Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

Йоро, къде се губиш днес? Да не си на гей парада в София? ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Да не нарушавам правилото за една снимка на ден в темата "собствени снимки", ето тук още една от Люлин 3 - Кооперативния пазар. Цигания до шия. Но никой не се усеща - всички са свикнали.

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Що се отнася до вкусовете - дреме ми за басмените й роклички. Исках да го кажа на предната страница ма никой не ме разбра понеже сте много обсебени от политиката -- това Коте е супер мацка.

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа: Съб Юни 18, 2022 11:50 am Да не нарушавам правилото за една снимка на ден в темата "собствени снимки", ето тук още една от Люлин 3 - Кооперативния пазар. Цигания до шия. Но никой не се усеща - всички са свикнали.

Изображение
Ти пък къде се навираш в такива кенефджийски места?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Съб Юни 18, 2022 9:56 am Йоро, къде се губиш днес? Да не си на гей парада в София? ;)
Днес съм на майната си, т. е. в Пловдив
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

joro написа: Съб Юни 18, 2022 12:17 pm Ти пък къде се навираш в такива кенефджийски места?
Точно това е ключовият момент. Никъде не съм се навирал. Оттам минават по тротоара стотици хора на ден. Аз само съм стъпил два метра по-надясно за снимката.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Средната заплата в София е почти колкото средната заплата в Будапеща.
https://www.numbeo.com/cost-of-living/r ... region=150
Браво на Великия Орбан :y:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Йоро от таблицата виждам 2 неща.
1.пак в софия сте на опашката.
2.по тая таблица с моята скромна заплата на един прост тираджия в северна америка с нет заплата еквивалент на 6000 евро съм някъде след Цюрих и Женева в класацията.Но да не пропускаме факта ,че за тая заплата работя 18 работни дни в месеца.Ако работя 22 както е нормално да се работи ще ги издухам и тях и ще съм първи в класацията.Но да не забравяме и факта ,че цените на всичко в Монтреал са 2 до 3 пъти по ниски от цените в Цюрих и Женева.
Един вид конкурирам се по заплата с най добрите,а за София просто нямам думи.Средната софийска заплата я заработвам за 3 1/2 работни дни,в най лошия случай за 4.
Да не говорим,че социалната ми пенция в канада минимума на минимума ще ми е 1 път и 1/2 на средната софийска заплата.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа: Съб Юни 18, 2022 2:48 pm
joro написа: Съб Юни 18, 2022 12:17 pm Ти пък къде се навираш в такива кенефджийски места?
Точно това е ключовият момент. Никъде не съм се навирал. Оттам минават по тротоара стотици хора на ден. Аз само съм стъпил два метра по-надясно за снимката.
Такива места има навсякъде по света, ако човек търси ще ги намери във всеки град и всяка държава.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

Йоро, защо обявихте Пловдив за столицата на ПОМАЦИТЕ и от вашият край масово се изнасят там?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Нед Юни 19, 2022 7:14 am Йоро, защо обявихте Пловдив за столицата на ПОМАЦИТЕ и от вашият край масово се изнасят там?
Не си разбрал правилно- Пловдив е обявен за столица на европейската култура. А това, че идват много хора да работят в Пловдив се дължи на многото предприятия в региона. Де да бяха и другите градове в България като Пловдив.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

Йоре, аз съм голям фен на селяндурското И-кане в Пловдив, от което помаците там никога не могат да се отърват. Наблюдавам го и в Канада, селяндурите от Пловдив си шляпат на диалект и въобще не се усещат (това не се отнася за всички, но болшинството го правят). Също като селяците в Квебек, които никога няма да се научат да говорят правилен Френски, но тези които са образовани се справят.

Очаквам скоро да се направи микс от И-кането и помашкото заместване на звука "К" с "Ч" ще се получи нещо уникално.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

analgin написа: Нед Юни 19, 2022 8:37 am Очаквам скоро да се направи микс от И-кането и помашкото заместване на звука "К" с "Ч" ще се получи нещо уникално.
Сопри са малчо - чо исчаш да чажеш, че вичат "Чур за Левсчи" ли?
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

Наздраве, с Пернишки бейлис. Рецептата за приготвянето му е в клипчето отдолу.



пИдисе и пет процента боза чИтирси и пет процента ракия
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Нед Юни 19, 2022 7:29 am
analgin написа: Нед Юни 19, 2022 7:14 am Йоро, защо обявихте Пловдив за столицата на ПОМАЦИТЕ и от вашият край масово се изнасят там?
Не си разбрал правилно- Пловдив е обявен за столица на европейската култура. А това, че идват много хора да работят в Пловдив се дължи на многото предприятия в региона. Де да бяха и другите градове в България като Пловдив.
бах маа му.ти от чистач на кенефи в германия със заплата от 1500 евро отиде на поточната линия в пловдивските манифактури за 800.
е на това му се вика кариерно израстване.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор