Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
MarioMar
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 03, 2018 3:38 pm

Канада - работа, живот

Мнение от MarioMar »

Здравейте !
От месец време насам ми се върти в главата да замина и да се устроя в Канада, нужна ми е обаче помощ, знам че визите за Канада са паднали, но въпреки това в тази държава може да се седи не повече от 6 месеца
Знам английски език
Можете ли да ми кажете понеже искам да работя като тираджия, в началото може и друга работа докато свикна с обстановката и си стъпя на краката, какви документи, какви пари ще ми трябват за да започна курсове за шофьор на камион, как вървят наемите там, абсолютно всичко за започване от нулата
Планирам като за начало да замина за няколко дена на почивка там за да видя за какво става въпрос
Другата ми идея е започна ли като тираджия да си купя камион, да си направя фирма и да започна да работя за себе си това също ми е непонятно ако някои може да ми обясни по какъв етап и начин може да стане
Някъде четох че тираджийте правят по 100к на година според вас това възможно ли е

Знам че има подобни теми във форума

Благодаря предварително за информацията.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада - работа, живот

Мнение от optics »

Кои визи са паднали?
Отговор - за туристи.
За работещи - не са и няма да отпаднат!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kan_Tangra »

Не само шофьорите на камион, ами всички професии, включително чистачките взимат по 100к заплата.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от A.Yovchev »

MarioMar, за да живееш и работиш в Канада за постоянно трябва да минеш през някоя имиграционна процедура.
Примерно с този калкулатор можеш да видиш колко точки събираш по федералната процедура - https://www.lptoronto.com/calc/
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
MarioMar
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 03, 2018 3:38 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MarioMar »

А. Yovchev, добре ще я погледна
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от A.Yovchev »

Видео, което може да ти помогне:



ПС: За тази година при Express Entry точките не са падали под 440 - ЛИНК
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

ето още една оферта за трък драйвари в канада


https://www.youtube.com/watch?v=Rzmai7wCU1s"

изисква се знанието на местния език в големите канадски градове като ванкувър и торонто/хинду,урдо или пенджаби/ и те наемат на работа
знанието на базов английски би било в плюс ,но не е задължително
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от 7George »

Планирам като за начало да замина за няколко дена на почивка там за да видя за какво става въпрос
Другата ми идея е започна ли като тираджия да си купя камион, да си направя фирма и да започна да работя за себе си това също ми е непонятно ако някои може да ми обясни по какъв етап и начин може да стане
Някъде четох че тираджийте правят по 100к на година според вас това възможно ли е?
За няколко дни нищо не се разбира, това си е екскурзия.
Курсовете и изпитите струват поне 2 - 3 хиляди и варират от провинция към друга. Трябва да имаш канадска книжка поне 1 година за да се явиш на изпит за професионален клас, а значи и легален статут и право на работа преди това.
Фирма се прави лесно, но за да изплащаш камиона ти трябва постоянна работа, щото сметките по изплащането му (над 100к без ремаркето), подръжката, застраховки, лицензи, осигуровки и други не чакат. Най-добре е да дойдеш с готови пари накуп в Канада, а не да се надяваш, че някога ще ги събереш от черна работа с цената на всячески лишения.
Наемите варират по градове, виж си ги в интернет, щом знаеш английски. Почват някъде от 400 - 500 долара месечно за стая или половин апартамент.
100к могат да се изкарват с цената на дълги дни работа (12 - 13 часа поне), често отсъствие от къщи и неотказване на работа, която ти предлагат.
Embrace your climate change!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Канада - работа, живот

Мнение от prace »

7George написа:
Планирам като за начало да замина за няколко дена на почивка там за да видя за какво става въпрос
Другата ми идея е започна ли като тираджия да си купя камион, да си направя фирма и да започна да работя за себе си това също ми е непонятно ако някои може да ми обясни по какъв етап и начин може да стане
Някъде четох че тираджийте правят по 100к на година според вас това възможно ли е?
За няколко дни нищо не се разбира, това си е екскурзия.
Курсовете и изпитите струват поне 2 - 3 хиляди и варират от провинция към друга. Трябва да имаш канадска книжка поне 1 година за да се явиш на изпит за професионален клас, а значи и легален статут и право на работа преди това.
Фирма се прави лесно, но за да изплащаш камиона ти трябва постоянна работа, щото сметките по изплащането му (над 100к без ремаркето), подръжката, застраховки, лицензи, осигуровки и други не чакат. Най-добре е да дойдеш с готови пари накуп в Канада, а не да се надяваш, че някога ще ги събереш от черна работа с цената на всячески лишения.
Наемите варират по градове, виж си ги в интернет, щом знаеш английски. Почват някъде от 400 - 500 долара месечно за стая или половин апартамент.
100к могат да се изкарват с цената на дълги дни работа (12 - 13 часа поне), често отсъствие от къщи и неотказване на работа, която ти предлагат.
Не разбивай мечтите на човека. Канада е страната на мечтите, където всичко се постига с труд и оптимизъм
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

7George написа:
Планирам като за начало да замина за няколко дена на почивка там за да видя за какво става въпрос
Другата ми идея е започна ли като тираджия да си купя камион, да си направя фирма и да започна да работя за себе си това също ми е непонятно ако някои може да ми обясни по какъв етап и начин може да стане
Някъде четох че тираджийте правят по 100к на година според вас това възможно ли е?
За няколко дни нищо не се разбира, това си е екскурзия.
Курсовете и изпитите струват поне 2 - 3 хиляди и варират от провинция към друга. Трябва да имаш канадска книжка поне 1 година за да се явиш на изпит за професионален клас, а значи и легален статут и право на работа преди това.
Фирма се прави лесно, но за да изплащаш камиона ти трябва постоянна работа, щото сметките по изплащането му (над 100к без ремаркето), подръжката, застраховки, лицензи, осигуровки и други не чакат. Най-добре е да дойдеш с готови пари накуп в Канада, а не да се надяваш, че някога ще ги събереш от черна работа с цената на всячески лишения.
Наемите варират по градове, виж си ги в интернет, щом знаеш английски. Почват някъде от 400 - 500 долара месечно за стая или половин апартамент.
100к могат да се изкарват с цената на дълги дни работа (12 - 13 часа поне), често отсъствие от къщи и неотказване на работа, която ти предлагат.
Ако трябва да имаш канадска книжка поне 1 година, за да се явиш на изпит за професионален клас защо търсят шофьори с работна виза или Express Entry (видеото) ? За какво са им хора без валидна книжка ? Може би искат само хора от страни, на които се признават книжките или това за едната година е според провинцията ?
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от 7George »

roumensp написа: Ако трябва да имаш канадска книжка поне 1 година, за да се явиш на изпит за професионален клас защо търсят шофьори с работна виза или Express Entry (видеото) ? За какво са им хора без валидна книжка ? Може би искат само хора от страни, на които се признават книжките или това за едната година е според провинцията ?
А ти какво разбра от видеото, освен написаното на екрана? А може би търсят само канадски резиденти или такива с валидна книжка от предишни визи? Професионални книжки не се признават даже от щатите, а кои ще са тия други страни?
Има разлика между провинциите, но не съм ги чел всичките.

Онтарио, пък и Албърта, признават само смяна на пълноправни любителски права с някои страни, и след това, след изпити и тестове, а също и курсове вече задължително, взимане на професионална книжка.
https://drivetest.ca/licences/licence-e ... icles.html"
http://www.mto.gov.on.ca/english/driver ... .shtml#faq"
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

7George написа:
roumensp написа: Ако трябва да имаш канадска книжка поне 1 година, за да се явиш на изпит за професионален клас защо търсят шофьори с работна виза или Express Entry (видеото) ? За какво са им хора без валидна книжка ? Може би искат само хора от страни, на които се признават книжките или това за едната година е според провинцията ?
А ти какво разбра от видеото, освен написаното на екрана? А може би търсят само канадски резиденти или такива с валидна книжка от предишни визи? Професионални книжки не се признават даже от щатите, а кои ще са тия други страни?
Има разлика между провинциите, но не съм ги чел всичките.

Онтарио, пък и Албърта, признават само смяна на пълноправни любителски права с някои страни, и след това, след изпити и тестове, а също и курсове вече задължително, взимане на професионална книжка.
https://drivetest.ca/licences/licence-e ... icles.html"
http://www.mto.gov.on.ca/english/driver ... .shtml#faq"
Аз нищо не разбрах от видеото, но и файтъра май казваше, че можело да дойдеш като шофьор с работна виза. Затова питам как става тоя номер (ако изобщо е възможно).
За любителските права ми е ясно, аз не съм държал изпит в Канада, но за професионалните нямам понятие какви са изискванията, за да можеш да се явиш на изпит.
MarioMar
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 03, 2018 3:38 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MarioMar »

7George, А какви пари ще ми трябват за заминаване, докато се устроя първите няколко месеца, да си намеря някаква работа, и да предплатя квартира за няколко месеца напред
Питам защото нямам никакво понятие от стандарта на живот там
И при положение че с виза периода на пребиваване е не повече от 6 месеца какво да направя за да остана след това без да се връщам в България.
Не съм излизал в държава в която трябва виза за нея
Моля да ме извините, ако ви се струват глупави въпросите
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канада - работа, живот

Мнение от myhata II »

MarioMar написа:7George, А какви пари ще ми трябват за заминаване, докато се устроя първите няколко месеца, да си намеря някаква работа, и да предплатя квартира за няколко месеца напред
Питам защото нямам никакво понятие от стандарта на живот там
И при положение че с виза периода на пребиваване е не повече от 6 месеца какво да направя за да остана след това без да се връщам в България.
Не съм излизал в държава в която трябва виза за нея
Моля да ме извините, ако ви се струват глупави въпросите
15 хилки .

Успех !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kan_Tangra »

Стандартът на живот е, (мое скромно мнение, с което не ангажирам никой).
Необходими са НЕТНИ доходи Х 3 на българските.
Т.е. ако в бг вадиш 1000 лв, за същото в Канада ти трябват 3000лв чисто. Което е 2300$ чисто на месец, което е 27600$ чисто, на година.
Данъците варират, в зависимост от членове на семейството, жена, деца.
Ако си сам, са най-дебели. Ползваш Такс Калкулатор. Има в нета, по провинции.
Пример:
1. Отиваш ей тук:
https://simpletax.ca/calculator"
2. Избираш Квебек
3. Въвеждаш 36000$
Накрая ти излиза 27 900 нето.

Т.е. трябва ти 36000$ бруто годишна заплата, за да си плащаш наем и храна, които отговарят на 1000лв на месец чисти (в София).
Които стигат за едно едностайно апартаментче, малко храна и евентуално някаква 20г количка.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор