод зеленчук.
не е квото да няма.,

даже от букорещ който ми е нещо като квартален си купувам редовно буркани с кисела диня нещо което го правеше баба ама почти не съм го срещал в българия.мноо хубаво мезе за водката.
ама на букореш Манчу единия от двамата братя за миналата нова година като ми продаде една кисела зелка за 19 дол. съм им вдигнал мерника и дълго време стачкувах.
то инфлация,инфлация ама от 5-6 д за една зелка да ти я набутат за 19 си е чисто е.не на гол г.з.

другите им боклуци от кухнята к'фтета,кебапчета,салати и кво ли не не стават.всичко бухат яко с чесън,а аз чесън мразя.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор