Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Нед Сеп 11, 2022 12:31 am
joro написа: Съб Сеп 10, 2022 9:49 pm В заведенията няма свободни места, кафето стана 2 лева, бирата е 4 лева, хората нямат пари за хляб, а имат пари з море в Гърция. Няма кой да работи за 1000 лева, а минималната заплата била... Колко беше минималната заплата, че не си спомням?
Йорко, заеви минимална и средна заплата.
Средната заплата е като в армията навремето - войската яде постно зеле, дежурния офицер, старшина, готвача и артелчика ядат пържоли, крадат и носят в къщи и се отчита, че средно са яли свинско със зеле.

Кажи колко е медианната заплата в България, колко в извън София?

Да се не окаже доста близка до минималната?
Няма днни за медианната заплата в момента, но в Пловдив обикновен работник взима към 1000 до 1500 чисто + 200 лева в купони. В Банско заплата под 1000 лева почти няма, даже чистачките в общината- циганки, учили до 3 клас взимат към 800 лева чисто + 200 лева купони. Учителите вече взимат към 2000 лева.Колкото и да ги плюят ПП наистина за кратко време направиха доста, увеличиха пенсиите и дадоха възможност на фирмите да дават до 200 лева необлагаеми. За Канада тукашните заплати все още са смешни, но преди няколко години бяха още по-смешни. Никой не е обещавал тази година да стигнем стандарта на канадците.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Съб Сеп 10, 2022 10:28 pm Йоро,ако знаеш колко си далеч от света имам предвид Нормалния свят ще си сложиш въжето и ще се обесиш.
Тука например в Канада заведенията също са пълни,кафето 6 долара,бирата 10 долара.Баси и критерия.
И никой не риве ,че цените на бензина станали 3 лева литъра и всеки си зарежда щото има достатъчно доходи и не му пъка.Болшинството от хората даже не ги и интерисува колко бил струвал бензина.1-2% от месечния бюджет на хората тук отива да си напълнят резервоарите на колите.докато вие там виете като изгладнели вуци колко ви била поскъпнала нафтата и бензина.ми нали сте пичове ,кво ривете.
и за твое сведение тук такситата не са с мексикански климатик,чисти,шоф. макар и ;гнусен циганин; е парфюмиран,възпитан,културен и ти дава възможно най добрия сервиз и не ти вика абе педал давай ,че бързам,а сър какво ще обичате да направя за вас.
мога още да ти разправям и за бедните мексиканци в мексико какви хора са макар и доста по бедни по доходи от самозабравилите се булгаристанци.
аз лично в бедно,корумпирано мексико такава простащина и неуважение към ближния както в булгаристан не съм виждал.
пфу,кафенетата били пълни и кафето станало 2 лева.
абе абориген ти изобщо влагаш ли някаква мисъл в аргументите си.
и друго да ти кажа в Мексико такъв селски тарикат като Бате ти Бац и цялата кочина около него нямаше да ги търпят и 2 седмици и щяха отдавна да са ги пребили с камъни.
цитирам Мексико щото е бедна и неуредена държава подобна на България и въпреки всичко населението и е на светлинни години от кочината България макар и по бедни от бай ганьо с потурите и мускалите.
за канада няма смисъл да ти обеснявам.
Г7 би трябвало да ти вкарва някакви размисли в празната гербаджийска кратуна.
И в Канада, и в другите държави хората протестират. А в сравнение с Мексико България е Швейцария. За съжаление българския шофьор на камион си остава български шофьор и след 20 години друсане в кабината на камиона в Канада.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

joro написа: Нед Сеп 11, 2022 2:14 am А в сравнение с Мексико България е Швейцария.
Йоро, колко пъти си ходил в Мексико или така ви говорят на партийните сбирки? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

MrGeek написа: Нед Сеп 11, 2022 5:04 am
joro написа: Нед Сеп 11, 2022 2:14 am А в сравнение с Мексико България е Швейцария.
Йоро, колко пъти си ходил в Мексико или така ви говорят на партийните сбирки? :D :rofl:
Имам си интернет и кабелна телевизия и мога да получавам информация за това какво става по света. Не знам къде в България се правят партийни сбирки. Ако някой знае, да ми каже, ще ми бъде интересно да отида да чуя какво си говорят там,😀
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Shoshana
Мнения: 1946
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

joro написа: Нед Сеп 11, 2022 2:10 am Няма днни за медианната заплата в момента, но в Пловдив обикновен работник взима към 1000 до 1500 чисто + 200 лева в купони. В Банско заплата под 1000 лева почти няма, даже чистачките в общината- циганки, учили до 3 клас взимат към 800 лева чисто + 200 лева купони. Учителите вече взимат към 2000 лева.Колкото и да ги плюят ПП наистина за кратко време направиха доста, увеличиха пенсиите и дадоха възможност на фирмите да дават до 200 лева необлагаеми. За Канада тукашните заплати все още са смешни, но преди няколко години бяха още по-смешни. Никой не е обещавал тази година да стигнем стандарта на канадците.
Ми ето виждаш ли?! А ти агитираш за Баце. :puke:
Колкото и друго да не са направили, ТЕ СА ПРОТИВ ЗАВИСИМОСТТА НА БЪЛГАРИЯ ОТ РУСИЯ. :y:
Ще цитирам един наш местен класик: "Българино, ивади си главата от задника!"
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Това да не е от предизборната пропаганда на Възраждане?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Нед Сеп 11, 2022 2:10 am
Ivan1007 написа: Нед Сеп 11, 2022 12:31 am
joro написа: Съб Сеп 10, 2022 9:49 pm В заведенията няма свободни места, кафето стана 2 лева, бирата е 4 лева, хората нямат пари за хляб, а имат пари з море в Гърция. Няма кой да работи за 1000 лева, а минималната заплата била... Колко беше минималната заплата, че не си спомням?
Йорко, заеви минимална и средна заплата.
Средната заплата е като в армията навремето - войската яде постно зеле, дежурния офицер, старшина, готвача и артелчика ядат пържоли, крадат и носят в къщи и се отчита, че средно са яли свинско със зеле.

Кажи колко е медианната заплата в България, колко в извън София?

Да се не окаже доста близка до минималната?
Няма днни за медианната заплата в момента, но в Пловдив обикновен работник взима към 1000 до 1500 чисто + 200 лева в купони. В Банско заплата под 1000 лева почти няма, даже чистачките в общината- циганки, учили до 3 клас взимат към 800 лева чисто + 200 лева купони. Учителите вече взимат към 2000 лева.Колкото и да ги плюят ПП наистина за кратко време направиха доста, увеличиха пенсиите и дадоха възможност на фирмите да дават до 200 лева необлагаеми. За Канада тукашните заплати все още са смешни, но преди няколко години бяха още по-смешни. Никой не е обещавал тази година да стигнем стандарта на канадците.
Е, първо твърдиш, че няма кой да работи за 1000 лева, сега пък в Пловдив 1000 лева, което си е мизерия отвсякъде.
Естествено, че няма кой да работи за 500 евро в България, като може да иде да работи извън България за 2500 евро.
Остави стандарта на канадците, мисли за албанците как ще ги стигате.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Pavel M написа: Съб Сеп 10, 2022 10:28 pm Йоро,ако знаеш колко си далеч от света имам предвид Нормалния свят ще си сложиш въжето и ще се обесиш.
Тука например в Канада заведенията също са пълни,кафето 6 долара,бирата 10 долара.Баси и критерия.
И никой не риве ,че цените на бензина станали 3 лева литъра и всеки си зарежда щото има достатъчно доходи и не му пъка.Болшинството от хората даже не ги и интерисува колко бил струвал бензина.1-2% от месечния бюджет на хората тук отива да си напълнят резервоарите на колите.докато вие там виете като изгладнели вуци колко ви била поскъпнала нафтата и бензина.ми нали сте пичове ,кво ривете.
и за твое сведение тук такситата не са с мексикански климатик,чисти,шоф. макар и ;гнусен циганин; е парфюмиран,възпитан,културен и ти дава възможно най добрия сервиз и не ти вика абе педал давай ,че бързам,а сър какво ще обичате да направя за вас.
мога още да ти разправям и за бедните мексиканци в мексико какви хора са макар и доста по бедни по доходи от самозабравилите се булгаристанци.
аз лично в бедно,корумпирано мексико такава простащина и неуважение към ближния както в булгаристан не съм виждал.
пфу,кафенетата били пълни и кафето станало 2 лева.
абе абориген ти изобщо влагаш ли някаква мисъл в аргументите си.
и друго да ти кажа в Мексико такъв селски тарикат като Бате ти Бац и цялата кочина около него нямаше да ги търпят и 2 седмици и щяха отдавна да са ги пребили с камъни.
цитирам Мексико щото е бедна и неуредена държава подобна на България и въпреки всичко населението и е на светлинни години от кочината България макар и по бедни от бай ганьо с потурите и мускалите.
за канада няма смисъл да ти обеснявам.
Г7 би трябвало да ти вкарва някакви размисли в празната гербаджийска кратуна.
Освен че си скъсан цървул, мечтаещ за апартаменти на Слънчака и мерцедеси, си и лъжец:
85% of Canadians Are Concerned That Inflation Will Make Things Less Affordable
https://www.ipsos.com/en-ca/news-polls/ ... affordable

Canadians are dispirited, cutting back on costs amid inflation highs:
https://www.cbc.ca/news/business/canadi ... -1.6500505
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа: Нед Сеп 11, 2022 5:04 am
joro написа: Нед Сеп 11, 2022 2:14 am А в сравнение с Мексико България е Швейцария.
Йоро, колко пъти си ходил в Мексико или така ви говорят на партийните сбирки? :D :rofl:
е да де българия сравнима с мексико е швейцария.по природни дадености само обаче.
иначе си е същия кенеф като мексико .малко богаташи и огромна маса бедняци.
с тая разлика ,че мехиканите са пичове ,а не примирени п..тки като мнозинството българи дето си дават гъза на всеки един тарикат да ги оноди.
и за разлика от българия мехиканците са работливи като пчелички ,а не самодоволни тулупи като булгаристанците дето хем са прости,хем нищо не могата и пак най накрая като ги онодят някой друг им е срал в гащите.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Павел написа: Нед Сеп 11, 2022 8:10 pm
Pavel M написа: Съб Сеп 10, 2022 10:28 pm Йоро,ако знаеш колко си далеч от света имам предвид Нормалния свят ще си сложиш въжето и ще се обесиш.
Тука например в Канада заведенията също са пълни,кафето 6 долара,бирата 10 долара.Баси и критерия.
И никой не риве ,че цените на бензина станали 3 лева литъра и всеки си зарежда щото има достатъчно доходи и не му пъка.Болшинството от хората даже не ги и интерисува колко бил струвал бензина.1-2% от месечния бюджет на хората тук отива да си напълнят резервоарите на колите.докато вие там виете като изгладнели вуци колко ви била поскъпнала нафтата и бензина.ми нали сте пичове ,кво ривете.
и за твое сведение тук такситата не са с мексикански климатик,чисти,шоф. макар и ;гнусен циганин; е парфюмиран,възпитан,културен и ти дава възможно най добрия сервиз и не ти вика абе педал давай ,че бързам,а сър какво ще обичате да направя за вас.
мога още да ти разправям и за бедните мексиканци в мексико какви хора са макар и доста по бедни по доходи от самозабравилите се булгаристанци.
аз лично в бедно,корумпирано мексико такава простащина и неуважение към ближния както в булгаристан не съм виждал.
пфу,кафенетата били пълни и кафето станало 2 лева.
абе абориген ти изобщо влагаш ли някаква мисъл в аргументите си.
и друго да ти кажа в Мексико такъв селски тарикат като Бате ти Бац и цялата кочина около него нямаше да ги търпят и 2 седмици и щяха отдавна да са ги пребили с камъни.
цитирам Мексико щото е бедна и неуредена държава подобна на България и въпреки всичко населението и е на светлинни години от кочината България макар и по бедни от бай ганьо с потурите и мускалите.
за канада няма смисъл да ти обеснявам.
Г7 би трябвало да ти вкарва някакви размисли в празната гербаджийска кратуна.
Освен че си скъсан цървул, мечтаещ за апартаменти на Слънчака и мерцедеси, си и лъжец:
85% of Canadians Are Concerned That Inflation Will Make Things Less Affordable
https://www.ipsos.com/en-ca/news-polls/ ... affordable

Canadians are dispirited, cutting back on costs amid inflation highs:
https://www.cbc.ca/news/business/canadi ... -1.6500505
ха,ха.и ти изпълзя от дупката и започна да ми обесняваш колко съм нещастен и кво имам и кво нямам.смешник.
явно съм от останалите 15% не оплакващи се .трън в очите на негодниците с две леви ръце.
съвсем нормално е за 15 год въртене на геврека в канада и америка/знаеш какво е заплащането/ да имам кондьо/ :rofl: / в гр. русе и таун хаус/ :rofl: / в квартал Аурелия/виж го къде е на гъгъл мапа/ и нов мерцедес + 200К в банковата си сметка.
ти за 15 год какви ги свърши,освен длъжник на банките с какво друго можеш да се похвалиш.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Pavel M написа: Нед Сеп 11, 2022 8:30 pm
Павел написа: Нед Сеп 11, 2022 8:10 pm
Pavel M написа: Съб Сеп 10, 2022 10:28 pm Йоро,ако знаеш колко си далеч от света имам предвид Нормалния свят ще си сложиш въжето и ще се обесиш.
Тука например в Канада заведенията също са пълни,кафето 6 долара,бирата 10 долара.Баси и критерия.
И никой не риве ,че цените на бензина станали 3 лева литъра и всеки си зарежда щото има достатъчно доходи и не му пъка.Болшинството от хората даже не ги и интерисува колко бил струвал бензина.1-2% от месечния бюджет на хората тук отива да си напълнят резервоарите на колите.докато вие там виете като изгладнели вуци колко ви била поскъпнала нафтата и бензина.ми нали сте пичове ,кво ривете.
и за твое сведение тук такситата не са с мексикански климатик,чисти,шоф. макар и ;гнусен циганин; е парфюмиран,възпитан,културен и ти дава възможно най добрия сервиз и не ти вика абе педал давай ,че бързам,а сър какво ще обичате да направя за вас.
мога още да ти разправям и за бедните мексиканци в мексико какви хора са макар и доста по бедни по доходи от самозабравилите се булгаристанци.
аз лично в бедно,корумпирано мексико такава простащина и неуважение към ближния както в булгаристан не съм виждал.
пфу,кафенетата били пълни и кафето станало 2 лева.
абе абориген ти изобщо влагаш ли някаква мисъл в аргументите си.
и друго да ти кажа в Мексико такъв селски тарикат като Бате ти Бац и цялата кочина около него нямаше да ги търпят и 2 седмици и щяха отдавна да са ги пребили с камъни.
цитирам Мексико щото е бедна и неуредена държава подобна на България и въпреки всичко населението и е на светлинни години от кочината България макар и по бедни от бай ганьо с потурите и мускалите.
за канада няма смисъл да ти обеснявам.
Г7 би трябвало да ти вкарва някакви размисли в празната гербаджийска кратуна.
Освен че си скъсан цървул, мечтаещ за апартаменти на Слънчака и мерцедеси, си и лъжец:
85% of Canadians Are Concerned That Inflation Will Make Things Less Affordable
https://www.ipsos.com/en-ca/news-polls/ ... affordable

Canadians are dispirited, cutting back on costs amid inflation highs:
https://www.cbc.ca/news/business/canadi ... -1.6500505
ха,ха.и ти изпълзя от дупката и започна да ми обесняваш колко съм нещастен и кво имам и кво нямам.смешник.
явно съм от останалите 15% не оплакващи се .трън в очите на негодниците с две леви ръце.
съвсем нормално е за 15 год въртене на геврека в канада и америка/знаеш какво е заплащането/ да имам кондьо/ :rofl: / в гр. русе и таун хаус/ :rofl: / в квартал Аурелия/виж го къде е на гъгъл мапа/ и нов мерцедес + 200К в банковата си сметка.
ти за 15 год какви ги свърши,освен длъжник на банките с какво друго можеш да се похвалиш.
Ха, ха, забрави да кажеш, че сутрин се събуждаш до Синди Крофорд :lol:
Я дай снимки на кондьото, Мерцедеса и банковата сметка, може да задраскаш всякакви лични данни :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

не бе събуждам се с Ел Макферсън.
голям си любопитко.
обаче съм малко не добре със съвременните технологии и не знам как да удовлетворя молбата ти.
дай малко информация как да кача за последния си месец шийт листа с доходите ми и нотариалните актове за собственост.
нямам нищо на против да ти натрия кривта камба,ако ще и да се изложа пред чужденците ,че ти се вързвам на акъла.
ама съм навит един път за винаги да ти затворя устата.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Pavel M написа: Нед Сеп 11, 2022 8:50 pm не бе събуждам се с Ел Макферсън.
голям си любопитко.
обаче съм малко не добре със съвременните технологии и не знам как да удовлетворя молбата ти.
дай малко информация как да кача за последния си месец шийт листа с доходите ми и нотариалните актове за собственост.
нямам нищо на против да ти натрия кривта камба,ако ще и да се изложа пред чужденците ,че ти се вързвам на акъла.
ама съм навит един път за винаги да ти затворя устата.
Нали си много богат - плати си на някой да ти ги качи, или помоли любимата си белослатинска циганка - тя с удоволствие ще ти помогне "да ми затвориш устата" :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

ха,че аз зор нямам.ти искаш да любопитстваш и сега когато се навих бягаш по тъча.
напиши ми стъпка по стъпка как да сложа документите .
и никога не съм твърдял,че съм много богат.аз ако бях много богат сега нямаше все още да гърбя тука.
имам идея,ако ми дадеш имейл адрес ще ти ги пратя на пдф и ти ги публикувай.
ама изкам гаранция ,че ще го направиш.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор