Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от 7George »

Изображение

Карате ли по 13+ часа и защо? ELD вижда всичко...
Embrace your climate change!
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

В Канада все още можеш да пишеш на хартия.
Ако в Канада съм карал повече от 13 часа, то е било щото се прибирам вкъщи и да речем часовете ми свършват половин час преди да стигна на ярда. Няма инспектор който да ми каже и копче за такова нарушение.
Канадците все още разрешават ползването на хартиен логбук, щото ако направят електронния задължителен, това ще обърка много бизнеси и логистики. Примерно почти е невъзможно да направиш с електронен логбук без нарушения Ванкувър - Едмънтън . На хартия нещата се връзват, ама с електрониката трудно.
Канада ако направи електрониката задължителна, всичките индийски, сръбски, руски, полски, и подобни компании ще окапят :D

Американската система е по-гъвкава. Позволява теоретично 14 часа каране в 24 часов прозорец. Но аз нямам нужда да изминавам подобни разстояния че да се пребивам да карам по този начин .

И двете системи оставят вратички за чийтване. За канадците казах, а при американците е че тия дето карат животни са освободени от електронен логбук, не са задължени да взимат 30 минути почивка, и трафик полицията си затваря очите когато live stock hauler профучава покрай тях :D
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

не.ние сме двама.най много 11 часа.обикновено 10-10,30.случва ми се с някоя минута да прескоча 11 или 8 часа в щатите докато се докопам до стопа ама рядко и не по вече от 5-10 мин.

аз бърза работа нямам,който има да си бърза.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от 7George »

CTA says its recommendations include “meaningful and gradual enforcement” of the regulation, over the course of 12 months. Full enforcement will commence in June 2022.
https://www.trucknews.com/regulations/e ... 003149326/
Скоро и при вас...
Embrace your climate change!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

аз бих казал скоро и при вас,щото аз бачкам в щатите при тия регулации които ще вкарат и в канада.
обаче имам едно голямо желание.рестрикциите да станат още по големи като тия в европа макс драйвинг 9 часа на шифт,а не 11 като е сега
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от 7George »

Pavel M написа: Съб Окт 30, 2021 9:03 pm ...
обаче имам едно голямо желание.рестрикциите да станат още по големи като тия в европа макс драйвинг 9 часа на шифт,а не 11 като е сега
:y: :hug:
Embrace your climate change!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

и ще те светна ако това се случи няма да падне възнаграждението по простата причина ,че няма кой амсалак да се навие на тая работа.
принципа давайте,давайте,дайте да дадете малко ще се урегулира.
логиката е ,че тия тук говеда малко са се самозабравили и прос народ дето да кълве не устана или доколкото го има е на свършване.
факт.няма желаещи да я гърбят тая работа.един вид ягодите в англия ще останат необрани.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Е ма то ако караме по 9 часа на смяна що логистика ще пропадне.
В Европа си го позволяват щото разстоянията са малки. Тук не става. Направи една проста сметка, кога набират карфиола в Юма и кога го излагат за продажба в плод-зеленчука в Монреал.
При мене е следното - в понеделник сутрин берат салатките в Юма, аз ги товаря в понеделник надвечер, карам ги до Съри 2 дена и оставям трейлъра на ярда. В петък сутринта сити драйвъра ги кара в логистичния център на Гордън Фууд / Лобло / Костко , или квото и да е. Там ги разтоварват и окомплектоват за доставка по магазините. Камионите от логистичните бази към магазините тръгват след 5 вечерта. В магазините ги приемат през нощта.
Хората си купуват в събота пресни салатки които са набрани в понеделник.

Ако са домати, прибави още един ден. Тоест доматите които товаря от Ногалес в понеделник, са набрани в неделя в Мексико.

Ако ни ограничат до 9 часа каране ще умираме от скука в тия кабини ;)
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Съб Окт 30, 2021 10:57 pm и ще те светна ако това се случи няма да падне възнаграждението по простата причина ,че няма кой амсалак да се навие на тая работа.
...
факт.няма желаещи да я гърбят тая работа.един вид ягодите в англия ще останат необрани.
За Англия не знам, но тука ще внесат пакистанци, българи, албанци, украинци и руснаци без проблем.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Нед Окт 31, 2021 9:59 am
Pavel M написа: Съб Окт 30, 2021 10:57 pm и ще те светна ако това се случи няма да падне възнаграждението по простата причина ,че няма кой амсалак да се навие на тая работа.
...
факт.няма желаещи да я гърбят тая работа.един вид ягодите в англия ще останат необрани.
За Англия не знам, но тука ще внесат пакистанци, българи, албанци, украинци и руснаци без проблем.
пропускаш едно на ум.прости хора няма,зависими може да има ,но не и прости.малко да се даврандисаш един вид да си стъпиш на краката психиката на пакистанеца,албанца,българина или руснака сработва и се задава въпроса.
досега търпях ама сега съм в позиция да си търся моето.та драги ми господа вие искате ли или не искате.аз без вас мога ,но вие без мен не.
наред са следващите пакистанци.така ли.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Нед Окт 31, 2021 6:42 pm
Ivan1007 написа: Нед Окт 31, 2021 9:59 am
Pavel M написа: Съб Окт 30, 2021 10:57 pm и ще те светна ако това се случи няма да падне възнаграждението по простата причина ,че няма кой амсалак да се навие на тая работа.
...
факт.няма желаещи да я гърбят тая работа.един вид ягодите в англия ще останат необрани.
За Англия не знам, но тука ще внесат пакистанци, българи, албанци, украинци и руснаци без проблем.
пропускаш едно на ум.прости хора няма,зависими може да има ,но не и прости.малко да се даврандисаш един вид да си стъпиш на краката психиката на пакистанеца,албанца,българина или руснака сработва и се задава въпроса.
досега търпях ама сега съм в позиция да си търся моето.та драги ми господа вие искате ли или не искате.аз без вас мога ,но вие без мен не.
наред са следващите пакистанци.така ли.
Да и то не само пакистанци.
Нямаш си дори и на идея, колко много прости хора има. Гладни също.
Докато има страни, в които плащат за година, колкото в Канада за месец, проблем да се намерят да въртят геврека в Канада няма.
Великобритания е друга бира.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

то гладни има колкото си искаш.ама не е едно и също образно да въртиш геврека и да газиш в калта по сондите.
за първото се изискват някакви знания и умения които пакито няма как да има за да започне работа и да е пълноценен докато за калта му са достатъчни едни гумени ботуши,каска,дъждобран и лопата.
и ако си мислиш,че някой който трябва да е наясно с тия неща не ги знае тия работи си в много голяма заблуда.
те и заради това ;знаещите; не допускат синдикална дейност в логистиката и транспорта щото са силно зависими заради печалбите си и са наясно ,че ако това се случи от мераклии без да им се налага внос няма да се отърват ама това ще им набута дълбоко в чиниите.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Ivan1007 »

Батка, да въртиш геврека ти трябва едната шофьорска книжка и затова това го бачкат такива като теб, дето нищо друго не умеят и затова им плащат толкова, че ти самия ревеш, че е малко
В момента имам на обект няколко такива дето освен, че имат шофьорската книжка умеят и други неща. Закарали са специален автомобил и сега бачкат в другата кабина (не в шофьорска) - няма кал, няма ботуши. Съответно и заплащането им е доста по-високо от това на тези дето само геврека умеят да въртят.. След смяна се прибират в хотела или в къщи , а не спят в кабината. 50 долара на ден дневни за храна им стигат за обяд и вечеря - закуската е безплатна в хотела, ако не се приберат в къщи. Ако се приберат 30 режийни.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Нед Окт 31, 2021 8:51 pm Батка, да въртиш геврека ти трябва едната шофьорска книжка и затова това го бачкат такива като теб, дето нищо друго не умеят и затова им плащат толкова, че ти самия ревеш, че е малко
В момента имам на обект няколко такива дето освен, че имат шофьорската книжка умеят и други неща. Закарали са специален автомобил и сега бачкат в другата кабина (не в шофьорска) - няма кал, няма ботуши. Съответно и заплащането им е доста по-високо от това на тези дето само геврека умеят да въртят.. След смяна се прибират в хотела или в къщи , а не спят в кабината. 50 долара на ден дневни за храна им стигат за обяд и вечеря - закуската е безплатна в хотела, ако не се приберат в къщи. Ако се приберат 30 режийни.
ами прав си .рева щото не съм овса ,а бик.плащат ми много добри пари,ама аз искам по вече не защото имам само една шоф. книжка да върти геврека тя ,а геврека го въртя аз ,т.е. моя здрав *** щото без здрав *** работата не става ,а това си иска цената.
ко някой е на зор и е в позиция да си даде задника под наем си е негов проблем.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Нед Окт 31, 2021 8:51 pm Батка, да въртиш геврека ти трябва едната шофьорска книжка и затова това го бачкат такива като теб, дето нищо друго не умеят и затова им плащат толкова, че ти самия ревеш, че е малко
Нали ти казах да се обесиш на сондата :D

Ако беше достатъчно само една шофьорска книжка, то цистерните с горивата , или цистерните с млякото тук щяха да ги карат пакистанци и африканци. Или пък лог-тръконете.

Точно на тебе ли да обяснявам за стъпки, процедури, правила и изисквания за да те допуснат въобще да стъпиш на планта или бензиностанцията на Шел, Есо или Шеврон?
Ако в Албърта поради липса на хора назначават африканци да ви возят горивата, то в БК е малко по-различно.
Много добре знаеш, че процедурите се следват стриктно и не можеш и една малка стъпчица да пропуснеш, щото всичко се вежда на видеонаблюдението. Освен това всичко трябва да го правиш и с подходящата бързина.
Колко африканеца и пакистанеца са склонни да научат всичките правила и процедури, а и да ги спазват стриктно?
При нас почти е невъзможно да видиш кафяв шофьор на цистерна, точно поради тези причини.

Освен това да возиш течности е малко по-различно от това да возиш дженерал фрейт.
Мляко пък съвсем.
Щото ако би-трейн цистерна има 6 къмпартмънта и горивото вътре стои що годе мирно, то млякото е една цяла цистерна и се лиска на където си иска, освен това и е по-тежко от горивата.

Тия машини са и с ръчни скорости. Колко африканеца ще успеят да уцелят предавката в подходящия момент?

Тука преди време Батката спомена че превключва скорости без да ползва съединителя, тоест синхронизира скорост , обороти и предавка.
В днешно време не повече от 5-10% от шофьорите го могат това.

Отново си правиш заключенията на база какво виждаш из камповете.
Да са ти живи и здрави колегите, и да се радват на всичките хотели, режийни и безплатни гумени ботуши.
Ние с Батката целогодишно работим по къси гащи и джапанки :D
My name's Plissken......
Публикувай отговор