Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
roumensp
Членство от: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местонахождение: Vancouver, BC

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Post by roumensp » Нед Окт 20, 2019 3:49 pm

agent Ozo wrote:
Нед Окт 20, 2019 3:42 pm
Пък иначе, аз предпочитам да съм цял ден прав и да се движа, отколкото да седя по 8 ч. прегърбен на стола пред един екран. Комуто както му харесва, знаеш.
Можеш и пред екрана да стоиш прав, има си специални бюра. Около мен има няколко такива, дето позволяват и прав и седнал.
The time you enjoy wasting is not wasted time.
Pyrelight
Членство от: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местонахождение: Out of dumbassworld

Post by Pyrelight » Нед Окт 20, 2019 3:50 pm

agent Ozo wrote:
Нед Окт 20, 2019 3:42 pm
E, за мизерията не споря. Въпросът е, че не е тежък физически труд, както се опитваше да го изкараш. И то по някакви строежи, както пък го изкарва Хълката. :)
Пък иначе, аз предпочитам да съм цял ден прав и да се движа, отколкото да седя по 8 ч. прегърбен на стола пред един екран. Комуто както му харесва, знаеш.

А руснаци в нашата компания няма. Още по-малкото такива, които да ми плащат. Не знам откъде ги измисли. :)
Е, ти го каза, че работиш за някакви украинци...За мен е едно и също. Щом са били под шапката на бившия съветски съюз са все от един дол боклук! |(
Хъм, аз не съм прегърбена. Екраните са 2 и никой не ме бие да стоя цял ден пред тях. :D
For cyber harassment call Royal Canadian Mounted Police
613-993-7267
Че то и социализма днес го наричат една от формите на държавния капитализъм.
powered by черчеве-калфа Озо
agent Ozo
Членство от: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местонахождение: Montréal

Post by agent Ozo » Нед Окт 20, 2019 4:01 pm

Въпросните украинци са родени в Канада и не са били под ничия шапка, за разлика от нас с тебе. Та по твоята логика излиза, че боклуците сме ние - аз и ти. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pyrelight
Членство от: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местонахождение: Out of dumbassworld

Post by Pyrelight » Нед Окт 20, 2019 4:19 pm

agent Ozo wrote:
Нед Окт 20, 2019 4:01 pm
Въпросните украинци са родени в Канада и не са били под ничия шапка, за разлика от нас с тебе. Та по твоята логика излиза, че боклуците сме ние - аз и ти. :)
Значи не си се изразил добре. Не са никакви украинци, а канадци.
Аз не помня да съм била под ничия шапка, та не ме поставяй с теб под един знаменател, моля! :D
For cyber harassment call Royal Canadian Mounted Police
613-993-7267
Че то и социализма днес го наричат една от формите на държавния капитализъм.
powered by черчеве-калфа Озо
miteto
Модератор
Членство от: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местонахождение: Toronto

Post by miteto » Нед Окт 20, 2019 9:04 pm

Ivan1007 wrote:
Пет Окт 18, 2019 11:40 pm
miteto wrote:
Пет Окт 18, 2019 9:50 am
Ivan1007 wrote:
Пет Окт 18, 2019 3:56 am
Да отидеш в Канада и да живееш във Ванкувър/Съри и други от сорта в среда все едно си в Бомбай, Калкута или Шанхай, също е неразумно според мен, но и това е въпрос на избор.
Това е пълна глупост. Единственото, което Ванкувър има общо с Бомбай и Шанхай е, че виждаш повече индийци и китайци по улиците и в бизнесите. Ако това ти пречи, значи си расист.
В Уинипег има страшно много украинци, това не значи че все едно си в Харков.
Това, което ти си написал е пълна глупост.
В Уинипег 98% владеят перфектно английски, 88% говорят само английски.
В Съри половината имат майчин език, който не е английски и официалния език е език на малцинството там.
Не само ги виждаш, но ги чуваш и те определят облика на града.
Както казах, това не ми пречи, щото не живея там.
Това не е защото съм расист, просто имам културни различия и предпочитам друга обществена и културна среда.
Пречи им явно на тези, които живеят там и затова се изявяват като расисти тук.
Какво си се хванал за това Съри, сякаш ти е пъпа хвърлен там :D Аз досега не видях някой да го препоръчва специално, единствено ти се дърлиш за него. В Метро Ванкувър има около 48% visible minorities, в Калгари са около 38%. Не знам тия 10% разлика колко променят "облика на града" .
Културни различия имал :rofl: Сякаш някой те кара насила да говориш на Мандарин в магазина или те кара насила да празнуваш Дивали или в болницата те лекуват с филипински билки вместо със западна медицина, че чак ти пречат някакви "културни различия". То това си е един от признаците на расизма - като виждаш по улицата хора с друг цвят на кожата и ги чуваш че говорят друг език - да ги избягваш и да не искаш да имаш нищо общо с тях... Така като гледам, с адаша ти ivandaman имате едни и същи "културни различия" с китайците и индийците :rofl:
Ivan1007
Членство от: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местонахождение: Calgary

Post by Ivan1007 » Пон Окт 21, 2019 8:31 am

Проява на расизъм е да изтъкваш расата и етническия произход като определящи, което правиш ти в случая.
Аз говоря за културни различия и среда, проявяващи се в обществено поведение, норми и ценностна система.
Нищо против Съри, просто не е моя тип среда, подобно на много други места.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Членство от: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местонахождение: Toronto

Post by miteto » Пон Окт 21, 2019 10:53 am

Ivan1007 wrote:Проява на расизъм е да изтъкваш расата и етническия произход като определящи
Ivan1007 wrote:Не само ги виждаш, но ги чуваш и те определят облика на града.
:rofl: :rofl: :rofl:
Ivan1007
Членство от: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местонахождение: Calgary

Post by Ivan1007 » Пон Окт 21, 2019 3:39 pm

Смешно е наистина, че чуваш цвета на кожата :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Отговор