Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пет Апр 14, 2023 3:06 am
Ivan1007 написа: Пет Апр 14, 2023 2:56 am
joro написа: Пет Апр 14, 2023 2:41 am

И в Канада сервитьорките не взимат 2900 евро. И може би няма да взимат през следващите 50 години.
Йорко,
2900 евро са 4275 канадски долара.
Сервитьорка в най-обикновен семеен ресторант в най-задръстеното градче прави поне 200 на вечер само от бакшиши.
Тyк не говорим за Banff или Jasper, с които би следвало да сравняваш Банско, но по-добре не се и опитвай.
Средната заплата в Канада е около 4000 канадски долара. Сервитьорките взимат много по-малко, даже и с бакшишите. И в България има сервитьорки, и тук има бакшиши. Разликата между Канада и България много бързо намалява. Особено през последните години
Банско е с 9 000 жители и има зимен и летен туризъм, джаз фестивал, идват компютърни специалисти от цял свят, през лятото също идват много туристи. Не може да се сравнява с градове с по един милион жители. За едно малко градче местните хора са направили страшно много и градчето се развива и е на светлинни години от други подобни градчета с подобно население.
Йорко,
Ти си на светлинни години от елементарна грамотност и обща култура, да не говорим за познания за Канада :facepalm:
Banff е с население под 8000 жители, Jasper е с население под 5000 и са туристически центрове, нещо което се пъне да бъде и Банско. :D

Сервитьорка тук може да прави над 100 000 чисти -това е от преди 10 години:

The $100,000 a year waitress isn't a myth: Some hard truths about tipping in Canada

Още тогава са правили над 30 долара на час


Разликата е голяма Йорко с Банско.
В Банско ходят главно беднотията на Европа и българи, а те не са от дашните.

Тук в най-обикновен ресторант двама да са на маса, сметката е 100 долара минимум. 20% е стандарт за бакшиш. Десет сметки да напише за вечер сервитьорка са 200 долара на вечер.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Чет Апр 13, 2023 10:39 pm Не съм казвал, че заплатите в България са по-високи, отколкото в Канада. Просто искам да ви информирам какво се случва в България. Ама то хей търпите как да ги информирам, те знаят само черното и нищо друго.
Аве аз се опитах да ти загатна леко защо и как се случват някои неща в България, ама ти не вдяваш.
Сега си погледни списъка дето се опитваш да ни информираш и се напъни да разбереш благодарение на кой отрасъл и на кои инвеститори в общините Челопеч и Пирдоп са най-големите заплати в България.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Пет Апр 14, 2023 3:27 am
joro написа: Пет Апр 14, 2023 3:06 am
Ivan1007 написа: Пет Апр 14, 2023 2:56 am
joro написа: Пет Апр 14, 2023 2:41 am

И в Канада сервитьорките не взимат 2900 евро. И може би няма да взимат през следващите 50 години.
Йорко,
2900 евро са 4275 канадски долара.
Сервитьорка в най-обикновен семеен ресторант в най-задръстеното градче прави поне 200 на вечер само от бакшиши.
Тyк не говорим за Banff или Jasper, с които би следвало да сравняваш Банско, но по-добре не се и опитвай.
Средната заплата в Канада е около 4000 канадски долара. Сервитьорките взимат много по-малко, даже и с бакшишите. И в България има сервитьорки, и тук има бакшиши. Разликата между Канада и България много бързо намалява. Особено през последните години
Банско е с 9 000 жители и има зимен и летен туризъм, джаз фестивал, идват компютърни специалисти от цял свят, през лятото също идват много туристи. Не може да се сравнява с градове с по един милион жители. За едно малко градче местните хора са направили страшно много и градчето се развива и е на светлинни години от други подобни градчета с подобно население.
Йорко,
Ти си на светлинни години от елементарна грамотност и обща култура, да не говорим за познания за Канада :facepalm:
Banff е с население под 8000 жители, Jasper е с население под 5000 и са туристически центрове, нещо което се пъне да бъде и Банско. :D

Сервитьорка тук може да прави над 100 000 чисти -това е от преди 10 години:

The $100,000 a year waitress isn't a myth: Some hard truths about tipping in Canada

Още тогава са правили над 30 долара на час


Разликата е голяма Йорко с Банско.
В Банско ходят главно беднотията на Европа и българи, а те не са от дашните.

Тук в най-обикновен ресторант двама да са на маса, сметката е 100 долара минимум. 20% е стандарт за бакшиш. Десет сметки да напише за вечер сервитьорка са 200 долара на вечер.
Ако беше така, както го описваш всички в Канада щяхте да сте сервитьори. Айде не пиши глупости, че ще ти се смеят всички във форума.
В Банско идват всякакви- и бедни, и богати. И освен това Банско е град, не само зимен курорт. Има и мебелни предприятия, и завод за електроника, има три колежа- по туризъм, по горско стопанство и по електроника. Въобще градът си е супер.
Виж какви къщи правят в Банско.
https://www.business-register.bg/stroit ... rad-bansko
Твоята в Канада такава ли е?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от snakeplissken »

Йоро,
Стига с тая средна заплата бе пич. От тук пишещите никой не работи за средна заплата. Средната заплата е ниска цел и е елементарно лесно да я постигнеш. Средната заплата е за хора без амбиции и някакви сериозни цели.
My name's Plissken......
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

snakeplissken написа: Пет Апр 14, 2023 10:38 am Йоро,
Стига с тая средна заплата бе пич. От тук пишещите никой не работи за средна заплата. Средната заплата е ниска цел и е елементарно лесно да я постигнеш. Средната заплата е за хора без амбиции и някакви сериозни цели.
Това, което не ти е интересно- не го чети. Никой не те кара да четеш за средната заплата. Има и други раздели на форума. Отивай на канадските клюкарници, тук има други хора, които се интересуват от това, което се случва в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Пет Апр 14, 2023 3:54 am
joro написа: Чет Апр 13, 2023 10:39 pm Не съм казвал, че заплатите в България са по-високи, отколкото в Канада. Просто искам да ви информирам какво се случва в България. Ама то хей търпите как да ги информирам, те знаят само черното и нищо друго.
Аве аз се опитах да ти загатна леко защо и как се случват някои неща в България, ама ти не вдяваш.
Сега си погледни списъка дето се опитваш да ни информираш и се напъни да разбереш благодарение на кой отрасъл и на кои инвеститори в общините Челопеч и Пирдоп са най-големите заплати в България.
Какво значение има кои инвеститори са в Челопеч, Пирдоп и т.н.? Важното е, че дават все по-големи заплати. И не само те, а и в останалата част на България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пет Апр 14, 2023 5:21 am
Ако беше така, както го описваш всички в Канада щяхте да сте сервитьори. Айде не пиши глупости, че ще ти се смеят всички във форума.
В Банско идват всякакви- и бедни, и богати. И освен това Банско е град, не само зимен курорт. Има и мебелни предприятия, и завод за електроника, има три колежа- по туризъм, по горско стопанство и по електроника. Въобще градът си е супер.
Виж какви къщи правят в Банско.
https://www.business-register.bg/stroit ... rad-bansko
Твоята в Канада такава ли е?
Кое не е така ве, Йорко?
Всички не може да са сервитьори, трябва да има и клиенти, за да има сервитьори. Освен това от всяко дърво свирка не става. Изглежда лесно, ама не е толкова лесно. То и в Канада да емигрираш изглежда лесно, но не е за всеки и ти го знаеш, че теб не те пуснаха, щото не ставаш.

Глупости пишеш ти Йорко и наистина ти се смеят всички дето имат представа от живота тук.

Не ми е такава къщата, Йорко.
Тия къщи от трупи са подходящи за извън града, а аз живея на 15 мин с кола от центъра на Калгари.
Ина много такива къщи в околностите на Калгари, но с 20-30 декара земя струват няколко милиона и не са ми по възможностите.
Твоята в Банско такава ли е?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пет Апр 14, 2023 10:59 am
Ivan1007 написа: Пет Апр 14, 2023 3:54 am
joro написа: Чет Апр 13, 2023 10:39 pm Не съм казвал, че заплатите в България са по-високи, отколкото в Канада. Просто искам да ви информирам какво се случва в България. Ама то хей търпите как да ги информирам, те знаят само черното и нищо друго.
Аве аз се опитах да ти загатна леко защо и как се случват някои неща в България, ама ти не вдяваш.
Сега си погледни списъка дето се опитваш да ни информираш и се напъни да разбереш благодарение на кой отрасъл и на кои инвеститори в общините Челопеч и Пирдоп са най-големите заплати в България.
Какво значение има кои инвеститори са в Челопеч, Пирдоп и т.н.? Важното е, че дават все по-големи заплати. И не само те, а и в останалата част на България.
Ин значение, Йорко.
Това са чужди инвестиции в минната индустрия, които дават по-големи заплати
А условията да има минна индустрия са предимно геоложки.
За да дават големи заплати в индустрии дето не зависят изключително от природните дадености са необходими хора - с квалификация, знаещи и можещи, а такива са рядкост в България - отиват извън България
И докато гласувате за Тиквата и компания това няма да се промени
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Йоро пак се изказваш неподготвен.Тук бакшиша е задължителен.В по нисък клас заведения минимума е 10% от сметката в по високия клас минимума 20%.Да заплатите са ниски ,обикновено с 1/2-1 долар под минималната на час,но никой не работи за заплата ,а за бакшиша който обикнвено е 2-4 пъти по голям от официалната заплата.Тук бакшиша е узаконен и задължителен.Също се облага с данък,ако го хванат.

Никога не си бил в Канада и дрънкаш само глупости.Това не е Германия или Англия за да си вадиш представа за Канада от тях.Нищо общо няма като сравнение на трудовите пазари в двете страни.

И не вярвай много на стъкмистиките щото те не са представителни за дадена професия.Давам ти пример средната заплата за шоф. е 5000 д. на месец,но в това число са вкарани различни видове транспорт и транспортни средства.Градски шоф ,локал шоф,шф на дълги разстояния,шоф на автобус в гр. транспорт,взависимост ,обикновенно ремарке,хладилник,цистерна,гондола,бетоновоз и др. заплатите са различни-от 3К до 12К на месц.Ето ти накрая средната зааплата -5К

Пример с мен много лесно можеш да го изчислишВиж на гъгъл мапса какво е разстоянието от Монтреал до Сеатъл,Сн.Франциско,ЛА,Сан Диего.
3000 Мили в едната посока и 3000 м в другата.Т.е. 1 курс-6000мНие сме двама делим си ги на две -3000 м за мен другите за колегата.
В месеца правим 3 курса -всеки един по 3000 м.=9000м на месец + още едни 1000 защото имаме обикаляне= 10000 м на месец/+,- 200-300/
На миля се плащат 75 ц.
10 000 м по 75 ц= 7500 д. на месец.
От там прибавяме 100 д на курс за инсп.-300 на месец.
Всеки дроп и пикап се плаща по 50д.Средно на курс 4 по 50 = 200 по 3 курса =600

И накрая 7500+300+600 = 8400д за 18 дни.Сметката не е съвсем точна ,може да варира +,- 500 д защото всеки курс е различен.

Та слушай какво ти пее петела ,а не чети стъкмистиките ,от тях нищо няма да разбереш.

Цикъла на работа е 6 дни в камиона макс,може и 5 следват 4,5 дни в къщи така 18 работни дни макс.А ,ако те мързи както мен напоследък 2 курса -12 раб. дни 18 леж в къщи и 5500-5800 д. в чека,От тях чисти в джоба остават 5К.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

joro написа: Пет Апр 14, 2023 1:20 am
Pavel M написа: Чет Апр 13, 2023 11:32 pm
joro написа: Чет Апр 13, 2023 10:52 pm
Ivan1007 написа: Чет Апр 13, 2023 7:22 pm
joro написа: Сря Апр 12, 2023 11:56 pm
Средната заплата в България е два пъти по-висока, отколкото е била преди 6 години.
Ако смятаме по покупателната способност заплатите на българите в Канада и ние ще се посмеем

Йорко,
Вие сте за оплакване ве Йорко, не за смях.

Цените са горе долу същите, заплатите тук са средно 5 пъти по-високи.
Средната заплата в Монреал е около 2,5 пъти по-висока, отколкото в София и около 3 пъти по-висока, отколкото във Варна.
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... itemId=105
Йоро това са алабалистики.Нямам желание да те оборвам.Само мога да ти кажа ,че си в голяма грешка.Не знам кой те е излъгал.Продължавай да си вярваш.
Да и тук в Ка.разходите на живот не са евтини,живота е скъп,не всичко е по мед и масло ,но няма нищо общо с тоталната бедност в Бг. където както споменах 10 год. кола се счита за нова/това само за пример/.Мани ги тия с бентлитата и майбахсите в Бг и тука ги има такива.Тия не са критерий.Критерий са останалите 60% които живеят добра.20% богати и 20% бедни са изключени от цялата картинка докато в Бг има няма 20% живеят що годе добре.

Абе абориген ти си нямаш и хал хабер в кой свят вегитираш
Свободен човек ли си,финансово независим ли си.Едва ли .

нямам нерви да ти запълвам празната кратуна със знания,обаче когато ми дойдат мога и да се напъна да ти обесня какъв роб си.
можеш ли да кажеш ,че зависиш сам от себе си и не превиваш врат..
Аз мога.И това е много важно.
Ама чакай да ти разкажа една история.Тук всичките много реват колко бил труден живота,каква мъка е.Ами мъка е.Взел си къща/имот за половин един милион и тесла на изплащане и оох колко труден е живота.Ами труден е трябва да се плаща за кефа,мангите не растат по дърветата .
докато в Бг. живота е труден единствено заради едното физическо оцеляване ,да има топло храна после ще видим.
Йоро да почнеш да сравняваш Бг. с Ка. е Ок,но трябва да имаш познания когато изразяваш мнението си за да не тежи някъде във въздуха.А ти такива познания нямаш.Твоите познания са от някакви сайтове и кой какво казал.
Кой от вас фуклювците си е купил къща за половин милион долара?
И какво толкова зависиш от себе си, като се дрънкаш по цели седмици на камиона за да изкараш пари за наема и яденето?
Отишъл си в най-бедния квартал, всички канадци го препикават като гастарбайтер втора ръка, тръгнал да плюе хората в България, щото в Канада го виждат всички що за стока е. Такива като теб не могат и до средния стандарт на Канада да се доберат, ама хвалбите им големи. Акъл на мен не можеш да ми даваш, защото когато съм учил ти си лапад мухите. Затова сега си шофьор на камион, толкова ти е образованието.
Ами завися от себе си щото мога да копам,мога и да не копам С 6 дена дрънкане в камиона си плащам всичките разходи-за наема,за колата,за храната ,за пиенето.Всичко което излезе оъгоре пълни банковата сметка.
Втората ми независимост е,че имам достатъчно опит в професията и ,ако някой началник ми се прави на интересен и иска да ми дава наклон на ... го пращам у лево.Има толкова много компании които си умират за такива като мен ,че по 3 месец да ги сменям не мога да ги обиколя до пенсия.

И друг път съм ти показвал гетото в което пребивавам:
https://www.google.ca/search?sxsrf=APwX ... pr2zayW42M
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Павел написа: Пет Апр 14, 2023 1:16 am
Pavel M написа: Чет Апр 13, 2023 10:35 pm
Павел написа: Чет Апр 13, 2023 9:48 pm
Pavel M написа: Чет Апр 13, 2023 6:20 pm Йоро я кажи сега по великден колко струва кило агнешко месо в магазина да сравним.
Аз преди малко си купих цяла плешка от руския магазин до мен на цена 18,90. долара килограма.
За справка нетния ми доход на час е 40 дол.За един час работа си купувам 2 кила месо.
Преди това заредих резервоара с бензин за 2,15 лева литъра.
Дойде ми и сметката за ток за 2 месеца.Януари и февруари ,най студените месеци тук,имаше нощни темп от -25-30.Отоплявам се на ток,в къщи е баня и ходя гол,обичам топлото-109 долара.
Смешник Йоро.
Ама с Баце и шайката около него това получавате-беднотия,глад и мизерия.
The average good salary in Canada is $44,467 per year or $22.80 per hour. Entry-level positions start at $33,375 per year, while most experienced workers make up to $91,514 per year.

Т.е., средната месечна заплата в Канада е $3648 или 4842 лв, таман на половината на твойте измишльотини.


Сигурен ли си, че е било агнешка плешка, а не кучешка и че магазина е бил руски, а не виетнамски?
Цената на канадско агнешко без кокал е $48 за кг. Виж каква е цената на новозеландски агнешки пържоли и то в Костко!




Като лъжеш Жорката, се сещай че и други хора ти четат глупостите. И вместо да се присмиваш на високите цени в Бг, по-добре е да почнеш да ривеш, щото ти за там си се запътил с 500 долара канадска месечна пенция (663 лв)
Ха,ха.Ти след 20 год в Ка. до там ли я докара да си купуваш дълбоко замразено агнешко от Н.З или от АУ. от Коското на безумни цени.
Теб те знам ,че си цар на интерпретациите.Нищо ново.Да му мисли Йорката и да попива.Нямам намерение да му преча.
Давам пример ,в радиус около мен 1 км. има 1 руски и един ирански магазин които купуват одрани агнета от грътските фермери в региона и ги разфасоват и цента за килограм варира от 19-22 дол.Ма това няма значение.
Аз на високите цени в Бг. не се присмивам,присмивам се на Йорката на глупостите които плещи тук.

Пенцията ми не е 500 ,а 2000 канадски долара минимум-2600 български лева,ама предполагам ,че това не те интерисува.
Я обясни сега, как сумарно от двете пенсии които ще получаваш в БГ - Old Age Security (OAS) и CPP, ще се получат минимум 2000 CAD! Преди да ми излезеш със старите глупости, че ще получаващ и пенсия по болест, дори най-тъпото същество в този форум – Простра Стрина, знае и ти каза, че извън Канада нямаш право да получаваш пенсия по болест. Ха да те видя сега, как ще се измъкнеш по бели гащи! Жорка, стой и гледай сеира на един провалил се емигрант, който постоянно се присмива на вас "бугаристанците", сякаш той е от центъра на Париж. Защо Батката е провален имигрант – защото за 20 години в Канада не е успял да си купи собствено жилище, нова кола и да отиде поне на една екскурзия. Дори на Простата майка ѝ, с пенсията си от ТКЗС-то, и с помощта на втория си мъж – Шкембелията, отиде веднъж до Охридското езеро и веднъж до Еспровалта.

Батка, чакаме!
Това съм го обеснявал много пъти,но щом искаш още веднаж.
Сам добре знаеш ,чè пенсията в канада се формира по няколко начина-държавна п. по старост,цпп кюпп,ррсп,спестени пари в банката,дивидент,доход от рента,продажба на имот при пенсиониране.
Моята се формира от инвалидна пенсия, кюпп,спестени пари в банката на първо време докато навърша години за пенсия по старост 65г след което има трансформация.
Към тази пенсия добавям до 2000 д. месечен бюджет от спестените пари,толкова съм си го определил за да могат да ми стигнат през следващите 20 год.

В Канад съм живял от 21 год. чисто 14.Имот бях купил преди 14 год -триплекс с квартирантите,след 2 год. го продадох с 60К печалба .Купувал съм 2 нови/сравнително/ коли,едната на 2 другата на 3 год на по 50К км.Колата не мие проблем,с моите доходи винаги мога да взема на лийз или на изплащане от средния клас на БМВ или МБ -цена 80К ,но пари за луксозна ламарина не ми се дават.
В България се записах с 2 имота.
Много пъти съм го обеснявал това,ама щом питаш пак.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

А забравих да те питам инвалид п. кой ти каза тая глупост,че не мога да получавам извън канада.Явно източника ти не е много надежден.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Пет Апр 14, 2023 1:48 am
Павел написа: Пет Апр 14, 2023 1:16 am
Преди да ми излезеш със старите глупости, че ще получаващ и пенсия по болест, дори най-тъпото същество в този форум – Простра Стрина, знае и ти каза, че извън Канада нямаш право да получаваш пенсия по болест.
Объркал си се тотално - най тъпото вещество в този форум си ти.

CPP disability pension може да се получава извън Канада.
условието е всяка година да си подаваш дан. декларация и да декларирш инв. пенсията и ако имаш и други доходи.до навършване на 65 г.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Ин значение, Йорко.
Това са чужди инвестиции в минната индустрия, които дават по-големи заплати
А условията да има минна индустрия са предимно геоложки.
За да дават големи заплати в индустрии дето не зависят изключително от природните дадености са необходими хора - с квалификация, знаещи и можещи, а такива са рядкост в България - отиват извън България
И докато гласувате за Тиквата и компания това няма да се промени
И в България има хора знаещи и можещи много повече от шофьорите на камиони в Канада. Затова и заплатите растат с по над 15% зя година и на всеки 7 години се удвояват. А мен ме пуснаха в Германия, където теб няма никога да те пуснат, защото не знаеш немски. Теб и в Квебек нямаше да те пуснат, защото и от френски си нямаш понятие. Затова се бъхтиш в канадската тундра. Като оня шофьор, дето ще се връща като инвалид в България с инвалидна пенсия.
Това, че мразиш Боко Тиквата не означава, че трябва да мразиш и всичко българско. И да се чувстваш като някакъв ариец понеже са те пуснали в бедняшкия квартал с емигранти в Канада. Сигурно бял канадец не стъпва в бедняшкия ви квартал, ама ти се фуклявиш и не се усещаш колко си жалък. И няма значение колко ти плащат, животът не е само някакви пари.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Йоро какво си пил днес.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор