Федерални избори 2021

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Ivan1007 »

Е, не е.
Щото аз изкарах една седмица на Равда и още 2 насам-натам из България и Холандия миналия месец, докато ти се гърчеше на тръстиката. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Пон Окт 04, 2021 9:27 pm Е, не е.
Щото аз изкарах една седмица на Равда и още 2 насам-натам из България и Холандия миналия месец, докато ти се гърчеше на тръстиката. :D
ама ти сериозно ли.ше ти изгният крачолите в калта на нефтените плантации докато аз се гърча на тръстиката в равда зимъска.
бтв.равда ми е на 5 мин път от вкъщи с колата.плажа ми е на 3 минути пеша. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Пон Окт 04, 2021 11:00 pm
Ivan1007 написа: Пон Окт 04, 2021 9:27 pm Е, не е.
Щото аз изкарах една седмица на Равда и още 2 насам-натам из България и Холандия миналия месец, докато ти се гърчеше на тръстиката. :D
ама ти сериозно ли.ше ти изгният крачолите в калта на нефтените плантации докато аз се гърча на тръстиката в равда зимъска.
бтв.равда ми е на 5 мин път от вкъщи с колата.плажа ми е на 3 минути пеша. :rofl:
Не забравяй, че всъщност си на койката в кабината на камиона, паркиран на трък стопа, не си взимал душ от поне 3 дена, ядеш ( в най-добрия случай) саандвич от драйвтрюто на Макдоналдс и пикаеш от кабината. :rofl:
По същото време, аз си пиех ракийката на терасата с квадратура 60+ м2.
След две години - я гушнал китката, я не. Животът е сега, не утре.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Пон Окт 04, 2021 9:27 pm Е, не е.
Щото аз изкарах една седмица на Равда и още 2 насам-натам из България и Холандия миналия месец, докато ти се гърчеше на тръстиката. :D
Добре дошъл :)
Надявам се да си си починал добре :)

Аз последния месец пътувах доста до Калгари и Едмънтън .
Хубава ви е провинцията, бали със слама, крави, работници и механизация полагат тръби …… Абе идилия, също като едно време през комунизъма.

Оглеждах се и за човек с гумени ботуши и сонда, ама ти си бил на море 🙂
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Пон Окт 04, 2021 11:15 pm
Pavel M написа: Пон Окт 04, 2021 11:00 pm
Ivan1007 написа: Пон Окт 04, 2021 9:27 pm Е, не е.
Щото аз изкарах една седмица на Равда и още 2 насам-натам из България и Холандия миналия месец, докато ти се гърчеше на тръстиката. :D
ама ти сериозно ли.ше ти изгният крачолите в калта на нефтените плантации докато аз се гърча на тръстиката в равда зимъска.
бтв.равда ми е на 5 мин път от вкъщи с колата.плажа ми е на 3 минути пеша. :rofl:
Не забравяй, че всъщност си на койката в кабината на камиона, паркиран на трък стопа, не си взимал душ от поне 3 дена, ядеш ( в най-добрия случай) саандвич от драйвтрюто на Макдоналдс и пикаеш от кабината. :rofl:
По същото време, аз си пиех ракийката на терасата с квадратура 60+ м2.
След две години - я гушнал китката, я не. Животът е сега, не утре.
то хубаво си пи ракийката на 60 +
сега цяла година ще я сънуваш тая ракийка от койката в килията 1,50 на 2,50 в трейлър парка на поредния сондаджийски камп там някъде из дивотиите на албърта до следващото лято 2 седмици щастие и пак отново от същото докато си живееш живота сега,а не утре.
аз поне съм лесен.още 2 години /една казарма,изкарва се/ а ти тръстика до живот.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Ivan1007 »

Хахаха!
Аз продължавам да си пия ракийката, със салата от пресни домати от градината, но вече в Калгари. Така мисля да я карам още една седмица и кусур някъде, до средата на октомври, след като целия септември бях отпуска. После може и да прескоча на работа малко, но за кампа си се объркал - там живота е като в хотел ол инклузив, 4 звезди, само дето алкохол няма. За сметка на това пък освен заплата, която си върви сега, тогава върви и бонус, дето е по-голям от заплатата.

Ти колко години изкара вече на тръстиката, след като изпапа парите от предния гурбет? Три ? И евентуално още 2, това са 5 години дето не си живял и един ден. И за какво е всичко? За да се завреш в 50 м2 апартамент, и да се ослушваш когато мине лайното на комшията нощем покрай теб? :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Pavel M »

Е то щом за тебе живота на кампа е като на хотел 4 звезди халал да ти е .Аз такъв хотел неща и на снимка да виждам,а не че не съм го виждал.Виждал съм го и поради тая причина бих те помолил да си разказваш хумореските на някой друг ,а не на мен.
За разлика от теб аз не почивам 1 месец в годината ,а минимум 3 които си ги прекарвам в България.Малко покрай ковида последните 2 год нещата се посговниха и си ги почивам предимно в Канада.И не работя 22 дни в месеца ,а макс 14 като получавам възнаграждение като за 22.
Обаче за ракията и градинските домати ти завиждам.Тук в нашата провинция ракия не продават,нямам и градина.Доматите си ги пазарувам от супер стора.Иначе имам балкон с барбекю и когато климатичните възможности позволяват си пия уискито на фреш еър и си дращя по форума.
м/у курс имам минимум 1 седмица почивка.тоя път станаха 2 и леко започнах да се отегчавам,ама към края на седмицата мисля да си направя една 1 седмична разходка до Сиатъл и обратно малко да се ободря.
хем се разхождам,хем свят виждам,а не гумени ботуши и кал,хем на всичкото отгоре и ми плащат. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Ivan1007 »

Хахаха!
Батка, представите ти за лагери са безнадеждно остарели. Лагерите, в които аз ходя са наистина като хотел. Често нощувам и в хотели ( в момента съм diаmond member в Best Western ) , но лагерите имат това предимство, че яденето е на корем по всяко време на денонощието. Да не говорим че има фитнес център, кинотеатър, билярдни маси, електронни игри и т.н .
Батка, става въпрос за времето, когато не съм в къщи, а на работа. Доста различно е от койката в кабината на камиона, спрян на трък стопа, с обществена тоалетна на 200-300 метра.
Ти живееш в мизерията 5 години всеки ден, с надеждата, че ще живееш що годе нормално след това.
Я доживял, я не. Животът се живее всеки ден.
На това на гастарбайтери като теб не може да се обясни.
Всъщност може и ти го знаеш, но както сам казваш - меришат ти чорапите, за да живееш нормален живот и затова се бръчкаш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Pavel M »

ти тия с фитнесите,киносалоните и ол инклузива ги разправяй на незнаещите.тях си ги имаше и преди 15 год.ама кво от това като цял ден газиш в калта там някъде в нищото.
казах ти на мен глупостите си не ми ги разказвай.ползвай за егото си някой друг дето като му обесняваш и те слуша мига на парцали в захлас.
аз не отговарям на това изискване.
предполагам ,че си го разбрал и се чудя що се пънеш.
пък дали съм гестарбайтер или олигофрен,тъпанар,измекяр ,да такъв съм.
ти ходи си гази там в калта и яж домати,аз ще ти пращам честитки за нова година от слънчака
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Ivan1007 »

Хахаха.!
Аз с ботуши ходя, точно колкото ходят с ботуши на плажа на слънчака през лятото. Кал няма на SAGD - всичко е застлано с дървени матраци, а от октомври до април кал няма никъде.
Земи се скрий с тоя Слънчак - там и да ми плащат не отивам на почивка, камо ли пък да живея. Там ходят само прошляците от of UK, и пенсионирани колхозници и тьотки. По Коледа е пълно мъртвило както и през останалото време от октомври до юни.
През септември става да идеш за седмица на Несебър или Равда - не е много горещо и навалицата се е изнесла. Слънчака е трагедия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Вто Окт 05, 2021 11:42 pm Хахаха.!
Аз с ботуши ходя, точно колкото ходят с ботуши на плажа на слънчака през лятото. Кал няма на SAGD - всичко е застлано с дървени матраци, а от октомври до април кал няма никъде.
Земи се скрий с тоя Слънчак - там и да ми плащат не отивам на почивка, камо ли пък да живея. Там ходят само прошляците от of UK, и пенсионирани колхозници и тьотки. По Коледа е пълно мъртвило както и през останалото време от октомври до юни.
През септември става да идеш за седмица на Несебър или Равда - не е много горещо и навалицата се е изнесла. Слънчака е трагедия.
А ще си дойдем на думата.Значи на Несебър и Равда ти е харесало.Там е моя ;Слънчак; Да не си ме помислил за чак толкова прост да си хвърля парите за някоя кутийка по апарт комплексите на курорта Слънчев бряг дето сам казваш лятото се пълни с прошляци от УК и тетки от СССР
Ама колкото и да е скучно зимата ,не е по скучно от камповете на Алберта където кал от октомври до април няма щото земя и дърво се цепи от нечовешки кучи студ. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Ivan1007 »

Несебър и Равда стават за седмица-две и то през юни или септември, когато не е адска жега, както през юли-август и не ти стъпват на главата на плажа, който също като на Слънчака няма начин да поеме дори и половината от легловата база.
От началото на октомври, до края на май дали ще си в апартамент там, в Меден Рудник в Бургас, в шести картофен пояс на София или в твойта кутийка в Монреал е се същото.
Кампа и хотелите в Албърта можеш да сравняваш единствено с койката в кабината на камиона ти, паркиран на тръкстопа, с ползване на обществена тоалетна на 200 метра и с сухоежбината, която нагъваш, за да пестиш.

През останалото време, когато не въртиш геврека по 13 часа на денонощие и не спиш в камиона може да сравняваш кутийката с барбекю на терасата, в която живееш единствено с бараката на двора, дето си държа градинарския инвентар.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от snakeplissken »

Начи…..
Да ходиш облечен целогодишно в оранжев гащеризон, гумени ботуши, каска на главата , сейфти очила , и дебели ръкавици които предпазват от петролни продукти, е по-яко отколкото да работиш целогодишно по къси гащи и тениска :!:
Да спиш в стая без прозорци на кампа е по-яко отколкото да спиш камиона :lol:
Да ядеш домати от градината в жълто-кафявото “фармър Джон-ско” Калгари е по-яко от зеленината на Ванкувър или Монреал. :D

Въобще живота сред крави и бали слама в Албърта е по-смислен и пълноценен от мизерията по булгаристанското Черноморие :rofl:
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Pavel M »

не е вярно,чè стаите на камповете нямат прозорци.имат прозорец с размера на амбразурата на немски танк.
и общи бани си имат също с размери метър на 50 см колкото да стоиш прав и ако си изпуснеш сапуна няма място да се наведеш да го вдигнеш.
а на сондьора банята му в къщи е по малка и по демоде от баните на тръкстоповете :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от snakeplissken »

Да.
И джанитърите по камповете така съвестно си вършат работата, че всички фасилитита, стаи и бани блестят от чистота :lol:
Направо си е Ritz - Carlton :rock: :party: :rofl:
My name's Plissken......
Публикувай отговор