Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Йоро нищо не знаеш мой човек от там и няма как да разбереш.
Ти възприемаш нещата както ги виждаш в България и за теб това е критерий.
Да не навлизаме в подробности и сравнения м/у Канада и България как си гледат неудачниците.
И аз да не влизам в подробности и да търся сравнения за или не само на кратко ще ти кажа каква е разликата м/у България и Канада и останалия цивилизован свят.
Слушай сега накратко.В България човеците са счупени от Мафията ,от държавната машина която ги мрази и ги използва за да се възпроизведе за да продължава да ги счупва за да реализират дивиденти малка група от хора на гърба на народонаселението.
Докато в Канада е на обратното.Пълно щастие няма ,но държавата се крепи на народонаселението си и осъзнато го подкрепя и такива боклуци като Буци и цялата шайка не виреят .Но уей.Такива като Буци са с доживотни присъди в Канада.
Язък,че си толкова учен и бачкаш ;квалифицирана; работа .Уж де.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Вто Яну 17, 2023 12:00 am Йоро нищо не знаеш мой човек от там и няма как да разбереш.
Ти възприемаш нещата както ги виждаш в България и за теб това е критерий.
Да не навлизаме в подробности и сравнения м/у Канада и България как си гледат неудачниците.
И аз да не влизам в подробности и да търся сравнения за или не само на кратко ще ти кажа каква е разликата м/у България и Канада и останалия цивилизован свят.
Слушай сега накратко.В България човеците са счупени от Мафията ,от държавната машина която ги мрази и ги използва за да се възпроизведе за да продължава да ги счупва за да реализират дивиденти малка група от хора на гърба на народонаселението.
Докато в Канада е на обратното.Пълно щастие няма ,но държавата се крепи на народонаселението си и осъзнато го подкрепя и такива боклуци като Буци и цялата шайка не виреят .Но уей.Такива като Буци са с доживотни присъди в Канада.
Язък,че си толкова учен и бачкаш ;квалифицирана; работа .Уж де.
Ако някога се върнеш в България и отидеш да живееш на Слънчака баровците там ще те препикаят за 5 минути. Никой там няма да ти търпи комплексарските надувки. Затова си вдигни малко куптурното ниво.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Йорк, Йорко……..
Бедни ми Йорко……
Трудно е да се опише с думи колко си наивен и ограничен в светогледа си…..

Какви баровци на Слънчака бе пич? 95% от българите са селяци по произход.
Масово така наречените баровци в България копират облекло, визия и модел на поведение от Ориента. Затова и жените им изглеждат като Ориенталки, ама в лошия смисъл на думата.
Кич и безвкусица - това е част от модела “Български Баровец”.

Йорко, Йорко……
99% от българските баровци си въртят така наречения “бизнес” в силно корупционна среда, и това до такава степен се е отразило на възприятията им, че те просто не могат да съществуват в среда в която има ясни правила които на всичко отгоре и се спазват.
Затова и нямате много успешни бизнесмени в развитите държави. Те просто не могат да правят бизнес там където няма корупция.

Ама ти си доста ограничен и наивен, за до можеш да разбереш за какво точно иде реч.
My name's Plissken......
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

snakeplissken написа: Вто Яну 17, 2023 3:46 pm Йорк, Йорко……..
Бедни ми Йорко……
Трудно е да се опише с думи колко си наивен и ограничен в светогледа си…..

Какви баровци на Слънчака бе пич? 95% от българите са селяци по произход.
Масово така наречените баровци в България копират облекло, визия и модел на поведение от Ориента. Затова и жените им изглеждат като Ориенталки, ама в лошия смисъл на думата.
Кич и безвкусица - това е част от модела “Български Баровец”.

Йорко, Йорко……
99% от българските баровци си въртят така наречения “бизнес” в силно корупционна среда, и това до такава степен се е отразило на възприятията им, че те просто не могат да съществуват в среда в която има ясни правила които на всичко отгоре и се спазват.
Затова и нямате много успешни бизнесмени в развитите държави. Те просто не могат да правят бизнес там където няма корупция.

Ама ти си доста ограничен и наивен, за до можеш да разбереш за какво точно иде реч.
Има много българи, които правят бизнес по света. Но такива като вас изртещяли хейтъри никога няма да станат като тях. Ще си вегетирате цял живот в гетото с китайци и латиноси и ще бачкате за някой индийски бизнесмен. И всяка хубава новина от България ще ви хвърля в ужас, защото ще ви показва колко сте зле в уж богатата Канада. И ще си внушавате, че вашето гето е върха на цивилизацията. Живейте си с тези илюзии.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Йоро аз живея в еврейското гето.Квартала се казва Кот Сейнт Люк.
https://www.centris.ca/en/houses~for-sa ... t-luc?uc=0

А китайците и латиносите живеят в други гета.
https://www.guidehabitation.ca/en/maiso ... struction/

Е виж ми и квартала
https://www.google.ca/search?q=cote+st+ ... pr2zayW42M

Ти в Тракия осми номер живееш или до Столипенбург.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Вто Яну 17, 2023 11:27 am
Pavel M написа: Вто Яну 17, 2023 12:00 am Йоро нищо не знаеш мой човек от там и няма как да разбереш.
Ти възприемаш нещата както ги виждаш в България и за теб това е критерий.
Да не навлизаме в подробности и сравнения м/у Канада и България как си гледат неудачниците.
И аз да не влизам в подробности и да търся сравнения за или не само на кратко ще ти кажа каква е разликата м/у България и Канада и останалия цивилизован свят.
Слушай сега накратко.В България човеците са счупени от Мафията ,от държавната машина която ги мрази и ги използва за да се възпроизведе за да продължава да ги счупва за да реализират дивиденти малка група от хора на гърба на народонаселението.
Докато в Канада е на обратното.Пълно щастие няма ,но държавата се крепи на народонаселението си и осъзнато го подкрепя и такива боклуци като Буци и цялата шайка не виреят .Но уей.Такива като Буци са с доживотни присъди в Канада.
Язък,че си толкова учен и бачкаш ;квалифицирана; работа .Уж де.
Ако някога се върнеш в България и отидеш да живееш на Слънчака баровците там ще те препикаят за 5 минути. Никой там няма да ти търпи комплексарските надувки. Затова си вдигни малко куптурното ниво.
Йоро това го знам.Българския комплекс на пишман баровеца обаче отсъства от нормалните страни в това число и Канада.
В Канада такова животно баровец няма.Има богати хора с огромно състояние ,но по права и задължения и отношение към тях от институциите са равни и с последния клошар.
Например ако отидеш на доктор или те спре полицай няма да те гледат на криво и да те нахокат ,че им досаждаш ,а ще те питат какъв е проблема и как можем да ви помогнем.Даже ,ако си дама и си спукала гума на пътя полицая ще ти я смени с резервната,е за господата чак такава екстра няма.
Дребен пример днес се обаждам по тел. на личния ми лекар да ми издаде една рецепта за лекарство и да ми я прати в аптеката.Само след 20 мин. ми звънят от аптеката и ме питат сър получихме рецептата,да ви доставим лекарството в къщи или вие ще дойдете да си го вземете.Казах им ,че аз ,а те благодарим ви и не забравяйте ,че НИЕ РАБОТИМ за вас.
Скъсан банкянски цървул тръгнал да ми говори за комплекси.
Мишка аз от къщи прогимназии ,ферарита и дива чалга не се комплексирам бе мишок щото за разлика от теб нямам комплекс за малоценност.Освен това си имам достатъчно пари с които да си плащам сметките докато пукна и от никой не завися освен от Оня отгоре който разполага с питомците си.

И Йоро слушай там ти е проблема защото не си живял в цивилизована страна където човека е на първо место,а после всичко останало,а цял живот си се въргалял в кочината с прасетата.
Тук навсякъде към мен се обръщат със Сър докато в България обръщението е тоя Бит Пеерас сега що е дошъл да ми досажда.
Разбирай го не буквално,ако си с претенции на разсъждаваш човек ще разбереш какво ти казвам.
Ей заради това хейтя ,защото България страната в която съм се родил и ми е на сърцето и в която ще си изкарам старините е пълна кочина ,не тротоарите,бордюрите,сградите които са в окаяно състояние са проблема,толкова пари имаме толкова получаваме ,в окаяно състояние са промитите мозъци на народонаселението.
Абе вземете се малко в ръце бе,ти например като по зрял,видял и опитен може да поведеш набор 1990 и + и разринете тая кочина от боклуци,арестувайте Шайката начело с Буци,станете поне малко Канадци и сами ще видите ,че нещата малко по малко ще потръгнат,а не как да ми дрънкаш глупости ,че средната заплата в София станала 1000 евро,а по градчета, села и паланки 400,а средната пенсия 250 и да ти се смеем всички тук заради борисовките които ръсиш.
Абе хвърлете ги тия окови бе.Живота е един.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Вто Яну 17, 2023 11:17 pm
joro написа: Вто Яну 17, 2023 11:27 am
Pavel M написа: Вто Яну 17, 2023 12:00 am Йоро нищо не знаеш мой човек от там и няма как да разбереш.
Ти възприемаш нещата както ги виждаш в България и за теб това е критерий.
Да не навлизаме в подробности и сравнения м/у Канада и България как си гледат неудачниците.
И аз да не влизам в подробности и да търся сравнения за или не само на кратко ще ти кажа каква е разликата м/у България и Канада и останалия цивилизован свят.
Слушай сега накратко.В България човеците са счупени от Мафията ,от държавната машина която ги мрази и ги използва за да се възпроизведе за да продължава да ги счупва за да реализират дивиденти малка група от хора на гърба на народонаселението.
Докато в Канада е на обратното.Пълно щастие няма ,но държавата се крепи на народонаселението си и осъзнато го подкрепя и такива боклуци като Буци и цялата шайка не виреят .Но уей.Такива като Буци са с доживотни присъди в Канада.
Язък,че си толкова учен и бачкаш ;квалифицирана; работа .Уж де.
Ако някога се върнеш в България и отидеш да живееш на Слънчака баровците там ще те препикаят за 5 минути. Никой там няма да ти търпи комплексарските надувки. Затова си вдигни малко куптурното ниво.
Йоро това го знам.Българския комплекс на пишман баровеца обаче отсъства от нормалните страни в това число и Канада.
В Канада такова животно баровец няма.Има богати хора с огромно състояние ,но по права и задължения и отношение към тях от институциите са равни и с последния клошар.
Например ако отидеш на доктор или те спре полицай няма да те гледат на криво и да те нахокат ,че им досаждаш ,а ще те питат какъв е проблема и как можем да ви помогнем.Даже ,ако си дама и си спукала гума на пътя полицая ще ти я смени с резервната,е за господата чак такава екстра няма.
Дребен пример днес се обаждам по тел. на личния ми лекар да ми издаде една рецепта за лекарство и да ми я прати в аптеката.Само след 20 мин. ми звънят от аптеката и ме питат сър получихме рецептата,да ви доставим лекарството в къщи или вие ще дойдете да си го вземете.Казах им ,че аз ,а те благодарим ви и не забравяйте ,че НИЕ РАБОТИМ за вас.
Скъсан банкянски цървул тръгнал да ми говори за комплекси.
Мишка аз от къщи прогимназии ,ферарита и дива чалга не се комплексирам бе мишок щото за разлика от теб нямам комплекс за малоценност.Освен това си имам достатъчно пари с които да си плащам сметките докато пукна и от никой не завися освен от Оня отгоре който разполага с питомците си.

И Йоро слушай там ти е проблема защото не си живял в цивилизована страна където човека е на първо место,а после всичко останало,а цял живот си се въргалял в кочината с прасетата.
Тук навсякъде към мен се обръщат със Сър докато в България обръщението е тоя Бит Пеерас сега що е дошъл да ми досажда.
Разбирай го не буквално,ако си с претенции на разсъждаваш човек ще разбереш какво ти казвам.
Ей заради това хейтя ,защото България страната в която съм се родил и ми е на сърцето и в която ще си изкарам старините е пълна кочина ,не тротоарите,бордюрите,сградите които са в окаяно състояние са проблема,толкова пари имаме толкова получаваме ,в окаяно състояние са промитите мозъци на народонаселението.
Абе вземете се малко в ръце бе,ти например като по зрял,видял и опитен може да поведеш набор 1990 и + и разринете тая кочина от боклуци,арестувайте Шайката начело с Буци,станете поне малко Канадци и сами ще видите ,че нещата малко по малко ще потръгнат,а не как да ми дрънкаш глупости ,че средната заплата в София станала 1000 евро,а по градчета, села и паланки 400,а средната пенсия 250 и да ти се смеем всички тук заради борисовките които ръсиш.
Абе хвърлете ги тия окови бе.Живота е един.
"Скъсан банкянски цървул тръгнал да ми говори за комплекси."
Или казано по друг начин: "стани да седна".

Проблемът винаги е някъде другаде, а не в самите нас.
Проблемът е в политиците, тези които ни управляват, а не в липсата на ресурси, неконкурентноспособност, ниска производителност, липса на евтина, квалифицирана и качествена работна ръка, липса на идеи и желание за развитие, мерак да се напием и да скатаем.

"да преебем дявола от въздуха" и т.н.
(Кой го беше написал това?)

Заключете политиците и всичко ще се оправи: евтините ресурси от Русия ще потекат, конкурентите от Азия и Западна Европа ще се разкарат, хората ще се обръщат един към друг със "сър" и това ще вдигне пенсиите и заплатите двойно и тройно, а народа ще може да си пие ракията на спокойствие под шарената сянка.

"The fault, dear Brutus, is not in our stars, But in ourselves"
(Julius Caesar)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

аз за нищо не се боря,ни за нечий стол ни за нечия служба.
както казах не ме блазнят,а не ми и трябват нито палати нито поршета нито дебели заплати.
стига ми сутрин като се събудя чайки да ми пеят ,а не булдозер.Хубав климат и добра храна и пиене.И да има здраве.
За това което ми е трябвало съм се преборил.
Само за пример да съм конкретен стига ми доживотен месечен доход минимум 2000 лева в България.
Е имам го и от ;баровците; на Слънчака не се комплексирам ,нито им завиждам.
Гледам си живота,не съм на състезание.Състезателите да се състезават,кофчега джобове няма.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Сря Яну 18, 2023 8:27 pm аз за нищо не се боря,ни за нечий стол ни за нечия служба.
както казах не ме блазнят,а не ми и трябват нито палати нито поршета нито дебели заплати.
стига ми сутрин като се събудя чайки да ми пеят ,а не булдозер.Хубав климат и добра храна и пиене.И да има здраве.
За това което ми е трябвало съм се преборил.
Само за пример да съм конкретен стига ми доживотен месечен доход минимум 2000 лева в България.
Е имам го и от ;баровците; на Слънчака не се комплексирам ,нито им завиждам.
Гледам си живота,не съм на състезание.Състезателите да се състезават,кофчега джобове няма.
Тогава какво те притесняват политиците?
И защо наричаш съфорумника ни "цървул", наместо "сър", както би искал хората да се обръщат към теб в България?

Моето мнение е, че политиците (както и всички останали хора) основно се занимават със собствените си проблеми. Както в Канада, така и в България има върхушка, която им дърпа конците, а те се опитват да поддържат някакво статукво, така че хем да си запазят мястото, хем да угаждат на върхушката. Няма как всички в едно общество да са напълно щастливи, ако един излезе по-напред, друг остава по-назад и т.н. Това е живота, а политиците няма как да решат проблемите на всички. А има и външни фактори (осезаеми в Канада и много по-значими в малка държава като България), които имат много по-голямо отражение в/у битието, отколкото действията на един политик. Ако разчиташ политиците да ти решават проблемите, значи си в много сериозна заблуда за това как работи системата.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Щото се опита да ми вмени някакви комплекси от видите ли някакви си ;баровци; на слънчака дето еди какво си.Комплекси каквито нямам
Аз с никой не се сравнявам,боли ме оная работа кой кой е и какъв баровец бил.
Типично по комплексарски на един скъсан цървул.Той понеже е такъв и си мисли ,че и останалите са като него.
За политиците си в правата линия,аз говоря за калпавия материал дето си ги избира разбойниците от рода на Буци и Шайката и не е само той ,има и много други дето опъват материла на задна прашка.
Стой та гледай Буци е Първия Евроатлантик построил с български пари руский паток на Путин.
И такива малоумници като Йоро ходят и му лижат гъза.
Срам за нацията.
И изобщо недей сравнява политиците в Канада с крадците дето се имат за политици и са ангажирани с някаква политическа дейност в България.Едните с другите нямат и една допирна точка.
Не си чак толкова луд,не се прави.
Тия може да ги разправяш на гугутки като Йоро дето кълват на всякакви трохи стига някой да им ги подхвърли.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Сря Яну 18, 2023 9:30 pm Щото се опита да ми вмени някакви комплекси от видите ли някакви си ;баровци; на слънчака дето еди какво си.Комплекси каквито нямам
Аз с никой не се сравнявам,боли ме оная работа кой кой е и какъв баровец бил.
Типично по комплексарски на един скъсан цървул.Той понеже е такъв и си мисли ,че и останалите са като него.
За политиците си в правата линия,аз говоря за калпавия материал дето си ги избира разбойниците от рода на Буци и Шайката и не е само той ,има и много други дето опъват материла на задна прашка.
Стой та гледай Буци е Първия Евроатлантик построил с български пари руский паток на Путин.
И такива малоумници като Йоро ходят и му лижат гъза.
Срам за нацията.
И изобщо недей сравнява политиците в Канада с крадците дето се имат за политици и са ангажирани с някаква политическа дейност в България.Едните с другите нямат и една допирна точка.
Не си чак толкова луд,не се прави.
Тия може да ги разправяш на гугутки като Йоро дето кълват на всякакви трохи стига някой да им ги подхвърли.
Твоят проблем е, че си се вторачил в политиците и затова те боли отзад. Остави ги да си гледат работата, а ако искаш да изкарваш пари никой не те спира - кеф ти десетки хиляди, кеф ти милиони, пазара е отворен, намираш си някаква ниша и се развиваш. Имаш най-ниската данъчна ставка в Европа, какво те интересува какви ги вършат политиците? Ако някой има проблеми, то е защото сам си е поставил ограничителни условия, не искал да работи с Руснаци, Китайци или каквото там си е наумил, ами проблема си е твой, не на политиците. Никой не те ограничава какво да правиш, и разбира се, усмивката и железни врати отваря, ако искаш да си намусен и огорчен - кеф ти демонстрации и ходи да викаш на площада.

Като говорим за Канадската политика, в момента тя е много по-ограничителна от Българската. Напоследък се появяват статии по вестниците, за какви ли не "слухове", например че имало Китайски полицейски участъци в Канада (това в държавната медия сибиси), ама не пише къде са им адресите и каква юрисдикция могат да имат в Канада (отговор: никаква), тогава кой ги измисля тези глупости? Прави се за да се настройва населението към новите "врагове", което ти ограничава бизнеса, например ако искаш да правиш бизнес с Русия или Китай ставаш "враг на народа". Ето натам отиват нещата в Канада; в България проблемът е, че е много малка държава с малко население и няма много ресурси, не политиците или хората.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Де го удряш де се пука.
Бизнес не искам да правя,политиците и политиките им не ме интерисуват ни в Канада ни в България.
В никой не съм се вторачил,от никой нищо не търся.
Аз след 1 год. съм млад пенционер в България с мижава пенция и с достатъчно спестени пари да ми стигнат докато пукна.
Явно това дразни някои шушуминги като Йоро дето освен да лижат увисналите мъдури на Буци и да завиждат на комшията ,че кара по хубава кола от него .За него и за много голяма част от материала това е критерия за удовлетвореност.
Йоро да си баровец по моята скала означава да си свободен човек,финансово независим без значение дали ще пиеш грозданка или 25 годишно уиски,да си си осигурил старините макар и 5-6 години да си се друсал в някакъв скапан камион,а не да лижеш гъза на сульо и пульо на дърти години като теб щото спреш ли да го правиш умираш от глад.
В тоя смисъл за съм баровец,да не се преповтарям финансово съм обезпечен до края на дните си макар и да съм си евал мамата по американските пътища.Е не съм тарикат ,ама толкова съм могъл толкова съм направил.
Аз я докарах до там дето казва шопа -мога да копам,мога и да не копам.
Вие там материала в България си правете сметката на кого и за какво се навеждате да не ви плющят с 200.Нали знаеш това ,Буци го каза.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Джовани аз говоря за откровенни разбойници,манипулатори,крадци,бандити и техните ибрикчии гъзолизци дето за някоя копейка застават на стойка партер,не за политици.В България с малки изключения политици няма.И за да няма не е виновен тоя който яде зелника,а тоя който им го дава.
Зелника им го дават такива дупедайци като Йоро.Може да интелигентен човек,може да е образован ,но се е оставил междуущното му пространство някой да се набърка навместо той самия сам да го управлява.
Е има и момент така да му е изгодно,но от мен да знае ,че е изтеглил късата клечка.С тая игра тука има тука няма надалеч няма да стигне.Ще се върти на шиш.По добре да взема сега мерки щото утре ще е късно.
Мен кучета ме яли,аз каквото можах направих,не се чувствам зле.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Относно ;китайските полицейски участъци; това са Триада,Триадите ,то просто няма как и тук да ги няма след като по цял свят ги има.Китайската общност е държава в държавата.Там законите са други.
Триада е така да го наречем нещо като Хел Ейнджълс или СИК и ВИС 2 в България само дето си рекетират китайските бизнеси .Пазят си територията сред китайската общност и с другите не се занимават за да не ядат бой.Кой не слуша го арестуват в ;китайския полицейски участък докато не му дойде ума;Силата им е в това ,че огромен процент от китайските бизнеси тук на ниско и средно ниво са далеч от критериите за законен бизнес според канадските закони и те от това се възползват защото имат влияние в институциите и срещу рекет/заплащане им пазят гърба.За едните добре и за другите добре ако се слушат.Който не слуша наказание.
Мога да ти разправям много за тях ,не са от вчера ,виждал съм ги с очите си още когато се правех на бизнесмен по пазарите на Йозеф Варош в Будапеща и Франц Беки в покрайнините на Виена ,това са пазари до два железопътни терминала дето се внасяше с контейнери каквото си помислиш от Китай и те поръчваха музиката,ама сеа нямам нерви да ти разправям подробности.Даваха го като вътрешна полиция ,прокуратура и съд сред дръпнатите.За да има мир и спокойствие и търговията да върви,естествено срещу заплащане
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Сря Яну 18, 2023 10:56 pm Относно ;китайските полицейски участъци; това са Триада,Триадите ,то просто няма как и тук да ги няма след като по цял свят ги има.Китайската общност е държава в държавата.Там законите са други.
Триада е така да го наречем нещо като Хел Ейнджълс или СИК и ВИС 2 в България само дето си рекетират китайските бизнеси .Пазят си територията сред китайската общност и с другите не се занимават за да не ядат бой.Кой не слуша го арестуват в ;китайския полицейски участък докато не му дойде ума;Силата им е в това ,че огромен процент от китайските бизнеси тук на ниско и средно ниво са далеч от критериите за законен бизнес според канадските закони и те от това се възползват защото имат влияние в институциите и срещу рекет/заплащане им пазят гърба.За едните добре и за другите добре ако се слушат.Който не слуша наказание.
Мога да ти разправям много за тях ,не са от вчера ,виждал съм ги с очите си още когато се правех на бизнесмен по пазарите на Йозеф Варош в Будапеща и Франц Беки в покрайнините на Виена ,това са пазари до два железопътни терминала дето се внасяше с контейнери каквото си помислиш от Китай и те поръчваха музиката,ама сеа нямам нерви да ти разправям подробности.Даваха го като вътрешна полиция ,прокуратура и съд сред дръпнатите.За да има мир и спокойствие и търговията да върви,естествено срещу заплащане
"Триади" и "Полицейски участъци" са две съвсем различни понятия. Това, което се прокламира в момента от официалните Канадски информационни източници е, че тези участъци са спонсорирани от Китайската държавна администрация (https://www.ctvnews.ca/canada/two-more- ... -1.6181515). В Канада има престъпност, спам, скам (напоследък получавам по няколко спам тел. обаждания на ден), но силно се съмнявам това да е организирано на правителствено ниво, по простата причина, че нямат юрисдикция в Канада и няма как да енфорсват легално каквито и да било действия. Но ако прочетеш коментарите под статиите Канадците ги приемат тези "новини" като чиста монета, населението се брейнуошва и го подготвят за следващият голям конфликт. Ето такива неща се случват в демократичната ни и правова държава.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор