Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
marin.na
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Ное 12, 2020 3:34 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от marin.na »

Здравейте.

Мъжът ми получи работна виза за Канада и ще замине скоро. Аз обаче имам много съмнения и страхове. За момента само той заминава, а ние с детето оставаме в Испания.

Бих искала да попитам за актуална информация относно възможностите за работа във Ванкувър, тъй като натам сме се запътили. Аз съм юрист по образование, в Испания съм от около 6 години и работя като административен служител в транспортна фирма. Знам испански и английки, макар че английският е доста позабравен вече поради факта, че почти не го ползвам.
Има ли смисъл от приравняване на дипломи? Изкарване на дипломи за ниво на испански / английски език?
Училищата какви са - безплатни, целодневни?
По времето, по което се очаква детето и аз да заминем - след 2 години, детето ще е във 2 клас. Ще го приемат ли в 3 клас или ще трябва да има подготвителна година заради езика. Не ми се иска да забрави испанския, изучава ли се в училищата?
Да уточня, че мъжът има роднини там, които представят нещата много "пухкаво и розово", но не смятам, че са обективни.

Наемите какви са?

Канадците какъв тип хора са? Например испанците са доста общителни, обичат да са навън, по баровете.

Всякакви мнения и съвети ще са ми от полза.
Благодаря предварително!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от miteto »

marin.na написа: Чет Ное 12, 2020 4:35 am Здравейте.

Мъжът ми получи работна виза за Канада и ще замине скоро. Аз обаче имам много съмнения и страхове. За момента само той заминава, а ние с детето оставаме в Испания.

Бих искала да попитам за актуална информация относно възможностите за работа във Ванкувър, тъй като натам сме се запътили. Аз съм юрист по образование, в Испания съм от около 6 години и работя като административен служител в транспортна фирма. Знам испански и английки, макар че английският е доста позабравен вече поради факта, че почти не го ползвам.
Има ли смисъл от приравняване на дипломи? Изкарване на дипломи за ниво на испански / английски език?
Училищата какви са - безплатни, целодневни?
По времето, по което се очаква детето и аз да заминем - след 2 години, детето ще е във 2 клас. Ще го приемат ли в 3 клас или ще трябва да има подготвителна година заради езика. Не ми се иска да забрави испанския, изучава ли се в училищата?
Да уточня, че мъжът има роднини там, които представят нещата много "пухкаво и розово", но не смятам, че са обективни.

Наемите какви са?

Канадците какъв тип хора са? Например испанците са доста общителни, обичат да са навън, по баровете.

Всякакви мнения и съвети ще са ми от полза.
Благодаря предварително!
Здрасти.
Училищата са безплатни. Часовете са нещо от сорта на 8:30 сутринта до 3:00 следобед, т.е. ако работиш на пълен работен ден ще трябва да оставяш детето на т.нар. after school program, където да го занимават примерно до 6 часа - но това вече е платено.
Испански не се изучава в редовната програма на основните училища (1-8 клас), учи се френски като задължителен втори език. Ще трябва някакви допълнителни платени курсове по испански да му търсите.
Приравняване на дипломи няма смисъл, освен ако не искате да започнете в някоя регулирана професия като примерно инженер или ако искате да доучвате в тукашен университет. За огромното болшинство професии не е нужно. Добър английски би ти помогнал многократно повече да си намериш работа, отколкото приравнена диплома.
По моя преценка, канадците не са толкова общителни, колкото южно-европейците. Особено в големите градове като Ванкувър и Торонто, където живота е по-динамичен и напрегнат. Отделно, на този контитент не е като в Южна Европа и лайф-стайла е малко по-различен. Там се набляга на лайфа, тук се набляга на бачкането :D Естествено, всичко е както си го направиш, това е мое обобщение върху разликата между тук и онази част на Европа.

Тук пишат хора, живеещи във Ванкувър, ако се включат ще ти пояснят за наемите и какви са възможностите за работа в момента.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от snakeplissken »

marin.na написа: Чет Ное 12, 2020 4:35 am Здравейте.

Мъжът ми получи работна виза за Канада и ще замине скоро. Аз обаче имам много съмнения и страхове. За момента само той заминава, а ние с детето оставаме в Испания.

Бих искала да попитам за актуална информация относно възможностите за работа във Ванкувър, тъй като натам сме се запътили. Аз съм юрист по образование, в Испания съм от около 6 години и работя като административен служител в транспортна фирма. Знам испански и английки, макар че английският е доста позабравен вече поради факта, че почти не го ползвам.
Има ли смисъл от приравняване на дипломи? Изкарване на дипломи за ниво на испански / английски език?
Училищата какви са - безплатни, целодневни?
По времето, по което се очаква детето и аз да заминем - след 2 години, детето ще е във 2 клас. Ще го приемат ли в 3 клас или ще трябва да има подготвителна година заради езика. Не ми се иска да забрави испанския, изучава ли се в училищата?
Да уточня, че мъжът има роднини там, които представят нещата много "пухкаво и розово", но не смятам, че са обективни.

Наемите какви са?

Канадците какъв тип хора са? Например испанците са доста общителни, обичат да са навън, по баровете.

Всякакви мнения и съвети ще са ми от полза.
Благодаря предварително!
Здравейте ,
Нещата тук са пухкави и розови само ако вие си ги направите такива.
Ванкувър е добро място за живот. Малко скучно но добро.

Приравняване на дипломи има смисъл в зависимост за какво ще ползвате дипломата.

Наемите варират в зависимост от мястото и качеството на жилището....
но да кажем пригответе се за едни 1500-1600 долара за две спални.
Пригответе се за солени автомобилни застраховки от порядъка на 2500-3500 на година, това зависи от много неща - тук местният застраховател променя правилата всяка година.

Детето ви ще започне училище нормално, но ще му назначат повече часове английски, което е логично.

Щом имате опит в транспортна фирма това е добре, тъй като транспорта тук е много развит отрасъл и има много работа .
Учете английски! Езикът е комуникация и ви дава повече шансове.

Що за хора са канадците е необятен въпрос....
За вас е важно вие как ще дийлвате с тях ;)
Така че всичко си зависи от вас.

Успех!
My name's Plissken......
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

snakeplissken написа: Чет Ное 12, 2020 1:18 pm
Пригответе се за солени автомобилни застраховки от порядъка на 2500-3500 на година
Стига бе! Ще пусна анкета да видим...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от snakeplissken »

optics написа: Чет Ное 12, 2020 2:53 pm
snakeplissken написа: Чет Ное 12, 2020 1:18 pm
Пригответе се за солени автомобилни застраховки от порядъка на 2500-3500 на година
Стига бе! Ще пусна анкета да видим...
Уикенда ходих да си подновявам застраховката.
Това което агентката ми каза, а тя е много печена, е че ICBC
вече слага праг от 15 г опит за шофьори идващи от чужбина, а не 10 както беше досега.
Тоест за да получиш минималната отстъпка от 5% е нужно да имаш 15 години опит като шофьор в страната/страните от които идваш.
За получаването на максималната отстъпка от 43% не съм я питал дали правилата са същите като преди, тоест декларация от предишен застраховател че си плащал нагледно застраховка в продължение на n години и няма заведени клеймове.

За статистиката - аз получавам максимална отстъпка, застраховката ми е 1800 долара за Нисан Сентра 2016, колата е вписана че се ползва за удоволствие.

Агентката също вметна че застраховките във Виктория са по-евтини, не съм питал с колко щото не ме интересува. Но е факт че има разлики дори между Ванкувър, Бърнаби, Кокуитлам, Мейпъл Ридж, и т.н.....
My name's Plissken......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

snakeplissken написа: Чет Ное 12, 2020 3:10 pm
optics написа: Чет Ное 12, 2020 2:53 pm
snakeplissken написа: Чет Ное 12, 2020 1:18 pm
Пригответе се за солени автомобилни застраховки от порядъка на 2500-3500 на година
Стига бе! Ще пусна анкета да видим...
Уикенда ходих да си подновявам застраховката.
Това което агентката ми каза, а тя е много печена, е че ICBC
вече слага праг от 15 г опит за шофьори идващи от чужбина, а не 10 както беше досега.
Тоест за да получиш минималната отстъпка от 5% е нужно да имаш 15 години опит като шофьор в страната/страните от които идваш.
За получаването на максималната отстъпка от 43% не съм я питал дали правилата са същите като преди, тоест декларация от предишен застраховател че си плащал нагледно застраховка в продължение на n години и няма заведени клеймове.

За статистиката - аз получавам максимална отстъпка, застраховката ми е 1800 долара за Нисан Сентра 2016, колата е вписана че се ползва за удоволствие.

Агентката също вметна че застраховките във Виктория са по-евтини, не съм питал с колко щото не ме интересува. Но е факт че има разлики дори между Ванкувър, Бърнаби, Кокуитлам, Мейпъл Ридж, и т.н.....
Аз имам максималната отстъпка 43% и плащам 2250 за Лексъс NX при сравнително стандартни deductibles.

BC drivers continue to pay the highest auto insurance premiums in Canada

Писано е преди година, оттогава малко паднаха цените, но съм сигурен, че все още държим мястото си в класацията.
In BC nobody dies a virgin, ICBC fucks us all.
:D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

Аз имах канадска книжка някъде почти 5 години преди да имам кола.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от snakeplissken »

Дори номера с “баба индийка” не минава много вече, тъй като клеймовете вече отиват при този който е карал колата, а не при вписания като основен шофьор в застраховката....
My name's Plissken......
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от analgin »

За това вече 20 години никога не се отказах от Кебекарската шофьорска книжка и прилежащата и застраховка. 4 коли с Дежардан никога никакви проблеми с тях независимо къде се е случило нещо. Изправен съм и пред закона защото имам жилище и там което за сега не смятам да продавам.
Публикувай отговор