Федерални избори 2021

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Pavel M »

е за един сондаджия който 12 чàса на ден гази в калта,брули го леден вятър,вали го дъжд и го жилят комари с размери на врабчèта на сайта наистина бих казал камерките,баните,кенефите и столовата на кампа са като усещане за лукса на Риц.
това по сайтовете и камповете там някъде в албертианската дивотия си е сериозна работа,не като лиготията да си караш тръка на климатика в кабината по джапанки ,тениска и шорти когато навънка вият вуци.аз даже си го карам и съвсем бос. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Сря Окт 06, 2021 4:16 pm ….аз даже си го карам и съвсем бос. :lol:
:o
Да не би да си станал Тюрбан експрес :lol:
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Сря Окт 06, 2021 12:12 pm Начи…..
Да ходиш облечен целогодишно в оранжев гащеризон, гумени ботуши, каска на главата , сейфти очила , и дебели ръкавици които предпазват от петролни продукти, е по-яко отколкото да работиш целогодишно по къси гащи и тениска :!:
Да спиш в стая без прозорци на кампа е по-яко отколкото да спиш камиона :lol:
Да ядеш домати от градината в жълто-кафявото “фармър Джон-ско” Калгари е по-яко от зеленината на Ванкувър или Монреал. :D

Въобще живота сред крави и бали слама в Албърта е по-смислен и пълноценен от мизерията по булгаристанското Черноморие :rofl:
Тцъ.
Това са твои измишльотини.
Истината е, че да спиш в хубав хотел е определено по-добре, отколкото в кабината на камиона, на трък стоп и ти го знаеш много добре.
За разлика от каруцари, на които им плащат на километър, на мен освен заплата и бонус при всяка командировка ми плащат хотел и командировъчни за храна. Цената за хотела не е от значение и в рамките до 200 долара на нощувка никой не го интересува. Ако няма свободни стаи взимаш апартамент, ако ще и 350 долара да е на вечер. Важното е, че спиш на нормално легло, имаш баня и почиваш като нормален човек.
Обикновено хотела е с включена закуска, дневните са достатъчни за топъл обяд и вечеря.

Лагерите предлагат условия за живот сравними с тези в добър хотел, а много често и по-добри. Храната определено е по-добра, качествена и разнообразна от средна класа ресторант и е без ограничения.

Лагер с общи бани и тоалетни не съм виждал от поне десет години, съмнявам се някъде изобщо да има останали такива, особено с пандемията сега

Това е кратко видео на типична стая в лагер



Чистотата е като в хотел, естествено. Камериерките са доста добре платени, същото се отнася и за готвачи и кухненски персонал.
Това е нормалното, ако не си каруцар, платен на километър, който ако се изръси 100-150 долара за приличен хотел и 50-60 за топла храна ще се окаже на червено.
Каруцаря спи в кабината, щото му плащат колкото на неграмотни пакита, за които този живот е нормален.

Не е въпросът в българското Черноморие. Варна и Бургас също са на българското Черноморие.
Батката обаче не живее там. Той и на Слънчака не живее, не е и живял, а само си пише как , някога като се пенсионира, че ще живее.
Той самия знае, че от октомври до началото на юни никой не живее там и е пустош.
Мечтите са си мечти - реалността му е мизериятас барбекюто на терасата, геврека по 12-13 часа за седмица, вечер на койката в кабината, след като е ял някой стар сандвич и ако му се досере случайно през нощта се облича дебело и отива да чака на опашка пред обществената тоалетна.
Това за двете години дето му остават го пише вече 15 години и все си му остават 2 години. :rofl:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Pavel M »

Пиши си каквото си искаш.Но да ти кажа няма начин как да ме навиеш да сменя Слънчака с камповете в краварската ви провинция.Ти явно си си свикнал с мизерията на чергарския живот дето го водиш там по нефтените сайтове,на мен обаче ми е късно тепърва да привиквам с тоя изгубен начин на живот който ти живееш ,дали по желание дали по принуда не знам,но не ме и интерисува.
Ако толкова ми е скучно на Слънчака от октомври до юни живота ще го покаже дали ще е така нямам проблем тия месеци да си ги карам или в Бургас или във Варна или в Русе,ще си избера там където ми е кеф.За разлика от теб имам избор за разлика от теб дето периметърът ти на избор е ограничен м/у бунгалото в Калгари и някой от камповете на Форт Мак. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от snakeplissken »

Много се впрягаш, Иване :D

Бих ти повярвал, щото пишеш от първа ръка.
Ама да не сме виждали канадски Хил-Билита и брадати реднеци, и да не ги знаем що за свине са.
Колко да е добра една африканска камериерка, при положение че собствената й къща мръсна, та чакай да влага старание да ти чисти кенефа на кампа.

Карането на камион не е работа за всеки, и не е върха на сладоледа. Това никой не го отрича.
Обаче работа по камповете не можеш да ме убедиш че е лукс, удобства и чистота. Тия пари там не ви ги плащат да играете билярд в столовата, а да се гърбите на студа и да газите в калта.

Аз вечер си лягам на койката без да съм се уморил. А между другото “койката” е матрак който струва към 1200-1300 кинта. Споменавал съм тука преди че у камионо спя даже по-добре от вкъщи на кинг матрака. Това е въпрос на нагласа , и точно това не разбираш.
Че някои хора не сме склонни да ходим навлечени с ПиПиИ за някой лев повече.
Що мислиш че се махнах от цистерните след няма и две седмици работа?
Отдавна ми е минало времето да работя с 30 кила ПиПиИ на гърба си. И като робот да следвам всяка процедура и стъпка и отвсякъде да ме следят камери, на рафинерията, на бензиностанцията, в камиона, и т.н.

Много е убаво да си се кефиш на работата , това е важно за всеки, ама недей да ми обясняваш колко съм зле аз (или Батката), и колко си добре ти.
Не фаща дикиш ;)
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Pavel M »

мани го сондата.него го е яд ,че се е прецакал като е станал сондьор,а не трък драйвър заради това сега такива си ги разправя,че спим на койки и ядем сухи сандвичи.
Само ако знае какви бюфети и ресторанти има по пътя,то китайски,то индийски,то мексикански,то средиземноморски,даже и американски дето за 10-15 долара можеш да ядеш прясна,топла и разнообразна храна на корем до пръсване и са направени така да си спреш на 20-30 метра до тях тръка за да не правиш много излишни движения.
А по казината на Невада,Ню Мексико и Аризона например бюфетите са фор фри,ако сложиш 10-20 дол в слота които ти ги дават фор фри като уелкъм бонус.Даже и уискито и бирата са ти фор фри стига да не прекаляваш.
Ама кво е виждал той по сайтовете-кал,ботуши и дъждобран.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Сря Окт 06, 2021 6:58 pm Много се впрягаш, Иване :D

Бих ти повярвал, щото пишеш от първа ръка.
Ама да не сме виждали канадски Хил-Билита и брадати реднеци, и да не ги знаем що за свине са.
Колко да е добра една африканска камериерка, при положение че собствената й къща мръсна, та чакай да влага старание да ти чисти кенефа на кампа.

Карането на камион не е работа за всеки, и не е върха на сладоледа. Това никой не го отрича.
Обаче работа по камповете не можеш да ме убедиш че е лукс, удобства и чистота. Тия пари там не ви ги плащат да играете билярд в столовата, а да се гърбите на студа и да газите в калта.

Аз вечер си лягам на койката без да съм се уморил. А между другото “койката” е матрак който струва към 1200-1300 кинта. Споменавал съм тука преди че у камионо спя даже по-добре от вкъщи на кинг матрака. Това е въпрос на нагласа , и точно това не разбираш.
Че някои хора не сме склонни да ходим навлечени с ПиПиИ за някой лев повече.
Що мислиш че се махнах от цистерните след няма и две седмици работа?
Отдавна ми е минало времето да работя с 30 кила ПиПиИ на гърба си. И като робот да следвам всяка процедура и стъпка и отвсякъде да ме следят камери, на рафинерията, на бензиностанцията, в камиона, и т.н.

Много е убаво да си се кефиш на работата , това е важно за всеки, ама недей да ми обясняваш колко съм зле аз (или Батката), и колко си добре ти.
Не фаща дикиш ;)
Тцъ.
Бъзикам се! :lol:
Канадски хилита и брадати реднеци стават камионджии, Ойлпатч всички са гладко обръснати заради H2S. :rofl:
Не знам африканкски ли са камериерките, ма предполагам като им плащат повече от колкото на каруцар/камионджия леглото ми е оправено и всичко е изчистено по-добре и от хотел. :D
Карането на камион не е работа за всеки, а само за
такива дето нищо друго не става от тях. :lol:
Всичките ми оператори могат да бъдат камионджии, на не щат.
Плащаме им не за да се гърбят на студа, а затова което могат и знаят - да могат да карат тежкотоварни коли е необходимо, но не и достатъчно условие. :tmi:

Обикновено 90% от работното им време е без да носят PPE, в кабината на климатик или отопление и основното им занимание е да гледат филми, четат книга, играят игри на лаптоп или смартфон, като най-големия им проблем е да не заспиват и веднъж на около 30 Мин да свършат нещо за 2 Мин. Това е, когато са много заети. Понякога смяната им 12 часа минава без да правят абсолютно нищо - могат да спят дори, стига да са на място. На 300 часа трябва да сменят масло и проверят двигател и хидравлика.
Мойта работа е да ги наглеждам от време на време, да им помагам, в горното и понеже съм добър да им закарам нафта да заредят камиона, който работи на място - не че те не могат, но от скука. Я ми се събрали 3 часа на ден, я не. Понякога имам и други неща, когато трябва да се правят измервания в сондажите, но това е приятно разнообразие в иначе скучното ежедневие.
Въобще не смятам, че си зле-ното ти, нито Батето.
За възможностите ви сте дори много добре - въртите геврека по 12-13 часа на ден, това, че спите некъпани в кабината и тичате подред нощ до обществена тоалетна, явно не е проблем за вас, както и за другите пакита и тем подобни, спестявате по някой долар от закуски и с цената на скотски живот, с надеждата да живеете някъде, някога в бъдещето. На какво повече бихте могли да се надявате?
Айде много ви здраве!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от snakeplissken »

Ама ти наистина ли мислиш че неизкъпаните каруцари сме неуспели оператори на сонда :facepalm: :lol:
Щото от това което пишеш излиза че:
- неизкъпан каруцар ставаш когато нищо друго не става от теб.
- оператор на сонда е доста по-престижна, лека и чиста работа от това да бъдеш неизкъпан каруцар
:facepalm: :D

Не ми се задълбава повече в приказки, щото много насериозно се впрягаш, а и чувството ти за хумор е релевантно на средата в която работиш :lol:
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори 2021

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Чет Окт 07, 2021 1:13 am Ама ти наистина ли мислиш че неизкъпаните каруцари сме неуспели оператори на сонда :facepalm: :lol:
Щото от това което пишеш излиза че:
- неизкъпан каруцар ставаш когато нищо друго не става от теб.
- оператор на сонда е доста по-престижна, лека и чиста работа от това да бъдеш неизкъпан каруцар
:facepalm: :D

Не ми се задълбава повече в приказки, щото много насериозно се впрягаш, а и чувството ти за хумор е релевантно на средата в която работиш :lol:
И на мен не ми се задълбочава, всъщност изплитнява, ако така се нарича да се занимаваш с плиткоумни.
Ти дори не можеш да разбереш, че такова нещо като оператор на сонда няма.

Специално за теб много добре знам за какво си ставал, оценил съм те, още когато ми изпрати нещо като резюме, за да търсиш работа като оператор ( не на сонда :o ) и те посъветвах да се насочиш към нещо друго.
Та специално за теб си прав - станал си шофьор на камион, защото само това можеш. Това ти е максимума на който си способен.
Хуморът ти е типичен каруцарски и на мен не ми е забавен, щото не съм каруцар.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Федерални избори 2021

Мнение от snakeplissken »

Нали знаеш кой излиза плиткоумния накрая :lol:
My name's Plissken......
Публикувай отговор