По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от the_coach »

Ябълке, то е ясно че няма да те надприказвам - в приказките си ненадмината. Дерзай !
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Marto »

Скъпа ябълчице,

Съжалявам, че канадската съдебна система не беси, коли и заключва според твоите разбирания за справедливост. В случая, колкото и трагичен да е той, журито е преценило след ПЕТ ДЕНА размисли, че този резултат е най-справедливия. Отнело им е пет дена сигурно защото са били тъпи, дебели, ограничени и т.н. канадци, а не интелигетни, стройни и красиви като тебе дето всичко ти е моментално ясно въз основа на безобятната ти обща култура.

Добре че си ти да ни отвориш очите. За това съм ти безкрайно и вечно благодарен.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Rall »

Ябълке, като си толкова възмутена, ти и канадския ти приятел к'во смятате да правите по въпроса?
Dead Eyes See No Future
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от roumensp »

Коректният въпрос е не коя система е по-справедлива, а коя е по-корумпирана и неефективна. Мисля че знаем отговора, иначе нямаше да сме тука.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от apple »

Безсилието за предоставяне на разумни аргументи - против нечия гледна точка, поражда ирония...както винаги. Предвидимо и скучно! ;)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Rall »

Разумните аргументи - в разумни теми!
Чесане на езици и плямпане на простотии вечер - толкоз!
Dead Eyes See No Future
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от roumensp »

apple написа:Безсилието за предоставяне на разумни аргументи - против нечия гледна точка, поражда ирония...както винаги. Предвидимо и скучно! ;)
Ако мислиш, че ще тръгна аз да ровя нета и да ти поднасям аргументи на тепсия, сбъркала си. Отвори 5-6 български медии и ще ти станат ясни завидните постижения на родните полиция и съд, някои от които са, че през 2010 г. е имало 650000 неразкрити престъпления (и по 80000 на година) и че едва една трета от престъпленията в България се докладват в полицията от потърпевшиете поради ниско доверие в съдебната система.

Като непрекъснато попадам на разни статии като следните, какво трябва да си мисля ?
http://snaiper-bg.net/2012/02/wikileaks ... vsemestna/"
http://snaiper-bg.net/2012/07/sled-pet- ... si-ostava/"

Аз нямам лични наблюдения от доста години и ми е все тая, защото не смятам да се връщам, просто виждам какво пишат по БГ медиите, а ако лъжат, толкова по-зле за тях. Докато за Канада имам лични, а следя и доста медии и знам, че положенито не е толкова черно, колкото ти се опитваш да го изкараш.

Ако си търсиш предлози да се върнеш в БГ, връщай се, никой няма да ти се смее ... в края на краищата не си длъжна да харесваш тукашната реалност. Ама ако се опитваш да убедиш и другите, че не трябва да я харесват, няма да ти е лесно ...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от myhata II »

Предлози,подлоги,къщата гори и пушека е в очите ни
факт ! 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Joya »

Не съм запозната с подробности със случая, днес има и още един, стрелбата и убийството на толкова деца в Щатите...
Много болни хора има по света ... и за съжаление, се оказва е са такива след като стане беля.
Не искам все още да коментирам системата и правосъдието тук, не съм запозната.
Но знам до преди няколко месеца, какво беше в България, следя дори и в момента пресата. И не мога да осъзная едно, тук има много престъпления, обикновено от луди хора, а в нашата мила Родина, за съжаление се убива от здрави, прави, но супер жестоки, озлобени хора.
Един убил с възглавница друг, и докато го задушавал си хапвал.
Друг разчленил двама приятели, защото им дължал пари.
Трети убил деца, защото така му се иска,
а не знам колко други, всеки ден убиват, защото карат пияни или просто не могат да карат ...
За да се произнесем къде има повече убийци, трябва да сравним сухата статистика,
за да се произнесем къде системата е по-справедлива също.
Факт: от 8 месеца си забравям колата отключена. От също толкова не се заключвам в къщи, несъзнателно. Нямам решетки на прозореца. Нямам аларма в къщата и в колата. Карам спокойно, въпреки че шофьорите тук са под всякаква критика, поне не се страхувам, че някой ще спре и ще ме набие, защото е решил,че съм го засякла например. За мен и за децата ми това са много важни неща.
А другите лошите, дано да се случват все по-рядко ако може никога, тогава няма значение в коя държава си, и колко е справедлива системата, бедата вече е станала, никой не може да промени нищо ....

Между другото аз разбирам Ябълката, за мен Канада има много неща, които са безумни, и не ми харесват. Някои са битовизми, с други просто не съм свикнала още. Но от моята камбанария сравнявам плюсовете и минусите за мен и семейството ми. За съжаление тук плюсовете са доста повече. Иначе нямаше да се юрнем по света, и да зарежем домовете си. Но не за всеки е така, не можем да сме еднакви,не може на всеки да му харесва тук. Хубаво е да се говори за лошите неща, не толкова за да се дразним, колкото за да може хората, които тепърва идват да ги знаят, да са подготвени, защото фактите показват, че доста хора се връщат, защото се сблъскват с нещо което не очакват и което ги плаши. Малко се отплеснах не по темата ...
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Bistra »

Marto написа:Не разбрах какво общо има справедливостта на канадската съдебната система с икономиите в бюджета за психодиспансери (ако това въобще е вярно де).

Още по-малко пък това за Русия (са сила) :rofl:
Ами, Гусин Адвокат, няма нищо общо дотолкова, че вие адвокатите си знаете ненормален ли е - пледирате за невменяемост и го оправдават. Доколко това е морално е съвсем друг въпрос. Само че ако има превенция на ненормалниците може въобще да не се стигне до злощастното събитие. При доктора "изпушването", май е за първи път, ама за оня в Щатите...Ами той е убил преди години майка си и баща си. На свобода е, вместо да е заключен в някоя лудница. Разхожда се с оръжие и резултата е налице - 20 убити деца...Та това е връзката на съдебната система с психоизправителните заведения....
Русия (са сила) не беше моя идея. :$
P.S. Извинявам се за неточността. Сега го прочетох. Убил е само майка си, ама както и да е...рецидив му е.
P.S.P.S Забравете какво съм казала (как не ме е налазил вече някой :) )...Така става като с едно око гледам филм и чета само заглавията. Значи не е е грешка на системата. Човекът просто си е изпушил. Убил е първо майка си и после децата.
Последно промяна от Bistra на Пет Дек 14, 2012 11:50 pm, променено общо 2 пъти.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от IRA »

В този конкретемн случай системата се е провалила. Това според мен. Както и в случая с 3-те убити деца от майка им.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от apple »

При доктора "изпушването", май е за първи път, ама за оня в Щатите...
Точно за това става въпрос! С обявяването на такива за невменяеми и освобождаването им се дава шанс за втори, трети и т. н. път. След като повечето психични заболявания не се лекуват, а само се контролират чрез медикаменти кой дава право на магистратите тук, в БГ или където и да е да подлагат обществото на този риск заради криво разбрана хуманност или бюджетни икономии? Никъде не съм казала, че в БГ е различно, напротив! Който може да чете и то обективно вижда, че правя сравнение доближаващо двете системи в този аспект.
На Румен Спасов мога да кажа, че така както нямаше да рови да търси аргументи в нета с хъс изсипа няколко линка и всичките за България. Ето затова говорим като си толкова информиран тук, както твърдиш защо никога не коментираш злободневни събития от тук? Но за сметка на това стръвно се включваш в нападките срещу България и множеството й недостатъци? Както и да е... Това не е важно. Нито ти, нито аз сме важни всъщност. Важно е какво мислят хората около нас... Нека видим:
The justice system in Canada is broken — and it has been for a long time.

It’s broken when the police issue an alert to Victoria residents that reads: Released from jail, high-risk sex offender Randy Lanferman still poses a “significant risk to women and teenage girls.” Lanferman, 44, has a history of stalking women, breaking into their homes and sexually assaulting them....
http://www.mondaymag.com/opinion/138513574.html"
http://www.mgcltd.ca/news/prov_210211.pdf"
http://ontariocfa.com/2011/03/25/timest ... ck-canada/"
A broken justice system means bad guys are staying on the road, police officers are spinning their investigative wheels, and lawyers are wasting their breath.

It means children in ministry care are staying there longer than they should, it means family disputes are left to fester, it means people who are caught with their hands in the cookie jar are set free.

While it will cost more money to fix the ailing system, the alternative is the resulting everyday waste in the form of the efforts of those well-paid people who keep our communities safe.

You can’t put a price on community safety.
http://www.richmondreview.com/opinion/170746416.html" И това за финал:
I remember living outside San Francisco when a serial rapist, and killer, had been paroled in the Bay Area. His parole officer, who had supported the decision to release this criminal actually said during a television interview, “I would let him babysit my children.” The criminal went on to repeat raping and killing. He was eventually captured and executed. Was the parole officer right? Ask the families of the young women against whom this disgusting criminal re-offended.

There is no changing a person. History provides ample proof, yet the Canadian justice system principally fashioned by the Liberal Party over the past fifty years is based on the misguided belief that criminals should be rehabilitated. They have also been convinced that putting criminals back into society is less expensive. Canadians are each day presented emphatic evidence that theirs is a failed and floundering judicial system.
Lock up criminals and don’t let them inflict further damage on society. Set specific sentencing guidelines, unlike the existing loose absurdities that judges have clamored for in the belief that they should be given latitude because every case is different. That is simply, wrong. If you don't believe the deplorable and preposterous state of the sytem, walk down to your nearest court and have a listen. Canadian voices should be louder than the whisper currently not making it all the way to Parliament in Ottawa.
http://digitaljournal.com/article/263333"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от roumensp »

apple написа:Ето затова говорим като си толкова информиран тук, както твърдиш защо никога не коментираш злободневни събития от тук?
И защо трябва аз да го правя, след като си имаме теб ? :D
На мен системата и животът тук, без да са идеални, ми харесват такива каквито са, затова и още съм тук. Тоя отговор удовлетворява ли те?
apple написа:Но за сметка на това стръвно се включваш в нападките срещу България и множеството й недостатъци?
Не мисля ... Както вече подчертах, не ме вълнува особено. За ралика от теб аз не отварям теми с голата цел да пиша за някакви проблеми, реални или въображеми, и да критикувам. Навремето животът ми в БГ не беше никак лош и нямам причини да злобея, просто сега е по-добър...
apple написа:
..... There is no changing a person. History provides ample proof, yet the Canadian justice system principally fashioned by the Liberal Party over the past fifty years is based on the misguided belief that criminals should be rehabilitated. They have also been convinced that putting criminals back into society is less expensive. Canadians are each day presented emphatic evidence that theirs is a failed and floundering judicial system.
Lock up criminals and don’t let them inflict further damage on society. Set specific sentencing guidelines, unlike the existing loose absurdities that judges have clamored for in the belief that they should be given latitude because every case is different. That is simply, wrong. ...
С това общо-взето съм съгласен ... Затова и съм привърженик на консерваторите, защото се опитват да наложат по-твърди мерки в борбата с престъпността.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от apple »

apple написа:
Ето затова говорим като си толкова информиран тук, както твърдиш защо никога не коментираш злободневни събития от тук?
И защо трябва аз да го правя, след като си имаме теб ? :D
На мен системата и животът тук, без да са идеални, ми харесват такива каквито са, затова и още съм тук. Тоя отговор удовлетворява ли те?
Щеше да ме удовлетворява ако не ми скачаше насреща когато коментирам подобни негативни, но РЕАЛНИ проблеми и събития. Може ли вече да се коментират свободно и негативните страни на живота тук или ще продължаваме само със "захарния памук"?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от roumensp »

apple написа:
apple написа:
Ето затова говорим като си толкова информиран тук, както твърдиш защо никога не коментираш злободневни събития от тук?
И защо трябва аз да го правя, след като си имаме теб ? :D
На мен системата и животът тук, без да са идеални, ми харесват такива каквито са, затова и още съм тук. Тоя отговор удовлетворява ли те?
Щеше да ме удовлетворява ако не ми скачаше насреща когато коментирам подобни негативни, но РЕАЛНИ проблеми и събития. Може ли вече да се коментират свободно и негативните страни на живота тук или ще продължаваме само със "захарния памук"?
Аз имам право да пиша каквото на мен ми харесва, а също и ти. Докато не нарушаваме правилата на форума и не ни модерират, няма проблем, пък нека всеки сам да си решава на кого иска да вярва.
Публикувай отговор