Наследството на Соца

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Shoshana »

КОЛКО ХУБАВО НИ БЕШЕ ПО ВРЕМЕ НА СОЦА
Изобилие и рахатлък ви казвам.
Отидеш да си купиш месо, а на витрината слон. Цял слон за 3 лева. Казваш си, че този слон ти е много, дадеш още 2 лева и си купиш бройлер.
Искаш да си купиш кола. Навсякъде се предлагат мерцедеси, аудита, беемвета, рена. Но на тебе не ти трябва кола от гнилия запад. Даваш едни 1500 лв и чакаш десетина години, за да си вземеш съветска лада.
На вратата ти чукат партийни секретари и ОФ активисти и те кандърдисват да си вземеш три, четири, дори петстаен апартамент. Но ти отказваш, защото сте сплотена фамилия и мечтаеш и ще чакаш за гарсониера в краен квартал. За да не се делите с близките си.
Тръгнеш на работа. На спирката се е събрал половината завод. Пристига автобуса, а в него се е натъпкала другата половина от завода и оживено обсъжда как да изпълни и преизпълни заложения план. Успяваш някак си да се вмъкнеш в автобуса, а останалите на спирката започват да гадаят, кога и как ще пристигне следващия автобус.
Кандидатстваш за нова работа. Имаш две висши и десетина години стаж и опит в тази сфера. Обясняват ти, че другия кандидат, който има завършен седми клас, но е член на Партията, трябва да му се помогне за кариерното развитие и за това него ще назначат, а тебе те пращат за бригадир на монтажна бригада в производството, за да предаваш опита и знанията си на работническата класа.
Тамън си започнал работа и те пращат на бригада в селското стопанство, да събираш плодовете на нашата плодородна земя. Там заварваш устремна и работлива бригада от десетина бабки. Общата възраст на бригадата е 1025 години. Нищо не разбираш от този вид труд, но се включваш, защото населението има потребности, които трябва да се задоволяват.
Отидеш за бира и разбираш, че големи групи дизайнери се грижат в бутилките да има естетически оформени парцали. Специално си търсиш зелена бутилка, че да им се наслаждаваш, но благородно ги оставяш на другите, защото и те са естети.
Друга група дизайнери естети се грижеха да подбират хармонично избрани цветове за оцветяване на бензина.
Дойде Нова година, минаваш по бул. Стамболийски и виждаш огромна опашка. Я домати, я банани. Гордо я отминаваш, защото знаеш, че бананите са вредни, а през зимата домати няма.
И така, все в този дух.
Така че, тези, които твърдят, че соца е бил лош, лъжат, та лъжат.
от Сава Павлов
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от jovani »

Shoshana написа: Вто Дек 13, 2022 11:46 pm КОЛКО ХУБАВО НИ БЕШЕ ПО ВРЕМЕ НА СОЦА
Изобилие и рахатлък ви казвам.
Отидеш да си купиш месо, а на витрината слон. Цял слон за 3 лева. Казваш си, че този слон ти е много, дадеш още 2 лева и си купиш бройлер.
Искаш да си купиш кола. Навсякъде се предлагат мерцедеси, аудита, беемвета, рена. Но на тебе не ти трябва кола от гнилия запад. Даваш едни 1500 лв и чакаш десетина години, за да си вземеш съветска лада.
На вратата ти чукат партийни секретари и ОФ активисти и те кандърдисват да си вземеш три, четири, дори петстаен апартамент. Но ти отказваш, защото сте сплотена фамилия и мечтаеш и ще чакаш за гарсониера в краен квартал. За да не се делите с близките си.
Тръгнеш на работа. На спирката се е събрал половината завод. Пристига автобуса, а в него се е натъпкала другата половина от завода и оживено обсъжда как да изпълни и преизпълни заложения план. Успяваш някак си да се вмъкнеш в автобуса, а останалите на спирката започват да гадаят, кога и как ще пристигне следващия автобус.
Кандидатстваш за нова работа. Имаш две висши и десетина години стаж и опит в тази сфера. Обясняват ти, че другия кандидат, който има завършен седми клас, но е член на Партията, трябва да му се помогне за кариерното развитие и за това него ще назначат, а тебе те пращат за бригадир на монтажна бригада в производството, за да предаваш опита и знанията си на работническата класа.
Тамън си започнал работа и те пращат на бригада в селското стопанство, да събираш плодовете на нашата плодородна земя. Там заварваш устремна и работлива бригада от десетина бабки. Общата възраст на бригадата е 1025 години. Нищо не разбираш от този вид труд, но се включваш, защото населението има потребности, които трябва да се задоволяват.
Отидеш за бира и разбираш, че големи групи дизайнери се грижат в бутилките да има естетически оформени парцали. Специално си търсиш зелена бутилка, че да им се наслаждаваш, но благородно ги оставяш на другите, защото и те са естети.
Друга група дизайнери естети се грижеха да подбират хармонично избрани цветове за оцветяване на бензина.
Дойде Нова година, минаваш по бул. Стамболийски и виждаш огромна опашка. Я домати, я банани. Гордо я отминаваш, защото знаеш, че бананите са вредни, а през зимата домати няма.
И така, все в този дух.
Така че, тези, които твърдят, че соца е бил лош, лъжат, та лъжат.
от Сава Павлов
И при капитализма е добре - мерцедеси, аудита, беемвета. Въпросът е автора на темата кара ли мерцедес или беемве или само ги гледа по витрините и отминава с гордо вдигната глава, както навремето е отминавал бананите?
Или проблема не е в капитализма или социализма а е в самите нас?
"Каквото сам си направиш никой друг не може да ти го направи"
(народна поговорка)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pavel M »

Ми купи си най накрая една нов кола и ти ко не е европейска поне да е японска или корейска.
Стига си карал трошките секънд хенд на загниващите капиталисти с влияние.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Чет Дек 29, 2022 10:08 pm Ми купи си най накрая една нов кола и ти ко не е европейска поне да е японска или корейска.
Стига си карал трошките секънд хенд на загниващите капиталисти с влияние.
Нова кола бих карал само ако е служебна.
При положение, че почти не карам, защото работя от къщи защо да загробвам пари в нова луксозна кола, която се обезценява с 20% и повече на година?
Освен това ми е хоби да си ги поддържам, като нямам какво друго да правя.
Наместо една кола имам 6: с класа, ейемджи, ягуари, мазерати и други... за вечеря, за разходка до "плажа", за разходка до Торонто, за да отида до магазина, имам избор.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Наследството на Соца

Мнение от optics »

Какви естетични тела е отглеждал соца, ееех!!!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pavel M »

jovani написа: Пет Дек 30, 2022 11:13 am
Pavel M написа: Чет Дек 29, 2022 10:08 pm Ми купи си най накрая една нов кола и ти ко не е европейска поне да е японска или корейска.
Стига си карал трошките секънд хенд на загниващите капиталисти с влияние.
Нова кола бих карал само ако е служебна.
При положение, че почти не карам, защото работя от къщи защо да загробвам пари в нова луксозна кола, която се обезценява с 20% и повече на година?
Освен това ми е хоби да си ги поддържам, като нямам какво друго да правя.
Наместо една кола имам 6: с класа, ейемджи, ягуари, мазерати и други... за вечеря, за разходка до "плажа", за разходка до Торонто, за да отида до магазина, имам избор.
Нали си пачка.Това твоите раэсъждения по горе са раэсъждения на луэър.
Вэемай си на лиэ кола от някоя престижна марка карай я три години и я подменяй с новия модел.
Така правят в Канада нормалните хора с високи доходи,а не да се эанимават с мишкуване на дребно и андрековина.
Бъди пич,а не сметкаджия на дребно.Покажи класа. Живота е кратък.Парите няма да ги вэемеш със себе си когато си тръгнеш.Харчи ги сега,эа да не ти ги харчи някоя китайка и да раэправя на внуците-ех да энаете какъв добър човек беше дядо ви Джовани.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Пет Дек 30, 2022 6:56 pm
jovani написа: Пет Дек 30, 2022 11:13 am
Pavel M написа: Чет Дек 29, 2022 10:08 pm Ми купи си най накрая една нов кола и ти ко не е европейска поне да е японска или корейска.
Стига си карал трошките секънд хенд на загниващите капиталисти с влияние.
Нова кола бих карал само ако е служебна.
При положение, че почти не карам, защото работя от къщи защо да загробвам пари в нова луксозна кола, която се обезценява с 20% и повече на година?
Освен това ми е хоби да си ги поддържам, като нямам какво друго да правя.
Наместо една кола имам 6: с класа, ейемджи, ягуари, мазерати и други... за вечеря, за разходка до "плажа", за разходка до Торонто, за да отида до магазина, имам избор.
Нали си пачка.Това твоите раэсъждения по горе са раэсъждения на луэър.
Вэемай си на лиэ кола от някоя престижна марка карай я три години и я подменяй с новия модел.
Така правят в Канада нормалните хора с високи доходи,а не да се эанимават с мишкуване на дребно и андрековина.
Бъди пич,а не сметкаджия на дребно.Покажи класа. Живота е кратък.Парите няма да ги вэемеш със себе си когато си тръгнеш.Харчи ги сега,эа да не ти ги харчи някоя китайка и да раэправя на внуците-ех да энаете какъв добър човек беше дядо ви Джовани.
Вие сте "баровците" в Канада, нали само това разправяте - в Канада колко било добре, в България колко било зле и т.н.
Купувайте новите Мерцедеси и не забравяйте да пуснете снимки... :rofl:
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pavel M »

Що.На теб в Канада зле ли ти е или ти е добре.Предполагам,че ти е добре щом все още пишеш от Ниагарския водопад ,а не от някой град от селски тип в Северна Монголия.
Плюс това в някои райони на Северена Монголия има много по вече руски филипинки отколкото взети всички заедно дръпнати очички в твоя квартал и съседните около него.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Пет Дек 30, 2022 8:34 pm Що.На теб в Канада зле ли ти е или ти е добре.Предполагам,че ти е добре щом все още пишеш от Ниагарския водопад ,а не от някой град от селски тип в Северна Монголия.
Плюс това в някои райони на Северена Монголия има много по вече руски филипинки отколкото взети всички заедно дръпнати очички в твоя квартал и съседните около него.
Благодаря ви за пожеланието, мисля че натам отиват нещата, дано се сбъдне през новата година...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pavel M »

Дай боже да си намериш местото.Ама да ти кажа моето мнение ти ако не си се ;оправил; в такава проста и не сложна държава като Канада е повод да се замислиш за собствените си способности.Демек кой ми сра в гащите.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Пет Дек 30, 2022 10:28 pm Дай боже да си намериш местото.Ама да ти кажа моето мнение ти ако не си се ;оправил; в такава проста и не сложна държава като Канада е повод да се замислиш за собствените си способности.Демек кой ми сра в гащите.
Какво разбираш под "оправил"? Да караш камион на 60 г. и да си мечтаеш за Канатска пенсия на "слънчака"?
(извини ме за грубият език, но като че ли сам си го търсиш)
Мисля, че съм се "оправил", ако това смяташ за минимум - изплатена къща в Канада и бизнес, който ми носи добри пари, без да си давам голям зор. Но има и други неща, наречени "принципи", както и желание за нещо повече от това, което съм постигнал до момента. Ще ми бъде трудно да ти го обясня, това което виждам в бъдещето не ми харесва, и бих желал да го променя, ако мога. Принципно смятам, че глобализацията е полезна за всички, но също, че в политиката (както и в бизнеса) трябва да има конкуренция, за да се поддържа системата на "чекс енд балансес". Това, което се случва в момента ще доведе до световна криза и дори нещо повече и аз имам избор от две възможности:
1. Да си заровя главата в пясъка и да следя, това което се случва до момента в който няма дори да имам възможност да реагирам
2. Да реагирам превантивно преди настъпването на събитията, които е логично да се случат

А може би съм прекалено комплексен, за да живея в "проста и не сложна държава като Канада", предполагам на теб ти харесва, поради това, че обичаш прости и несложни проблеми за решаване? Въпрос на вкус (казал *** и се облизал ***).

"Човекът е човек, когато е на път"
(цитат от филм)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pavel M »

Виж кво,ако искаш даже може да ме псуваш директно.Няма да се обидя.Дал съм много пъти повод тук,че не съм от обидчивите.
Обаче разказа който разказваш по горе използвайки кавички ми казва само едно.Че си един не ориентиран човек който не знае какво иска от себе си.
А искането разбирай желанието в болшинството от случаите не се покрива с възможностите.
Да те вкарам във филма защо.Аз си блея за напълно постижими от мен неща ,които в твоите очи са много непретенциозни.Ок разбирам ,ти си висока топка.Ама да де така да е ,аз моите цели си ги постигам,а ти какво правиш.Една напред и две назад и пак накрая в нищото.Пантелей Пътник.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Нед Яну 01, 2023 9:53 pm Виж кво,ако искаш даже може да ме псуваш директно.Няма да се обидя.Дал съм много пъти повод тук,че не съм от обидчивите.
Обаче разказа който разказваш по горе използвайки кавички ми казва само едно.Че си един не ориентиран човек който не знае какво иска от себе си.
А искането разбирай желанието в болшинството от случаите не се покрива с възможностите.
Да те вкарам във филма защо.Аз си блея за напълно постижими от мен неща ,които в твоите очи са много непретенциозни.Ок разбирам ,ти си висока топка.Ама да де така да е ,аз моите цели си ги постигам,а ти какво правиш.Една напред и две назад и пак накрая в нищото.Пантелей Пътник.
On a warm summer's eve
On a train bound for nowhere
I met up with the gambler
We were both too tired to sleep
So we took turns a-starin'
Out the window at the darkness
The boredom overtook us,
And he began to speak

He said, "Son, I've made a life
Out of readin' people's faces
Knowin' what the cards were
By the way they held their eyes
So if you don't mind me sayin'
I can see you're out of aces
For a taste of your whiskey
I'll give you some advice"

So I handed him my bottle
And he drank down my last swallow
Then he bummed a cigarette
And asked me for a light
And the night got deathly quiet
And his faced lost all expression
He said, "If you're gonna play the game, boy
You gotta learn to play it right

You've got to know when to hold 'em
Know when to fold 'em
Know when to walk away
And know when to run
You never count your money
When you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin'
When the dealin's done


Every gambler knows
That the secret to survivin'
Is knowin' what to throw away
And knowin' what to keep
'Cause every hand's a winner
And every hand's a loser
And the best that you can hope for is to die
in your sleep

And when he finished speakin'
He turned back toward the window
Crushed out his cigarette
And faded off to sleep
And somewhere in the darkness
The gambler he broke even
But in his final words
I found an ace that I could keep

"The Gambler"
(Kenny Rogers)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pavel M »

Заеби ги тия глупости.Романтик.Разкажи за поредната южно азиатска пикантерия.Там ти е силата .
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от snakeplissken »

Дон Хуан де Мазерати,
Пак китайки клати.
My name's Plissken......
Публикувай отговор