Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

ми кво да прави човека като е нямал пари да си наеме самолет и е тръгнал до флорида на собствен ход
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от analgin »

roumensp написа: Чет Фев 03, 2022 5:07 pm Трябваше да преспиш в Албърта, иначе все едно нищо не си видял.
Moose Jaw в Saskatchewan е моето любимо място в цветните провинции. Има музей на Ал Капоне, в това място живеят много мили хора, но създава впечатление на коварно място в което от времената преди 200 години до днес единствената промяна е само в подмяната на конете с коли.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

мани това ама двете основни магистрали в едмънтън се наричат едната йелоу мъд/жълта кал/ и другата уайт хед/бяла глава/
а най елитните местни кръчми оил анд газ,помпата и сондинг
и неврустните деца още от първи клас заедно с милка за закуска си изпушват по една трева преди да се качат на жълтия автобус който ги закарва до училището.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

Батка,
Всъщност са White mud, което на български се превежда като Каолин, демек висококачествена бяла глина и Yellow Head, което е от френското Tête Jaune - Hwy 16 от Манитоба до Британска Колумбия. Откривателя на прохода бил рус.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Сря Фев 09, 2022 10:09 pm Батка,
Всъщност са White mud, което на български се превежда като Каолин, демек висококачествена бяла глина и Yellow Head, което е от френското Tête Jaune - Hwy 16 от Манитоба до Британска Колумбия. Откривателя на прохода бил рус.
а ок.ама навремето ми правеше голямо впечатление какви странни птици обитават тия земи.като се преместих от кебек в албърта бях в такъв културен шок почти като се преместих от българия в кебек.
сега едва ли бих се впечатлил толкова но тогава си беше така.
не казвам,че хората са били лоши,даже напротив ама шока да върнеш часовника едни 100 години назад си ми беше в личен план голям стрес.
имаше си всичко,добре поддържани улици,къщи ,молове магазини и всякакъв сървиз.абе не е квото да си в сибир обаче поминъка на народонаселението на болшинството освен тия които са успели да се издигнат и да не останат незавсими материално от сибиряшките порядки бяха за пълно оплакване от моята гледна точка.
верно пара имат ама не можеш си представиш какъв голям трап има м/у цивилизацията по настоящем в която живея и простащината в която тия хора обитават.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

Батка,
Едмънтън са си основно бачкатори и нейтив, има и чат-пат чиновници щото провинциалното правителство и администрация са там, но те са капка в морето.
Мен ме преместиха преди 14 години там, когато работех за Baker Hughes. Изтраях два месеца, намерих си работа в Калгари и напуснах.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Сря Фев 09, 2022 11:10 pm Батка,
Едмънтън са си основно бачкатори и нейтив, има и чат-пат чиновници щото провинциалното правителство и администрация са там, но те са капка в морето.
Мен ме преместиха преди 14 години там, когато работех за Baker Hughes. Изтраях два месеца, намерих си работа в Калгари и напуснах.
ок.значи първите ми впечатления не са ме вкарали чак в такава заблуда.
пак да кажа добри хора ,ама там нещата за добро или лошо ги чувствах поне едни 50 години назад в историята и ми беше малко странно.
аз сега в западна канада ли съм щото то горе долу си беше като да си в източен сибир. пара има ама ми беше малко неразбираеммо и несъвместимо да затрия някоя и друга година от живота си сред тия на пръв поглед щасливи аборигени.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

Да ве и затова замина за Русе - център на културата. 8)
Една вечер опера, другата на балет. :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа: Чет Фев 10, 2022 8:11 am Да ве и затова замина за Русе - център на културата. 8)
Една вечер опера, другата на балет. :lol:

Руси, братче, центъра на просветата .... И сега си е ОК, всеки ден има балет като пика на един крак от стъпалото на тръка. :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Чет Фев 10, 2022 8:11 am Да ве и затова замина за Русе - център на културата. 8)
Една вечер опера, другата на балет. :lol:
и на антракта 2 гроздови ракии с една шопска салата да виждам по добре балеринките :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор