Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Съб Яну 15, 2022 12:44 am
Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 12:20 am
joro написа: Пет Яну 14, 2022 11:57 pm
Pavel M написа: Пет Яну 14, 2022 11:30 pm

:censored:
Бай Ганьо и след 30 години в Канада си остава Бай Ганьо😀😀😀
Жоро Бце ви Бац през последните 15-20 години така ви проми мозъцте ,че не намирам смисъл да ти обеснявам колко сте изтървани.и да искаш да го разбереш няма как да се случи.
не съм от 30 години в канада а март тая година правя 20 от как стъпих тук.между временно имах едно прекъсване от 7 години когато си бях в българия.
кво да ти кажа бе пич тудно ще се поправи щетата която баце нанесе на поколението от теб и по нататък.
обичам си българия и там ще си пукна обаче това което направиха след мен а и ти си жертва на това няма лесно и бързо да се оправи.
не че тук е цветя и рози като допълним и шибания климат тук,но поне за сега човешкия живот ма някакво значение.
в българия създадоха неграмотно,простовато и покорно население дето за всичко да е виновно и от него нищо да не зависи.
знам,че си :censored: и няма да го разбереш ама въпреки всичко да се изкажа.
Баце го няма вече, а новото поколение в България ще ви сложи в малкия джоб по образование и владеене на чужди езици. А българите в чужбина все още живеят в 1990 г. когато беше модерно да се плюе по всичко и всеки в България. Явно такива и ще си останете. Съжалявам за вас.
Баце го няма, но тия дето гласуваха за Баце останахте. Същите гласуваха преди за Царо, после за Пъдаро/Баце, после за Льотчика на Курнелка, после за Чалгаро, след това пак за Льотчика и за Киро Ментата.
Да ви е честито правителството на Отечествения Фронт и ръководната роля на БСП!

Колкото до новото поколение в България, тия с образование и езици не се връщат в България - не може всички да станат министри като Киро Ментата.

Ако останат ги чака твойта съдба - гастербайтери в Германия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 9:30 am
Йоро аз от 2010 до 2017 година бях трайно в България и от тогава са ми впечатленията за неграмотното и опростачено чалга поколение.
Ако нещо в положителна светлина се е променило през последните 4-5 години много ще се радвам да е така ама едва ли като си спомня кво видях преди 2 години когато си бях на тримесечна ваканция в България.
Ти къде ме връщаш далечната 1990 год.Аз съм от новата емиграция ,а не от старата .1990 все още бях управител на един развлекателен комплекс на слънчака бе пич.
Всеки вижда това, което иска да вижда. Ако си настроен да виждаш само лошите неща, ще виждаш само лошите неща. И всичко хубаво ще го пропускаш. Не можеш да обясниш на някой дърт комунист, че сега сме по-добре, отколкото при Бай Тошо- той ще спори, ще обижда, ще те изкара прост, предател, подкупен от Мафията, соросоид и т. н. Същото е и с някои българи в чужбина, убедени, че всичко в България е черно, а в чужбина навсякъде е рай. Ако им кажеш, че и в България има хубави неща те ще те изкарат трол, платен на Баце или който е там управляващ. Но това си е техен проблем, живи и здрави да са с техните си разбирания.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в Бългйойоария?

Мнение от Ivan1007 »

Йорко,
Не всичко в България е черно и не е рай в чужбина, ама е много по-добре за кадърните и можещите в чужбина отколкото в България - даже и за теб е по-добре в Германия, иначе нямаше да идеш там.
За да имам в България доходи, които имам тук трябва да съм със заплата на председателя на Народното Събрание.
Е, не може всички да сме на такава длъжност.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Бай Иван изглежда да е прав, само дето има много българи за които "родината не е там където по-добре хранят"; и колкото и манджа да им дадеш те няма да напуснат България, защото там е Родината. Това обаче няма как да се обЯсни на хедонисти с ампутирано чувство за патриотизъм, каквито сме почти всиЦки тука (азЪ на първо място).
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

domino написа: Съб Яну 15, 2022 11:59 am Бай Иван изглежда да е прав, само дето има много българи за които "родината не е там където по-добре хранят"; и колкото и манджа да им дадеш те няма да напуснат България, защото там е Родината. Това обаче няма как да се обясни на хора с ампутиран патриотизъм, каквито сме почти всиЦки тука.
Байовото,
На мен патриотизма не ми е ампутиран.
Патриотизъм се нарича любов към Родината, не към правителството, както го разбира Йорко.
Друг е въпросът, че за мен "У дома" е в Канада.
Дом е там, където някой винаги те чака. Съпругата ми е в Канада, сина ми, снаха ми, внуците, дъщеря ми са в Канада.
Родителите ми са в България и това ме кара да си ходя в България, когато имам възможност. Имам и приятели и други роднини там, но "у дома" е в Калгари.
Батето е ясен - ни дете, ни котЕ в Канада. Гурбетчия като Йорко. Младините му минали на Слънчака и иска и старините там да изкара. Лошо няма, ама Слънчака не е Слънчев Бряг, какъвто го помни.
Не съм се зарекъл, че ако нещо се промени в живота ми драстично няма да се преместя другаде, но поне за сега не виждам причина.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 12:21 pm
domino написа: Съб Яну 15, 2022 11:59 am Бай Иван изглежда да е прав, само дето има много българи за които "родината не е там където по-добре хранят"; и колкото и манджа да им дадеш те няма да напуснат България, защото там е Родината. Това обаче няма как да се обясни на хора с ампутиран патриотизъм, каквито сме почти всиЦки тука.
Байовото,
На мен патриотизма не ми е ампутиран.
Патриотизъм се нарича любов към Родината, не към правителството, както го разбира Йорко.
Друг е въпросът, че за мен "У дома" е в Канада.
Дом е там, където някой винаги те чака. Съпругата ми е в Канада, сина ми, снаха ми, внуците, дъщеря ми са в Канада.
Родителите ми са в България и това ме кара да си ходя в България, когато имам възможност. Имам и приятели и други роднини там, но "у дома" е в Калгари.
Байовото,
бях тръгнал да слагам и едно "май" между "каквито" и "сме" в последното изречение да не звучи толкова категорично ама видях, че вече си се включил с отговор та го оставям така.

Нали и аз това казах, че това няма как да се "обЯсни на такива като нази с тебе". Не се напъвай да го разбереш. Най много да хванеш хемороиди и пак няма да го разбереш. Гледай си там жената, децата, внуците, да са ти живи и здрави и много да те радват. Бий там сондите за нефтЪ а това за патриотизма го остави на други. Не е наша мярка това.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Патриотизмът е чувство и за това не може да се обяснява и да се разбира.
Чувствата са нещо индивидуално и са продукт на душата, не на разума, затова не подлежат на разбиране и обяснение.
За чувствата всеки сам си е мярка.
Иначе сонди не бия и изобщо нищо не бия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 12:21 pm
domino написа: Съб Яну 15, 2022 11:59 am Бай Иван изглежда да е прав, само дето има много българи за които "родината не е там където по-добре хранят"; и колкото и манджа да им дадеш те няма да напуснат България, защото там е Родината. Това обаче няма как да се обясни на хора с ампутиран патриотизъм, каквито сме почти всиЦки тука.
Байовото,
На мен патриотизма не ми е ампутиран.
Патриотизъм се нарича любов към Родината, не към правителството, както го разбира Йорко.
Друг е въпросът, че за мен "У дома" е в Канада.
Дом е там, където някой винаги те чака. Съпругата ми е в Канада, сина ми, снаха ми, внуците, дъщеря ми са в Канада.
Родителите ми са в България и това ме кара да си ходя в България, когато имам възможност. Имам и приятели и други роднини там, но "у дома" е в Калгари.
Батето е ясен - ни дете, ни котЕ в Канада. Гурбетчия като Йорко. Младините му минали на Слънчака и иска и старините там да изкара. Лошо няма, ама Слънчака не е Слънчев Бряг, какъвто го помни.
Не съм се зарекъл, че ако нещо се промени в живота ми драстично няма да се преместя другаде, но поне за сега не виждам причина.
на теб колко пъти да ти обеснявам ,че за мен Слънчака е по широко понятие от една точка разположена м/у свети влас и несебър.
за мен Слънчака започва от Шабла и завършва на Синеморец

а на теб Йорко колко пъти да ти обеснявам,че аз не съм класическия емигрант ,а по скоро гурбетчия като теб само ти дето ходиш на тръстиката в Германия ,а аз на тръстиката в Канада.
и не плюя по България и не я намирам за нещо лошо,даже си ми харесва там да живея и там ще живея за вбъдеще.нещо като нашите родители които ходиха до Либия за по 5 години да купят еди,два апартамента и някоя и друга лада от корекома.
аз се произнасям критично не към държавата България ,а към последствията които и нанесе падишаха след 15 години бойковизъм резултат на което се създаде и изгради цяло едно опростачено,неграмотно и чалгализирано поколение,индианците на Винету,пардон на Боко Тиквата.

и още кво го бавят и не са го натикали в панделата дето му е мястото.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в Бългйойоария?

Мнение от joro »

Никога не съм хвалил управляващите. Това, че съм написал нещо хубаво за България не значи, че хваля Боко Тиквата или който и да е. А представите на някои от вас, че ми плащат за да пиша във форума са неверни. Няма значение дали съм в Германия или другаде- аз се радвам на хубавите неща, които се случват в България. И се надявам след време и тук хората да живеят като в богатите държави от Западна Европа и Америка.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 12:56 pm Патриотизмът е чувство и за това не може да се обяснява и да се разбира.
Чувствата са нещо индивидуално и са продукт на душата, не на разума, затова не подлежат на разбиране и обяснение.
За чувствата всеки сам си е мярка.
Иначе сонди не бия и изобщо нищо не бия.
Бай Иване,
Патриотизъм е когато си готов да оставиш и жената и децата и родителите... всичко което си написал по-горе и да отидеш и да умреш за Родината си; както са правили милиони души в историята.

Казах ти, че това не е за нас работа. Ние да си гледаме Убавия жИвот в О Канада.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 1:12 pm [
на теб колко пъти да ти обеснявам ,че за мен Слънчака е по широко понятие от една точка разположена м/у свети влас и несебър.
за мен Слънчака започва от Шабла и завършва на Синеморец

Ясно ве Батка.
Това с нищо не променя, това което съм написал.

Теб те води носталгията обратно към България, съчетано с това, че там ти изглежда по-евтинко или да те цитирам - "миришат ти чорапите" да се пенсионираш и останешв Канада.
За евтиното - получаваш това за което си си платил.
Отделно мога да те уверя, че откакто не си си ходил в България това което те касае теб (манджата и уискито) цените са почти същите вече като тези в Канада, ако не и по-високи. Това ако не си завъдиш кокошки, прасенце, градинка и ме минеш на джанковица.
Бирата е евтина, както и кръчмите, но кръчмите ще са ти извън диапазона, особено лятото.

Ми тя носталгията може да бъде не само към Слънчака/Черноморието.
Мойта обаче се лекува само за седмица-две там.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

domino написа: Съб Яну 15, 2022 1:28 pm
Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 12:56 pm Патриотизмът е чувство и за това не може да се обяснява и да се разбира.
Чувствата са нещо индивидуално и са продукт на душата, не на разума, затова не подлежат на разбиране и обяснение.
За чувствата всеки сам си е мярка.
Иначе сонди не бия и изобщо нищо не бия.
Бай Иване,
Патриотизъм е когато си готов да оставиш и жената и децата и родителите... всичко което си написал по-горе и да отидеш и да умреш за Родината си; както са правили милиони души в историята.

Казах ти, че това не е за нас работа. Ние да си гледаме Убавия жИвот в О Канада.
Хахаха!
Е за какво да умирам за Родината или за когото и да било?
За чий съм умрял на когото и да било - торба кокали.
Ти май си се нагълтал със съветски книжки като бибе с дуди :rofl:
Северномонголците ги възпитават да умират за Родината. Ама за тях Родината е Батюшката - царя или вожда дето ги оножда и затова винаги са живели и ще живеят в мизерия, а държавата им ще е кочина.
Патриотизъм не е да умреш, а да живееш за Родината, която е главно това което съм написал и което нямам намерение да оставям, нито пък да умирам.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 2:02 pm
domino написа: Съб Яну 15, 2022 1:28 pm
Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 12:56 pm Патриотизмът е чувство и за това не може да се обяснява и да се разбира.
Чувствата са нещо индивидуално и са продукт на душата, не на разума, затова не подлежат на разбиране и обяснение.
За чувствата всеки сам си е мярка.
Иначе сонди не бия и изобщо нищо не бия.
Бай Иване,
Патриотизъм е когато си готов да оставиш и жената и децата и родителите... всичко което си написал по-горе и да отидеш и да умреш за Родината си; както са правили милиони души в историята.

Казах ти, че това не е за нас работа. Ние да си гледаме Убавия жИвот в О Канада.
Хахаха!
Е за какво да умирам за Родината или за когото и да било?
За чий съм умрял на когото и да било - торба кокали.
Ти май си се нагълтал със съветски книжки като бибе с дуди :rofl:
Северномонголците ги възпитават да умират за Родината. Ама за тях Родината е Батюшката - царя или вожда дето ги оножда и затова винаги са живели и ще живеят в мизерия, а държавата им ще е кочина.
Патриотизъм не е да умреш, а да живееш за Родината, която е главно това което съм написал и което нямам намерение да оставям, нито пък да умирам.
Именно де. Нали това ти казах, че по-скоро ще хванеш хемороиди отколкото да го разбереш. И защо на зоологическите русофоби за каквото и да говорим все мадЪ РашЪ и Путлер са ви в главите. Вървете да си лекувате фобиите. Това е тема за България. В България също е имало и все още има много патриоти. Ето, значи не съм разбрал правилно: ти явно си пример за "истински български патриот", който живее в Калгари и т.н. Така добре ли е? Ок? Пиис?

Бях се зарекъл преди години да не се разправям с тебе. Що ли ми трябваше да ти пиша под мнението. Айде, със здраве.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 1:37 pm
Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 1:12 pm [
на теб колко пъти да ти обеснявам ,че за мен Слънчака е по широко понятие от една точка разположена м/у свети влас и несебър.
за мен Слънчака започва от Шабла и завършва на Синеморец

Ясно ве Батка.
Това с нищо не променя, това което съм написал.

Теб те води носталгията обратно към България, съчетано с това, че там ти изглежда по-евтинко или да те цитирам - "миришат ти чорапите" да се пенсионираш и останешв Канада.
За евтиното - получаваш това за което си си платил.
Отделно мога да те уверя, че откакто не си си ходил в България това което те касае теб (манджата и уискито) цените са почти същите вече като тези в Канада, ако не и по-високи. Това ако не си завъдиш кокошки, прасенце, градинка и ме минеш на джанковица.
Бирата е евтина, както и кръчмите, но кръчмите ще са ти извън диапазона, особено лятото.

Ми тя носталгията може да бъде не само към Слънчака/Черноморието.
Мойта обаче се лекува само за седмица-две там.
Aйде пак свободни съчинения.Нямам никаква носталгия,ако съм имал това е било преди 20 год когато за пръв път ми стъпи крака в Канада.Не си измисляй,всички знаем ,че в тая дисциплина имаш много богат опит.
Мен даже не ми се ходи на ваканция в България лятото щото ме мързи и като си помисля само кви напрежения си създавам да бия път на там и на обратно по самолетите за 1-2 месеца престой предпочитам да бия кучето тук докато официално вдигна гълъбите.Ама си ходя заради рода дето е останал там.
И колко пъти да се повтарям ако ще и 5К пенция да вземам на месец пак няма да стоя тук.Днес например като станах сутринта в 8 навън температурата беше -25 ,сега на обед е само -20.Кажи ми едно основание даже и да вземам 5-10К пенция да стоя в тая кочина на старини.
Стоя си в къщи тука цял ден,гледам мачове по интернета и си пиша глупости с Бай Иван Ботуша.
Айде мерси.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 2:02 pm
domino написа: Съб Яну 15, 2022 1:28 pm
Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 12:56 pm Патриотизмът е чувство и за това не може да се обяснява и да се разбира.
Чувствата са нещо индивидуално и са продукт на душата, не на разума, затова не подлежат на разбиране и обяснение.
За чувствата всеки сам си е мярка.
Иначе сонди не бия и изобщо нищо не бия.
Бай Иване,
Патриотизъм е когато си готов да оставиш и жената и децата и родителите... всичко което си написал по-горе и да отидеш и да умреш за Родината си; както са правили милиони души в историята.

Казах ти, че това не е за нас работа. Ние да си гледаме Убавия жИвот в О Канада.
Хахаха!
Е за какво да умирам за Родината или за когото и да било?
За чий съм умрял на когото и да било - торба кокали.
Ти май си се нагълтал със съветски книжки като бибе с дуди :rofl:
Северномонголците ги възпитават да умират за Родината. Ама за тях Родината е Батюшката - царя или вожда дето ги оножда и затова винаги са живели и ще живеят в мизерия, а държавата им ще е кочина.
Патриотизъм не е да умреш, а да живееш за Родината, която е главно това което съм написал и което нямам намерение да оставям, нито пък да умирам.
В България никой не те кара да умираш за Батюшката, даже вече няма и казарма. И Батюшка вече си нямаме. С Боко Тиквата си отиде и епохата на Батюшките. Поколенията се сменят, мисленето на хората се променя. Вие в чужбина не можете да го разберете, защото не сте тук. И няма да го разберете, защото не искате.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор