Застраховка за колата

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Колко годишна застраховка плащате за кола?

под $1000
10
53%
1000-1500
4
21%
1500-2000
3
16%
2000-2500
1
5%
2500-3000
1
5%
3000-3500
0
Няма гласували
3500-4000
0
Няма гласували
над 4000
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 19
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за колата

Мнение от 7George »

roumensp написа: Пет Ное 27, 2020 2:34 pm ...
Викаш гласуваха за НДП щото ги е страх от студа ... нещо не ми се връзва. И мен ме е страх, но не гласувах за тях. :D
Канадците са станали абсолютни готованци – обичат да се грижи някой за тях, да ги храни и подслонява, преоблича и сменя памперса, ще носят маска до края на дните си, ако трябва. Ако им вдигат данъците: за добро ще е... Готови са за UBI.
Embrace your climate change!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Застраховка за колата

Мнение от analgin »

Тази анкета не е реална. Застраховката на кола зависи от много фактори: дали си собственик на колата (изплатена напълно или си я рентнал/изплащаш) какъв е модела на колата, каква е криминалната обстановка в района където живееш, колко възрастна е колата ... вероятно има и други фактори. Отделно в Квебек при ежегодното плащане на книжката и номерата на колата има допълнителни застраховки който в другите провинции не присъстват, те също основно зависят от населеното място където е регистрирана колата и твоето шофьорско досие ....
От 12 години живея в Онтарио (след 8 години в Квебек), но продължавам да карам колите си с Квебекски номера. Всички коли в семейството са на мое име понеже останалите членове са с документи от Онтарио. Квебекарските закони позволят да предоставиш колата си на всеки който има валидна книжка и това не се отразява на клема пред застрахователя. Дедукцията не е задължително да се плати, например миналата година си деформирах бронята и клемнах (хит анд рън) пред жилището ми в Онтарио и не ми поискаха допълнително заплащане ... Въртим сучем и май отново се оказва, че Квебек и най-цивилизованото място за живеене в Канада. Какви са тези суми от 1000-4000$ годишно вие колко пъти си плащате колите???? Застраховка (двустранна) на Кадилак ХТ6 модел 2020 напълно изплатен (и регистриран на адреса на шалето ми извън Монреал при покупката) ми струва 628 $ за годината с включена подмяна с нов при по-голям пътен инцидент.
Публикувай отговор