Наследството на Соца

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

Rall написа:
optics написа:Аз в Кореком не бях стъпвал до 17-тата си година, а и нищо корекомско не бях имал.
:D" Централния" беше близо до училището ми... що време сме утепали вътре :D от тогава намразих комунизма :D А долари си се купуваха и се пазаруваше, малко на страх ама ставаше и без да си работил в чужбина.
И беше на два етажа, като влезеш вътре
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Наследството на Соца

Мнение от kiro »

Истинско видео от 1989 г. от един от най-големите корекоми - Кореком-Квеле. От сегашната ми гледна точка изглежда покъртително зле.

Bulgayrian
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

kiro написа:Истинско видео от 1989 г. от един от най-големите корекоми - Кореком-Квеле. От сегашната ми гледна точка изглежда покъртително зле.
Схванал си идеята ми! :y:
А на някои хора това им липсва... :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

kiro написа:Истинско видео от 1989 г. от един от най-големите корекоми - Кореком-Квеле. От сегашната ми гледна точка изглежда покъртително зле.

Къф е тоя хамбар, нямащ нищо общо със софийските корекоми? В Харманли имаше магазин за конфискувани стоки от границата - това по-скоро мяза на такъв
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

Pyrelight написа:
kiro написа:Истинско видео от 1989 г. от един от най-големите корекоми - Кореком-Квеле. От сегашната ми гледна точка изглежда покъртително зле.
Схванал си идеята ми! :y:
А на някои хора това им липсва... :lol:

По онова време гроздето е било много кисело за белослатинските циганки. Когато в 9ти клас за пръв път са ви завели на екскурзия до столицата, си гледала и подсмърchала пред витрината на някой кореком като братchетата на Галош(ка) :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Наследството на Соца

Мнение от Rall »

Ааа за качеството няма какво да си приказваме, два дека JVC и усилвател Technics, още си работят, закупени 84, 85 та някъде :rock: обаче имаше един водолазен нож в Централния... :inlove: синя дръжка и се заключваше в канията... така и не можах да убедя бащата да ми го купи ;( ееех спомени :D
Dead Eyes See No Future
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Ха-ха...Не е важно във време на недоимък кой е подсмърчал...Пилците се броят наесен. (цитирам по памет, ако съм объркала поговорката, моля да не скачат веднага Озо и Научния БАН да ме поправят! |( )
Аз познавам хора, които като млади ходеха да берат гъби. Сега като одъртяха не могат да се пенсионират и работят ли работят... :lol:
Рал, теб от малък те е влечало заводолазването значи?! :lol:
Шегувам се, разбира се! ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pavel M »

Павел написа:
Pyrelight написа:
kiro написа:Истинско видео от 1989 г. от един от най-големите корекоми - Кореком-Квеле. От сегашната ми гледна точка изглежда покъртително зле.
Схванал си идеята ми! :y:
А на някои хора това им липсва... :lol:

По онова време гроздето е било много кисело за белослатинските циганки. Когато в 9ти клас за пръв път са ви завели на екскурзия до столицата, си гледала и подсмърchала пред витрината на някой кореком като братchетата на Галош(ка) :rofl:
и се е стряскала от трамвая.
какъв е тоя влак дето ходи по улицата. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Наследството на Соца

Мнение от the_coach »

Навремето Даниел Боримиров като отишъл от Видин в София, Наско Сираков му казал че по релсите на трамвая тече ток, и оня много внимателно ги прескачал :lol:
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Печалният край на българските елити
Детайлно планирано престъпление

Партизани, които в мнозинството си са необразовани, стават впоследствие министри, дипломати, директори. „Една от причините за колапса на социалистическата икономика е, че тя беше изградена именно от ръководители, инженери и технолози с партизанско минало, както и от завършили рабфакове и съветски ВУЗ-ове по съкратената процедура. НРБ бълваше продукция, която дори съветският пазар накрая отказваше да приема", припомня Вили Лилков. И допълва, че друга важна цел на комунистическия режим е пълното заличаване на спомена за образованите, талантливите, предприемчивите и успели хора от предишната епоха. Точно заради това в изследването „Погубената България“ са цитирани извънредно много факти, биографии и истории, които илюстрират съдбата и ценностите на погубените.

Хората от елитите на Третото българско царство, които не успяват да избягат от НРБ, са изселвани и уволнявани. Отнемат им се всякакви възможности за професионално израстване, лишават ги от пенсии, а на наследниците им е забранено да учат в университетите и да заемат ръководни и по-добре платени длъжности. Накрая им е оставена единствено възможността да изживеят в несгоди края на дните си, вместо да съдействат за модернизацията на България и за облагородяването на нейния човешки капитал. Заклеймените като „бивши хора“ непрекъснато са под наблюдение - и първи се оказват в концлагери и затвори при всяко усложняване на отношенията между Изтока и Запада, каквато е например антикомунистическата революция в Унгария през 1956 година, заключава проф. Вили Лилков.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

Pyrelight написа: Чет Яну 23, 2020 9:26 am Печалният край на българските елити
Детайлно планирано престъпление

Партизани, които в мнозинството си са необразовани, стават впоследствие министри, дипломати, директори. „Една от причините за колапса на социалистическата икономика е, че тя беше изградена именно от ръководители, инженери и технолози с партизанско минало, както и от завършили рабфакове и съветски ВУЗ-ове по съкратената процедура. НРБ бълваше продукция, която дори съветският пазар накрая отказваше да приема", припомня Вили Лилков. И допълва, че друга важна цел на комунистическия режим е пълното заличаване на спомена за образованите, талантливите, предприемчивите и успели хора от предишната епоха. Точно заради това в изследването „Погубената България“ са цитирани извънредно много факти, биографии и истории, които илюстрират съдбата и ценностите на погубените.
Хората от елитите на Третото българско царство, които не успяват да избягат от НРБ, са изселвани и уволнявани. Отнемат им се всякакви възможности за професионално израстване, лишават ги от пенсии, а на наследниците им е забранено да учат в университетите и да заемат ръководни и по-добре платени длъжности. Накрая им е оставена единствено възможността да изживеят в несгоди края на дните си, вместо да съдействат за модернизацията на България и за облагородяването на нейния човешки капитал. Заклеймените като „бивши хора“ непрекъснато са под наблюдение - и първи се оказват в концлагери и затвори при всяко усложняване на отношенията между Изтока и Запада, каквато е например антикомунистическата революция в Унгария през 1956 година, заключава проф. Вили Лилков.

Умница Стрина пак поства, без да мисли. Социалистическата икономика колабира, защото целият строй беше сбъркан, а не защото нямахме кадърни специалисти. Кой построи и продължава да поддържа в продължение на 40 години АЕЦ, без нито една сериозна авария - комунистически лидери, или кадърни ядрени инженери? След като си убедена, че социализма не ражда нищо добро, защо с умник тате искате капиталиста Тръмп да бъде заменен със социалистите Бърни, Конската Уста, или Покахонтас? Защо не критикуваш неуката социалистка Грета, не стъпвала от една година в у-ще,
спонсорирана от социалиста Сорос и която вчера в Давос пак размаха пръст на икономисти и бизнесмени-милиардери?

'Haters gonna hate & deniers will deny': Alexandria Ocasio-Cortez defends Greta Thunberg after Steven Mnuchin dissed the activist
Rep. Alexandria Ocasio-Cortez sprung to Greta Thunberg's defense after Treasury Secretary Steven Mnuchin said on Thursday the teenage activist should study economics before lecturing the US on climate change.

"If you don't have an economics degree like Greta, they'll mock you for not having one," the Democratic congresswoman and Green New Deal proponent tweeted.

"If you DO have one, as I do, they'll claim it's illegitimate," she added. "Haters gonna hate & deniers will deny."
https://news.yahoo.com/haters-gonna-hat ... 00162.html

Коментарите :clap: :rofl:

Ken5 hours ago
So we listen to Prosta Strina, an ex bartender and a teenage high school dropout or we can listen to a Yale Graduate in Economics, who worked for Goldman Sachs for 17 years...

Ed6 hours ago
"If you DO have one, as I do, they'll claim it's illegitimate." Says the genius who claimed unemployment is only low because people are working two jobs. Good god

Proud American5 hours ago
There goes AOC campaigning for President Trump again. Man, she's such a great campaigner.

Don6 hours ago
Bourbon please, on the rocks. :lol: :lol:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Наследството на Соца

Мнение от SFBG82 »

Социалист и на снимка да го видиш, трябва да му набиеш шамарите. :D
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

SFBG82 написа: Пет Яну 24, 2020 4:23 am Социалист и на снимка да го видиш, трябва да му набиеш шамарите. :D
Що? :^)
Имаш нещо против Швеция? Франция? Германия?
Ми, да правите като ескимосите тогава! Като станат майка ти и баща ти на пределна възраст, вземете ги оставете за храна на мечките и вълците! Що ще се тормозите, откъде да намерите пари за пенсии?! :fubar:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Наследството на Соца

Мнение от miteto »

Pyrelight написа: Пет Яну 24, 2020 11:03 am
SFBG82 написа: Пет Яну 24, 2020 4:23 am Социалист и на снимка да го видиш, трябва да му набиеш шамарите. :D
Що? :^)
Имаш нещо против Швеция? Франция? Германия?
Ми, да правите като ескимосите тогава! Като станат майка ти и баща ти на пределна възраст, вземете ги оставете за храна на мечките и вълците! Що ще се тормозите, откъде да намерите пари за пенсии?! :fubar:
Нещо бъркаш дефинициите на "социализъм". Социализъм е точно това, дето го имахме в България 1944-1989. Не знам дали си забелязала, но тази тема се казва "Наследството на Соца" ;)
В Германия примерно, партията на Меркел е дясна партия.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

miteto написа: Пет Яну 24, 2020 11:32 am
Pyrelight написа: Пет Яну 24, 2020 11:03 am
SFBG82 написа: Пет Яну 24, 2020 4:23 am Социалист и на снимка да го видиш, трябва да му набиеш шамарите. :D
Що? :^)
Имаш нещо против Швеция? Франция? Германия?
Ми, да правите като ескимосите тогава! Като станат майка ти и баща ти на пределна възраст, вземете ги оставете за храна на мечките и вълците! Що ще се тормозите, откъде да намерите пари за пенсии?! :fubar:
Нещо бъркаш дефинициите на "социализъм". Социализъм е точно това, дето го имахме в България 1944-1989. Не знам дали си забелязала, но тази тема се казва "Наследството на Соца" ;)
В Германия примерно, партията на Меркел е дясна партия.
Не, не бъркам! Знам добре какво говоря.
И защо по-дяволите ми казваш на мен, че бъркам?
Демократическата партия в САЩ, каква е?
А либералната в Канада?
Само не ми започвай и ти с щуротии от типа : "Прокламирали комунизъм", че няма да те поканя на латексово парти! :D :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор