Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа:Това е една

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Global_Peace_Index"
Друга
https://safearound.com/danger-rankings/"

Чувството за сигурност се определя не само от индекса на умишлени тежки престъпления като убийство и изнасилване, а и от общото равнище на престъпност, вероятността да пострадаш при ПТП и т.н.
Много от хората на тоя форум ги мързи да четат и трябваше да им сложиш картинка за по-лесно: :D

miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от miteto »

На тази картинка изглежда, че половината от твърдението на КПетров е вярно ("доста по-сейф от южната ни съседка")
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа: Вие и двамцата сте много зле, две крайни мнения, неподкрепени с нищо. Да не са забранили Гугъл в Квебек ?
Какво общо има Гугъл с нивото на престъпност, демокрацията, пропагандата и офф, каквото се сетиш още? :^)
Казах, че нямам време да се ровя. Как да не са подкрепени с нищо? Подкрепени са, разбира се! С личното ми усещане за сигурност (а от него по-вярно за мен няма) във всяка една от изброените от Петров 3 държави. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Pyrelight »

miteto написа:На тази картинка изглежда, че половината от твърдението на КПетров е вярно ("доста по-сейф от южната ни съседка")
Точно тази половина, която и аз не му оспорвам, нали? :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от roumensp »

miteto написа:На тази картинка изглежда, че половината от твърдението на КПетров е вярно ("доста по-сейф от южната ни съседка")
В действителност е "много по-сейф" (САЩ са на 121 място). Но кой го бърка това, след като никой от пишещите не живее там и говорим за България и Канада ?
Pyrelight написа:
roumensp написа: Вие и двамцата сте много зле, две крайни мнения, неподкрепени с нищо. Да не са забранили Гугъл в Квебек ?
Какво общо има Гугъл с нивото на престъпност, демокрацията, пропагандата и офф, каквото се сетиш още? :^)
Казах, че нямам време да се ровя. Как да не са подкрепени с нищо? Подкрепени са, разбира се! С личното ми усещане за сигурност (а от него по-вярно за мен няма) във всяка една от изброените от Петров 3 държави. |(
Преувеличаваш несигурността в България. Не е на върха, но не е и никак зле (в топ 20%).
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Ivan1007 »

За хората, които ги мързи да четат ( методикатаи показателите побкоито е съставена тази карта), нашите комшии са доста ощетени и мисля, че мястото, което заемат е меко казано незаслужено и разминаващо се съществено с личния ми опит от няколко щата.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:За хората, които ги мързи да четат ( методикатаи показателите побкоито е съставена тази карта), нашите комшии са доста ощетени и мисля, че мястото, което заемат е меко казано незаслужено и разминаващо се съществено с личния ми опит от няколко щата.
Не си попаднал още на някой луд, който избива хора по улиците- често срещано явление в южната ви съседка. Само през тази година колко случая на масови убийства имаше в САЩ?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от agent Ozo »

Ами то имало едно момиче на име Ophélie Martin-Cyr, което 19 г. спокойно си живяло в спокойното селце Yamachiche, в спокойната и сигурна Канада. И било спокойно, защото статистиките и класациите показват, че Канада е една сигурна и спокойна страна, в която вероятността да те отвлекат и убият е нищожна. Докато не ѝ се случило точно това само преди 2 дни. Та и на още 2-ма нейни съселяни, чиито овъглени останки били намерени в една кола в същия район.



Е, случва се - ще си рече Иванчо1009 или Аблъдчо, и ще заспи отново, приспан от неоспоримите статистически данни за спокойната и сигурна Канада. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа: По-сейф от Канада и доста по-сейф от южната ни съседка и тук веднага опираме до това, което наколко човека говорят от известно време във форума, а по-точно промивката на мозъци и пропаганда - явно работи.
Не виждам как работи. Ако направим сравнение между конкретните постинги (подкрепени с примери) на тези , които възхваляват България и оплюват Канада, мисля че ще вземат превес.
Работи така: вече ти дадох пример със учител. От това което се вижда с примерите от други учебни заведения - университети, мнението ми за промити мозъци се затвърждава.
Значи ли това и че в България не е имало пропаганда и не е работила щом не и вярваш?
Не оплювам Канада, нито възхвалявам България. Статистиките за violent crimes потвърждават това кото казах преди.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate
Канада и България са близки, Щатите доста по-зле.
На всички които толкова се възмутиха - Русия, още по-зле. Доволни?

Говорихме за убийство на журналистка, не за дребно или едро джебджийство или PEACE pictures.
Тази картинка нещо много мирна ми се струва съпоставена с нивата на убийства в Южна Америка!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от optics »

Статистиките дават представа (за който може да си я създаде). Но всеки си гледа от неговата камбанария. Ако никога не ти се е случило нищо, макар и да живееш в Сейн Луис (на първо място в щатите по вайлънт краймс) може доволно да възхваляваш живота. И обратно - ако си в мирното и красиво българско село Боженци, но гастролиращи цигани са ти обирали имота на три пъти - ще кълнеш и псуваш.
Но! Има хора които са живели в две държави, в три, в четири... Тия хора (за разлика от Жорката) имат собствена база за сравнение.
В България веднъж са ми чупили стъклото за да откраднат плеъра от колата, веднъж са ми смукали бензин (на целия блок колите на сутринта ги намерихме с развити и захвърлени на земята капачки. Познавах немалко хора чиито апартаменти са обирани.
Тука се сещам само една случка, някъде 2003-та на едни приятели в Брамптън им откраднаха вана. На другия ден полицията каза че го намерила на 20км оставен без повреди.
И разбира се, това че нещо не се е случило, не следва че няма да се случи. Въпрос на вероятности.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:За хората, които ги мързи да четат ( методикатаи показателите побкоито е съставена тази карта), нашите комшии са доста ощетени и мисля, че мястото, което заемат е меко казано незаслужено и разминаващо се съществено с личния ми опит от няколко щата.
Не си попаднал още на някой луд, който избива хора по улиците- често срещано явление в южната ви съседка. Само през тази година колко случая на масови убийства имаше в САЩ?
Вероятността да срещна луд, който умишлено избива хора в САЩ е в пъти по-малка от вероятността да ме пребие кола на пътя в САЩ или в България.
И понеже ще продължиш да игнорираш въпроса - жертвите на 100 000 автомобила в България са близо два пъти повече отколкото в САЩ.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от agent Ozo »

optics написа:
Но! Има хора които са живели в две държави, в три, в четири... Тия хора (за разлика от Жорката) имат собствена база за сравнение.
Ами то на база личния ми опит България излиза най-сигурна. Щото във Франция живях само 6 м., а имах случай на нападение и побой от страна н 2-ма арабели. Тук, в Канада имах случай на опит за кражба на колата ми, също такъв опит за кражба на колата на колега и откраднати автомобили на други 2-ма колеги. Които така и не бяха намерени. Колите, не колегите. :)
В България никога не съм бил пребиван, обиран и т.н.. А съм живял с години в 5 различни градове на страната, плюс родния ми такъв.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от optics »

И твоя и моя са факти. С личен опит не се спори.
Обаче случая с жорката е друг.

А, момент - забравих че веднъж в България ми смачкаха вратата на колата. Иначе интелигентен човек учел дъщеря си да кара по кварталните улички. След като ме блъснали, се изнизали. Та после ходих да ги търся из квартала и им разпознах колата по следите от смачкано и от мойта боя).

А защо според тебе в София масово се слагат блиндирани врати с по не знам колко шипа и се заваряват решетки по етажите.
Силно препоръчвам филма "Посоки" - има го по нета, където се виждат и решетките и много други факти.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
optics написа:
Но! Има хора които са живели в две държави, в три, в четири... Тия хора (за разлика от Жорката) имат собствена база за сравнение.
Ами то на база личния ми опит България излиза най-сигурна. Щото във Франция живях само 6 м., а имах случай на нападение и побой от страна н 2-ма арабели. Тук, в Канада имах случай на опит за кражба на колата ми, също такъв опит за кражба на колата на колега и откраднати автомобили на други 2-ма колеги. Които така и не бяха намерени. Колите, не колегите. :)
В България никога не съм бил пребиван, обиран и т.н.. А съм живял с години в 5 различни градове на страната, плюс родния ми такъв.
Ъхъ. Живял си в гарадоците и военни блокове и си ходил с фиражка и пищов на кръста.
Просто да се чудиш как не са те пребили и обрали.

А ти не знаеше ли, че в САЩ бият негрите, във Франция комунисти фатмаци, а в Квебек им крадат колите :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Македония. И краят на ТОЗИ ЕС

Мнение от agent Ozo »

Пак стреля сватбарската и както винаги извън целта, Иван1007.

Нямам никаква представа какви са и къде са тези твои "гарадоци". Аз в такова чудо не съм живял.
Във военен блок живях 2 г. докато бях слушател в академията в София. В останалите гарнизони бях на свободен наем, процент от който ми плащаше МО.
А пищов на кръста носех само по време на дежурство в съответното поделение. Иначе зачисления ми Макаров стоеше заключен и запечатан в сандъче в оръжейната, заедно с още 10-на други като него.

А в САЩ вече бият белите, а не негрите. Пак не си в час. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор