Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Pavel M написа: Пет Фев 03, 2023 6:13 pm един път да си признаеш.
Мълчи ти сега! В процес на битка съм. Ама тоя се усети, че се е осрал и се заводолази. :D Мачурко ще почна да му викам....Драги ми Мачурко. :rofl:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

биткаджийка викш.
сви ли сърмички да подкупиш дралула
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Shoshana написа: Пет Фев 03, 2023 3:21 pm Добре бе, аз съм простата. Дай да поразсъждаваме , изхождайки от произхода на думата.
Въпрос към теб.
1. Френският какъв език е?
2. А английският?
3. Как се произнася тогава думата?
4. Дай линк за бълнуванията си по 1 точка от твоите.! Нямам си и идея, за какво говориш?
Разбира се че ти си простата :D
Кво шъ разсъждававаш бе :D
Ти си срам за Кентаврите :D

1. Френския е от романските езици, базиран на микс от латински и езика на който са говорили галите, има влияние и от келтите, които са живеели по територията на днешна Франция.

2. Английския е базиран на езика на англите, саксите и прочее германски племена. Има голямо влияние също от латинския, да ти обяснявам ли причините? През годините английският език се обогатява и съответно променя.

3. Ами отпуши си ушите и чуй как се произнася думата - отделно и в изречение. Има едно "омекотяване" на "Т"-то, което е много по-близко до българското "Ч", но в никакъв случай не е твърдото "Т".
Ела кажи тука "Матюр" и ще те пратят на ESL :D


4. Погледни на страница номер 100 в темата за Возилата, какво си написала на 28-и Октомври, ма патко проста :D
Мнение от Shoshana » Пет Окт 28, 2022 8:29 pm

Ко каиш дил-до?
Само уй ти е в главата :D
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Мачурко, изслушах записа ти. Ами да, на френски се произнася по същия начин. Няма и сянка от "ч".
Думата е латинска. Френският е латински език, както правилно си намерил в Гуглето. На английски думата е adopted от френски, значи произношението ѝ, (както и очаквах междувпрочем) няма как да е по-различно. Сбърканият си ти, щото си учил инглиш на улицата и в камьона от пакитата. :D
Ама няма как. Отлично те разбирам. Имаш сметки за плащане и нямаш жена, която да ги плаща. |(
А, това , което си цитирал говедо захлупено беше майтап, ако не си схванал с твоето оперирано чувство за хумор и просташко мислене!
Добре си го цитирал. Виж тирето, ще ти избоде очите!
Намерил човек с такива бедни познания по английски и никакви по френски да ни ограмотява за разликата между dill и deal. :D
Едното е копър по нашенскому, а другото е това, което на теб не ти се удава на никакъв език - сделка. :D
Разбра ли сега куха кратуно за какво беше спорът?
Друг път не се закачай с мен! :tmi:
Мачурко... :lol:

БТВ, за да се върнем на темата за латините. Французите също са латини в горния контекст, защото говорят и пишат на латински език.
На български има разлика между понятията латиноси и латини.
Латиноси са тези, които обитават Южна Америка, докато другите са,... мисля вече е ясно.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Shoshana написа: Съб Фев 04, 2023 1:19 pm Мачурко, изслушах записа ти. Ами да, на френски се произнася по същия начин. Няма и сянка от "ч".
Думата е латинска. Френският е латински език, както правилно си намерил в Гуглето. На английски думата е adopted от френски, значи произношението ѝ, (както и очаквах междувпрочем) няма как да е по-различно. Сбърканият си ти, щото си учил инглиш на улицата и в камьона от пакитата. :D
Ама няма как. Отлично те разбирам. Имаш сметки за плащане и нямаш жена, която да ги плаща. |(
А, това , което си цитирал говедо захлупено беше майтап, ако не си схванал с твоето оперирано чувство за хумор и просташко мислене!
Добре си го цитирал. Виж тирето, ще ти избоде очите!
Намерил човек с такива бедни познания по английски и никакви по френски да ни ограмотява за разликата между dill и deal. :D
Едното е копър по нашенскому, а другото е това, което на теб не ти се удава на никакъв език - сделка. :D
Разбра ли сега куха кратуно за какво беше спорът?
Друг път не се закачай с мен! :tmi:
Мачурко... :lol:

БТВ, за да се върнем на темата за латините. Французите също са латини в горния контекст, защото говорят и пишат на латински език.
На български има разлика между понятията латиноси и латини.
Латиноси са тези, които обитават Южна Америка, докато другите са,... мисля вече е ясно.
Намерила се простакеша с познания на 5 месечно бебе, което не прави разлика м/у корозия и ерозия и която вместо правилното Ишкарет, пише Шкарет, да изнася лекции :rofl: :lol: :rofl:


Моите извинения - сега проверих - оказа се, че Ишкарет е на испански, а Шкарет на френски :laughinghead:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Ами да, на френски се произнася по същия начин
:rofl: Направо е по същия начин. Казах ти да си отпуиш ушите :D




Думата е латинска. Френският е латински език, както правилно си намерил в Гуглето. На английски думата е adopted от френски, значи произношението ѝ, (както и очаквах междувпрочем) няма как да е по-различно
Ти тъпа ли си или да :D
Нали до вчера твърдеше че думата била френска, пък сега казваш че била латинска :lol:
Френският език си е френски език, попадаща в групата на Романските езици. Той е много повече езика на галите и много по-малко латински, ма патко проста :D
За разлика от италианския (в по-голяма степен) и испанския (в по-малка).



А, това , което си цитирал говедо захлупено беше майтап
Майтап, майтап, ама на тебе само уй ти е в главата :lol:



Намерил човек с такива бедни познания по английски и никакви по френски да ни ограмотява за разликата между dill и deal. :D
Едното е копър по нашенскому, а другото е това, което на теб не ти се удава на никакъв език - сделка
Ми то се вижда на кой са му бедни познанията по английски :lol:
Ти очевидно и двете думи ги произнасяш по един и същи начин:
..... Дилът на годината......
Туй си го написала на същата страница номер 100 в темата за возилата.



Французите също са латини в горния контекст, защото говорят и пишат на латински език.
:rofl: :rofl: :rofl:
Бе ти проста, неграмотна и неука ли си, или да :D
Такава уникална глупост може да напише само една проста стрина от село :D
Колко пъти да ти обяснявам, че основата на френския е езика на галите.
И французите не са латини, ма патко проста :D



На български има разлика между понятията латиноси и латини.
Сериозно? :lol:
Добре че беше форума да научиш че имало разлика :lol:
Ама да те светна, че то и на английски има разлика в значението на latino / latina и latin / latins



мисля вече е ясно.
Ясно е че си една проста, неграмотна и неука корава селска мома :D
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

snakeplissken написа: Съб Фев 04, 2023 3:21 pm
..... Дилът на годината......
Туй си го написала на същата страница номер 100 в темата за возилата.
Е как съм го написала бе Мачурко?
Така:
Deal-ът на годината
Или така:
Dill-ът на годината
та ти реши, че аз нямам представа кое какво е и се хвърли да блеснеш с познания? :facepalm:
Мачурко Галкин ВарненЧук (де го чукаш, де се пука?!) :rofl: :rofl: :rofl:
Само да попитам още нещо. Нали форумът е да дава информация? Френският уточнихме, че бил романски език. Латинският, какъв е? Ромски ли? :rofl:
Значи ромите вероятно са дошли от Рим, защото коренът на двете думи е същият. А галите от Марс. :lol:
Общо взето въртиш-сучеш и гъзът ти осран. :D
Последно промяна от Shoshana на Съб Фев 04, 2023 4:40 pm, променено общо 4 пъти.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Павел написа: Съб Фев 04, 2023 2:38 pm
Моите извинения - сега проверих - оказа се, че Ишкарет е на испански, а Шкарет на френски
Може би си прав. Нямам претенции да говоря испански.
На испански има странен правопис и много звуци се произнасят по различен начин.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Shoshana написа: Съб Фев 04, 2023 4:22 pm
Само да попитам още нещо. Нали форумът е да дава информация? Френският уточнихме, че бил романски език. Латинският, какъв е? Ромски ли? :rofl:
Значи ромите вероятно са дошли от Рим, защото коренът на двете думи е същият. А галите от Марс. :lol:
Общо взето въртиш-сучеш и гъзът ти осран. :D
Уникално проста и неграмотна :D
Няма такова нещо като романски език. То е все едно да кажеш славянски език.

Има Романска езикова група и това няма нищо общо с наште цигани, които някой е решил да нарича роми.

Латинския език произхожда от племената които са живеели по реката Тибър и е също част от групата езици които са се говорили на италийския полуостров.

Уникално неграмотна и неука, но пък изключително нахална проста селянка :lol:
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Нииима? :lol:
Щото в темата за латиносите, някои се опитваха да убеждават, че между племената населяващи Тибър, които аз наричах латини и латинския език, който се е наложил като писмо и четмо в редица други племена, благодарение на завоевателната им политика има директна връзка.
Та викаш галите с какво писмо са пишели преди римляните да ги завладеят?
Прабългарите с какво са пишели преди гърците да им сътворят азбука, наречена кирилица?
Блестиш от акъл и ухаеш на нафта. :rofl:
Мачурко Галкин Варненначук. :rofl:
П.П. Сетих се за българката, с която не сте намерили общ език...
Ми и аз да бях на нейно място, и аз не бих намерила. Сори! Глупав си, не падаш по гръб, освен да караш камион друго не умееш и нямаш пари.
Какво би дирила една интелигентна жена с теб? Нотхинг! :rofl: :rofl: :rofl:
Последно промяна от Shoshana на Съб Фев 04, 2023 5:50 pm, променено общо 1 път.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Съб Фев 04, 2023 5:15 pm
Shoshana написа: Съб Фев 04, 2023 4:22 pm
Само да попитам още нещо. Нали форумът е да дава информация? Френският уточнихме, че бил романски език. Латинският, какъв е? Ромски ли? :rofl:
Значи ромите вероятно са дошли от Рим, защото коренът на двете думи е същият. А галите от Марс. :lol:
Общо взето въртиш-сучеш и гъзът ти осран. :D
Уникално проста и неграмотна :D
Няма такова нещо като романски език. То е все едно да кажеш славянски език.

Има Романска езикова група и това няма нищо общо с наште цигани, които някой е решил да нарича роми.

Латинския език произхожда от племената които са живеели по реката Тибър и е също част от групата езици които са се говорили на италийския полуостров.

Уникално неграмотна и неука, но пък изключително нахална проста селянка :lol:


то да снимаш с телеф. тоалетните по моловете не се иэисква много акъл.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Shoshana написа: Съб Фев 04, 2023 5:31 pm
Прабългарите с какво са пишели преди гърците да им сътворят азбука, наречена кирилица?
Неграмотна, неука и проста селянка :D

Гърците, ако визираш Кирил и Методий, са сътворили Глаголицата, ма патко проста :D

Кирилицата е сътворена по-късно от техните ученици. И до днес се спори дали е сътворена в Охрид или Преслав.
Основата на кирилицата е гръцката азбука, поради причини дето ти не можеш да схванеш.

Ей , не искаш да спреш да се излагаш и тва си е :D
Проста селянка :D
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Очаквах го. Хубу глаголицата.
А Климент сътвори сам кирилицата без дори и да поглежда в тефтеря на братята гърци?
Кажи, с какво пишеха галите преди римляните да ги цивилизоват? Не отмествай темата от резила си да търсиш "ч", където го няма...
Мачурко Галкин Варненначук :D

БТВ, в този форум с езиковите си познания можеш да впечатлиш само Батката.
Ама него и на български толкова го бива, така че му е простено. :lol:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

колега кака ти бърка много езиците щото си мисли ,че като е сила на френски ползваем знае и другия.
ама не,на първия се лапа , духа и лиже което и се отдава ,а на втория се чете и пише и говори което не:lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Да, а ти го караш на клиинекс и мокри сънища. :D
Двойното и е за да не се хвърли колегата ти да ми обяснява разликата между клин и клиин. :rofl:
Абе, темата не беше ли какво се случва в България?
България кучета я яли с мъже като избраната извадка от този форум. :lol:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Публикувай отговор