High-rises в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: High-rises в България

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Съб Дек 11, 2021 7:04 pm
dimana написа: Пет Сеп 17, 2021 10:39 am https://www.residentialpark-lozen.com/bg/complex

Това е комплексът в с. Лозен. Трябва фаза 1 да получават този месец разрешението за ползване ( старо акт 16).
Цени от 200 000 евро до 700 000 евро. Коментари по форумите колкото искате
баси мамата.посегнаха и на легендарните Пич Могили и ги застроиха с тухли и бетон.
а Пич Могили разбирай като тръгнеш от Горубляне минеш през Герман,Лозен, Горни Лозен и Панчарево си бяха култово место на видните софийски кърски Евачи които в Лади и Москвичи клатеха всичко живо дето имаше Бермудски триъгълник м/у краката. :rofl:
Колега, струва ми се че повече почиваш и по-малко работиш.
За тебе тръстика няма ли?
Може ли такова нещо?
Само аз да мъкна зарзавата от Аризона……
My name's Plissken......
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: High-rises в България

Мнение от optics »

Батката се е изразил толкова поетично, че явно е бил на точния градус.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

ама много си прав.без градус няма чувство няма и изкуствео.дето Великия каза няма ли ноти няма и банкноти.та и аз така.
ама сега сериозно. карах службата в гвардейския полк на 13 км с/у резиденция враня.от другата страна на полка започваха така наречените Пич Могили ехе та чак до Лозен планина се ширеха.и като излезехме на тактическо учение да гоним диверсанти и всякакви други зловредни елементи взвода на 2 бутилки слънчев бряг и взводния лейтенанта като се въодушевеше ни подкарваше по баирите да се борим с врага като разваляхме кефа на късрските ебачи,кой с москвич,кой с лада кой с някоя стара варшава.
ша изневеряват те негодници с негодници.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Съб Дек 11, 2021 11:54 pm
Pavel M написа: Съб Дек 11, 2021 7:04 pm
dimana написа: Пет Сеп 17, 2021 10:39 am https://www.residentialpark-lozen.com/bg/complex

Това е комплексът в с. Лозен. Трябва фаза 1 да получават този месец разрешението за ползване ( старо акт 16).
Цени от 200 000 евро до 700 000 евро. Коментари по форумите колкото искате
баси мамата.посегнаха и на легендарните Пич Могили и ги застроиха с тухли и бетон.
а Пич Могили разбирай като тръгнеш от Горубляне минеш през Герман,Лозен, Горни Лозен и Панчарево си бяха култово место на видните софийски кърски Евачи които в Лади и Москвичи клатеха всичко живо дето имаше Бермудски триъгълник м/у краката. :rofl:
Колега, струва ми се че повече почиваш и по-малко работиш.
За тебе тръстика няма ли?
Може ли такова нещо?
Само аз да мъкна зарзавата от Аризона……
зимата малко по яваш.все пак съм стар кокал и трябва да се пазя.оставил съм зимните шофьори във фирмата да се изявяват и доказват.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: High-rises в България

Мнение от snakeplissken »

Браво бе :D
А аз да слагам вериги снощи в 2:30 :D
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Нед Дек 12, 2021 8:59 pm Браво бе :D
А аз да слагам вериги снощи в 2:30 :D
това посмъртно не може да ми се случи.ко толкова ситуацията е спешъл и наложителна който е на зор да му мисли и ако може да си намери други говеда да я свършат тая работа да си ги намира.
аз такива възможности да си еба душата нямам или по скоро нямам желание .
ял съм им лайната предостатъчно.сложил съм точка .който иска иска.без мене.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: High-rises в България

Мнение от 7George »

snakeplissken написа: Нед Дек 12, 2021 8:59 pm Браво бе :D
А аз да слагам вериги снощи в 2:30 :D
Имало на 3 места табели за такова в Северна Калифорния. Дано не ми се налага да научавам как се слагат тия...
Embrace your climate change!
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: High-rises в България

Мнение от snakeplissken »

7George написа: Съб Дек 18, 2021 9:19 pm
snakeplissken написа: Нед Дек 12, 2021 8:59 pm Браво бе :D
А аз да слагам вериги снощи в 2:30 :D
Имало на 3 места табели за такова в Северна Калифорния. Дано не ми се налага да научавам как се слагат тия...
Много е лесно :D
Оня ден слагах и на Снокуолми пасс, това е баира източно от Сиатъл.
10 минути слагане на вериги, 10 минути каране с вериги, 10 минути махане и прибиране на веригите :D
В Калифорния е малко повече, щото там трябва на двата драйвинг аксела и на единия на трейлъра. Ама на 5-цата се случва един път в годината.
На 80-ката дето минава Батката е почти всеки ден :D
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

Преди 2 месеца за пръв път минах по и5 от сиатъл до с.ф. ама си беше лято и всичко беше ок.Като минавах се чудех кво става зимата по тия завои и баири особено в края на Орег. и началото на Калиф.Сняг виелици и тия работи дето стъжняват живота на шоф.Та много ми е интересно зимата как е там.Например тук при нас на изток на равното от Монтр. до Детройт има няма 900 км чейн рестрикшън няма ама си е ебало мамата когато сняг навън забръска.

най големия обаче съм го ял в ново мексико .там има една зона м/у албакърки и тукумкари близо до границата с тексас около 200-250 км разстояние дето на невилация средно 2000 метра над морското ниво един път в годината минава такъв кошмар сняг и виелица и темп. от +15 за няколко часа падат до -15 ,сняг се вее от всички посоки и ти е бедна фантазията да си представиш в къф филм си замесен.никой нищо не ебава,няма булдозер,сол,пясък ,полиция и квото би било там на когото можеш да разчиташ в даден момент на нужда.неща с които при много по големи снежни изненади сме свикнали поне тук в кебек и онтарио в канада.
за щастие това е по южния коридор по и40 и там за разлика от северния по и80 такива говна по рядко се случвт.там на и80 уайоминг и после сиера невда си е майката ебало,не че е кой знае какъв голям проблем,отбиваш от пътя и чакаш да мине сторма ама цялата тая работа си е за твоя сметканикой и цент за това не ти плаща за гърча,всичко се лепи на твоя ***.
това за незнаещите ,не че не се търпи и не сме пичове ама да знаят как настанаха години да се е бем близки и роднини.или казано по нашенски те ме лъжат ,че ми плащат аз ги лъжа ,че им работим.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: High-rises в България

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Нед Дек 19, 2021 1:04 am Та много ми е интересно зимата как е там.
Батка,
Според мен там дето минаваш ти е в пъти по-кофти, особено Уайоминг, а като цяло дето има виелици и заледявания е много по-рисково. Пълно е с малоумници на пътя дето не могат да усетят че карат върху лед, и при първото докосване на спирачките са в дича.

Петицата е “топла” магистрала.
Възможно е един-два пъти в годината да има сняг и лед в Уошингтън или Орегон, но е много рядко.
Сеа, въпросните завои и баири в Орегон, имаш 4 големи хълма между Кениънвил и Грантс Пасс, и после катериш Ашланд за границата с Калифорния.
На въпросните 4 хълма никога не ми се е налагало да слагам вериги.
На Ашланд за 6 години съм слагал 2 пъти.
Като влезеш в Калифорния, имаш Хорнбрук, Уайрика и Уийд, където може да е студено, може и понякога да е заледено, но не е Биг дийл.
След Уийд влизаш в планината Шаста, като проблемната снежна зона е около Дънсмюир, после до Рединг все слизаш надолу и става по-топло.
Като имаш сняг и завои, така или иначе караш бавно, тоест си малко по-сейф, затова и много рядко има инциденти по тия места.
Тия завои и баири ги правя 6 години, и ако съм с товар до 38 000 паунда минавам с едно натискане на спирачката на Норт баунда (в Шаста), и с три натискания като карам на юг (най-южния от 4-те хълма в Орегон, едно на Ашланд и едно на Шаста след скейла) :D

От мойта страна големия зъл уй е второстепенните магистрали в Уошингтън, Интерстейт 82, 84 в Орегон, Айдахо и Юта, и разбира се 15-ката. Също и 93 в Айдахо и Невада може да бъде много неприятна.

За мен проблема е не толкова времето, аз съм внимателен и разумен каруцар, колкото малоумниците дето не могат да разберат кога карат върху блак айс, лед, или просто мокър асфалт.
Имам много видеа от тия магистрали, поствал съм ги тука преди години. Вече ми е станало рутина и не ми е интересно да записвам :D
Само на моя приятел Деръл баща му все искал да гледа снежните видеа на “Дат крейзи рашън” :rofl: :rofl:
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: High-rises в България

Мнение от Pavel M »

като минавах по 5 по тия баири и завои дето са си доста сериозни се чудех как е зимата ,ама там покрай пасифика е по мек климата и е на по ниско надморско ниво и както разправяш няма такива зимни чудесии както във вътрешноста например по уж така наречените топли щати като аризона ,ню мексико,уайоминг,че и юта и невада дето са на 2000-2500 м. надморско ниво и са горещи лятото ама зимата темп падат до -15-20 през ноща и минели сноу сторма си е мамата е.ало ако те хване някъде по пътя.това ,че бавно караш,терена е хлъзгав ти е най малката грижа когато снега ти блъска в стъклото и по далеч от 3-5 метра не виждаш нищо и се чудиш аз все още на пътя ли съм,в коя лента съм или вече съм в нивата.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: High-rises в България

Мнение от snakeplissken »

Миналата година един чичо ме кръсти “Лудия Мак’с” :D
(Mac’s Transport)
Точно на тия баири ме изпреварва нагоре и на равното и право , а аз пък го изпреварвам по надолнището и завоите :angel:
Засякохме се на бензиностанцията в Роузбърг и тоя чичо ми вика Hey Mad Mac’s, I never saw you to touch your brakes.
А аз му викам Oh… this is a Bulgarian overdrive :rofl: :rofl: :rofl:
My name's Plissken......
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Снимка: Bufu9

Изображение
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: High-rises в България

Мнение от analgin »

Къде се загуби този трол SFBG82 ? Не е появявал от Януари 12, 2022 3:58 pm съгласно форумната статистика?
Киро да не го е изритал от хранилката?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: High-rises в България

Мнение от joro »

analgin написа: Нед Фев 13, 2022 11:10 am Къде се загуби този трол SFBG82 ? Не е появявал от Януари 12, 2022 3:58 pm съгласно форумната статистика?
Киро да не го е изритал от хранилката?
Не всеки може да издържи 20 години във форума като мен😀
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор