Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

и пием уиски и ядем бонбонки тик-так :rofl:

нафтата не е много ъп ъф дейт дет тука му викат

ама въпреки всичко признавам си ,че е голяма симпатяга

е не може да удари нивото на Стринка ,ама поне се старае

и не защото е преднамерен,а защото нищо не знае

един вид дървен философ,дървено дърво
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Нед Окт 31, 2021 9:54 pm
Ivan1007 написа: Нед Окт 31, 2021 8:51 pm Батка, да въртиш геврека ти трябва едната шофьорска книжка и затова това го бачкат такива като теб, дето нищо друго не умеят и затова им плащат толкова, че ти самия ревеш, че е малко
Нали ти казах да се обесиш на сондата :D

Ако беше достатъчно само една шофьорска книжка, то цистерните с горивата , или цистерните с млякото тук щяха да ги карат пакистанци и африканци. Или пък лог-тръконете.

Точно на тебе ли да обяснявам за стъпки, процедури, правила и изисквания за да те допуснат въобще да стъпиш на планта или бензиностанцията на Шел, Есо или Шеврон?
Ако в Албърта поради липса на хора назначават африканци да ви возят горивата, то в БК е малко по-различно.
Много добре знаеш, че процедурите се следват стриктно и не можеш и една малка стъпчица да пропуснеш, щото всичко се вежда на видеонаблюдението. Освен това всичко трябва да го правиш и с подходящата бързина.
Колко африканеца и пакистанеца са склонни да научат всичките правила и процедури, а и да ги спазват стриктно?
При нас почти е невъзможно да видиш кафяв шофьор на цистерна, точно поради тези причини.

Освен това да возиш течности е малко по-различно от това да возиш дженерал фрейт.
Мляко пък съвсем.
Щото ако би-трейн цистерна има 6 къмпартмънта и горивото вътре стои що годе мирно, то млякото е една цяла цистерна и се лиска на където си иска, освен това и е по-тежко от горивата.

Тия машини са и с ръчни скорости. Колко африканеца ще успеят да уцелят предавката в подходящия момент?

Тука преди време Батката спомена че превключва скорости без да ползва съединителя, тоест синхронизира скорост , обороти и предавка.
В днешно време не повече от 5-10% от шофьорите го могат това.

Отново си правиш заключенията на база какво виждаш из камповете.
Да са ти живи и здрави колегите, и да се радват на всичките хотели, режийни и безплатни гумени ботуши.
Ние с Батката целогодишно работим по къси гащи и джапанки :D
Пич,
Ти нещо друго да се похвалиш, освен това, че си българин, а не пакистанец или африканец имаш ли? :D

Вече ти писах, че теб съм те преценил колко струваше, още когато ми изпрати резюме да търсиш работа - не ставаш.
Ще трябва да те разочаровам - познавам и работя с много хора от цял свят, от всички континенти, които работят и за Шел, и за Suncor/Petro Canada, и за Imperial Oil/Esso и за кой ли не.

Опитай се да си представиш, че камиони карат не само в Северна Америка, включително и цистерни и тези хора се приспособяват много лесно към въртенето на геврека по магистрали, след като са карали из подобни места.
Един от местните оператори, който работеше с мен в Албания, преди 3 години замина съз зелена карта от лотарията за САЩ и оттогава е камионджия като теб. От втория месец - без никакъв проблем.
Да те светна - никой експат било канадец, било унгарец, било австралиец, били британец, от тези дето бяхме в Албания нямаше право да шофира каквото и да било МПС в Албания - ако ще и да са имали клас 1 в Канада, компанията не им разрешаваше да шофират дори пикап. Ако си попадал в Албания, знаеш защо. Ако не си - няма смисъл да ти се обяснява. Там шофираха само местни.

Ако наистина си бил взривник, щеше да знаеш, че хора, които всеки ден транспортират и използват взривни вещества, вероятно могат нещо повече от това да превключват скорости и да въртят геврека.
Не знам дали знаеш как се поддържат някои пътища през зимата на север - върви цистерната и пръска вида при температури доста под нулата. Като се научиш да караш камиона на такъв път се обади

Сега бегай се изпикай в обществената тоалетна по джапанки и къси гащи и си лягай да спиш в кабината.
Пожелавам ти утре са си измиеш зъбите, а вдругиден евентуално душ! :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Я вземи кажи от тебе какво става :lol:
Щото тука виждаме един обикновен супервайзор дето от него нищо не зависи, ами е сложен там да следва някакви правила и процедури дето някой друг му ги е написал. Нито си мениджър, нито си директор, който да може да взима самостоятелни решения. Ти и до кенефа не можеш да отидеш без да спазиш написаната процедура за това :lol:
Тръгнал да обяснява кой за какво ставал :D

Ти зареждаш кухнята с моркови бе :rofl:

Относно банята, вчера се изкъпах в Роузбърг Орегон, днеска в Санта Нела Калифорния , утре в Лост Хиллс , вдругиден в Уилямс Калифорния, в сряда в Олбани Орегон, а вечерта и вкъщи.
Така че моята хигиена и тази на Батката не ги мисли ;)
Ами вечер в мотела като си събуеш ботушите остави прозореца отворен да не усмърдиш стаята на партенки и казарма, и се убеди че си си изчегъртал шлама от ушите :lol:
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Нед Окт 31, 2021 10:47 pm и пием уиски и ядем бонбонки тик-так :rofl:

нафтата не е много ъп ъф дейт дет тука му викат

ама въпреки всичко признавам си ,че е голяма симпатяга

е не може да удари нивото на Стринка ,ама поне се старае

и не защото е преднамерен,а защото нищо не знае

един вид дървен философ,дървено дърво
Е симпатяга е :D
Малко обича да бъде отличник , ама викам да му дадем това право да бъде най-умния и знаещ сред нас слепците ;)
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Колега,
В Калифорния никой не евава да работи :D
В Комърса съм, да товаря на 4EARTH, обаче паркинга им е фул и сме се наредили на опашка в средната лента на Олимпик Булевард , пред мене има 6 камиона, а зад мене поне 10 :D

После трябва да на Чърч Брадърс в Сан Хуан Батиста, поръчката ми е за днеска ама тия ми дават апойнтмънт за сряда сутринта :rofl: .

Тая сутрин разтоварвах дървен матрял в Колтън, там шефа на склада фърчи с един мотокар и товари и разтоварва камиони :rofl:

Байдън раздава чекове като топъл хляб , и никой не евава да се гърчи за ниски заплати :D
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

ей тез последните на Чърча най ги мразя.кат духне вятъра пепелта на ярда или завали дъжд и газиш в калта имам чувството ,че съм на някоя нефтена помпа в Алберта и постоянно си обещавам следващия път да си нося гумени ботуши , каска и сейфти глазис ама все забравям.
ама като си помисля,че някой хора цял живот така я карат леко се успокоявам. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Пон Ное 01, 2021 5:13 pm ей тез последните на Чърча най ги мразя.кат духне вятъра пепелта на ярда или завали дъжд и газиш в калта имам чувството ,че съм на някоя нефтена помпа в Алберта и постоянно си обещавам следващия път да си нося гумени ботуши , каска и сейфти глазис ама все забравям.
ама като си помисля,че някой хора цял живот така я карат леко се успокоявам. :lol:
Аз последния път там спрях точно до будката с чек-ин телефона и от дясната врата направо в будката скочих :D
Туй точно след големия дъжд :D
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Пон Ное 01, 2021 1:11 am
Я вземи кажи от тебе какво става?
...
.Ти и до кенефа не можеш да отидеш без да спазиш написаната процедура за това :lol:
Тръгнал да обяснява кой за какво ставал :D

Ми от мен става, това което е станало.
Името ми е на всяко сондажно-геофизично изследване на сондаж, което съм направил и въз основа на него се разрешава или не експлоатация на сондажа, изчисляват се запаси и т.н. за десетки години напред.

Същото и с теб - ставаш за каруцар и си станал каруцар.

Возиш моркови и салати, плащат ти на километър, ходиш да пикаеш в обществените тоалетни, вечер спиш в кабината на камиона, ядеш сандвичи и си носиш манджа от вкъщи, щото ако спиш на хотел и ядеш на ресторант ще излезеш на червено.
Правиш същото, което прави всеки пакистанец или хили били/ реднек/ трък драйвър. Като закараш морковите, никой не го интересува Павел ли ги е докарал или Хасан. Все тая е. :lol:
Та аз си ходя до кенефа, когато искам за разлика от теб, процедурите аз ги пиша и си ги спазвам, както и тези които ръководя.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

тук ме напуши малко на смях и ми стана интересно като те напъне и си там някъде на ярда ,а не в хотела къде ходиш да се облекчаваш и с какво после се забърсваш.
криеш се зад някой храст и се забърсваш с листо или бягаш към първия химически кенев дето преди теб са го опикали хали-балитата :lol:
бива ли така бе началник да сереш на едно место с реднеците. :rofl:

и да те светна на трък стоповете продават всякакъв вид пресни салати,супи,плодове и каквото си поискаш.има и един куп ресторанти на народни цени дето можеш да си вземеш каквото ти е на душа и да си го ядеш в тръка.кухня от целия свят,кеф ти индийска,мехиканска,китайска,средиземноморска или хамериканска.
не ти трябва да мъкнеш сухоежбина,готвени манджи и краставици и домати да си режеш салати.

за баните съм ти писал,че са по фешън дизайнати от твоята в бунгалото в калгари.
разликата е ,че не я чисти жена ти,а някоя мехиканка.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

Ярд нямаме - аз не съм каруцар. :rofl:
Вчера ходих веднъж за 1 час до сондажа сутринта и после за 2 часа следобед.
Тоалетна избягвам да ползвам там , също както и в мола например - еднакво чисти са, с течаща вода, но гледам да не ми се налага.
Аве аз знам какво има по трък стоповете, но внимавай щото от "прясна" храна или от индийска кухня от тия трък стопов като те напъне рядко щастие на магистрала е опасно :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

чудно явно имам здрав стомах след като за последните 4 год. не ми се е случвало.може би заради големия оборот на заведенията в които застояли хранителни продукти не се задържат за разлика от хотелите дето клиентопотока е много нисък и риска да попаднеш на застояла манджа не е за пренебрегване.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

а забравих.и аз като теб обществени тоалетни много,ама много рядко ползвам.когато съм на зор както съм казвал и преди излизам на някой екзит и пикая от стълбичката на кабината,даже не си правя труда и да слизам. :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Пон Ное 01, 2021 6:16 pm
snakeplissken написа: Пон Ное 01, 2021 1:11 am
Я вземи кажи от тебе какво става?
...
.Ти и до кенефа не можеш да отидеш без да спазиш написаната процедура за това :lol:
Тръгнал да обяснява кой за какво ставал :D

Ми от мен става, това което е станало.
Името ми е на всяко сондажно-геофизично изследване на сондаж, което съм направил и въз основа на него се разрешава или не експлоатация на сондажа, изчисляват се запаси и т.н. за десетки години напред.

Същото и с теб - ставаш за каруцар и си станал каруцар.

Возиш моркови и салати, плащат ти на километър, ходиш да пикаеш в обществените тоалетни, вечер спиш в кабината на камиона, ядеш сандвичи и си носиш манджа от вкъщи, щото ако спиш на хотел и ядеш на ресторант ще излезеш на червено.
Правиш същото, което прави всеки пакистанец или хили били/ реднек/ трък драйвър. Като закараш морковите, никой не го интересува Павел ли ги е докарал или Хасан. Все тая е. :lol:
Та аз си ходя до кенефа, когато искам за разлика от теб, процедурите аз ги пиша и си ги спазвам, както и тези които ръководя.
Браво!
Отличник :D

Колко пъти да ти обяснявам, че професионалното израстване не означава и личностно такова.
При тебе даже са в обратна пропорционалност.
Но и с това си уникален, не се среща всеки ден човек като тебе с такова просташко държание и дълбоки комплекси .

Най-добре ходи да се обесиш на сондата, щото на мене ми дреме на железото колко сондажа си разработил, в какъв хотел спиш, или колко нови модела гумени ботуши имаш :lol:
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Пон Ное 01, 2021 6:36 pm

за баните съм ти писал,че са по фешън дизайнати от твоята в бунгалото в калгари.
разликата е ,че не я чисти жена ти,а някоя мехиканка.
При Бай Иван сондьора единственото нещо с фешън дизайн са последния модел гумени ботуши дето домакинката на лейбър кампа им ги раздава всяка година :lol:
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

Ти така и не разбра, че си каруцар не защото караш камион, а караш камион, защото си каруцар. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор