Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

За съжаление локуми как се цоца социал не мога да разтягамм. За това си има други специалисти. Аз мога да приказвам за работа и платени данъци, не за мизерия и как нещо няма да стане. Различни хора, различни идеали.....
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: Съб Окт 03, 2020 12:45 pm За съжаление локуми как се цоца социал не мога да разтягамм. За това си има други специалисти. Аз мога да приказвам за работа и платени данъци, не за мизерия и как нещо няма да стане. Различни хора, различни идеали.....
И тук лъжеш, Пумпи. Не ти се е сторило изгодно, не си почнал да цоцаш социал. А пък за НЕплатени данъци т.е. как да прекараме данъчната система, със сигурност можеш да разтягаш локуми.
Ами че то и социаладжийте не правят ли същото - възползват се от системата. Ти за най-големия тарикат ли се мислиш в тази държава? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

Хм, аз точно последно четох за схемите описани тук и вземането на ЕИ и бенефита за загуба на работа по време на Ковид.


И за други схеми, от друг потребител, как познати са прецаквали бившите си жени, за да не плащат издръжки.

Понеже презирам тези тематики, просто такива примери ми се набиват в очите.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Ози, специалистът по престъп мисъл :)
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от snakeplissken »

tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 1:57 pm Хм, аз точно последно четох за схемите описани тук и вземането на ЕИ и бенефита за загуба на работа по време на Ковид.


И за други схеми, от друг потребител, как познати са прецаквали бившите си жени, за да не плащат издръжки.

Понеже презирам тези тематики, просто такива примери ми се набиват в очите.
А на мен ми се набиват в очите как глуповата кифла от Реджайна качва снимки от подредения си до педантичност хладилник :lol: :rofl:
Явно това е разнообразието в живота й :lol: Дали да сложи доматите пред яйцата, или обратното :rofl: :lol: :rofl:
My name's Plissken......
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

snakeplissken написа: Съб Окт 03, 2020 3:32 pm
tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 1:57 pm Хм, аз точно последно четох за схемите описани тук и вземането на ЕИ и бенефита за загуба на работа по време на Ковид.


И за други схеми, от друг потребител, как познати са прецаквали бившите си жени, за да не плащат издръжки.

Понеже презирам тези тематики, просто такива примери ми се набиват в очите.
А на мен ми се набиват в очите как глуповата кифла от Реджайна качва снимки от подредения си до педантичност хладилник :lol: :rofl:
Явно това е разнообразието в живота й :lol: Дали да сложи доматите пред яйцата, или обратното :rofl: :lol: :rofl:
Много елементарен почин да гадаем и засегнем някого.
Когато няма аргументи, има нападки. Тичично...за някои среди.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от snakeplissken »

tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 3:40 pm
snakeplissken написа: Съб Окт 03, 2020 3:32 pm
tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 1:57 pm Хм, аз точно последно четох за схемите описани тук и вземането на ЕИ и бенефита за загуба на работа по време на Ковид.


И за други схеми, от друг потребител, как познати са прецаквали бившите си жени, за да не плащат издръжки.

Понеже презирам тези тематики, просто такива примери ми се набиват в очите.
А на мен ми се набиват в очите как глуповата кифла от Реджайна качва снимки от подредения си до педантичност хладилник :lol: :rofl:
Явно това е разнообразието в живота й :lol: Дали да сложи доматите пред яйцата, или обратното :rofl: :lol: :rofl:
Много елементарен почин да гадаем и засегнем някого.
Когато няма аргументи, има нападки. Тичично...за някои среди.
Забравих да прибавя “Префърцунена” към “Кифла” :lol:

На тебе никой не ти дава право да съдиш хората, още повече за неща които не те засягат.
Когато се окажеш в ситуация като на някои от потърпевшите, тогава си давай меродавното мнение!

Много си добричка, но си и два пъти по-наивна......
Ако въобще схващаш на къде бия, и какво ти казвам ;)
My name's Plissken......
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

Битието определя житието, за съжаление. Средата е много важна и падането на задръжките е ясна идикация за недоволство.

Съжалявам, че за някои хора живота и работата в Канада дотолкова им повлиява негативно, че са неразпознаваеми след няколко години.

Устойчивостта на психика и дух се калява в трудности. Не се пречупва и не дава път на лошотията и агресията.
Последно промяна от tanyatais на Нед Окт 04, 2020 11:26 am, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа: Съб Окт 03, 2020 12:29 pm ... да му вършат мръсната работа срещу мизерно заплащане поради липса на лиценз за Канада. Само срещу "честта" един стар имигрант да им разтяга локуми за това как се успява в тази държава. ;) :)
Това е така, но те нямат голям избор в началото и е по-добре на ниско заплащане, отколкото на никакво. След някой друг месец поне ще могат да кажат, че имат канадски експириънс и евентуално да намерят нещо по-добро, за което не са имали шанс без местен опит.
Много хора се навиват на “експлоатация” само и само да влезнат в “системата” и в повечето случаи интереса е взаимен. Той от една страна ги “експлоатира”, но от друга им върши услуга ... истината винаги има повече от едно лица.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Аз дори бих добавил доброволен труд. Той е много на мода в Канада докато се научиш.

Ако някой иска да научи моя занаят по бързия начин е даже да си плати да изкара един курс от няколко месеца лично преподаван от мен. Доброволци не приемам че може и конкуренти да станат после.

Ама Линко нито иска да е доброволец нито да плати за курса. За това напада Пумпи.
Последно промяна от Vedren на Съб Окт 03, 2020 9:14 pm, променено общо 1 път.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

Да, добровилничеството се цени много.
Добър старт ти дава и се пише за опит.



Интерншипс и аппрентиси са другия, платен вариант за преквалификация.
Последно промяна от tanyatais на Нед Окт 04, 2020 11:31 am, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

Vedren написа: Съб Окт 03, 2020 4:57 pm Аз дори бих добавил доброволен труд. Той е много на мода в Канада докато се научиш.
Това го чувам не за пръв път, ама аз не познавам нито един имигрант лично, на който да му е трябвало. Сина ми е друга история, на него му трябва за училище/университет, но труда няма да е такъв, от който той самия ще научи нещо.

То много зависи и от къде идваш. Аз като емигрирал от САЩ директно кандидатсвах за синиър позиции, няма добровлен труд, няма простотии.
Последно промяна от roumensp на Съб Окт 03, 2020 5:32 pm, променено общо 1 път.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от snakeplissken »

tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 4:21 pm Наивна и префърцунена може и да съм, но определено, знам къде- как да се държа.

Битието определя житието, за съжаление. Средата е много важна и падането на задръжките е ясна идикация за недоволство.

Съжалявам, че за някои хора живота и работата в Канада дотолкова им повлиява негативно, че са неразпознаваеми след няколко години.

Устойчивостта на психика и дух се калява в трудности. Не се пречупва и не дава път на лошотията и агресията.

Глупостта не се преборва с ограниченост и наивност, Танче :)
My name's Plissken......
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

snakeplissken написа: Съб Окт 03, 2020 5:24 pm

Глупостта не се преборва с ограниченост и наивност, Танче :)
Вижда се кой съди и прави квалификации.
Доста ниска топка си, П.



Оттук нататък, просто ще прескачам опитите ти за " разговор ".
Последно промяна от tanyatais на Нед Окт 04, 2020 11:30 am, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа: Съб Окт 03, 2020 4:36 pm
agent Ozo написа: Съб Окт 03, 2020 12:29 pm ... да му вършат мръсната работа срещу мизерно заплащане поради липса на лиценз за Канада. Само срещу "честта" един стар имигрант да им разтяга локуми за това как се успява в тази държава. ;) :)
Това е така, но те нямат голям избор в началото и е по-добре на ниско заплащане, отколкото на никакво. След някой друг месец поне ще могат да кажат, че имат канадски експириънс и евентуално да намерят нещо по-добро, за което не са имали шанс без местен опит.
Много хора се навиват на “експлоатация” само и само да влезнат в “системата” и в повечето случаи интереса е взаимен. Той от една страна ги “експлоатира”, но от друга им върши услуга ... истината винаги има повече от едно лица.
Естествено, че е полезно за новодошлия като възможност за изкарване на пари и придобиване на канадски експерианс. Не е в това работата.
Проблемът е, че Пумпи се изкарва един вид благодетел, който от чист алтруизъм се стреми да помогне на сънородниците си. Което изобщо не е вярно. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор