Тьрся ел. маистор

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Krasi1975
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2014 1:47 pm

Тьрся ел. маистор

Мнение от Krasi1975 »

Искам да попитам някои знае ли как може да се свьрже бг скара на 220волта и да работи добре.Мерси.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от ablood »

Не ти трябва майстор, а трансформатор.

Имайки обаче в предвид изискваната мощност се съмнявам трансформаторът да струва по - малко от нова скара.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от klisurov »

Krasi1975 написа:Искам да попитам някои знае ли как може да се свьрже бг скара на 220волта и да работи добре.Мерси.
Готварските печки (и някои сушилни) са на 220V
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от Kpetrov »

Както казаха по-горе напрежението на готварските печки е двуфазно и не е точно 220В, но става. Особенно пък за скара, където честотата не влияе няма никакъв проблем.
Аз лично съм си изкарал от контакта зад печката двуфазното напрежение до един допълнителен Бг. тип контакт и включвам миксер. Просто не го слагам никога на най-високата степен на работа заради по-високата честота на напрежението тук.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Krasi1975
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2014 1:47 pm

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от Krasi1975 »

Включих я на едната фаза от печката но работи много слабо няма мощност
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от speedy »

По-принцип всички елементи на електрическата инсталация трябва да отговарят на стандартите. Ако, недай боже, нещо се случи и някой го удари ток или стане пожар, не ми се мисли какви ще са последствията.

Съветът на ablood за новата скара е най-точен. Самият факт, че от България се носят електроуреди е смайващ.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от Kpetrov »

Как на едната фаза! На двете фази я включваш. Едната фаза си е все 110V.
Мери между кои проводници имаш 240V и тях подаваш на скарата. То реално ще е по-малко, някъде около 230V

speedy написа:По-принцип всички елементи на електрическата инсталация трябва да отговарят на стандартите. Ако, недай боже, нещо се случи и някой го удари ток или стане пожар, не ми се мисли какви ще са последствията.

Съветът на ablood за новата скара е най-точен. Самият факт, че от България се носят електроуреди е смайващ.
Никой не те спира да го направиш по стандартите. Има таблици за дебелината на проводниците има и стандартни контакти за двуфазно напрежение.
Както може да включваш печка, сушилня и бойлер, така може и скара!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от Independent »

Много сте ми чудни.

Един ръчен миксер с девет скорости и пет различни приставки е под 100 долара (аз "автоматичните" по принцип не ги одобрявам)
Една нормална ел. скара е максимум 200. Не говорим за барбекю, което така или иначе е най-добре да е на въглища.

Един пожар обаче може да причини щети за десетки хиляди долара. Да ви имам икономиите.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от speedy »

Kpetrov написа: Никой не те спира да го направиш по стандартите. Има таблици за дебелината на проводниците има и стандартни контакти за двуфазно напрежение.
Както може да включваш печка, сушилня и бойлер, така може и скара!
Имам предвид това
допълнителен Бг. тип контакт
Печката и сушилнята използват стандартни NEMA контакти и щепсели.

Вероятността инсталация с български контакт да мине инспекция или, още по-лошо, да се погледне с добро око от пожарникарски следовател е доста малка.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Krasi1975
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2014 1:47 pm

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от Krasi1975 »

Independent написа:Много сте ми чудни.

Един ръчен миксер с девет скорости и пет различни приставки е под 100 долара (аз "автоматичните" по принцип не ги одобрявам)
Една нормална ел. скара е максимум 200. Не говорим за барбекю, което така или иначе е най-добре да е на въглища.

Един пожар обаче може да причини щети за десетки хиляди долара. Да ви имам икономиите.
Темата е съвсем друга,не съм питал за цени на уредите и никой не говори за икономии.Благодаря за включването все пак!
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от newcomer »

Krasi1975 написа:Искам да попитам някои знае ли как може да се свьрже бг скара на 220волта и да работи добре.Мерси.

аз имам реален опит с тия работи.
слушай сега.българските ел уреди са пригодени да работят на 220в,а по канадските ел инсталации текат само 110в
решението на проблема е само едно.
клонирай.
т.е. трябват ти два шнура и два щепсъла които да свържеш с българската скара.
единия от едната страна,а другият от другата страна на скарата
включваш двата щепсъла в два различни контакта всеки един по 110в и ето ти 220в за които е пригоден да функционира твоя уред.
аз поне за друго не знам.
и ти ,ако не знаеш нещо друго ето ти уол мара .пълно е със скари ,миксери и сешуари за 50 бакса парчето всички работещи на 110в
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от Marto »

speedy, Independent, кебапчетата просто не стават същите, ако скарата не е като тези българските с тръбни нагреватели. Става дума за купешките от месо с неизвестен произход по пазарите. Майсторите по планините с екологически чисти продукти и въглища не ме интересуват :)

Та по тази причина преди няколко години мислех да си докарам баш такава скара. Един авер ел. инженер направи сметките и ме отказа, защото изводът/предсказанието му беше, че ще стане точно ей това:
Krasi1975 написа:но работи много слабо няма мощност
Доколкото си спомням причината беше точно разликата в честотите.

Kpetrov, аз съм почти пълен лаик в тази област, но чарковете на миксера ти не бачкат ли всъщност с прав ток, за разлика от печките и скарите? Т.е. честотата не е толкова важна в първия случай, и много важна във втория.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от Independent »

Сега се сетих още нещо. Тия скари, доколкото си спомням, произвеждаха доста дим и пушек (то май това е една от целите на упражнението). В сграда под наем тук тоя дим и пушек ще включва пожарната аларма вместо добър ден. В резултат ще си навлечете
1. Завистта на съседите, защото и на тях ще им се ядат кифтета
2. Омразата на съседите, защото ще трябва да я слушат проклетата аларма
3. Гнева на пожарната, когато за пореден път дойдат по фалшив сигнал. Това последното може да е доста скъпо удоволствие, защото от трето провинение натам се заплаща глоба към общината.

Марто, не знам за миксера на Петров, ама моя миксер си се включва в контакта както всичко друго. Корпуса му е доста малък, така че се съмнявам да има токоизправител (за разлика от лаптопа, който със сигурност има токоизправител на кабела).

А нахакания питащ, дето се възмущава, че му цапам темата: Не виждам какво друго може да е, освен опит за икономия. Нормален човек отива в магазина и си купува уред, който да отговаря на изискванията. Тарикатите си правят модификации на ел. системата с риск от сериозни наранявания на домочадието и големи щети на тяхната и чуждата собственост само и само да спестят стотина долара. Да не говорим за това как се пренася такова нещо като цяла ел. скара от България.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от newcomer »

Да не говорим за това как се пренася такова нещо като цяла ел. скара от България

he,he.ми как.
много лесно.липсва ти инженерна мисъл
разглобено на съставни части
реотан по реотан
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Тьрся ел. маистор

Мнение от yahoo »

Marto написа:Доколкото си спомням причината беше точно разликата в честотите.
Kpetrov, аз съм почти пълен лаик в тази област, но чарковете на миксера ти не бачкат ли всъщност с прав ток, за разлика от печките и скарите? Т.е. честотата не е толкова важна в първия случай, и много важна във втория.
Това се е получило защото той е свързал скарата между едната фаза и нулата. Трябва да се свърже между двете фази за да се получи подобието на 220V. Разликата 50/60 HZ е незначителна за скара. Скара в къщи не се ползва, а навън си има барбекю с достатъчна мощност за да свърши дори по-добра работа от скарата. За мен по-големия проблем е че трябва да се изведе такъв контакт отвън. По-лесно е да се направи подходящ разклонител с щепсел за включване на мястото на печката или сушилнята и от другата страна с български контакт. И аз не виждам никакъв смисъл в това. А пък 3-5 кW трансформатор ще е някакво безумие.
Публикувай отговор