Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пон Ное 13, 2023 10:35 am . Дали ще е 700 лева, 900 лева или 1000 лева- хората винаги ще са недоволни. Когато заплатите се увеличават еднакво за всички, този, който е имал повече пак ще има повече.
Увеличаването на стандарта на живот в България се отразява много зле на българите, които се връщат от чужбина. Хората са си мислели, че с 1000 долара ще си живеят царски в България. А се оказва, че с 1000 долара в София вече са мизерия, а скоро ще станат мизерия и в провинцията.
Ми там е работата, че заплатите не се увеличават еднакво за всички
Тъпото е, е в България огромното мнозинство са вечно недоволни, но чакат някой да ги "оправи", вместо да се опитат да се оправят.
Ти бъркаш увеличаване на цените, с увеличаване на стандарта на живота. В България цените от известно време увеличаването на цените вследствие на инфлацията изпреварва доста увеличаването на доходите и това води до понижаване на стандарта на живот на мнозинството от хората живеещи и работещи в България.
Това, което си го написал за завръщащи се в България се отнася за гастербайтерите и с изключение на Батето никой не смята да се връща постоянно в България. То и за него е съмнително де - тази негова песен сме я слушали вече.
Мои познати българи се пенсионираха преди година и кусур и засега графика им е 6 месеца в Канада (за да си запазят здравното осигуряване , както и някои други привилегии) 3 месеца в България и 3 месеца в Мексико.
Та аз не виждам каквато и да е разумна причина да се върна в България било с 1000, било с 5000 пенсия.
Става въпрос за качество на живот, в което България отстъпва в пъти спрямо Канада.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Пон Ное 13, 2023 5:52 pm
Ivan1007 написа: Пон Ное 13, 2023 3:51 pm
joro написа: Пон Ное 13, 2023 7:09 am Олигофрен си ти, щом цял живот не си се научил на нищо друго, освен да се друсаш на камиона. Толкова ти е акъла, а и ръцете ти сигурно са ти в задника. Даже и за мияч на кенефи не ставаш. А моето образование и моята професия са на светлинни години от теб.
С твоето образование и професия не успя да минеш емиграционната процедура за Квебек, където а,освен шофьори на камиони взимат средната месечна заплата в България за седмица.
каква седмица ,освен ако не броиш седмицата эа 3 работни дни.
освен това 2000 лв в българия са преди данъци,а 2000 д в канада са ми чисти след данъци и 2000 д са 2700 лв на седмица докато 2000 лв в бг. са 1500 след таксите.
3 работни дни аз ги броя по 8 часа всеки.
Ти колко време си в в камиона за 5 работни дни? 40 или 120?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Пон Ное 13, 2023 3:51 pm
joro написа: Пон Ное 13, 2023 7:09 am Олигофрен си ти, щом цял живот не си се научил на нищо друго, освен да се друсаш на камиона. Толкова ти е акъла, а и ръцете ти сигурно са ти в задника. Даже и за мияч на кенефи не ставаш. А моето образование и моята професия са на светлинни години от теб.
С твоето образование и професия не успя да минеш емиграционната процедура за Квебек, където шофьори на камиони взимат средната месечна заплата в България за седмица.
Сбъркали са хората и са пуснали не когото трябва. Всяка система допуска грешки. И като гледам какви екземпляри са ви пуснали явно системата в Канада има доста бъгове.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Вто Ное 14, 2023 12:35 am
Pavel M написа: Пон Ное 13, 2023 5:52 pm
Ivan1007 написа: Пон Ное 13, 2023 3:51 pm
joro написа: Пон Ное 13, 2023 7:09 am Олигофрен си ти, щом цял живот не си се научил на нищо друго, освен да се друсаш на камиона. Толкова ти е акъла, а и ръцете ти сигурно са ти в задника. Даже и за мияч на кенефи не ставаш. А моето образование и моята професия са на светлинни години от теб.
С твоето образование и професия не успя да минеш емиграционната процедура за Квебек, където а,освен шофьори на камиони взимат средната месечна заплата в България за седмица.
каква седмица ,освен ако не броиш седмицата эа 3 работни дни.
освен това 2000 лв в българия са преди данъци,а 2000 д в канада са ми чисти след данъци и 2000 д са 2700 лв на седмица докато 2000 лв в бг. са 1500 след таксите.
3 работни дни аз ги броя по 8 часа всеки.
Ти колко време си в в камиона за 5 работни дни? 40 или 120?
Шофьорите на дълги разстояния правят курс за една седмица, после следващите една или две седмици стоят в къщи и чакат следващ курс. За месеца направвят един или два курса. При тях няма 8 часов работен ден, има няколко денонощия друсане на камиона и после стоене вкъщи и лапане на мухите. За месеца каквото изкарат от един или два курса- тона е.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pavel M написа: Пон Ное 13, 2023 9:47 pm На Йората плиткия му мозък не може да го побере,че ние тук не разчитаме да бъдем млади пенсионери с мизерните си канацки пенции от 1000 долара в България.То ясно,че с тия пенции няма да цъфнем и да вържем Тия 1000 долара са само бонус.Истинската пенция е спестения кеш под всякаква форма да не цитирам,държавната е като добавка.
Много от българите живеещи в Канада 20 и +години такива спестявания имат ,макар и не всички.Нещо което е неразбираемо за Йората щото той си вади изводите от гурбетчийския живот на измекяр в Европа.
Йоро много си сбъркан бе пич.Хал хабер си нямаш от нещата.Достатъчна причина да се гавря с идиоти като теб дето нищо не са виждали и нищо не знаят.
Не ми пука какво мислят за мен едни тъпи шофьори на камиони като теб, дето цял живот не сте си мръднали задниците за нищо и само плюете по всеки и всичко.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Пон Ное 13, 2023 11:45 pm Тъпото е, е в България огромното мнозинство са вечно недоволни, но чакат някой да ги "оправи", вместо да се опитат да се оправят.
Точно такива хора са ви на вас любимците. Ако Йоро от Банско напише нещо хубаво за България всички почвате да го плюете и го наричате идиот. Явно намирате за нормално по България само да се плюе и да се хвърля кал по всичко. Но това си е ваш проблем. Мен може и да са ме скъсали на интервюто за Канада преди 22 години. Но това ме е амбицирало да се взема в ръце и да се оправя. За разлика от тия дето са ги пуснали да стават шофьори и да изкарват по 2000 долара за една седмица курс и после 2 седмици лапане на мухи вкъщи. Каквото изкарат тази седмица, това им е и за месеца.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Вто Ное 14, 2023 7:13 am
Ivan1007 написа: Пон Ное 13, 2023 3:51 pm
joro написа: Пон Ное 13, 2023 7:09 am Олигофрен си ти, щом цял живот не си се научил на нищо друго, освен да се друсаш на камиона. Толкова ти е акъла, а и ръцете ти сигурно са ти в задника. Даже и за мияч на кенефи не ставаш. А моето образование и моята професия са на светлинни години от теб.
С твоето образование и професия не успя да минеш емиграционната процедура за Квебек, където шофьори на камиони взимат средната месечна заплата в България за седмица.


Сбъркали са хората и са пуснали не когото трябва. Всяка система допуска грешки. И като гледам какви екземпляри са ви пуснали явно системата в Канада има доста бъгове.
Ти затова подсмърчаш в този форум двайсет години по-късно :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Вто Ное 14, 2023 8:51 am
Ivan1007 написа: Пон Ное 13, 2023 11:45 pm Тъпото е, е в България огромното мнозинство са вечно недоволни, но чакат някой да ги "оправи", вместо да се опитат да се оправят.
Точно такива хора са ви на вас любимците. Ако Йоро от Банско напише нещо хубаво за България всички почвате да го плюете и го наричате идиот. Явно намирате за нормално по България само да се плюе и да се хвърля кал по всичко. Но това си е ваш проблем. Мен може и да са ме скъсали на интервюто за Канада преди 22 години. Но това ме е амбицирало да се взема в ръце и да се оправя. За разлика от тия дето са ги пуснали да стават шофьори и да изкарват по 2000 долара за една седмица курс и после 2 седмици лапане на мухи вкъщи. Каквото изкарат тази седмица, това им е и за месеца.
Йорко от Банско, дето пак е на гурбет така и не разбра, че не става въпрос за България, а за българи като него дето и чеп за зелье не става от тях, които си избират мафиоти да ги управляват и затова ходят на гурбет по света и после лапат мухите в Банско :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

joro написа: Вто Ное 14, 2023 8:51 am
Ivan1007 написа: Пон Ное 13, 2023 11:45 pm Тъпото е, е в България огромното мнозинство са вечно недоволни, но чакат някой да ги "оправи", вместо да се опитат да се оправят.
Точно такива хора са ви на вас любимците. Ако Йоро от Банско напише нещо хубаво за България всички почвате да го плюете и го наричате идиот. Явно намирате за нормално по България само да се плюе и да се хвърля кал по всичко. Но това си е ваш проблем. Мен може и да са ме скъсали на интервюто за Канада преди 22 години. Но това ме е амбицирало да се взема в ръце и да се оправя. За разлика от тия дето са ги пуснали да стават шофьори и да изкарват по 2000 долара за една седмица курс и после 2 седмици лапане на мухи вкъщи. Каквото изкарат тази седмица, това им е и за месеца.
Йоро не 2000 д на курс,а 3500 бруто.Чисто след такси за джоба 2700-2900 според зависи.Второ никой няма да те търпи да правиш 1 курс на месец.Чорбаджиите искат камиона им да не спира и да им носи пари.Моя началник не е душевадец и иска 3 курса,но аз понеже съм стара пушка и отличник във фирмата имам договорка да правя два.Т.е. 6 дни работя 8 почивам и така на татък.Първо защото ме мързи и съм си надвил на масрафа и второ давам приорити на колегите с ипотеки и автолоани да бачкат,че имат да плащат.Аз борчове нямам.
Даже последните 3 год. от 6 през зимата от началото на януари до края на март за работа не ме търси и си стоя на топло в къщи и ;лапам мухите; :rofl:
Относно плюенето по България не си прав,не плюя България,плюя такива залюхани патици като теб дето си нямат хал хабер от света и се опитват да ни убеждават какви велики постижения са 1000 лв. минимална и 2000 лв средна заплати и боклуците като Буци Тиквата и цялата шайка около него ви хвърлят пепел в очите докато през това време крадат от вас като за световно,а вие залюханите патици сте леле и мазохистите да си ги избирате да ви стрижат и доят отново и отново.
Абе ти нормален ли си бе момко.Аз ако не си обичах държавата нямаше на лято до година да се прибирам завинаги в България и да си инвестирам и харча спестяванията си там.
Може би си прав ,че има някакъв микроскопичен напредък и държавата все пак макар и с малки крачки се движи напред,но явно аз съм си изградил малко по висок критерий що е това напредък,един вид съм се изкривил сравнявайки що е това напредък в Канада и в България.
Мога да ти кажа ,че разликата в напредъка на двете горе цитирани държави за последните 23 години през които живея ту в едната ту в другата страна е от земята до небето в полза на Канада.И то във всякакв една област,не само в материално икономическото благоденствие на населението.
Йоро тия дни даскалите в Кебек стачкуват ,искат да им вдигат заплатите и ,ако до 27.11 няма споразумение отиват на ефективна стачка,разбирай няма да влизат в час при учениците.
Тук 45 д. на час е начална заплата за даскал в начално и основно училище,по наго по високи .Даскали с 5-10 год стаж се подписват на 70-80 д. на час и явно пак не им стигат и стачкуват за увеличение.
Ама кво да ти наливам акъл в празната лейка,гледайте си там средните заплати от 2000 лв и то в София.Ово е стандарт.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

joro написа: Вто Ное 14, 2023 7:25 am
Pavel M написа: Пон Ное 13, 2023 9:47 pm На Йората плиткия му мозък не може да го побере,че ние тук не разчитаме да бъдем млади пенсионери с мизерните си канацки пенции от 1000 долара в България.То ясно,че с тия пенции няма да цъфнем и да вържем Тия 1000 долара са само бонус.Истинската пенция е спестения кеш под всякаква форма да не цитирам,държавната е като добавка.
Много от българите живеещи в Канада 20 и +години такива спестявания имат ,макар и не всички.Нещо което е неразбираемо за Йората щото той си вади изводите от гурбетчийския живот на измекяр в Европа.
Йоро много си сбъркан бе пич.Хал хабер си нямаш от нещата.Достатъчна причина да се гавря с идиоти като теб дето нищо не са виждали и нищо не знаят.
Не ми пука какво мислят за мен едни тъпи шофьори на камиони като теб, дето цял живот не сте си мръднали задниците за нищо и само плюете по всеки и всичко.
Тъй,тъй,цял живот сме айляк и лежачка.И някой друг ни купува имотите и колите та даже и 6цифрена сума ни депозира в банковите сметки. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Йоро да ти дам един пореден пример защо плюем.И той е съвсем актуален към момента.
Ами унгарците ни се подиграха като казаха ,че ние една екскурзия на едно семейство не можем да организираме камо ли да организираме един международен футболен мач и са прави.
След 20 години разсипия под вещото ръководство на мафията гроб начело с вожда и Винету-Буци Тиквата сме на такова дередже да сме единствената страна в Европа която да нямаме един модерен национален стадион на който да се провеждат международни събития и ние да се отсрамим пред света.
Имаме едни милиарди помощи от ЕС които са разсипани и изтекли в нечии джобове ,но не за общественото благо.Саниране на парче,шарени панелни или не панелни сгради и ефект никакъв,раздадени милиарди на ;строителни; фирми и не построени магистрали,хвърлени на вятъра милиарди за изграждането на Турски поток,нефункционални спортни зали които не може да се използват за спортни събития ,а са само за украса.Листат е дълга да не навлизам в детайли.
20 години кражба и насреща нищо,кръгла нула.20 години гроб и което е най съжалително калпав матреал които си ги избират и търпят.
Е питам аз това до кога.Българино събуди се ,престани да бъдеш овца дето да я доят и стригат,но за сметка на това не я хранят добре.
За Хемус Буци даде парите кеш авансово на строителната мафия като си прибра 40% комисионна и тия крадци прибраха останалите 60% за джоба си без да положат и един километър асфалт.
Та те питам Йоро гербаджийска утрепка на теб това харесва ли ти.На мен не.Предполагам ,че и на теб не ти харесва ,но дума не обелвш,а само ни забавляваш колко била минималната и среднта заплата.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Абе Йоро отстрани знаеш ли как ми изглеждате зарибените идиоти в Бг. такива като теб,не изманиците които се възползват от вас.Изглеждате ми като измамените камилчета от Слънчев Бряг и се чудя бива ли да сте толкова безкритични към заобикалящата ви действителност и да сте подвластни на едни 1000-2000-3000 лева заплата които илюзорно ви карат да се чувствате добре щото видите ли има и които са по зле от нас.
Аз на теб акъл в кухата лейка няма как да ти налея и не се опитвам,но бъди и ти така добър когато ти посочвам А и Б да си размърдаш малко мозъка и да си дадеш сметка в каква кочина живееш.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Вто Ное 14, 2023 11:56 am
joro написа: Вто Ное 14, 2023 8:51 am
Ivan1007 написа: Пон Ное 13, 2023 11:45 pm Тъпото е, е в България огромното мнозинство са вечно недоволни, но чакат някой да ги "оправи", вместо да се опитат да се оправят.
Точно такива хора са ви на вас любимците. Ако Йоро от Банско напише нещо хубаво за България всички почвате да го плюете и го наричате идиот. Явно намирате за нормално по България само да се плюе и да се хвърля кал по всичко. Но това си е ваш проблем. Мен може и да са ме скъсали на интервюто за Канада преди 22 години. Но това ме е амбицирало да се взема в ръце и да се оправя. За разлика от тия дето са ги пуснали да стават шофьори и да изкарват по 2000 долара за една седмица курс и после 2 седмици лапане на мухи вкъщи. Каквото изкарат тази седмица, това им е и за месеца.
Йорко от Банско, дето пак е на гурбет така и не разбра, че не става въпрос за България, а за българи като него дето и чеп за зелье не става от тях, които си избират мафиоти да ги управляват и затова ходят на гурбет по света и после лапат мухите в Банско :D
Ти пък уж си по-образован, как така си паднал до нивото на глупавите и необразовани шофьори?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pavel M написа: Вто Ное 14, 2023 5:43 pm Йоро не 2000 д на курс,а 3500 бруто.Чисто след такси за джоба 2700-2900 според зависи.
Българите, които карат камиони в Западна Европа яко те препикават
https://petel.bg/m/245775
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Сря Ное 15, 2023 10:17 am
Ти пък уж си по-образован, как така си паднал до нивото на глупавите и необразовани шофьори?
Бъркаш.
Слизам на твоето ниво - каквото повикало такова се обадило.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор