Емиграция на програмист в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Vedren »

Пак се налага да поправям Танграта.
София - Бензин 95 - 1.60 лв.
Монреал - Бензин 95 - 1.30 кад = 1.65 лв.
Това са неверни числа.
1.60 лв е на най умрялите и рядки бензиностанции. Където ти сипват сигурно и вода в бензина.
Вижте само какъв линк е дал. На Бензиностанция която даже не съм чувал и имат само една такава в София. С други думи Танграта ви казва минете през цяла София 100 км в двете посоки та да заредите за 1.60. А тези 10 литра да стигнеш до бензиностанцията и да се върнеш ще ги броим ли?
https://bg.fuelo.net/brand/id/122?lang=bg
На нормалните бензиностанции е 1.80 разлика 11 %

В Канада не в Квебек защото Квебек е една от 13 провинции
Бензина е под 1 КАД, Разлика още 30 %
А един Канадски долар е равен на 1.25 лв

Къде са 1.25 лв за бензин в Канада и къде са 1.80 лв за бензин в БГ
Ето това са сметките на Танграта с 40 % грешка.

И като са толкова ниски данъците в БГ и понеже се изкарвало пари според Джовани само ако са ниски данъците защо хората не са богати?
Защо се карат масово коли на 20 години, защо на всеки 200 метра има заложна къща или офис за бързи кредити?
Нали са богати хората? Карат все БМВ, Мерцедеси Г гласа, Бентлита и на тях ли ще слагаме газови и метанови уредби?
Последно промяна от Vedren на Пет Окт 09, 2020 11:01 am, променено общо 1 път.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от jovani »

Vedren написа: Пет Окт 09, 2020 10:54 am Пак се налага да поправят Танграта.
София - Бензин 95 - 1.60 лв.
Монреал - Бензин 95 - 1.30 кад = 1.65 лв.
Това са неверни числа.
1.60 лв е на най умрялите и рядки бензиностанции. Където ти сипват сигурно и вода в бензина.
На нормалните е 1.80 разлика 11 %

В Канада не в Квебек защото Квебек е една от 13 провинции
Бензина е под 1 КАД, Разлика още 30 %
А един Канадски долар е равен на 1.25 лв

Къде са 1.25 лв за бензин в Канада и къде са 1.80 лв за бензин в БГ
Ето това са сметките на Танграта с 40 % грешка.

И като са толкова ниски данъците в БГ и понеже се изкарвало пари според Джовани само ако са ниски данъците защо хората не са богати?
Защо се карат масово коли на 20 години, защо на всеки 200 метра има заложна къща или офис за бързи кредити?
И аз винаги съм се чудел защо в Торонто на всеки ъгъл има по един пей-дей лоун аутфит, да не би защото всички тук са много богати?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Vedren »

Джовани гарантирам ти че на 1 мил. човека население в Бг има повече като бройка заложни къщи, и фирми за бързи кредити от колкото в Канада.
А половината от тези дето виждаш в Торонто са за услуга която няма еквивалент в БГ. За кеширане на чекове. Като махнем и тази половина картината става още по различна в полза на Канада.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от jovani »

Vedren написа: Пет Окт 09, 2020 11:05 am Джовани гарантирам ти че на 1 мил. човека население в Бг има повече като бройка заложни къщи, и фирми за бързи кредити от колкото в Канада.
А половината от тези дето виждаш в Торонто са за услуга която няма еквивалент в БГ. За кеширане на чекове. Като махнем и тази половина картината става още по различна в полза на Канада.
Никога не съм ползвал подобни услуги нито в Канада, нито в България. Според мен ако човек е образован и интелигентен може да се оправи прилично и на двете места. Това съм го писал десетки пъти в този форум. И обратното - ако някой не може да смята и стигне до заложна къща в България, то най-вероятно същият човек би имал още по-големи проблеми в Канада, най-малкото заради езика. Аз например мога да ти гарантирам, че моят английски е по-добър от твоят български, това определено ми е помогнало в много случаи в моят бизнес.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Vedren »

Къде отидохме. Да си мерим Английския на Джовани с моя БГ език. :D

Джовани за да ги има тези къщи и офиса значи има търсене.
Въпроса е защо има търсене? Нали данъците са ниски и хората богати.
Всички ли в БГ не могат да говорят БГ език като мен та за това ги има?

Никой от защитниците за ниския данък печалба в БГ така и не написа.
Колко в % от дохода са:
Здравна осигуровка. ( таква в канада няма )
Осигуровка за пенсия.
Осигуровка безработица.
Последно промяна от Vedren на Пет Окт 09, 2020 11:44 am, променено общо 1 път.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

domino написа: Пет Окт 09, 2020 9:33 am Има ли още хора в България, които да карат на бензин? Още навремето много минаха на газ, след това на метан. Доколкото си спомням преди години 400км излизаха някъде 9лв с метан. След това стана 15лв за 400км. Сега не знам колко е но предполагам пак е няколко пъти по-евтино от това да караш на бензин тук.
Ами има и на бензин. Аз съм на бензин, имам и някои колеги.
Масово са с дизели. Има и на газ.
Аз моята кола я взех преди 4г уж за временно. И още я карам щото не се чупи грам. Хонда сивик :) Все пак, съм станал малко канадец-грабровец :) Колкото и да ме врънкат колегите да сменя на БМВ, не поддавам. Та като я взех, не знаех колко месеца ще я карам, затова и не сложих газ. А ето че започвам 5та година да я таралянкам. Но както казах, аз карам под 1 резервоар на месец. А тя има бая малко резервоарче. Та с газ, без газ, не е болка за умиране.
Тръгнахме от данъците.
Няма какво да месят някои хора акциза в бензина, при положение, че ние не въртим същите разстояния, като в Северна Америка. Бензинът/Газта никога не са били проблем. Това са стотинки, на фона на месечния доход.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от optics »

agent Ozo написа: Пет Окт 09, 2020 5:38 am
optics написа: Чет Окт 08, 2020 9:26 pm Ама те като са върнат винаги са големите патриоти и как волно се диша и колко лесно и прекрасно се правело бизнес.
И аудиторията им се възхищава и вика - де да имахме повече такива хора.
И според теб тези хора до един са лъжци и лицемери, Оптиксе, тъй ли? Убеден си, че няма ни най-малка вероятност да са искрени и да го вярват това, което говорят.
Е, Ози, може би не всички. Грешно употребих "винаги". Като всяко нещо реалността е разхвърляна в някакъв спектър. Признавам че имам малко наблюдения. От тия малко, още по-малко са лични. Тия които не са лични - примерно чуто/ прочетено интервю някои неща звучат абсолютно достоверно, а някои звучат абсолютно недостоверно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от jovani »

optics написа: Пет Окт 09, 2020 11:51 am
agent Ozo написа: Пет Окт 09, 2020 5:38 am
optics написа: Чет Окт 08, 2020 9:26 pm Ама те като са върнат винаги са големите патриоти и как волно се диша и колко лесно и прекрасно се правело бизнес.
И аудиторията им се възхищава и вика - де да имахме повече такива хора.
И според теб тези хора до един са лъжци и лицемери, Оптиксе, тъй ли? Убеден си, че няма ни най-малка вероятност да са искрени и да го вярват това, което говорят.
Е, Ози, може би не всички. Грешно употребих "винаги". Като всяко нещо реалността е разхвърляна в някакъв спектър. Признавам че имам малко наблюдения. От тия малко, още по-малко са лични. Тия които не са лични - примерно чуто/ прочетено интервю някои неща звучат абсолютно достоверно, а някои звучат абсолютно недостоверно.
Ти кажи какво става с Ябълката, че не сме си писали отдавна в този форум. Явно съм се объркал, че се е преместила в Монтреал, още ли е на острова? Аз не мога да хвърля до там, където сте вие, затова няма от какво да се притеснявате за момента :rofl:

Може да се преместим в друга тема, за да не цапаме тази. Това би било по-интересна дискусия, отколкото да вадим калкулаторите и да смятаме колко стотинки била разликата в това и онова тук и там.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа: Пет Окт 09, 2020 7:42 am Най-често всички данъци и осигуровки за заплата отиват до към 20%.
И после в магазина още 20% за ДДС. ;)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от jovani »

roumensp написа: Пет Окт 09, 2020 12:52 pm
Kan_Tangra написа: Пет Окт 09, 2020 7:42 am Най-често всички данъци и осигуровки за заплата отиват до към 20%.
И после в магазина още 20% за ДДС. ;)
Което е включено в цената, а не се плаща отделно, както в Канада...
А най-високият разход в Канада е разхода за жилище, което включва пропърти такси, мейнтенанс (за кондо), застраховки и като цяло е 2 пъти по-висок от съответният разход в България. Само този показател унищожава всякакви ценови предимства (като бензин и прочие), освен че цените на почти всички продукти и услуги са по-ниски в България. Отделно много хора, живеещи от поколения в България (това важи и за Канада) имат наследствени имоти и този проблем при тях не съществува (но съществува за един емигрант).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:09 pm
roumensp написа: Пет Окт 09, 2020 12:52 pm
Kan_Tangra написа: Пет Окт 09, 2020 7:42 am Най-често всички данъци и осигуровки за заплата отиват до към 20%.
И после в магазина още 20% за ДДС. ;)
Което е включено в цената, а не се плаща отделно, както в Канада...
А най-високият разход в Канада е разхода за жилище, което включва пропърти такси, мейнтенанс (за кондо), застраховки и като цяло е 2 пъти по-висок от съответният разход в България. Само този показател унищожава всякакви ценови предимства (като бензин и прочие), освен че цените на почти всички продукти и услуги са по-ниски в България.
Я покажи на кои продукти цените са по-ниски в България. Бензина видяхме вече, че е по-скъп. Коли? Компютри, телевизори и прочее електроника? Храната отдавна е на подобни цени. Аз освен на алкохол и цигари, други продукти с по-ниски цени в България не се сещам да има.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от jovani »

miteto написа: Пет Окт 09, 2020 1:18 pm
jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:09 pm
roumensp написа: Пет Окт 09, 2020 12:52 pm
Kan_Tangra написа: Пет Окт 09, 2020 7:42 am Най-често всички данъци и осигуровки за заплата отиват до към 20%.
И после в магазина още 20% за ДДС. ;)
Което е включено в цената, а не се плаща отделно, както в Канада...
А най-високият разход в Канада е разхода за жилище, което включва пропърти такси, мейнтенанс (за кондо), застраховки и като цяло е 2 пъти по-висок от съответният разход в България. Само този показател унищожава всякакви ценови предимства (като бензин и прочие), освен че цените на почти всички продукти и услуги са по-ниски в България.
Я покажи на кои продукти цените са по-ниски в България. Бензина видяхме вече, че е по-скъп. Коли? Компютри, телевизори и прочее електроника? Храната отдавна е на подобни цени. Аз освен на алкохол и цигари, други продукти с по-ниски цени в България не се сещам да има.
Тази дискусия сме я водили с теб поне 3 пъти вече, но ти имаш навика да забравяш. Почти всичко е на по-ниски или същите цени като цяло. Това, което се произвежда в България като стока или услуга е на по-ниски цени. Вносът е на същите цени или много близки. Предимствата в България идват от значително по-ниските цени на имоти, данъци имоти и застраховки, а това е най-големият разход който имаме в Канада. Ако човек живее в наследствен имот (което е общият случай) предимствата като разходи са несъизмерими.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:26 pm
miteto написа: Пет Окт 09, 2020 1:18 pm
jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:09 pm
roumensp написа: Пет Окт 09, 2020 12:52 pm
Kan_Tangra написа: Пет Окт 09, 2020 7:42 am Най-често всички данъци и осигуровки за заплата отиват до към 20%.
И после в магазина още 20% за ДДС. ;)
Което е включено в цената, а не се плаща отделно, както в Канада...
А най-високият разход в Канада е разхода за жилище, което включва пропърти такси, мейнтенанс (за кондо), застраховки и като цяло е 2 пъти по-висок от съответният разход в България. Само този показател унищожава всякакви ценови предимства (като бензин и прочие), освен че цените на почти всички продукти и услуги са по-ниски в България.
Я покажи на кои продукти цените са по-ниски в България. Бензина видяхме вече, че е по-скъп. Коли? Компютри, телевизори и прочее електроника? Храната отдавна е на подобни цени. Аз освен на алкохол и цигари, други продукти с по-ниски цени в България не се сещам да има.
Тази дискусия сме я водили с теб поне 3 пъти вече, но ти имаш навика да забравяш. Почти всичко е на по-ниски или същите цени като цяло. Това, което се произвежда в България като стока или услуга е на по-ниски цени. Вносът е на същите цени или много близки. Предимствата в България идват от значително по-ниските цени на имоти, данъци имоти и застраховки, а това е най-големият разход който имаме в Канада. Ако човек живее в наследствен имот (което е общият слчуай) предимствата като разходи са несъизмерими.
Не, ти имаш навика да забравяш. Дори нещо елементарно като примерно прясно мляко (което се произвежда в България) е на цена около 1.50 за литър. Същата цена е и в Канада. Подбно за български яйца - една кора от 10 яйца е 2.20лв. В Канада е около $2.50 за 12 яйца. Кое му е по-евтиното на българското производство? По-ниски цени, чушки. На 100 продукта я има 3-4 с по-ниски цени, я не.

Имотите са с по-ниски цени от Торонто, да. Аз говорех за продуктите.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от jovani »

Хайде пак калкулаторите и цените на млякото и яйцата за пореден път. Храната в Канада и България е нищожна част от разходите, ако си опрял до няколко цента в повече за храната, но не забелязваш разликите в цените на имотите не мога да те мисля.

Между другото аз съм дал много информация за мен - снимах един компутор, автомобили, описал съм с подробности какво работя и колко изкарвам, дори и неща от личният ми живот съм дал.

Много ми е интересно да кажеш и ти какво работиш, в каква сфера, относителните ти доходи и т.н. за да се получи някакво сравнение, което може да обясни разликите в начина ни на мислене?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:36 pm Хайде пак калкулаторите и цените на млякото и яйцата за пореден път. Храната в Канада и България е нищожна част от разходите, ако си опрял до няколко цента в повече за храната, но не забелязваш разликите в цените на имотите не мога да те мисля.
Нищожна част от разходите на кого? На един милионер? Сигурно. Тези дето взимат средна заплата или под нея, храната и режийните са основната част от разходите. Ако не бяха "наследствените имоти", едно 60-70 процента от населението в България щеше да мизерства яко.
Разликите в цените на имотите са много големи, така е. Даже бих добавил, че разликата в цените на имотите е брутална, ако сравняваш порутена панелка в Обеля 2 с 50-етажно кондо в даунтаун Торонто :P
Публикувай отговор