Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Направо му се чудя на тоя човечец професора дето трябваше да му е ясно още преди да се захване с тая работа ,че Баце е бита карта и няма смисъл да си сере на репутацията защо се върза на акъла на Бацила.
Може би един от отговорите на тоя въпрос са милионите дадени за СУ да си ремонтира студентските общежитията които не са пристигнали по предназначение ,а са се отклонили към нечий джоб.
Аз друго обеснение нямам.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Инженерният център на Bosch расте и отваря втори офис в София



https://www.economic.bg/bg/a/view/injen ... s-v-sofija
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Стъргач тоя център на Бош ми приличà като завода на Фолкс Ваген на Баце.Изглежда много красив ,но ще си остане само на снимка докато Бацевците не ви издухат до дупка.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Dino »

Vision without action is a daydream.
Action without vision is a nightmare.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Да ви е честито новото правителство :)
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Вто Дек 14, 2021 12:19 am Да ви е честито новото правителство :)
Дреме ми на шмайзера.Чакам си канацката пенция.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: Вто Дек 14, 2021 8:10 pm
snakeplissken написа: Вто Дек 14, 2021 12:19 am Да ви е честито новото правителство :)
Дреме ми на шмайзера.Чакам си канацката пенция.
Само това да се чува. Аз пък си взех едномесечна отпуска, че се уморих от седене в къщи. :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа: Сря Дек 15, 2021 7:22 pm
Pavel M написа: Вто Дек 14, 2021 8:10 pm
snakeplissken написа: Вто Дек 14, 2021 12:19 am Да ви е честито новото правителство :)
Дреме ми на шмайзера.Чакам си канацката пенция.
Само това да се чува. Аз пък си взех едномесечна отпуска, че се уморих от седене в къщи. :D
стой си в къщи.там е най безопасно.навънка има Осмокрон :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа: Сря Дек 15, 2021 7:22 pm
Pavel M написа: Вто Дек 14, 2021 8:10 pm
snakeplissken написа: Вто Дек 14, 2021 12:19 am Да ви е честито новото правителство :)
Дреме ми на шмайзера.Чакам си канацката пенция.
Само това да се чува. Аз пък си взех едномесечна отпуска, че се уморих от седене в къщи. :D
румба,кво става на хаваите.как е пясъка.пари ли м/у пръстите на краката или все още не си изплувал от дупката дето обитаваш.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

сиебало:

https://dnes.dir.bg/comments/televiziya ... e-klanitsi

В темата за България, щото никой не отива зорелем на по-лошо. Тие хора са имали причини да идат в тия кланици.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

optics написа: Нед Дек 26, 2021 7:06 pm сиебало:

https://dnes.dir.bg/comments/televiziya ... e-klanitsi

В темата за България, щото никой не отива зорелем на по-лошо. Тие хора са имали причини да идат в тия кланици.
фирмата се казва https://www.dubreton.com/en-us
месокомбинат за свинско месо с над 1000 бачкатори на поточната линия в градчèто Ривиер де Луп/в превод вълчия бряг/ в провинция Кебек,Канада разположен на около 500 км. на север от Монтреал.
ама няма румънци и българи на поточната линия ,ами местни,кебекуа.
на тия им карам стоката в калифорния основно и в щатите и съм им виждал кво става по цеховете.
гърч до дупка на поточната линия.
е разликата с българите и румънците в германската кланица,е ,че не живеят по 8 калпака в един апартамент за да спестят пари които да си занесат в българия и румъния,а си плащат наемите на жилищата които обитават и в края на месеца са 0 на 0 с доходите докато българина и румънеца слага едни 1000 спестени кинта за сметка на мизерията в която живее на страни.
та дайте нека да бъдем малко по сериозни когато се занимаваме с глупостите на журналята.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: Пон Дек 27, 2021 7:38 pm е разликата с българите и румънците в германската кланица,е ,че не живеят по 8 калпака в един апартамент за да спестят пари които да си занесат в българия и румъния,а си плащат наемите на жилищата които обитават и в края на месеца са 0 на 0 с доходите докато българина и румънеца слага едни 1000 спестени кинта за сметка на мизерията в която живее на страни.
та дайте нека да бъдем малко по сериозни когато се занимаваме с глупостите на журналята.
Абе не са глупости, а си е мизерия. Ама в края на краищата е доброволно, винаги могат да си заминат, ако им писне.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа: Пон Дек 27, 2021 7:49 pm
Pavel M написа: Пон Дек 27, 2021 7:38 pm е разликата с българите и румънците в германската кланица,е ,че не живеят по 8 калпака в един апартамент за да спестят пари които да си занесат в българия и румъния,а си плащат наемите на жилищата които обитават и в края на месеца са 0 на 0 с доходите докато българина и румънеца слага едни 1000 спестени кинта за сметка на мизерията в която живее на страни.
та дайте нека да бъдем малко по сериозни когато се занимаваме с глупостите на журналята.
Абе не са глупости, а си е мизерия. Ама в края на краищата е доброволно, винаги могат да си заминат, ако им писне.
е те българите и румънците от германския месокомбинат винаги могат да си заминат щото има къде да отидат,ама кво да кажат колегите им от кланицата в кебек в забутаното градче дето нямат друг избор освен на поточната линия в цеха.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Пон Дек 27, 2021 7:38 pm
optics написа: Нед Дек 26, 2021 7:06 pm сиебало:

https://dnes.dir.bg/comments/televiziya ... e-klanitsi

В темата за България, щото никой не отива зорелем на по-лошо. Тие хора са имали причини да идат в тия кланици.
фирмата се казва https://www.dubreton.com/en-us
месокомбинат за свинско месо с над 1000 бачкатори на поточната линия в градчèто Ривиер де Луп/в превод вълчия бряг/ в провинция Кебек,Канада разположен на около 500 км. на север от Монтреал.
ама няма румънци и българи на поточната линия ,ами местни,кебекуа.
на тия им карам стоката в калифорния основно и в щатите и съм им виждал кво става по цеховете.
гърч до дупка на поточната линия.
е разликата с българите и румънците в германската кланица,е ,че не живеят по 8 калпака в един апартамент за да спестят пари които да си занесат в българия и румъния,а си плащат наемите на жилищата които обитават и в края на месеца са 0 на 0 с доходите докато българина и румънеца слага едни 1000 спестени кинта за сметка на мизерията в която живее на страни.
та дайте нека да бъдем малко по сериозни когато се занимаваме с глупостите на журналята.
Ми то същото и за българите-каруцари в Канада- гърч до дупка на тръстиката, спят в камиона, пикаят от кабината, къпят се веднъж в седмицата и преживят 5 дена сандвичи от къщи, за да спестят 1000 кинта в края на месеца, които да занесат в България за сметка на мизерията, в която живеят?
Между другото, в Албърта за разлика от Квебек в кланиците бачкат изключително временни работници от братските занзибарски народи, а не местни.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ей Бай Иване бях се закъхарил за теб как я караш там във фризера.Чета за едни невероятни температури там в Дедмънтън и на север от него по сондажите от порядъка на -40-55 по Ц без никви фактори ,а реални и честно казано първата ми мисъл беше за теб.Кво прави тоя човек на тия температури докато разкарва нафта с пикапа на дрилърите .Не му ли се потрошиха ушите от студ,жив ли е още тоя човек ,а ти ми вдигна настроението взе ,че се обади от коневръза.
Дай боже да си жив и здрав ама ти се чудя на мазохизма да се гърчиш в тия арктически студове.Не си ли надви на масрафа.
Аз тука зимата я карам айляк,предимно на ядене пиене и тия трите работи.За теб айляк няма ли.Ако си я закъсал толкова да ти пратя някой леф да изкараш до топлото на пролет.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор