Шофьорска книжка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Nddv
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Фев 11, 2020 7:38 am

Шофьорска книжка

Мнение от Nddv »

Здравейте !
Искам да използвам българската ди книжка за изваждане на канадска .
На сайта пише, че ако дам шофьорска книжка може да ми издадат направо канадска или да ми спестят листовки примерно .
Искат документ от министерство на транспорта , ва английски или френски , директно издаден, за не е преведен , на който пише , че квижкята ми е легитимна и не е фалшива .
Днес звънях и ме прехвърляха през министерство на транспорта на външни на вътрешни работи , държавна администрация , дирекция пътна полиция - никой не издава и не знае за какво говоря .
Може ли малко помощ ?
Мерси
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Шофьорска книжка

Мнение от speedy »

Не си написал в коя провинция си. Не знам за провинция, която позволява смяна на българска с канадска книжка. Обикновено си има ясни списъци на такива страни. Ако имаш достатъчно години с българска книжка, може да прескочиш някое от междинните нива, но без теоретичен и практически изпити няма да се размине.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Nddv
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Фев 11, 2020 7:38 am

Re: Шофьорска книжка

Мнение от Nddv »

За Торонто става въпрос
Това всъщност е за стажа .
Ака искам да се брои да е реялния , а не само 1 година
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Шофьорска книжка

Мнение от speedy »

Nddv написа: Вто Фев 18, 2020 10:56 am За Торонто става въпрос
Това всъщност е за стажа .
Ака искам да се брои да е реялния , а не само 1 година

Ето я цялата информация
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Nddv
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Фев 11, 2020 7:38 am

Re: Шофьорска книжка

Мнение от Nddv »

Нещо не ми зарежда страниците.
Тук някой беше коментирал колко добър бил интернета на Мтел и евтин , в Канада не Бил такъв !
Е да кажа че Мтел даже и страница не ми зарежда .
Ще мъча по друг начин .
Ако имам въпроси пак ще пиша.
Мерси
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Шофьорска книжка

Мнение от speedy »

Докато намериш по-добър интернет, това е важното:
If you claim that you have more than 12 months of previous driving experience on your application form at the DriveTest Centre, you must provide an original letter of authentication to gain credit for all that experience. If you do not provide a letter of authentication, you will get credit for only 12 months of driving experience. The letter of authentication:
May be acquired from the Embassy, Consulate or High Commissioner’s Office representing the originating jurisdiction, OR from the jurisdiction that originally issued the licence, validating the authenticity of the licence.
Must be on the originator’s official letterhead paper.
Must be dated no more than 6 months prior to application date.
Must clearly state that it is certifying the duration of the applicant’s driving experience and that the licence to which it refers is valid – the licence cannot be expired or suspended.
If not in English or French, you must have it translated by an MTO-recognized translator.
Предполагам, че документът за шофьорски стаж може да се извади от КАТ
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Nddv
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Фев 11, 2020 7:38 am

Re: Шофьорска книжка

Мнение от Nddv »

Благодаря ти
Ще звъня и там да проверя
Може ли да питам Още нещо
За Торонто какъв тип превод ми трябва
Легализирани с апостили или просто превод
Става въпрос за
Актове за раждане
Свидетелство за съдимост
Гражданско състояние
Транскрипти от училище колко и какво е учило детето
Звънях да питам в една преводаческа агенция която се рекламира , че подготвя документи за Канада
И ми казаха че последните документи ги искали сомо с превод
Попаднах някъде , че апостили не признавали в Канада
Попадам на противоречиво информация и се обърках вече
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Шофьорска книжка

Мнение от pumpy »

Канада не е страна по Хагската Конвенция и НЯМА нужда, както и НЕ признава апостили. Само превод е напълно достатъчно.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Шофьорска книжка

Мнение от optics »

speedy написа: Вто Фев 18, 2020 10:43 am Не си написал в коя провинция си. Не знам за провинция, която позволява смяна на българска с канадска книжка. Обикновено си има ясни списъци на такива страни. Ако имаш достатъчно години с българска книжка, може да прескочиш някое от междинните нива, но без теоретичен и практически изпити няма да се размине.
Още в никоя. Но се подготвят своевременно.
Правилно си казал - че просто ай-тъй няма начин (за българи).
А за японци например - може. Кой по която конвенция.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Varda
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 19, 2016 9:53 am

Re: Шофьорска книжка

Мнение от Varda »

Nddv написа: Вто Фев 18, 2020 10:32 am Здравейте !
Искам да използвам българската ди книжка за изваждане на канадска .
На сайта пише, че ако дам шофьорска книжка може да ми издадат направо канадска или да ми спестят листовки примерно .
Искат документ от министерство на транспорта , ва английски или френски , директно издаден, за не е преведен , на който пише , че квижкята ми е легитимна и не е фалшива .
Днес звънях и ме прехвърляха през министерство на транспорта на външни на вътрешни работи , държавна администрация , дирекция пътна полиция - никой не издава и не знае за какво говоря .
Може ли малко помощ ?
Мерси
Здравейте,
моят "препатил" отговор: България не е сред страните с които Канада има споразумение за смяна (без тестове) на шофьорските книжки.
Ако имате издадена международна шофьорска книжка (от СБА, около 24лв, за 1 ден)може да шофирате с нея до изтичането й или докато се явите за изкарване на канадска шофьорска книжка. МШК важи 1 година от издаването й. Това, ако сте временно пребиваващ в Канада. За постоянни жители, трябва да се изкара канадска шофьорска книжка до 60 дни от влизането в страната. Това не е бърз процес, за жалост. Трябва да се явите на листовки (елементарни са, има и примерни в интернет) и ако имате документ за шофьорски стаж над две години, може да се явите направо за пълни права. Документа се издава от КАТ, на мен ми излезна за около месец. !!! Той важи 6 месеца след издаването му. Преводи от БГ не се приемат в Торонто. Трябва да се преведе от техен преводач, сертифицитран (50кад на документ). Този документ се дава още като се явите за листовките, за да го завходят и да не изгори (като в моя случай), а после за явяването на кормуването може и да е по-късно.
Дано съм била полезна, успех!
Публикувай отговор