Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

domino написа: Вто Авг 17, 2021 12:32 pm
snakeplissken написа: Вто Авг 17, 2021 12:20 pm Очевидно си губя времето с много прост и на ниско ниво неук човек.

Би ли обяснил по какъв начин ме слагаш в някаква група която има султан?
Очевидно е точно така.
Даже очеизвадно.

Щото не са само бръщолевенията ти за превземането на Константинопол, ами се и опитваш да ме причислиш към нещо към което аз не принадлежа.
My name's Plissken......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

snakeplissken написа: Вто Авг 17, 2021 12:40 pm
domino написа: Вто Авг 17, 2021 12:32 pm
snakeplissken написа: Вто Авг 17, 2021 12:20 pm Очевидно си губя времето с много прост и на ниско ниво неук човек.

Би ли обяснил по какъв начин ме слагаш в някаква група която има султан?
Очевидно е точно така.
Даже очеизвадно.

Щото не са само бръщолевенията ти за превземането на Константинопол, ами се и опитваш да ме причислиш към нещо към което аз не принадлежа.
Не е за това. Ако бях малко по-умен щях да се въздържа да ти отговарям.
"...
Но ей ме на
такъв простак,
какъвто бях преди,
сега съм пак
..."
Г.Ф.

Успокой се вече. Нали стигнахме до съгласие. Ти си прав за всичко. Пиис. Извинявам се ако съм те пречислил по погрешка към група в която не се сматаш че принадлежиш. Няма как да знам какво ти е в главата. Просиш си отговорите а след това не ти харесват.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Ъхъ :lol:
Изтърсваш една простотия, после още една, и още една, и накрая се правиш на недоразбрал :lol:
Въпреки конкретните въпроси дето ти зададох.
My name's Plissken......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

snakeplissken написа: Вто Авг 17, 2021 1:13 pm Ъхъ :lol:
Изтърсваш една простотия, после още една, и още една, и накрая се правиш на недоразбрал :lol:
Въпреки конкретните въпроси дето ти зададох.
Колко пъти още да ти казвам, че си прав? Отиди изпий една хубава българска ракия и ми изпрати сметката. Пиис.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

dimana написа: Вто Авг 17, 2021 1:23 am
Ivan1007 написа: Пон Авг 16, 2021 11:19 pm
dimana написа: Пет Авг 13, 2021 7:13 pm Все пак документът за освобождаване от гражданство на Канада най вероятно ще е в сила от датата, когато се е отказал.
Въз основа на какво смяташ така?

Всъщност има прецедент с това решение на Конституционния съд

http://www.constcourt.bg/bg/Cases/Details/196
Латвийската президентка Вайра Вике-Фрайберга се е отказала от канадското си гражданство в деня, когато е избрана за президент 17 юни 1999. Много интересна личност, имам близки, които я познават лично. Никой от семейството и не живее в Канада отдавна. Над 80 годишна е вече. Синът и живее в Латвия, дъщеря и е работила в Англия, сега в посолството на Нидерландия в Латвия. Родени са и двамата в Канада.
Става въпрос за българската конституция, не за тази на Латвия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Вто Авг 17, 2021 2:02 am
dimana написа: Вто Авг 17, 2021 1:23 am
Ivan1007 написа: Пон Авг 16, 2021 11:19 pm
dimana написа: Пет Авг 13, 2021 7:13 pm Все пак документът за освобождаване от гражданство на Канада най вероятно ще е в сила от датата, когато се е отказал.
Въз основа на какво смяташ така?

Всъщност има прецедент с това решение на Конституционния съд

http://www.constcourt.bg/bg/Cases/Details/196
Латвийската президентка Вайра Вике-Фрайберга се е отказала от канадското си гражданство в деня, когато е избрана за президент 17 юни 1999. Много интересна личност, имам близки, които я познават лично. Никой от семейството и не живее в Канада отдавна. Над 80 годишна е вече. Синът и живее в Латвия, дъщеря и е работила в Англия, сега в посолството на Нидерландия в Латвия. Родени са и двамата в Канада.
Това е малко като "сепарейшън агриймънт" :D
Аз като един "парясан каруцар" да споделя опит ;)
Тцъ. Това е точно като развод и нов брак.
Дори като такъв, предполагам ще се съгласиш, че не е възможно да сключиш друг брак, преди да си се развел.
Предполагам също така разбираш, че докато не си се развел винаги може да се размислиш и да не се разведеш евентуално.

Същото е и след като си подал молба за отказ от канадск гражданство - може да я оттеглиш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Вто Авг 17, 2021 4:44 pm
Тцъ. Това е точно като развод и нов брак.
Дори като такъв, предполагам ще се съгласиш, че не е възможно да сключиш друг брак, преди да си се развел.
Предполагам също така разбираш, че докато не си се развел винаги може да се размислиш и да не се разведеш евентуално.

Същото е и след като си подал молба за отказ от канадск гражданство - може да я оттеглиш.
Добре.....
Не е като нов брак, защото Кирил Петков не придобива тепърва българско гражданство.

В Канада до сега съм разбрал че системата им е много либерална, че законите могат да се тълкуват в малко по-широки граници, че тези които тълкуват законите не са буквоядци , и че в Канада е много важно как ще представиш нещата, тоест трябва да си убедителен.

Айде, примерът с разводите може и да не е най-добрия аналог, но е показателен че съд може произнесе нещо за приключило доста преди да има съдебно решение.
И не само със съда е така, данъчните също могат да приемат нещо за започнало или приключило със задна дата, и да се произнесат със задна дата. Мога да ти дам личен опит, но не ми се влиза в подробности.
Системата е много либерална, стига да няма неуредени финансови отношения.

Не съм юрист, но си мисля че все пак Кирил Петков се е допитал до специалисти преди да подава заявление за отказ от Канадско гражданство.

Ще гледаме и ще видим какво ще се случи ;)
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Вто Авг 17, 2021 5:43 pm
Ivan1007 написа: Вто Авг 17, 2021 4:44 pm
Тцъ. Това е точно като развод и нов брак.
Дори като такъв, предполагам ще се съгласиш, че не е възможно да сключиш друг брак, преди да си се развел.
Предполагам също така разбираш, че докато не си се развел винаги може да се размислиш и да не се разведеш евентуално.

Същото е и след като си подал молба за отказ от канадск гражданство - може да я оттеглиш.
Добре.....
Не е като нов брак, защото Кирил Петков не придобива тепърва българско гражданство.

В Канада до сега съм разбрал че системата им е много либерална, че законите могат да се тълкуват в малко по-широки граници, че тези които тълкуват законите не са буквоядци , и че в Канада е много важно как ще представиш нещата, тоест трябва да си убедителен.

Това показва, че нищо не си разбрал за системата и законите в Канада.

За България не си разбрал, че не става въпрос за придобиване на гражданство, а за назначаване от президента на служебен министър в нарушение на конституцията.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Вто Авг 17, 2021 11:07 pm
Това показва, че нищо не си разбрал за системата и законите в Канада.

За България не си разбрал, че не става въпрос за придобиване на гражданство, а за назначаване от президента на служебен министър в нарушение на конституцията.
Колко съм разбрал за системата и законите в Канада ще стане ясно когато Канадските власти се произнесат относно гражданството на Кирил Петков, дали го прекратяват и от кога да се счита за прекратено.

А дали президента е нарушил конституцията, ще стане ясно след като се произнесе Конституционният съд.

Дотогава можем да си пишем тук колкото си искаме.
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Сря Авг 18, 2021 12:00 am
Ivan1007 написа: Вто Авг 17, 2021 11:07 pm
Това показва, че нищо не си разбрал за системата и законите в Канада.

За България не си разбрал, че не става въпрос за придобиване на гражданство, а за назначаване от президента на служебен министър в нарушение на конституцията.
Колко съм разбрал за системата и законите в Канада ще стане ясно когато Канадските власти се произнесат относно гражданството на Кирил Петков, дали го прекратяват и от кога да се счита за прекратено.

А дали президента е нарушил конституцията, ще стане ясно след като се произнесе Конституционният съд.

Дотогава можем да си пишем тук колкото си искаме.
Ти можеш да си пишеш, каквото си искаш и когато си искаш.
Кирил Петков също като теб може да си приказва и пише, каквото си иска.
Важното е обаче какво пише в закона и в случая пише следното:
(3) If an application under subsection (1) is approved by the Minister, the Minister shall issue a certificate of renunciation to the applicant and the applicant ceases to be a citizen after the expiration of the day on which the certificate is issued or any later day that the certificate may specify.
https://laws-lois.justice.gc.ca/eng/act ... sable=true

Не става така, както си го мислиш - подаваш заявление за развод и съда те обявява за разведен със стара дата - от датата на подаване на заявлението.

Сключване на брак не става със стара дата, развод не става със стара дата, гражданство се придобива не от датата нс подаване на заявлението.
Така е и с освобождаване от гражданство.

Става въпрос за правоотношение между две страни.
Както възникването на правоотношение така и прекратяването му са резултат на процес и следват определена процедура. Правоотношението не възниква и не се прекратява с изявление за желание.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Иване, няма смисъл да спорим.
Съгласен съм какво казва закона.
Но към момента нито ти, нито аз знаем каква дата ще сложи министъра в сертификата за прекратяване на гражданството.

Как можеш да кажеш че някой е нарушил конституцията преди да си сигурен че я е нарушил?
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Сря Авг 18, 2021 1:15 am Иване, няма смисъл да спорим.
Съгласен съм какво казва закона.
Но към момента нито ти, нито аз знаем каква дата ще сложи министъра в сертификата за прекратяване на гражданството.

Как можеш да кажеш че някой е нарушил конституцията преди да си сигурен че я е нарушил?
Аве ти луд ли си или се правиш на луд и/или не разбираш две изречения на английски?
:D
Ти така ли си слагаш датите и часовете на log book и никой не знае каква дата ще сложиш :D

За нарушение на конституцията от президента може да стои само въпросът дали е умишлено или не, а не дали я е нарушил.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Сря Авг 18, 2021 1:27 am
Ти така ли си слагаш датите и часовете на log book и никой не знае каква дата ще сложиш :D
Ако има нужда, мислиш че не се прави ли?
Че и минава одобрение даже, и през проверки от ДОТ минава без проблем също ;)

Казам ти, няма смисъл да спорим сега.
Нека се покаже въпросния сертификат, нека се произнесе Конституционния съд, после ще си пишем ;)
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Хахаха
Нали вече ти обясних, че нищо не си разбрал за Канада.
Казваш всичко е разрешено, стига да не те хванат :rofl:
Въпросът е защо ще му трябва на Министър в Канада да извършва подобна измама?
Българския министър и президент ми е ясно защо, както и шофьор на камион, обясни защо ще извърши откровена документна измама министър в Канада?
Ако си забелязал, аз не споря.
Това въобще не може да бъде въпрос на спор - ти си нямаш и на идея какво пишеш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Случайно да ти е направило впечатление, че законите се пишат за всички, но не се прилагат еднакво за всички?

Колко си имам представа какво пиша, си знам аз а не ти.
Не беше ли ти тоя дето се смееше когато аз писах за въвеждането на ваксинационни паспорти, отварянето на границата, и т.н.?

Нека се разреши този казус първо, и после ще си пишем кой, как и защо.
Лека вечер!
My name's Plissken......
Публикувай отговор