Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 4:30 pm ами заради това ,че въпреки все нещо,де малко пожари и убийствени жеги ама малко и от време на време,хем бури,урагани и влага съм си направил избора за место на което няма нито малко пожари и убийствени жеги ама рядко,нито урагани и бури по често.
що м/у три опции да не избера най добрата.логично нали.
Урагани, торнадо и големи наводнения няма, но има от на Боко матряла в изобилие - по голямо бедствие от това не се сещам. :rofl:
Справка - на един български канадец му надраскали Мерцедеса с пирон. Няма да цитирам на кой точно. :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

е има го.не може да не го призная.
ама то не може хем оная работа в оная работа и душата в рая.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 4:39 pm е има го.не може да не го призная.
ама то не може хем оная работа в оная работа и душата в рая.
Ми то за ураганите има предупреждение седмица напред - ще се евакуираш временно.
За пожарите също има временна евакуация.
От простотията в България обаче спасение няма - и в Русе, и на Слънчака и в Банско все тая - простотия до шия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

е това кво го еве един млад пенционер.ни на работа трябва да ходи,ни с чиновници да се занимава.ако някой му простее го игнорира и си гледа живота.
на един млад пенционер му трябва топло,здрава храна,шотландско виски,рафинирана грозданка и от време на време ако му излезе късмета и третата работа.
ей тия 3 простички неща.
щот кат стане дърт пенционер за където сме се запътили 2/3 от тия неща няма да имат значение.
хоризонта пред нас наборе е доста къс .не се настройвай да живееш с орлите и разликата години от настоящия момент до дърт пенционер не си я губи по сондите ,а я използвй за нещо по приятно щото това ще ти остане.
после я камилата я камиларя. ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Мисля, че си грешка :rofl:
В Канада средната продължителност на. живота е с десетина години по-висока отколкото в България.
Няма гаранции, но само казвам - че сам се излагаш на по-висок риск отивайки в България.
На това отгоре си и парясан - средно разведените и ергените живеят много по-кратко от женените.
Освен това водещите активен начин на живот също живеят по-дълго от такива като теб дето са по цяла седмица на дивана пред телевизора.
Гаранции няма, ама като гледам си застрашен отвсякъде.
:lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

така да е,ама не ме слушаш.
аз ти говоря,че след 70 години навлизаш в една друга възраст независимо колко още ще живееш след това 5-10 или 30 години.
на 60 организма ти е все още силен и се чувстваш млад борбен и здрав.
та струва ли си тия 10 год на финала на ;младоста; докато стигнеш до 70 да ги пропилееш по сондите или на тръстиката когато можеш да ги запълниш с нещо по приятно като за последно.
аз стоя пред компа и тв то щото навън вият вуци.кво друго да правя.
аз съм уличник,на мен целия ми живот до идването ми в канада е протекъл на главната в Русе.даже като се върна и бездомните кучета още ме помнят.
винаги съм бил сред хора ,никога на съм ходил на работа по график от до ,от работа в къщи и пак на работа.
даже и след дългите години на асоциален живот в канада не успях да се променя.това ,че го търпя е друг въпрос,по скоро от необходимост,а не осъзнато желание.
така,че не ме мисли.вълка козината си мени ,но нрава не.достатъчно вече се познавам.

други предположения относно завръщането ми плс.

и няма ме видиш на бустана с мотиката при прасетата и кокошките посмъртно ,а ме търси в градското кафене с другите прингиши дето се надлъгваме на млади години кой коя евал
аз съм градски човек до мозъка на костите бе Ботуш

не ме сравнявай със себе си.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

roumensp написа: Съб Яну 15, 2022 3:57 pm
joro написа: Съб Яну 15, 2022 3:51 pm Имаше един, дето беше снимал някакъв с пищов в метрото в София. Та и твойта история като неговата. Защо ли само на хейтърите им се случват такива неща?
Йорко, току що ми хрумна, че ако се докопаш до Америка като фалши беженец от цигански произход може да си уредиш чудесно бъдеще като политик в някоя либерастка партия. Те като теб имат навика да наричат хейтъри всички дето им казват голата истина в очите. :lol:
Да не забравяме и супер бонуса, ако е на заден ход - навремето Тошко Колев ги редеше - милиционер-роднина, сега Заспалия идиот ги реди - цветен-гей-жена-травестит. Един силно бездарен бивш кмет - Пийт Будеджадж, цял министър го направи, само щото е гей; същият за една година не свърши нищо полезно, сега поне друса бебе - излезе в отпуска по бащинство, или майчинство, не съм много сигурен. Избра се за вице Какала, само щото е цветна и жена, а и за да има поне един, или в случая една, с по-нисък рейтинг от неговия - уж 33%, което разбира се, е либератска лъжа. Истинският му рейтинг е не повече от 3% - подкрепят го само жена му, джънки, когато не е хай, Вещицата и Мейджър Брендън.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 2:38 pm
Ivan1007 написа: Съб Яну 15, 2022 1:37 pm
Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 1:12 pm [
на теб колко пъти да ти обеснявам ,че за мен Слънчака е по широко понятие от една точка разположена м/у свети влас и несебър.
за мен Слънчака започва от Шабла и завършва на Синеморец

Ясно ве Батка.
Това с нищо не променя, това което съм написал.

Теб те води носталгията обратно към България, съчетано с това, че там ти изглежда по-евтинко или да те цитирам - "миришат ти чорапите" да се пенсионираш и останешв Канада.
За евтиното - получаваш това за което си си платил.
Отделно мога да те уверя, че откакто не си си ходил в България това което те касае теб (манджата и уискито) цените са почти същите вече като тези в Канада, ако не и по-високи. Това ако не си завъдиш кокошки, прасенце, градинка и ме минеш на джанковица.
Бирата е евтина, както и кръчмите, но кръчмите ще са ти извън диапазона, особено лятото.

Ми тя носталгията може да бъде не само към Слънчака/Черноморието.
Мойта обаче се лекува само за седмица-две там.
Aйде пак свободни съчинения.Нямам никаква носталгия,ако съм имал това е било преди 20 год когато за пръв път ми стъпи крака в Канада.Не си измисляй,всички знаем ,че в тая дисциплина имаш много богат опит.
Мен даже не ми се ходи на ваканция в България лятото щото ме мързи и като си помисля само кви напрежения си създавам да бия път на там и на обратно по самолетите за 1-2 месеца престой предпочитам да бия кучето тук докато официално вдигна гълъбите.Ама си ходя заради рода дето е останал там.
И колко пъти да се повтарям ако ще и 5К пенция да вземам на месец пак няма да стоя тук.Днес например като станах сутринта в 8 навън температурата беше -25 ,сега на обед е само -20.Кажи ми едно основание даже и да вземам 5-10К пенция да стоя в тая кочина на старини.
Стоя си в къщи тука цял ден,гледам мачове по интернета и си пиша глупости с Бай Иван Ботуша.
Айде мерси.
А ни се присмиваш на нас, от китайската провинция, ама оня ден беше +12, вчера 10, днеска 8
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

и пак ше ви се присмивам.да не си си помислил ,че акъла ми е уврял. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Виждали сме и преди хора да се издънват още на първите 5 въпроса. Глупави хора винаги е имало и ще има.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

joro написа: Нед Яну 30, 2022 12:01 pm https://m.youtube.com/watch?v=gCW2QClAp3U
Сега става ясно, защо Стрина се хвалеше повече с кучето си - шампион, отколкото с Щерю :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Гледайте да си изкарате по-високи пенсии, че като се върнете в България да не мизерствате.
https://www.mediapool.bg/nad-1100-leva- ... 28308.html
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа: Чет Фев 03, 2022 6:24 pm Гледайте да си изкарате по-високи пенсии, че като се върнете в България да не мизерствате.
https://www.mediapool.bg/nad-1100-leva- ... 28308.html
Ние затова не се връщаме, не ни стигат парите.
Но ако все пак се решим, първо ще погастарбайстваме в Германия.

ПП
Те казват, че това било "необходим доход за издръжка на един работещ". Като неработещ повече или по-малко ще ми трябват ? :lol:
Публикувай отговор