Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Това за Батюшката беше за един с болен мозък - не за теб в случая.
Иначе в територията България с това че си отиде Боко Тиквата нищо особено не се е променило - ново правителство на Отечествения Фронт и утвърждаване на ръководната рола на БСП начело с Льотчика.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Съб Яну 15, 2022 2:40 pm
Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 2:02 pm
domino написа: Съб Яну 15, 2022 1:28 pm
Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 12:56 pm Патриотизмът е чувство и за това не може да се обяснява и да се разбира.
Чувствата са нещо индивидуално и са продукт на душата, не на разума, затова не подлежат на разбиране и обяснение.
За чувствата всеки сам си е мярка.
Иначе сонди не бия и изобщо нищо не бия.
Бай Иване,
Патриотизъм е когато си готов да оставиш и жената и децата и родителите... всичко което си написал по-горе и да отидеш и да умреш за Родината си; както са правили милиони души в историята.

Казах ти, че това не е за нас работа. Ние да си гледаме Убавия жИвот в О Канада.
Хахаха!
Е за какво да умирам за Родината или за когото и да било?
За чий съм умрял на когото и да било - торба кокали.
Ти май си се нагълтал със съветски книжки като бибе с дуди :rofl:
Северномонголците ги възпитават да умират за Родината. Ама за тях Родината е Батюшката - царя или вожда дето ги оножда и затова винаги са живели и ще живеят в мизерия, а държавата им ще е кочина.
Патриотизъм не е да умреш, а да живееш за Родината, която е главно това което съм написал и което нямам намерение да оставям, нито пък да умирам.
В България никой не те кара да умираш за Батюшката, даже вече няма и казарма. И Батюшка вече си нямаме. С Боко Тиквата си отиде и епохата на Батюшките. Поколенията се сменят, мисленето на хората се променя. Вие в чужбина не можете да го разберете, защото не сте тук. И няма да го разберете, защото не искате.
дай боже така да е щото аз помня друго когато 2010 се прибрах в България и си тръгнах обратно 2017.
кмета на града бивш милиционер-разузнавач.първия човек в герп бивш милиционер началник на дирекцията,втория след него пишман бизнесмен син на шефа на ДС в града,беше ми приятел на времето,вече не е.да не ти ги изреждам по веригата надолу.
паркирам си мерцедеса на улицата под балкона на един комшия ,а той ми вика че нямал желание да му загрозявам гледката.абе кой си ти бе сървул да казваш къде да си паркирам мерцедеса.улицата да не ти е частна собственост и оня ми се кани ще видиш ти.другия комшия ми вика ама тоя е офицер преди пенция от гранична полиция и на всичкото отгоре е братчед на Първия в герп,не се карай с него да не ти направи някоя мизерия.
е направи ми ,пратил внука си след 2 дни да го надере с пирона и го видяхме на камерата от съседната автошкола и познай като отидох в полицията кво се случи-нищо.
това си спомням,спомням си и зомбираното народонаселение ,ходят като сомнамбули по улиците и чалгизираната и опростачена младеж която ходеше да дава гласа си за Партията Майка и сеа когато Тиквата изпихна като продупчена надуваема кукла се огъзиха на Чалгаря и Копейката.
На Боку матреала.И ти си от тях.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 2:38 pm
Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 1:37 pm
Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 1:12 pm [
на теб колко пъти да ти обеснявам ,че за мен Слънчака е по широко понятие от една точка разположена м/у свети влас и несебър.
за мен Слънчака започва от Шабла и завършва на Синеморец

Ясно ве Батка.
Това с нищо не променя, това което съм написал.

Теб те води носталгията обратно към България, съчетано с това, че там ти изглежда по-евтинко или да те цитирам - "миришат ти чорапите" да се пенсионираш и останешв Канада.
За евтиното - получаваш това за което си си платил.
Отделно мога да те уверя, че откакто не си си ходил в България това което те касае теб (манджата и уискито) цените са почти същите вече като тези в Канада, ако не и по-високи. Това ако не си завъдиш кокошки, прасенце, градинка и ме минеш на джанковица.
Бирата е евтина, както и кръчмите, но кръчмите ще са ти извън диапазона, особено лятото.

Ми тя носталгията може да бъде не само към Слънчака/Черноморието.
Мойта обаче се лекува само за седмица-две там.
Aйде пак свободни съчинения.Нямам никаква носталгия,ако съм имал това е било преди 20 год когато за пръв път ми стъпи крака в Канада.Не си измисляй,всички знаем ,че в тая дисциплина имаш много богат опит.
Мен даже не ми се ходи на ваканция в България лятото щото ме мързи и като си помисля само кви напрежения си създавам да бия път на там и на обратно по самолетите за 1-2 месеца престой предпочитам да бия кучето тук докато официално вдигна гълъбите.Ама си ходя заради рода дето е останал там.
И колко пъти да се повтарям ако ще и 5К пенция да вземам на месец пак няма да стоя тук.Днес например като станах сутринта в 8 навън температурата беше -25 ,сега на обед е само -20.Кажи ми едно основание даже и да вземам 5-10К пенция да стоя в тая кочина на старини.
Стоя си в къщи тука цял ден,гледам мачове по интернета и си пиша глупости с Бай Иван Ботуша.
Айде мерси.
Ми то мързела не мори, но мъчи.
:rofl:
Аз където съм е +2 навън, аз се водя, че работя, заплата и бонус си вървят и си пиша глупости с Бай Батето.
Предната неделя ходих до Банф - бяло, красота, тишина и спокойствие.
Йорко горе-долу има представа - нещо като Банско преди 30 години преди да го съсипят безвъзвратно. :rofl:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Ми ти ако взимаш 5K канадска пенция това ще е горе-долу, колкото сега на тръстиката.
Кви да ги дървиш сега на Слънчака - там през деня тази седмица ще е между 5 и 8 градуса и да ти се прииска да се блъснеш в някой навън - няма в кой.
Пак същото ще правиш - ще видиш в някой форум и ще се дърляш с някой, както през тези 7 години дето си беше в България.
Последно промяна от Ivan1007 на Съб Яну 15, 2022 3:49 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Той Йорко преди 30 год. е бил с биберона в уста.Едва ли си спомня. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 3:02 pm Това за Батюшката беше за един с болен мозък - не за теб в случая.
Иначе в територията България с това че си отиде Боко Тиквата нищо особено не се е променило - ново правителство на Отечествения Фронт и утвърждаване на ръководната рола на БСП начело с Льотчика.
Миналото не се връща. И да искаш, не можеш да го върнеш.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 3:05 pm


дай боже така да е щото аз помня друго когато 2010 се прибрах в България и си тръгнах обратно 2017.
кмета на града бивш милиционер-разузнавач.първия човек в герп бивш милиционер началник на дирекцията,втория след него пишман бизнесмен син на шефа на ДС в града,беше ми приятел на времето,вече не е.да не ти ги изреждам по веригата надолу.
паркирам си мерцедеса на улицата под балкона на един комшия ,а той ми вика че нямал желание да му загрозявам гледката.абе кой си ти бе сървул да казваш къде да си паркирам мерцедеса.улицата да не ти е частна собственост и оня ми се кани ще видиш ти.другия комшия ми вика ама тоя е офицер преди пенция от гранична полиция и на всичкото отгоре е братчед на Първия в герп,не се карай с него да не ти направи някоя мизерия.
е направи ми ,пратил внука си след 2 дни да го надере с пирона и го видяхме на камерата от съседната автошкола и познай като отидох в полицията кво се случи-нищо.
това си спомням,спомням си и зомбираното народонаселение ,ходят като сомнамбули по улиците и чалгизираната и опростачена младеж която ходеше да дава гласа си за Партията Майка и сеа когато Тиквата изпихна като продупчена надуваема кукла се огъзиха на Чалгаря и Копейката.
На Боку матреала.И ти си от тях.
Имаше един, дето беше снимал някакъв с пищов в метрото в София. Та и твойта история като неговата. Защо ли само на хейтърите им се случват такива неща?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

това ,че имам някакви критики към малоумния матреал на Винету дето над 50% от него вярват в конспиративни теории хейтър ли ме прави бе Йоро.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа: Съб Яну 15, 2022 3:51 pm Имаше един, дето беше снимал някакъв с пищов в метрото в София. Та и твойта история като неговата. Защо ли само на хейтърите им се случват такива неща?
Йорко, току що ми хрумна, че ако се докопаш до Америка като фалши беженец от цигански произход може да си уредиш чудесно бъдеще като политик в някоя либерастка партия. Те като теб имат навика да наричат хейтъри всички дето им казват голата истина в очите. :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 3:37 pm
Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 2:38 pm
Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 1:37 pm
Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 1:12 pm [
на теб колко пъти да ти обеснявам ,че за мен Слънчака е по широко понятие от една точка разположена м/у свети влас и несебър.
за мен Слънчака започва от Шабла и завършва на Синеморец

Ясно ве Батка.
Това с нищо не променя, това което съм написал.

Теб те води носталгията обратно към България, съчетано с това, че там ти изглежда по-евтинко или да те цитирам - "миришат ти чорапите" да се пенсионираш и останешв Канада.
За евтиното - получаваш това за което си си платил.
Отделно мога да те уверя, че откакто не си си ходил в България това което те касае теб (манджата и уискито) цените са почти същите вече като тези в Канада, ако не и по-високи. Това ако не си завъдиш кокошки, прасенце, градинка и ме минеш на джанковица.
Бирата е евтина, както и кръчмите, но кръчмите ще са ти извън диапазона, особено лятото.

Ми тя носталгията може да бъде не само към Слънчака/Черноморието.
Мойта обаче се лекува само за седмица-две там.
Aйде пак свободни съчинения.Нямам никаква носталгия,ако съм имал това е било преди 20 год когато за пръв път ми стъпи крака в Канада.Не си измисляй,всички знаем ,че в тая дисциплина имаш много богат опит.
Мен даже не ми се ходи на ваканция в България лятото щото ме мързи и като си помисля само кви напрежения си създавам да бия път на там и на обратно по самолетите за 1-2 месеца престой предпочитам да бия кучето тук докато официално вдигна гълъбите.Ама си ходя заради рода дето е останал там.
И колко пъти да се повтарям ако ще и 5К пенция да вземам на месец пак няма да стоя тук.Днес например като станах сутринта в 8 навън температурата беше -25 ,сега на обед е само -20.Кажи ми едно основание даже и да вземам 5-10К пенция да стоя в тая кочина на старини.
Стоя си в къщи тука цял ден,гледам мачове по интернета и си пиша глупости с Бай Иван Ботуша.
Айде мерси.
Ми то мързела не мори, но мъчи.
:rofl:
Аз където съм е +2 навън, аз се водя, че работя, заплата и бонус си вървят и си пиша глупости с Бай Батето.
Предната неделя ходих до Банф - бяло, красота, тишина и спокойствие.
Йорко горе-долу има представа - нещо като Банско преди 30 години преди да го съсипят безвъзвратно. :rofl:
Това да го броя като агитация ли да си прекарам пенционните години на някоя сонда в Алберта заради мекия климат. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 3:40 pm Ми ти ако взимаш 5K канадска пенция това ще е горе-долу, колкото сега на тръстиката.
Кви да ги дървиш сега на Слънчака - там през деня тази седмица ще е между 5 и 8 градуса и да ти се прииска да се блъснеш в някой навън - няма в кой.
Пак същото ще правиш - ще видиш в някой форум и ще се дърляш с някой, както през тези 7 години дето си беше в България.
Не ме жали ,ако толкова ми доскучае на Слънчака Русчука е на 2 часа път.Там народ по улиците бол. :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Тцъ.
Има доста по-добри места в Канада като климат отколкото Северна Албърта. :rofl:
Ама ти миришат чорапите. :rofl:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 4:13 pm Тцъ.
Има доста по-добри места в Канада като климат отколкото Северна Албърта. :rofl:
Ама ти миришат чорапите. :rofl:
абе не ме баламосвай.кои са тия по хубави места.канада и америка съм ги обиколил от шев до шев.
ако ще е тоя континент аз друго освен флорида за пенционер не виждам.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 4:16 pm
Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 4:13 pm Тцъ.
Има доста по-добри места в Канада като климат отколкото Северна Албърта. :rofl:
Ама ти миришат чорапите. :rofl:
абе не ме баламосвай.кои са тия по хубави места.канада и америка съм ги обиколил от шев до шев.
ако ще е тоя континент аз друго освен флорида за пенционер не виждам.
А има - Оканаган лятото е като на Слънчака, зимата като на Банско.
И няма урагани като Флорида. Малко пожари последните няколко години, но това няма да е всяка година за разлика от Флорида.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

ами заради това ,че въпреки все нещо,де малко пожари и убийствени жеги ама малко и от време на време,хем бури,урагани и влага съм си направил избора за место на което няма нито малко пожари и убийствени жеги ама рядко,нито урагани и бури по често.
що м/у три опции да не избера най добрата.логично нали.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор