Истинските УСПЕЛИ българи!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Kan_Tangra »

Сегашните си доходи не ги е казвал, но съм чувал от други места, че успешните хирурзи в бг взимат около 30-40к.
По 12 месеца, това е към половин милион.
Иначе сподели за офертите за щатите.
Какъвто съм мюнхаузен, очевидно на живо предразполагам хората (по-интелигентните) да споделят. А и май стана въпрос, че съм се върнал от Канада.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Kan_Tangra »

agent Ozo написа:По-скоро на база цената на операцията и заетостта на лекаря, която е нямало как да не знае щото е чакал за тази операция, Танграта е направил съответната сметка.
Но пък за блъдовци това е чудесен повод да го обвинят в каквото им се иска на тях. :)
То ако се смятат операциите ще стане мазало.
50-70к на ден.
Разбира се, той изобщо не ги получава всичките. А каква част, можем само да гадаем.

Много хора се опитват да мерят от гледната си точка на цървули. В Канада може и да е по-добре за тях, щото там е социално.
Въпросът е, какво правим, ако не си цървул!? :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:Сегашните си доходи не ги е казвал, но съм чувал от други места, че успешните хирурзи в бг взимат около 30-40к.
Ама и ти си един надежден източник на информация....

Иначе нямам причини да се съмнявам, че и в България има уникални таланти, които да са добре оценени. Твойте екстраполации и раздувки обаче са забавното нещо тук. По "груби сметки" на базата на това което си бил дочул...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от speedy »

Мдааа... в щатите изобщо нямат програма за лицензиране на чуждестранни доктори и са готови да им плащат три-четири пъти повече от тези, завършили и практикуващи в САЩ.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от agent Ozo »

Анджък де, Иван1007. Който в БГ- то си мисли, че доходите му са ниски и мизерства, то да се хване на такава работа, че да си ги повиши. Включително и пенсионерите.
Както правя аз, примерно. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Ttorontoo »

Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Ivan1007 написа:Агента,
Нема никакво жонглиране от моя страна, но ти определено се правиш на ударен с мокър парцал :D
В Канада, ако някой мизерства на нивото на което са няколко милиона българи в България то това е негов избор.
Доказателство са всите дето тук живеят на социални помощи, които са по-високи от заплатите в България на висококвалифицирани лекари, медицински сестри, учители, инженери да не говорим за хора работещи ниско квалифициран труд.
Ако искаш да разбереш какво е да мизерстваш - върни се в България и карай на пенцийката, или по-скоро на половината, колкото е пенсията на пенсионирани учители и медици да речем, които имат двойно по-голям стаж от теб и са допринесли нещо за обществото.
Не знам кого имаш предвид, че се е отнасял с високомерие и презрение към хората с по- ниски доходи, но това не съм аз.
Друг е въпросът, че този форум според мен е за хора дето са си надделели на масрафа.
Ако мислиш, че доходите са ти ниски и мизерстваш, ако са под средните - не си губи времето тук, а работи вместо да ретранслираш "Гаварить Масква", да даваш "юридически съвети" или да ровиш Фейса за снимки на еди-коя си. :tmi:
Той си мисли, че било "болезнено" за мен да се рови в профила на съпруга ми във фейсбук. :rofl:
Да, "болезнено", даа! Нещастник! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от agent Ozo »

Мисля си, че нещастник е онзи Чехлю, който без разрешението на жена си е публикувал в Нета нейни снимки. :) :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Мисля си, че нещастник е онзи Чехлю, който без разрешението на жена си е публикувал в Нета нейни снимки. :) :D
Ха-ха! Всеки публикува във фейсбук това, което обича. Коя съм аз, че да го съдя! :)
Още повече, че профилите и на двама ни служат за визуална връзка с роднините ни, които рядко виждаме поради моя отказ да се връщам в България. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:
roumensp написа:
agent Ozo написа:Абе не знам как е по ванкувърско, ама по нашио край и офисите и къщите имат тоалетни. И със сигурност почистващите тези офиси и къщи чистят и тоалетните.
Пък що почистващи фирми има регистрирани от нашенци...чет нямат.
А щом обяви за търсене на работници се публикуват и в настоящия форум, то не ще да са само нелегални и рефюджита работещите в тези фирми. :)

Предлагамe работа за почистване нa офиси
Читене на офиси -работа
Работа почистване
Търся жена за почистване на къщи.
А ти някога виждал ли си нещо в тоя раздел, което да не е от Монреал ? Някой от друг град да е продавал вмирисани кубинки и изтрити гуми и да е “преотдавал” апартаменти ? :lol: Аз говорех за Канада, не за Квебек.
А да си се замислял, че може би масата българи в Канада живеят в тоя град?

Да си се замислял, че както вие делите Канада и Монреал, и ако нещо е гадно, казвате, то това не е в Канада;
по същия начин и България и София може да се раздели на 2, и ако нещо е гадно, ние можем да кажем, че просто то не е в България (а примерно в к.с. Надежда, или к.с. Меден Рудник).
Ние ще имаме абсолютно същото право и логика да го направим.
Вие казвате, ако мизерствате, това е щото сте си избрали и щото живеете в Монреал.
Ние можем да кажем, ако вашите роднини и приятели мизерстват, това е щото са си го избрали и щото живеят в Надежда/Меден Рудник. И да се преместят в по-хубав квартал/град.

Т.е. в крайна сметка, какво по-точно казвате и доказвате?
Най-много българи живеят в Торонто и Канада не е Монреал, колкото и да им е трудно на някои да го схванат. И проблема не е толкова в града, колкото в измекярите дето все там се набутват да живеят ‘щото било много цоциално.
По твоята желязна логика Монреал е Канада и София е България. Т.е. не цяла София, само определени квартали, защото виждам че не си фен на санирани, бронирани и остъклени панелки, както и на циганските махали. :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от joro »

agent Ozo написа:Анджък де, Иван1007. Който в БГ- то си мисли, че доходите му са ниски и мизерства, то да се хване на такава работа, че да си ги повиши. Включително и пенсионерите.
Както правя аз, примерно. :)
Така де, брьтовчедката започна като детка учителка, сега е заместник директор на училището. На който парите са му малко- да работи повече за повече пари. На учителите им дават премии, 13-а заплата, допълнителни пари за това, че са класни ръководители, ако се занимават и с подготовки на кандидат-студенти получават още пари. Учители по френски водят частни уроци на кандидати за Квебек срещу 30 до 50 лева на час, сметнете колко долара са в РРР.
Лекарите също получават много пари за нощни дежурства, за стаж, за повишаване на квалификацията и т.н. 700 лева получава този, който нищо не върши, като пенсиите от БАН. Между другото за един доклад за АЕЦ Белене някои учени от БАН си разделиха към 30 милиона евро.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Павел »

Kan_Tangra написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Срамно е да работиш за 700-900 лева като лекарите , медицинските сестри и учителите в България
Разбира се, че е срамно. Затова добрите учители, лекари, медицински сестри в България работят за много повече. Един лекар в частна клиника взима няколко пъти повече от Бойко Борисов и поне два пъти повече от твоя приятел с почистващата фирма.
Наскоро се срещнах с един лекар хирург от Токуда. Сподели ми, че в щатите му предлагали да работи за .5 М годишна, а от 2та година 1 М $ заплата.
Той им се изсмял.
И си живее и работи в Сф.
По груби сметки би трябвало да взима около .5 М лева чисто в бг.
Това няма как да е истина, щото в Северна Америка не можеш да практикуваш с диплома от друга държава, т.е. трябва да започнеш да учиш и държиш изпити, почти от скрач и никой няма да те чака няколко години докато това стане. Като нов специалист-хирург едва ли ще започнеш с повече от 300 000. Един млн само ако си в корпорация с други лекари - обикновено до 10 на брой, обаче трябва да си се доказал и издал маса трудове. Вероятността някой да те покани да станеш член на корпорацията без да си се доказал в съответната държава е като вероятността да започнеш като партньор в адвокатска фирма с диплома от друга държава, т.е. нулева.

Ето ти два примера - прочети резюметата на лекарите - първият ме е оперирал и през 2002 подмени хипа на Роналд Рейган
https://www.smog-ortho.com/Physicians.aspx"

Или тази корпорация
http://vancouverspinesurgery.com/our-team/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Marto »

joro написа:
agent Ozo написа:Анджък де, Иван1007. Който в БГ- то си мисли, че доходите му са ниски и мизерства, то да се хване на такава работа, че да си ги повиши. Включително и пенсионерите.
Както правя аз, примерно. :)
Така де, брьтовчедката започна като детка учителка, сега е заместник директор на училището. На който парите са му малко- да работи повече за повече пари. На учителите им дават премии, 13-а заплата, допълнителни пари за това, че са класни ръководители, ако се занимават и с подготовки на кандидат-студенти получават още пари. Учители по френски водят частни уроци на кандидати за Квебек срещу 30 до 50 лева на час, сметнете колко долара са в РРР.
Лекарите също получават много пари за нощни дежурства, за стаж, за повишаване на квалификацията и т.н. 700 лева получава този, който нищо не върши, като пенсиите от БАН. Между другото за един доклад за АЕЦ Белене някои учени от БАН си разделиха към 30 милиона евро.
Йоро, те по-красивите могат и повече да изкарват нощем на някой уличен ъгъл.

Факт - даскалите тука си изкарват близо 100 хилки и имат страхотни пенсии без да им се налага да дават частни уроци и т.н.

Абе бистрето кога свали маската?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Kan_Tangra »

Павел написа:
Kan_Tangra написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Срамно е да работиш за 700-900 лева като лекарите , медицинските сестри и учителите в България
Разбира се, че е срамно. Затова добрите учители, лекари, медицински сестри в България работят за много повече. Един лекар в частна клиника взима няколко пъти повече от Бойко Борисов и поне два пъти повече от твоя приятел с почистващата фирма.
Наскоро се срещнах с един лекар хирург от Токуда. Сподели ми, че в щатите му предлагали да работи за .5 М годишна, а от 2та година 1 М $ заплата.
Той им се изсмял.
И си живее и работи в Сф.
По груби сметки би трябвало да взима около .5 М лева чисто в бг.
Това няма как да е истина, щото в Северна Америка не можеш да практикуваш с диплома от друга държава, т.е. трябва да започнеш да учиш и държиш изпити, почти от скрач и никой няма да те чака няколко години докато това стане. Като нов специалист-хирург едва ли ще започнеш с повече от 300 000. Един млн само ако си в корпорация с други лекари - обикновено до 10 на брой, обаче трябва да си се доказал и издал маса трудове. Вероятността някой да те покани да станеш член на корпорацията без да си се доказал в съответната държава е като вероятността да започнеш като партньор в адвокатска фирма с диплома от друга държава, т.е. нулева.

Ето ти два примера - прочети резюметата на лекарите - първият ме е оперирал и през 2002 подмени хипа на Роналд Рейган
https://www.smog-ortho.com/Physicians.aspx"

Или тази корпорация
http://vancouverspinesurgery.com/our-team/"
Вероятно е варианта с корпорацията.
Човекът има издадени публикации и е специалист с най-модерната техника скопски операции, камери, роботи, микросрезове и тн. Има и доста опит.
Принципно има доста статии и тв репортажи с него, но нямам желание да му публикувам името.

След някой месец ще правя доста сериозна операция на глезена. Тогава може да споделя повечко информация. Разбира се, хирургът ще е друг, но горе долу от същия калибър. Принципно мразя да споделям инфо за близки и роднини във форума. Затова и не говоря за роднините си в Канада и в Бг. Няма какво да се лъжем, тука е един дърт клюкарник, и заяждането и завистта идват в повечко. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Павел »

Kan_Tangra написа:
Павел написа:
Kan_Tangra написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Срамно е да работиш за 700-900 лева като лекарите , медицинските сестри и учителите в България
Разбира се, че е срамно. Затова добрите учители, лекари, медицински сестри в България работят за много повече. Един лекар в частна клиника взима няколко пъти повече от Бойко Борисов и поне два пъти повече от твоя приятел с почистващата фирма.
Наскоро се срещнах с един лекар хирург от Токуда. Сподели ми, че в щатите му предлагали да работи за .5 М годишна, а от 2та година 1 М $ заплата.
Той им се изсмял.
И си живее и работи в Сф.
По груби сметки би трябвало да взима около .5 М лева чисто в бг.
Това няма как да е истина, щото в Северна Америка не можеш да практикуваш с диплома от друга държава, т.е. трябва да започнеш да учиш и държиш изпити, почти от скрач и никой няма да те чака няколко години докато това стане. Като нов специалист-хирург едва ли ще започнеш с повече от 300 000. Един млн само ако си в корпорация с други лекари - обикновено до 10 на брой, обаче трябва да си се доказал и издал маса трудове. Вероятността някой да те покани да станеш член на корпорацията без да си се доказал в съответната държава е като вероятността да започнеш като партньор в адвокатска фирма с диплома от друга държава, т.е. нулева.

Ето ти два примера - прочети резюметата на лекарите - първият ме е оперирал и през 2002 подмени хипа на Роналд Рейган
https://www.smog-ortho.com/Physicians.aspx"

Или тази корпорация
http://vancouverspinesurgery.com/our-team/"
Вероятно е варианта с корпорацията.
Човекът има издадени публикации и е специалист с най-модерната техника скопски операции, камери, роботи, микросрезове и тн. Има и доста опит.
Принципно има доста статии и тв репортажи с него, но нямам желание да му публикувам името.

След някой месец ще правя доста сериозна операция на глезена. Тогава може да споделя повечко информация. Разбира се, хирургът ще е друг, но горе долу от същия калибър. Принципно мразя да споделям инфо за близки и роднини във форума. Затова и не говоря за роднините си в Канада и в Бг. Няма какво да се лъжем, тука е един дърт клюкарник, и заяждането и завистта идват в повечко. ;)
Колкото и гениален да е, няма да може да практикува с бг диплома

How can foreign doctors practice in the US?
To earn the right to practice in the United States, foreign-trained doctors must pass the first two parts of the United States Medical Licensing Exam, be certified by the Educational Commission for Foreign Trained Medical Graduates, enter a residency program and pass the third licensing test. Познавам няколко бг лекари в САЩ, на които им се наложи да почнат почти от начало и им отне поне 5-6 години

В Канада можеш да започнеш директно да практикуваш само с диплома от САЩ, дори аглийски дипломи не се признават
Последно промяна от Павел на Пон Май 28, 2018 1:47 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор