Истинските УСПЕЛИ българи!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Kan_Tangra написа:Няма какво да се лъжем, тука е един дърт клюкарник, и заяждането и завистта идват в повечко. ;)
Айде, айде! Теб никога Озо не те е наричал с имена, нито ти желал здраве с кръстосани пръсти зад гърба. Това е, защото си от "хората". |(
Инак не ти завиждам, че си се върнал там, по скоро те съжалявам. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:Вероятно е варианта с корпорацията.
Човекът има издадени публикации и е специалист с най-модерната техника скопски операции, камери, роботи, микросрезове и тн. Има и доста опит.
Още по-вероятно е обаче да са твърде развихрените фантазии на Танграта. Човекът какъвто и специалист да е, няма как да работи в САЩ, още повече да го врънкат от там, пък той да се дърпа, щото разбираш ли изкарвал повече пари в България с операции, чиято средна стойност е няколко порядъка по-ниска от съответните извършвани в САЩ. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Павел »

Marto написа:
joro написа:
agent Ozo написа:Анджък де, Иван1007. Който в БГ- то си мисли, че доходите му са ниски и мизерства, то да се хване на такава работа, че да си ги повиши. Включително и пенсионерите.
Както правя аз, примерно. :)
Така де, брьтовчедката започна като детка учителка, сега е заместник директор на училището. На който парите са му малко- да работи повече за повече пари. На учителите им дават премии, 13-а заплата, допълнителни пари за това, че са класни ръководители, ако се занимават и с подготовки на кандидат-студенти получават още пари. Учители по френски водят частни уроци на кандидати за Квебек срещу 30 до 50 лева на час, сметнете колко долара са в РРР.
Лекарите също получават много пари за нощни дежурства, за стаж, за повишаване на квалификацията и т.н. 700 лева получава този, който нищо не върши, като пенсиите от БАН. Между другото за един доклад за АЕЦ Белене някои учени от БАН си разделиха към 30 милиона евро.
Йоро, те по-красивите могат и повече да изкарват нощем на някой уличен ъгъл.

Факт - даскалите тука си изкарват близо 100 хилки и имат страхотни пенсии без да им се налага да дават частни уроци и т.н.

Абе бистрето кога свали маската?
Когато на няколко пъти се издъни, изразявайки се от женски род (нещо което още в началото на шърейда Митето и каза, че ще стане). От смешна, стана жалка.

Бтв, лекарите в Бг получават цели 8 лв повече за една нощна смяна
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Павел написа: Когато на няколко пъти се издъни, изразявайки се от женски род (нещо което още в началото на шърейда Митето и каза, че ще стане). От смешна, стана жалка.
М-Не, не позна! Нито веднъж не сбърках рода. :D
Само, че ме посъветваха, че ще е много по-изгодно за мен да съм това, което съм в случай, че реша да си потърся правата по съдебен път. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Kan_Tangra »

MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:Вероятно е варианта с корпорацията.
Човекът има издадени публикации и е специалист с най-модерната техника скопски операции, камери, роботи, микросрезове и тн. Има и доста опит.
Още по-вероятно е обаче да са твърде развихрените фантазии на Танграта. Човекът какъвто и специалист да е, няма как да работи в САЩ, още повече да го врънкат от там, пък той да се дърпа, щото разбираш ли изкарвал повече пари в България с операции, чиято средна стойност е няколко порядъка по-ниска от съответните извършвани в САЩ. :D
Никъде не съм твърдял, че получавал повече в БГ.
това са твоите не-развихрени фантазии. ;)

Добреее, аз лъжа! Измислям си, не съм говорил с никакъв лекар.
Всички лекари в бг, включително и тези, които правят операции за 10-20к взимат по 700 лв. Частни болници и клиники съществуват само в Канада.
Спете спокойно! :lol: :rofl:
Щеше да е смешно, ако не беше толкова жалко!
Pyrelight написа:
Павел написа: Когато на няколко пъти се издъни, изразявайки се от женски род (нещо което още в началото на шърейда Митето и каза, че ще стане). От смешна, стана жалка.
М-Не, не позна! Нито веднъж не сбърках рода. :D
Само, че ме посъветваха, че ще е много по-изгодно за мен да съм това, което съм в случай, че реша да си потърся правата по съдебен път. :)
А не те ли посъветваха, че скрийншотовете, твое производство няма да вървят в съда? :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Kan_Tangra написа: Спете спокойно! :lol: :rofl:
Бе то при теб е време за лягане, ама нещо сън не те лови, що ли? :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Kan_Tangra »

Аз да не си лягам с кокошките, като тебе.
Като изкукурига петела и айде на клона! :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Pyrelight »

Kan_Tangra написа:Аз да не си лягам с кокошките, като тебе.
Като изкукурига петела и айде на клона! :rofl:
Рекох, че при това хубаво време може да си навън с девойка. |(
Аз си лягам все късно, ама не стоя във форума. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от joro »

Marto написа:
joro написа:
agent Ozo написа:Анджък де, Иван1007. Който в БГ- то си мисли, че доходите му са ниски и мизерства, то да се хване на такава работа, че да си ги повиши. Включително и пенсионерите.
Както правя аз, примерно. :)
Така де, брьтовчедката започна като детка учителка, сега е заместник директор на училището. На който парите са му малко- да работи повече за повече пари. На учителите им дават премии, 13-а заплата, допълнителни пари за това, че са класни ръководители, ако се занимават и с подготовки на кандидат-студенти получават още пари. Учители по френски водят частни уроци на кандидати за Квебек срещу 30 до 50 лева на час, сметнете колко долара са в РРР.
Лекарите също получават много пари за нощни дежурства, за стаж, за повишаване на квалификацията и т.н. 700 лева получава този, който нищо не върши, като пенсиите от БАН. Между другото за един доклад за АЕЦ Белене някои учени от БАН си разделиха към 30 милиона евро.
Йоро, те по-красивите могат и повече да изкарват нощем на някой уличен ъгъл.

Факт - даскалите тука си изкарват близо 100 хилки и имат страхотни пенсии без да им се налага да дават частни уроци и т.н.

Абе бистрето кога свали маската?
Тия ги разправяй на баба ти от село Левуново. Учителите в Канада взимат около 4000 долара бруто, или 2700 долара чисто. Това са 1500 лева в РРР. За пенсиите в Канада някой споменаваше, че са около 1000 долара средно. Това е положението. Всичко друго е фантазии. Стандартът на живот в Канада в сравнение с България е около 2 пъти по-висок в момента, и разликата намалява.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от speedy »

Kan_Tangra написа: Никъде не съм твърдял, че получавал повече в БГ.
това са твоите не-развихрени фантазии. ;)

Добреее, аз лъжа! Измислям си, не съм говорил с никакъв лекар.
Някой да твърди, че лъжеш за това колко получавал този доктор в Токуда? Само той си знае. Може и да изкарва и по милион на година сега. В България има и много добри лекари.

Става въпрос, че няма как да отиде ей така да практикува в САЩ, ако ще и да е по-добър от 99% от хирурзите там. Защо е така, вече са ти обяснили.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от speedy »

joro, голям експерт си станал по заплатите и пенсиите на канадските учители. Учудваща е упоритостта ти да рапортуваш факти, които съществуват само в главата ти.Пожелавам ти да имаш пенсия като на канадски учител - това не е проклятие...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от roumensp »

joro написа:Учителите в Канада взимат около 4000 долара бруто, или 2700 долара чисто. Това са 1500 лева в РРР.
Стига с тия простотии бе, Йорко. Ще ти дам поредния пример: преди няколко седмици взех кола, която излезе 53к след всички такси и след включване на лихвата по изплащането й (в кеш е 2-3к по-малко). Същото нещо в България почва от 85 хиляди лева (~66k канадски). Вади сега елката и си смятай PPP-то, както вика Марто. :D Да ти дам линкове, ако не ми вярваш ?

Същото като с "най-евтината на света" бира ... при нас минимална часова заплата стига за 6-7 немски, а при вас за колко бройки стига ? Може и по PPP ... :D Предполагам и "най-бързия в света" Интернет пак е по PPP, затова 80 канадски Mbps са по-малко от 40 български. :rofl:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа:
Pyrelight написа:
Павел написа: Когато на няколко пъти се издъни, изразявайки се от женски род (нещо което още в началото на шърейда Митето и каза, че ще стане). От смешна, стана жалка.
М-Не, не позна! Нито веднъж не сбърках рода. :D
Само, че ме посъветваха, че ще е много по-изгодно за мен да съм това, което съм в случай, че реша да си потърся правата по съдебен път. :)
А не те ли посъветваха, че скрийншотовете, твое производство няма да вървят в съда? :rofl:
Вижте как подло премълчава, че всъщност аз първи зададох въпроса - "а в съда мъж ли ще се яви или жена". Явно тази сполучлива забележка е била отнесена до нейния личен антураж от адвокати, които са рекли - Ами да!!!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Павел »

Pyrelight написа:
Павел написа: Когато на няколко пъти се издъни, изразявайки се от женски род (нещо което още в началото на шърейда Митето и каза, че ще стане). От смешна, стана жалка.
М-Не, не позна! Нито веднъж не сбърках рода. :D
Само, че ме посъветваха, че ще е много по-изгодно за мен да съм това, което съм в случай, че реша да си потърся правата по съдебен път. :)


Начи най-после потърси съвет от психиатър :rofl: Кога постъпваш за лечение?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Истинските УСПЕЛИ българи!

Мнение от Павел »

joro написа:
Marto написа:
joro написа:
agent Ozo написа:Анджък де, Иван1007. Който в БГ- то си мисли, че доходите му са ниски и мизерства, то да се хване на такава работа, че да си ги повиши. Включително и пенсионерите.
Както правя аз, примерно. :)
Така де, брьтовчедката започна като детка учителка, сега е заместник директор на училището. На който парите са му малко- да работи повече за повече пари. На учителите им дават премии, 13-а заплата, допълнителни пари за това, че са класни ръководители, ако се занимават и с подготовки на кандидат-студенти получават още пари. Учители по френски водят частни уроци на кандидати за Квебек срещу 30 до 50 лева на час, сметнете колко долара са в РРР.
Лекарите също получават много пари за нощни дежурства, за стаж, за повишаване на квалификацията и т.н. 700 лева получава този, който нищо не върши, като пенсиите от БАН. Между другото за един доклад за АЕЦ Белене някои учени от БАН си разделиха към 30 милиона евро.
Йоро, те по-красивите могат и повече да изкарват нощем на някой уличен ъгъл.

Факт - даскалите тука си изкарват близо 100 хилки и имат страхотни пенсии без да им се налага да дават частни уроци и т.н.

Абе бистрето кога свали маската?
Тия ги разправяй на баба ти от село Левуново. Учителите в Канада взимат около 4000 долара бруто, или 2700 долара чисто. Това са 1500 лева в РРР. За пенсиите в Канада някой споменаваше, че са около 1000 долара средно. Това е положението. Всичко друго е фантазии. Стандартът на живот в Канада в сравнение с България е около 2 пъти по-висок в момента, и разликата намалява.
А на някой дядо от Банско става ли?


Съпоставка м/у две провинции - БК и Албърта

За новоизлюпен учител: On average, our province is in the middle compared to the rest of Canada, sitting at $49,410, but new teachers in Alberta make the most at $58,500.

След 10 годишен опит:
Once a teacher gets 10 years of experience, the differences in salaries appear more drastic between provinces.

In Alberta, teachers make $99,300 on average and B.C. teachers make about $81,500 after a decade of experience, which translates to a 60 per cent increase in salary in 10 years.

https://globalnews.ca/news/1346218/wage ... ss-canada/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор