Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:Относно incest, това е поредна религиозно/морална норма, наложена от едно общество, което хилядолетия е било доминирано от "тикви". Ако става с пълното съгласие на страните, аз не виждам проблем. Всеки е свободен да прави секс с когото иска, стига да е доброволно. И това не е работа на никоя "тиква" да контролира или налага норми да му се невиди.
Машала :rofl:
Педофилия с пълното съгласие на страните? И там ли сме ок?
И къде точно аз съм говорил за педофилия ? Не е гот да ми вкарваш думи в устата... Няма да коментирам коя е възрастовата граница за "дете", но когато говорим за съгласие, няма как да очакваме едно дете да даде такова. Ако пък от друга страна някой може да даде смислено съгласие за полов акт, аз лично не го квалифицирам като "дете" повече.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Обществена норма е било (до началото на 20ти век в България) жените и мъжете да стоят отделно в църква, жените да ходят със забрадка, да не влизат в кръчма, да се хващат на хорото до мъж само държейки кърпа, да не носят панталони, после да ходят с дълги гащи на плаж, и още ред подобни.
Разбира се. Ако новата обществена норма е да има унисекс общи тоалетни, то така и ще бъде. Засега не е станало окончателно и дебатът е да се превръщат ли мъжките и женски общи тоалетни в унисекс/open to all такива.
Ivan1007 написа:Та не разбрах какъв е проблемът, ако някой с мъжки полов член, влезне в женската тоалетна, изпикае се в кабинката, измие си ръцете и излезе?
По какъв начин някой ползващ съседната кабинка било мъж или жена изобщо ще знае с член ли е или без, ако не почне да наднича?
Така както си го описал, няма проблем, с уточнението че няма за мен и за теб. Аз не мисля, че сме квалифицирани да говорим от името на всички жени, примерно.
Също така става проблем, ако някой реши да прави нещо допълнително, освен това да си свърши работата и да си измие ръцете. Примерно като този "хубавец":
https://www.scotsman.com/news/female-sp ... -1-4868945"
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от miteto »

pumpy написа:
miteto написа:
pumpy написа:Относно incest, това е поредна религиозно/морална норма, наложена от едно общество, което хилядолетия е било доминирано от "тикви". Ако става с пълното съгласие на страните, аз не виждам проблем. Всеки е свободен да прави секс с когото иска, стига да е доброволно. И това не е работа на никоя "тиква" да контролира или налага норми да му се невиди.
Машала :rofl:
Педофилия с пълното съгласие на страните? И там ли сме ок?
И къде точно аз съм говорил за педофилия ? Не е гот да ми вкарваш думи в устата... Няма да коментирам коя е възрастовата граница за "дете", но когато говорим за съгласие, няма как да очакваме едно дете да даде такова.
Пумпи, аз ти задавам въпрос, за да разбера какво мислиш. Не съм ти вкарвал нищо в устата.
pumpy написа:Ако пък от друга страна някой може да даде смислено съгласие за полов акт, аз лично не го квалифицирам като "дете" повече.
Някои деца могат да дават много смислени обяснения и на 6 годишна възраст. И кво праим в този случай?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Обществена норма е било (до началото на 20ти век в България) жените и мъжете да стоят отделно в църква, жените да ходят със забрадка, да не влизат в кръчма, да се хващат на хорото до мъж само държейки кърпа, да не носят панталони, после да ходят с дълги гащи на плаж, и още ред подобни.
Разбира се. Ако новата обществена норма е да има унисекс общи тоалетни, то така и ще бъде. Засега не е станало окончателно и дебатът е да се превръщат ли мъжките и женски общи тоалетни в унисекс/free for all такива.
Ivan1007 написа:Та не разбрах какъв е проблемът, ако някой с мъжки полов член, влезне в женската тоалетна, изпикае се в кабинката, измие си ръцете и излезе?
По какъв начин някой ползващ съседната кабинка било мъж или жена изобщо ще знае с член ли е или без, ако не почне да наднича?
Така както си го описал, няма проблем, с уточнението че няма за мен и за теб. Аз не мисля, че сме квалифицирани да говорим от името на всички жени, примерно.
Също така става проблем, ако някой реши да прави нещо допълнително, освен това да си свърши работата и да си измие ръцете. Примерно като този "хубавец":
https://www.scotsman.com/news/female-sp ... -1-4868945"
Проблемът с тази не е , че в момента или преди е имала член, а че е извършила сексуално насилие
С или без член, проблемът е никакъв да се облече като жена и да влезе в женска тоалетна, ако реши да го прави.
Та не виждам какво общо има като каква се определя.
Жените могат да имат претенции за тоалетните им в къщи. В обществените могат да имат претенции да не им влизат и надничат в кабинката, която ползват, както и никой да не им сяда в скута в градския транспорт и да не ги опипва, както Дръмпф съветва почитателите си да правят.
В Уолмарт до нас до преди няколко години имаше мъжки и женски пробни - вече няма. Не виждам проблем, не вярвам и жени да виждат
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:
miteto написа:
Ivan1007 написа:Обществена норма е било (до началото на 20ти век в България) жените и мъжете да стоят отделно в църква, жените да ходят със забрадка, да не влизат в кръчма, да се хващат на хорото до мъж само държейки кърпа, да не носят панталони, после да ходят с дълги гащи на плаж, и още ред подобни.
Разбира се. Ако новата обществена норма е да има унисекс общи тоалетни, то така и ще бъде. Засега не е станало окончателно и дебатът е да се превръщат ли мъжките и женски общи тоалетни в унисекс/free for all такива.
Ivan1007 написа:Та не разбрах какъв е проблемът, ако някой с мъжки полов член, влезне в женската тоалетна, изпикае се в кабинката, измие си ръцете и излезе?
По какъв начин някой ползващ съседната кабинка било мъж или жена изобщо ще знае с член ли е или без, ако не почне да наднича?
Така както си го описал, няма проблем, с уточнението че няма за мен и за теб. Аз не мисля, че сме квалифицирани да говорим от името на всички жени, примерно.
Също така става проблем, ако някой реши да прави нещо допълнително, освен това да си свърши работата и да си измие ръцете. Примерно като този "хубавец":
https://www.scotsman.com/news/female-sp ... -1-4868945"
Проблемът с тази не е , че в момента или преди е имала член, а че е извършила сексуално насилие
С или без член, проблемът е никакъв да се облече като жена и да влезе в женска тоалетна, ако реши да го прави.
Та не виждам какво общо има като каква се определя.
Както казах, кой какво се самоопределя няма значение. В момента обществената норма е отделни мъжки и женски тоалетни. Какво виждаш ти, че не било проблем - няма значение.
Ivan1007 написа:Жените могат да имат претенции за тоалетните им в къщи. В обществените могат да имат претенции да не им влизат и надничат в кабинката, която ползват, както и никой да не им сяда в скута в градския транспорт и да не ги опипва, както Дръмпф съветва почитателите си да правят.
Жените могат да имат претенции ако една тоалетна е определена като женска, там да влизат само жени. "Обществени" тоалетни в буквалния смисъл няма, винаги принадлежат на някакъв бизнес или институция (държавна или не). Та кой къде може да влиза ще определя съответния бизнес/институция, а не ти или аз. И на базата на така определените правила, жените (засега) могат да имат претенции. Както могат да имат претенции във фитнес-зала само за жени, да не влизат мъже. И аз не виждам проблем там да влизат мъже, ама никой не ме пита мен или пък теб.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

miteto написа: Пумпи, аз ти задавам въпрос, за да разбера какво мислиш. Не съм ти вкарвал нищо в устата.
Е мисля, че много добре знаеш отговора на този въпрос.Нима очакваш да ти напиша/кажа, че е ОК ??? Естествено, че не съм ОК.
Винаги съм отричал насилието, независимо под каква форма се практикува. За това и дискутираме тук надълго и нашироко - насилието срещу личността.
И когато говорим за възраст, не е въпрос да обясняваш нещо много добре на 6, въпроса е да разбираш кое е добро и кое е лошо и да можеш да прилагаш тези разбирания. Когато това се случи, смятам че си в състояние дз изразяваш съгласия.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

miteto написа:
optics написа:Аз па предлагам всички тоалетни да са кабинки където си сам(а)
Много мразя колега да застане да пикае на съседния писоар и да ме заговори.

С един замах се решават всички проблеми. Няма нужда да се гледа кой къде влиза
и няма кого да нападне (или да си мисли че ще бъде нападнат)
Е аз това отдавна го споменах. Индивидуални юнити с мивка и всичко на едно място решават всички проблеми. Едва ли ще е по-скъпо отколкото да се строят трети, четвърти, пети вид и т.н. общи тоалетни според това колко още вида джендъри се появят.
Да по-скъпо е. Всеки, който се занимава със строителство го знае. Плюс това в общата тоалетна не на всяка кабинка се полага умивалник, сушоар и всичките му там аксесоари, защото вероятността всички да пикаят по едно и също време и после да се мият е 1/1000.
Най-евтиното решение за момента е да се запази статуквото мъжки/женски тоалетни и да се добави само една трета тоалетна, която да е затворена и с универсално предназначение. Само не знам, как един мъж минал операция и изглеждащ като жена би бил задължен да я посещава вместо да използва нормалната женска тоалетна?
Всъщност тази тоалетна е направена за удобство на различните, а не за тяхната изолация.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

Pyrelight написа:[..... а не за тяхната изолация.
Проблема е когато някои си мислят, че имат право да изолират различните. От там до лагерите крачката не е много голяма, но това разбира се не засяга "нормалните", нали .......
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от miteto »

pumpy написа:
miteto написа: Пумпи, аз ти задавам въпрос, за да разбера какво мислиш. Не съм ти вкарвал нищо в устата.
Е мисля, че много добре знаеш отговора на този въпрос.Нима очакваш да ти напиша/кажа, че е ОК ??? Естествено, че не съм ОК.
Аз и за инцеста не очаквах да пишеш че е ОК, така че бях изненадан два пъти.
pumpy написа:И когато говорим за възраст, не е въпрос да обясняваш нещо много добре на 6, въпроса е да разбираш кое е добро и кое е лошо и да можеш да прилагаш тези разбирания. Когато това се случи, смятам че си в състояние дз изразяваш съгласия.
Това хубаво, но как определяме кога се е "случило"? Смяташ, ли че няма деца на примерно 8-10 години, които "разбират кое е добро и кое е лошо и могат да прилагат тези разбирания"?


Speaking of which, сега ми направи впечатление нещо в твоето предно мнение:
pumpy написа:Относно incest, това е поредна религиозно/морална норма, наложена от едно общество, което хилядолетия е било доминирано от "тикви".
Кое е това общество и има ли според теб някое друго общество, което през същите тези хилядолетия е било доминирано от "мозъци"?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:
miteto написа:
Ivan1007 написа:Обществена норма е било (до началото на 20ти век в България) жените и мъжете да стоят отделно в църква, жените да ходят със забрадка, да не влизат в кръчма, да се хващат на хорото до мъж само държейки кърпа, да не носят панталони, после да ходят с дълги гащи на плаж, и още ред подобни.
Разбира се. Ако новата обществена норма е да има унисекс общи тоалетни, то така и ще бъде. Засега не е станало окончателно и дебатът е да се превръщат ли мъжките и женски общи тоалетни в унисекс/free for all такива.
Ivan1007 написа:Та не разбрах какъв е проблемът, ако някой с мъжки полов член, влезне в женската тоалетна, изпикае се в кабинката, измие си ръцете и излезе?
По какъв начин някой ползващ съседната кабинка било мъж или жена изобщо ще знае с член ли е или без, ако не почне да наднича?
Така както си го описал, няма проблем, с уточнението че няма за мен и за теб. Аз не мисля, че сме квалифицирани да говорим от името на всички жени, примерно.
Също така става проблем, ако някой реши да прави нещо допълнително, освен това да си свърши работата и да си измие ръцете. Примерно като този "хубавец":
https://www.scotsman.com/news/female-sp ... -1-4868945"
Проблемът с тази не е , че в момента или преди е имала член, а че е извършила сексуално насилие
С или без член, проблемът е никакъв да се облече като жена и да влезе в женска тоалетна, ако реши да го прави.
Та не виждам какво общо има като каква се определя.
Както казах, кой какво се самоопределя няма значение. В момента обществената норма е отделни мъжки и женски тоалетни. Какво виждаш ти, че не било проблем - няма значение.
Ivan1007 написа:Жените могат да имат претенции за тоалетните им в къщи. В обществените могат да имат претенции да не им влизат и надничат в кабинката, която ползват, както и никой да не им сяда в скута в градския транспорт и да не ги опипва, както Дръмпф съветва почитателите си да правят.
Жените могат да имат претенции ако една тоалетна е определена като женска, там да влизат само жени. "Обществени" тоалетни в буквалния смисъл няма, винаги принадлежат на някакъв бизнес или институция (държавна или не). Та кой къде може да влиза ще определя съответния бизнес/институция, а не ти или аз. И на базата на така определените правила, жените (засега) могат да имат претенции. Както могат да имат претенции във фитнес-зала само за жени, да не влизат мъже. И аз не виждам проблем там да влизат мъже, ама никой не ме пита мен или пък теб.
Мисля, че грешиш - кой като какъв се самоопределя има голямо значение.
Жените могат да имат претенции, ако една тоалетна е определена като женска там да влизат само жени, но не могат да имат претенции да определят кой е жена и кой не. :^)

Отделен въпрос е как ще го определят на практика. Вече питах - опипване, събличане до голо, мере е на мустаците или как? 8)
На кого принадлежат тоалетните е без значение.
Подобно на ресторантите да речем, те се считат за "място за обществено ползване" и съгласно Canadian Human Rights Act, не може да бъде отказвано на някого да ги ползва въз основа на раса, религия, пол, род и т.н.
Това за разлика от частни клубове, ресторанти и фитнес зали, където трябва да си член, за да ги ползваш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Жените могат да имат претенции, ако една тоалетна е определена като женска там да влизат само жени, но не могат да имат претенции да определят кой е жена и кой не.
Жените не могат, тогава кой може да определя? Ти? pumpy? Аз?
Има разлика от това всеки да е свободен да се определя както си иска и да не могат да го тормозят заради това, до това да може да прави всичко което е позволено на групата, за която сам се е определил. Някой може да иска да се определя като божество и да не плаща данъци по този повод. Да, ама не става. Никой не може копче да му каже, че се определя като новото превъплъщение на Буда, но на CRA ще трябва да цака 8)
Друг може да иска да се определя като висок 2 метра. Да, ама на шофьорската книжка пише 1.65 и докато не си направи операция за удължаване на костите, tough luck 8)
Ivan1007 написа:Отделен въпрос е как ще го определят на практика. Вече питах - опипване, събличане до голо, мере е на мустаците или как? 8)
Вече отговорих - както са го определяли досега.
Ivan1007 написа:На кого принадлежат тоалетните е без значение. Подобно на ресторантите да речем, те се считат за "място за обществено ползване" и съгласно Canadian Human Rights Act, не може да бъде отказвано на някого да ги ползва въз основа на раса, религия, пол, род и т.н.
Верно? Я пробвай да влезеш в женската тоалетна на някоя синагога и ела да ни разправиш как е минало.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Pyrelight написа:[..... а не за тяхната изолация.
Проблема е когато някои си мислят, че имат право да изолират различните. От там до лагерите крачката не е много голяма, но това разбира се не засяга "нормалните", нали .......

Айде, тоя пак го изби на лагери :rofl:
На теб може да ти се привиждат и пречупени кръстове по ръкавите на всеки, който се притеснява за детето си и с право се възмущава от диктатурата на педерасиата.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Павел »

miteto написа:
pumpy написа:
miteto написа: Пумпи, аз ти задавам въпрос, за да разбера какво мислиш. Не съм ти вкарвал нищо в устата.
Е мисля, че много добре знаеш отговора на този въпрос.Нима очакваш да ти напиша/кажа, че е ОК ??? Естествено, че не съм ОК.
Аз и за инцеста не очаквах да пишеш че е ОК, така че бях изненадан два пъти.
pumpy написа:И когато говорим за възраст, не е въпрос да обясняваш нещо много добре на 6, въпроса е да разбираш кое е добро и кое е лошо и да можеш да прилагаш тези разбирания. Когато това се случи, смятам че си в състояние дз изразяваш съгласия.
Това хубаво, но как определяме кога се е "случило"? Смяташ, ли че няма деца на примерно 8-10 години, които "разбират кое е добро и кое е лошо и могат да прилагат тези разбирания"?


Speaking of which, сега ми направи впечатление нещо в твоето предно мнение:
pumpy написа:Относно incest, това е поредна религиозно/морална норма, наложена от едно общество, което хилядолетия е било доминирано от "тикви".
Кое е това общество и има ли според теб някое друго общество, което през същите тези хилядолетия е било доминирано от "мозъци"?

А аз пък изобщо не съм изненадан, че защитава традициите на своите, за които инцеста е бил задължителна практика, за да не излязат парите от семейството и да попаднат при хора от по-нисша раса, което е довело до генетични заболявания, присъщи само за тях:

The 5 Most Common Ashkenazi Genetic Diseases

Researchers think Ashkenazi genetic diseases arise because of the common ancestry many Jews share (причината за което се знае). While people from any ethnic group can develop genetic diseases, Ashkenazi Jews are at higher risk for certain diseases because of specific gene mutations.

https://www.gaucherdisease.org/blog/5-c ... -diseases/"

За него е нормално първи братовчеди да се женят, ние сме седнали да се учудваме, че не намира нищо нередно дрът пергишин да ползва женска тоалетна с малки деца в нея. Пфу!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

Павел написа:
pumpy написа:
Pyrelight написа:[..... а не за тяхната изолация.
Проблема е когато някои си мислят, че имат право да изолират различните. От там до лагерите крачката не е много голяма, но това разбира се не засяга "нормалните", нали .......

Айде, тоя пак го изби на лагери :rofl:
На теб може да ти се привиждат и пречупени кръстове по ръкавите на всеки, който се притеснява за детето си и с право се възмущава от диктатурата на педерасиата.
Как си знаех, че пак ще се хванеш :)
Лагери и геноцид е имало и по време на войната за разделяне на бивша Югославия, червените кхмери, Руанда. Имало е ГУЛАГ, Белене, Скравена, народния съд. Не е нужно да скачаш като бик на червено, всеки път когато ги спомена. Или и тези последните са измислица и ги е нямало ?

А ако наистина се интересуваше от детето си, можеше да му отделиш малко време и да го научиш да вижда и уважава различния. Когато го направиш няма да има за какво да се притесняваш, то ще може да преценява само......
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Черните

Мнение от Павел »

Павел написа:
pumpy написа:
agent Ozo написа:Нека не бъркаме толерантност с толерастия. Едно е да проявяваш разбиране към нравите и потребностите на дадено малцинство. И друго е да позволиш това малцинство да ти се качи на главата със своите нескончаеми претенции, че са му нарушени някакви права и потребности. И да се превърнеш в заложник и роб на едно агресивно малцинство, макар да си част от болшинството.

Едва ли утрешен ден някой ще тръгне да спасява едно такова малцинство, ако му дигнат мерника властниците.
И точно по първия параграф в България има още много да се учат.
А използването на "циганите" или каквото е там малцинство е супер удобно. По какъв начин, например хората с увреждания се налагат на мнозинството, само защото искат да имат нормален живот. И нима мнозинството се интересува от проблемите им и е толерантно ?
И последно, какво се позволява на този или онзи е исбор на същото това мнозинство, което определя правилата на играта. За да са такива, някои ги е избрал и не е виновно малцинството, че се възползва, а онзи, който му е едал баницата. За съжаление "концентрационни лагери" няма да решат проблема.

Черните много обичат да вадят расистката карта (адвокатът на двойният убиец О Джей Симпсън я извади даже от дъното на тестето и го изкара невинен), а евреите - концлагерската. Озо обяснява много ясно, така че дори не зъболекар, а зъботехник да го разбере, разликата м/у толерантност и толерастия, ти дрънкаш глупости и намесваш ни в клин, ни в ръкав хора с увреждания, изкарваш циганите онеправдани и даже жертви, а като похлупак, набутваш в разговора и концентрационните лагери?!?!

На никой не му пука, ако един гей го поставя в задния двор на друг гей; пука му само когато този гей лъже, че бели са го пребили от бой, са му сложили примка на врата и заляли с белина и се изкарва жертва, разделяйки нацията. На мен не ми пука, ако някой болен мозък решава, че вече не е мъж, а жена, бръснейки си мустаците и слагайки си червило, обаче ми пука, когато на същия объркан индивид други с болни мозъци му разрешат да влиза в женската тоалетна, когато дъщеря ми е там, без да ме питат аз съгласен ли съм с това, също както не питат атлетките, дали може някой мъж да се състезава като жена и съответно да ги бие нечестно, независимо колко труд и усилия са полагали години наред.

И преди да критикуваш комунизма, се образовай представителите на коя религия го създадоха!

Вчера помолих Такър за помощ, щото Пумпи тука направо ни утепа̀ със смислени аргументи :lol: и ето че днес човека ми отговори :D
(btw, Пумпи сега ще обвини и Мартина Навратилова, че е фенка на лагерите :rofl:)

26:10
https://www.youtube.com/watch?v=6Cu0rYzA-Ek"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор