Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от kiro »

batpe6 написа:Здравейте , не искам въобще да обеждавам никого че някой ще ме вземе на работа в Канада заради моите Сини Очи ! Въпросът ми от самото начало беше “ има ли някой възможност , пътьом прибирайки се от някъде да спре на адреса на фирмата , да почука на вратата и да попита “” верно ли искате да вземете комшийското момче за калфа “” .
В Канада просто да отидеш и почукаш на вратата и да ти дадат информация просто ей така, няма да стане. Трябва да провериш и посредника и работодателя по друг начин и да се убедиш, че хората, с които си говорил по скайп и имейл са те.
Bulgayrian
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

roumensp написа:
optics написа:
batpe6 написа:Добро утро на всички , абсолютно съм съгласен с горните две мнения на Румен и Митето , че трябва да изчакам някакви писмени документи с подпис и печат ! Чак след това ще поразмисля дали ще скачам във врящият казан . Смятам довечера да звънна на г-н Имани да го чуя как е ?!?
Ако е кон артист, както и да го въртиш, пак той ще е отгоре.
Как точно, ще интерсептва телефонния номер, който аз поместих ? Ако даде парите след като получи работна виза не виждам проблем.
Всички тук говорите как стоели нещата с работни визи за специалисти (програмисти, инженери, ...) и как поемали разноски, но при тях комисионната за рекруитъра вероятно е доста по-добра. Реално никой от писалите по темата не знае как точно стоят нещата с работна виза за по-неквалифициран труд и дали е нормално посредника да вземе нещо и от кандидата.

Ааа, аз съм в грешка! Мислех че ще се обажда на посредника, а не на фирмата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от MermaidBG »

Момчето ви пита ясно и категорично дали някой може да се нагърби да пита на място. Не знам защо разтягате локуми, а не си мръдните задниците да питате. Човека търси начини да си провери информацията.

batpe6, пиши на лични с повече инфо и ще се опитам да отида на място да питам.

Късмет!
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

MermaidBG написа:Момчето ви пита ясно и категорично дали някой може да се нагърби да пита на място. Не знам защо разтягате локуми, а не си мръдните задниците да питате. Човека търси начини да си провери информацията.

batpe6, пиши на лични с повече инфо и ще се опитам да отида на място да питам.

Късмет!
Като сме на 4000+ километра от Торонто, помагаме колкото можем.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

Оптикс, адреса на фирмата е във Ванкувър.

Аз не виждам причина да ходиш “на място”, ако в Интернет има телефон на фирмата, на който може да получиш необходимата информация.
Да не говорим, че много хора няма да реагират добре, ако някой им цъфне във фирмата и почне да разпитва за човек, който дори не им е служител ... това дори може да има негативни последствия за човека.
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от MermaidBG »

Много добре знаете, че тук не се толерират измамите, така че не мисля, че ще има негативни последствия за момчето. И пък да става, каквото е писано.
Така или иначе ние сме тук да помагаме и окуражаваме. а не да разубеждаваме и да пръскаме песимизъм на ляво и на дясно. И без това му е напечено и пълен хаос в главата на момчето, не наливайте масло в огъня.

Както казах готова съм да помогна. Нищо няма да ми коства кой знае какво, а от това може да зависи нечия съдба.

Успех - насреща съм!
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от batpe6 »

Искам да благодаря на всички включили се във дискусията ! И искам да кажа че ми дойде Джоб Офър(а) , само незнам как да го прикача към това съобщение ! Всичко изглежда доста легитимно от страна на Работодателят ! Също така и Договора за Услугата от страна на Посредника ! но мисля преди да му пратя 1000 $ да го попитам има ли LMIA , защото смятам че това е правилният подход ! Ако фирмата няма положително LMIA аз няма да получа работна виза , нали така .
Лека засега че беше дълаг ден (за мен) :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от ivandaman »

MermaidBG написа:Момчето ви пита ясно и категорично дали някой може да се нагърби да пита на място. Не знам защо разтягате локуми, а не си мръдните задниците да питате. Човека търси начини да си провери информацията.

batpe6, пиши на лични с повече инфо и ще се опитам да отида на място да питам.

Късмет!
Уелкъм бак Русалке..

Още преди няколко страници написах следното
ivandaman написа: Ако искаш пусни ми името на Мениджера и телефонният номер на лични за да направим малко "cross reference" и да видим дали съвпадат
Все още нямам нищо на лични .. Ти какво предлагаш? да го молим Бат Пешо докато накрая великодушно благоволи и се съгласи да му помогнем??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от myhata II »

batpe6 написа:Искам да благодаря на всички включили се във дискусията ! И искам да кажа че ми дойде Джоб Офър(а) , само незнам как да го прикача към това съобщение ! Всичко изглежда доста легитимно от страна на Работодателят ! Също така и Договора за Услугата от страна на Посредника ! но мисля преди да му пратя 1000 $ да го попитам има ли LMIA , защото смятам че това е правилният подход ! Ако фирмата няма положително LMIA аз няма да получа работна виза , нали така .
Лека засега че беше дълаг ден (за мен) :)

ти не разбра ли бе, че ти знаеш повече за самите изисквания от самите живеещи в Канада, какво може да очакваш оте рефюджита и спонсорирани ? ;)

пожелавам ти успех !

:y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

Джоб офър чудесно. Това не е гаранция за виза. Нищо не е гранация за виза. Само казвам. Иначе желая успех!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от batpe6 »

Up up
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от miteto »

batpe6 написа:Up up
Up да бъде. Няма ли да ни разкажеш как се развиха нещата?
batpe6
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 1:57 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от batpe6 »

Здравейте на всички , искам с радост да съобщя че LMIA-то ми е тука , имам всички необходими документи за заминаване, само трябва да си взема билет за Ванкувър в първата седмица на Януари (реших да си остана за празниците) ! Ще ходя до кат и СБА за документи за книжката , че съм с добра история и че нямам провинения ! Ще трябва да си намеря и квартира първоначално само за мен , за няколко месеца ( за да натрупам капитал) след това ще трябва и за семейството ( общо трима :lol: )
Това е засега , ако някой има съвети за какво трябва и какво не трябва за Канада , моля да не се стеснява и да изпраща инфо , сигурен съм че и други хора четат и се образоват от този форум, пък и информацията трябва да се ъпдейтва всеки месец !!!
Аз също доста чета и гледам Ю-тюб ( английско говорящ съм) и знам че наемите са брутални във Ван , но съм живял в САЩ - остров Нантъкет , и повярвайте ми , там цените са убийствени !!!!
Знам че трябва да дойда с максимум пари кеш , но имайки на предвид че имам работна оферта и ще започна работа почти веднага на никак не лоша заплата , не смятам да нося със себеси 50 000 CAD ! или не съм прав ?
Искам да благодаря на Ivandaman , за подкрепата , съветите и затова че отиде на място да провери Фирмата за която ще работя !
Благодаря ти Ванка !!! :handshake:
Някой да е патувал скоро , търся си самолетен билет ! Че под 1400 $ канадски , няма еднопосочни !
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Marto »

Честито и браво на Иван!

Ако можеш да изчакаш до втората седмица на януари ще ти е по-евтино. Мисля, че заради коледната ваканция, която свършва на 6ти януари и всичко живо гледа да се върне преди неделята, всички полети към Канада са 2-3 пъти по-скъпи отколкото обикновено. От 7ми януари нататък от София до Ванкувър можеш да намериш доста под 1000 канадски долара, макар че със 2-3 прекачвания и с различни авиолинии, което ще изисква преспиване на летище(н хотел) и повторно чекиране.

Например на 14 или 15 януари от Лондон до Ванкувър, с едно прекачване в Торонто е 400 кад. От София до Лондон има няколко опции от 100 до 150, директни полети. С хотел, допълнителни такси за багажи и т.н., пак излиза на практика на половина. Не е удобно като с Луфтханза, да речем, с едно спиране във Мюнхен и включен багаж, но ако целта е да се спестят пари си струва. После жената и децата можеш да ги доведеш така.

Предполагам знаеш, че на жена ти май се полага отворено разрешение за работа.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от NightMartini »

Привет на всички.
Честито на бат Пешо и браво на Ванко.
Не подлагам на съмнение нищо и не искам да събирам негативни коментари.
Просто разсъждавам на глас за себе си и тези, които чакат вече 2-3 години покана за визи.
Как се случва, че A Labour Market Impact Assessment (LMIA) is a document that an employer in Canada may need to get before hiring a foreign worker. A positive LMIA will show that there is a need for a foreign worker to fill the job. It will also show that no Canadian worker is available to do the job – и в същото време този документ се издава за позиция за работа в строителството, и то не в слабо заселена или нежелана за имиграция провиция.
Бат Пешо продължавай да информираш как се развиват нещата около теб, защото това може да бъде полезно за стотици хора, които чакат вече 2-3 години по експрес ентри и провинциална номинация. И сега може би ще започне истинската борба за теб – да получиш документ за жителство, което при определени условия да прерастне в гражданство.
Успех и пиши как се развиват нещата.
Публикувай отговор