Защо Канада е добро място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Съб Сеп 21, 2019 6:59 pmРумба, аз нямам нужда да се заселвам в Бермуда, за да работя тук и да изкарвам пари тук.(последните 14 години съм се запознал с достатъчно канадци, които го правят тук и инвестират парите обратно в Канада в рентал имоти, което не е моята цел изобщо)
Това, което ми трябва е бермудска връзка (имам такава), бермудски лиценз за практикуване (имам такъв), работодател, който иска и е готов да ме наеме (има такъв, защото в момента работя в кабинета му) и желание на семейството ми да живее тук (има такова, виж бермудската връзка)
И к'во стана с легендата, че само социалкаджийте работели на черно ? :lol:

BTW, Панама Пейпърс са пълни именно с такива убави хора като Помпи дето си мислят, че отдавна са си платили повече от това, което им се полага. Интересно дали някой е правил статистика за процента на евреите измежду тях ...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Нед Сеп 22, 2019 4:29 pm И к'во стана с легендата, че само социалкаджийте работели на черно ? :lol:
тук тотално те загубИх
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: Нед Сеп 22, 2019 12:48 pm А ако искаш майтапите ти да са по на място, приравни си гражданската специалност, събери кураж да поемеш отговорност, намери си добре платена работа, започни да плащаш данъци и да хрантутиш няколко дузини търтеи годишно, тогава може и да ми даваш личен пример как се работи и пести от данъци. Дотогава не си прави майтап с нещо от което хабер си нямаш......
О, само в твоите еснафски среди, Пумпи, не се отдава значение на това което се казва, а преди всичко на това кой го казва. Но правдивостта на казаното не се променя от богатството или общественото положение на говорещия.
Ако държиш да контактуваш само с равни, то си намери някой елитен клуб, в който да ходиш и си провеждаш разговорите с богоизбрани като теб. Този форум опредлено не е такъв тип сборище.

Ако пък си въобразяваш, че намирайки се тук - сред бедняци т.е. плащащи много по-ниски данъци от теб (хрантутещи примерно само един търтей, а не няколко дузини), то всички ще ти стоят с превит гръбнак и ще ти оказват чинопочитание само заради високите ти доходи, то много си се объркАл. :)

Колкото до мен, аз си живея мизерния (според представите ти) животец, без да се имам за личен пример за когото и да било. Това е присъщо на такива "успяли" като теб. Аз просто предоставям исканото от съфорумниците ми инфо, без да си позволявам да ги съдя за каквото и да било. Има кой да ги съди. Но това, разбира се, не си ти. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Нед Сеп 22, 2019 4:49 pm
roumensp написа: Нед Сеп 22, 2019 4:29 pm И к'во стана с легендата, че само социалкаджийте работели на черно ? :lol:
тук тотално те загубИх
Не се коси, другите ме разбират.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: Нед Сеп 22, 2019 4:29 pm
BTW, Панама Пейпърс са пълни именно с такива убави хора като Помпи дето си мислят, че отдавна са си платили повече от това, което им се полага. Интересно дали някой е правил статистика за процента на евреите измежду тях ...
Ае не ми пускай мухи в главата сеа.. :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Нед Сеп 22, 2019 5:03 pm
pumpy написа: Нед Сеп 22, 2019 4:49 pm
roumensp написа: Нед Сеп 22, 2019 4:29 pm И к'во стана с легендата, че само социалкаджийте работели на черно ? :lol:
тук тотално те загубИх
Не се коси, другите ме разбират.
както се казва в случая "Барух Хашем", а пък и важното е поне ти да се разбираш, за останалите нямай грижа ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Нед Сеп 22, 2019 5:25 pm
roumensp написа: Нед Сеп 22, 2019 5:03 pm
pumpy написа: Нед Сеп 22, 2019 4:49 pm
roumensp написа: Нед Сеп 22, 2019 4:29 pm И к'во стана с легендата, че само социалкаджийте работели на черно ? :lol:
тук тотално те загубИх
Не се коси, другите ме разбират.
както се казва в случая "Барух Хашем", а пък и важното е поне ти да се разбираш, за останалите нямай грижа ;)
Ще го обясня като за евреи, кито се правят, че не разбират. Да работиш на черно значи да укриваш доходи (и да не плащаш данък съответно). За да не плащаш данък в Канада трябва да нямаш residential ties, което значи да нямаш семейство и пропърти. Демек ако се преселите в Бермуда официално и нямаш нищо тук ... тогава ще плащаш данък там и на мен няма да ми дреме, че укриваш доходи.
Ти одеве отрече, че трябвало да се преселваш ... ами да имаш семейство и пропърти някъде се нарича преселване, а това че ще работиш тук по някой друг месец подобно на гастербайтерите не ме бърка. И след като ще се преселвате пак питам как ще преживееш тежката раздяла с Нунавут. :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Нед Сеп 22, 2019 7:34 pm Ще го обясня като за евреи, кито се правят, че не разбират. Да работиш на черно значи да укриваш доходи (и да не плащаш данък съответно). За да не плащаш данък в Канада трябва да нямаш residential ties, което значи да нямаш семейство и пропърти. Демек ако се преселите в Бермуда официално и нямаш нищо тук ... тогава ще плащаш данък там и на мен няма да ми дреме, че укриваш доходи.
Ти одеве отрече, че трябвало да се преселваш ... ами да имаш семейство и пропърти някъде се нарича преселване, а това че ще работиш тук по някой друг месец подобно на гастербайтерите не ме бърка. И след като ще се преселвате пак питам как ще преживееш тежката раздяла с Нунавут. :lol:
А сега ще ти го обясня и аз, явно влагаме различен смисъл на думата "преселване" . За мен "преселване" значи нещо като ПР карта или Зелена карта, което за Бермуда за чужденец е реално невъзможно. Всичките канадци, които познавам тук за временни жители, докато имат работан виза, някой от тях от 20 години, и са нерезиденти в Канада за данъчни цели. Те формално не са се "преселили" в Бермуда от Канада, но и не плащат данъци там и не работят на черно в Бермуда.
Да работиш на черно, значи да укриваш доходи - опазил ме Госп-д. Аз имам нужда от доходи, за да мога да заемам от банката колкото се може повече. Да работиш в офшорна зона, която е без данък общ доход, не значи да си се преселил там, значи да работиш там. Аз и днес нямам семейство и имоти в Канада и ако се водя резидент за данъчни цели е само защото е по-изгодно от това да не си, когато имаш доход в Канада, какъвто е този от Нунавут, особено когато живееш в Албърта ;)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от the_coach »

Баба индийка....... :lol:
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от the_coach »

Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от optics »

Много силно!
Дребния се ерчи ама си е надценил категорията!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

Затова и така препуска на края :o
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от ivandaman »

pumpy написа: Нед Сеп 22, 2019 8:28 pm опазил ме Госп-д.
Я Пумпи колко е праведен и не смее да напише ГоспОд..

Любимият му герой Шелдън Купър, обаче вярва че: "God does not exist"

Предполагам факта че Главният продуцент на шоуто Чък Лори е съплеменник на Пумпи е чиста случайност :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

ivandaman написа: Нед Сеп 22, 2019 10:14 pm
pumpy написа: Нед Сеп 22, 2019 8:28 pm опазил ме Госп-д.
Я Пумпи колко е праведен и не смее да напише ГоспОд..

Любимият му герой Шелдън Купър, обаче вярва че: "God does not exist"

Предполагам факта че Главният продуцент на шоуто Чък Лори е съплеменник на Пумпи е чиста случайност :)
Хе, хе, шушумигите не могат да разберат разликата между "не смее", тоест шубе го е и респект. Какво да се прави, когато изобщо не разбираш значението на думата "респект" :D

А иначе да си видял Шелдън да го е написал някъде това ? Защото аз не съм и това не вярвам да е чиста случайност.

Какво стана с мухата в празната ти глава ? Ще ни осведомиш ли за евреите в панамските документи ?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от ivandaman »

Майтап бе Пумпи.. Не се коси толкова.. Пределно ми е ясно защо го пишеш така..
Просто се присетих, че спомена веднъж че Шелдън ти е любимият герой, пък той си пада малко атеист та за това пуснах клипа..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор